Страница 25 от 54 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #361

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Инсталацията ти сигурно е изградена с алуминиеви радиатори?!?!
    Да, с алуминиеви радиатори съм (Global Vox) и медни тръби.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #362

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    От известно време хвърлям по едно око на форума, но досега само информативно - що е то газово котле и има ли то почва у нас
    Обаче зимата си идва и е време вече да се действа и се нуждая от малко помощ за избора на газово котле. Става въпрос за двустаен апартамент ново строителство - едната стая към 25м2, а другата 8м2 и една лира в банята. Апартамента е външен със скосявания, което намалява обема, но предполагам увеличава топлозагубите Имам монтирани алуминиеви радиатори - в едната стая 15 глидера, а в другата 6, инсталацията е направена само трябва да се сложи котле. От изчетеното до тук разбрах, че ми трябва котле с ниска минимална мощност и поради това съм се спрял на тези:
    - Tesy GBA 16G01 SN11
    - Mora Proxima 20KT (5-20kW)
    - Bosch GAZ 7000W
    Като след полседните мнения тук най-много клоня за Tesy-то (като на-евтино), но все пак ако има съществена разлика спрямо комфорта при Bosch може и да размисля и да прежаля тези 700-800лв. отгоре.
    Склонен съм да чуя и други алтернативи за отопление и топла вода - тъй като имам леки съмнения че сметките за газ ще ми харесат, много се колебая и за отопление с климатици.
    Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с някой друг съвет

    Да добавя също и че изводите за котлето са изведени на терасата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #363

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Теси-то е едноконтурен котел, ще ти трябва бойлер със серпентина ако мислиш и БГВ-то ти да е на газ. Допълнителния трипътен вентил и термосонда не са включени в цената му.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #364

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Е значи задрасквам Tesy като вариант
    А има ли някакъв проблем, че котлето ще е на терасата - нали уж имат някаква защита против замръзване?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #365

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Терасата затворена ли е? Ако не - забрави. Ако да - каква е дограмата и кой е града. Котлите си имат защита с/у замръзване но само на контур отопление.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #366

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Терасата не е затворена, за София става въпрос. Все пак хората които са проектирали и изградили тази система предполагам са имали поне малко акъл в главата си, че да сложат котлето отвън

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #367

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Търси проектанта да ти препоръча монтажна фирма тогава. Аз котел на открита тераса не монтирам, на остъклена според зависи. Има антизамръзващи китове ама съм виждал до -5градуса.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #368

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Трябва да е луд човек за да иска да му монтират котела на неостъклена тераса. Трябва да е луд инсталатора или да го е дал на уволнение, за да монтира така котела. Техническия надзор също трябва го дава на уволнение за да узакони такъв монтаж

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,786
    #369

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Има котли за външен монтаж със съответните защити и галванично покритие против корозия.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #370

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Има котли за външен монтаж със съответните защити и галванично покритие против корозия.
    Ок, иди му монтирай един такъв на откритата тераса.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,786
    #371

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Тоя бизнес съм го зарязал откакто Сашо Дончев реши да става олигарх .Виждам че вие сте по компетентни-обяснете му на човека с думи прости минусите на външния монтаж.Че е хубаво да сложи котела в термошкаф,че е хубаво ако иска да има БГВ да бодне в шкафа 2 глидера с трипътен вентил и контролер с термодатчик за приоритизиране на отоплението в шкафа,че е хубаво да осигури алтернативно отопление на шкафа/ток,тъща/ при отпадане на основното /липса на газ или авария/,че не трябва да спира котела през зимата дори и да отиде на ски.И накрая като се направят сметките -първоначални и текущи дали не е по удачно да се замисли за алтернативно отопление/ток,любовница,гроздова или в друг ред/.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #372

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Е браво вие направо ме убихте Тъкмо вчера доиде един от Овергаз да огледа положението и повече го притесняваше котлето да не го мокри дъжд и сняг отколкото да не замръзне нещо. Кой го знае и той колко разбира............ както и да е ще го мислим .... пък накрая ще отида за един климатик и готово

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,613
    #373

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За апартамент направо си слагай маркови климатици и не се разправяй. Аз имам от 3г. газ. Не помня вече колко пъти увеличаваха цената на газа, но никак не са малко. Поне по 2 пъти всяка година. Но за еднофамилна къща нямам друг избор освен локално парно. С климатици не става. Но за добре изолиран апартамент, особено ако е с по-малко външни стени и топлещи се съседи, климатиците са най-добър избор. Но добри и проверени марки и модели.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #374

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    За апартамент направо си слагай маркови климатици и не се разправяй. Аз имам от 3г. газ. Не помня вече колко пъти увеличаваха цената на газа, но никак не са малко. Поне по 2 пъти всяка година. Но за еднофамилна къща нямам друг избор освен локално парно. С климатици не става. Но за добре изолиран апартамент, особено ако е с по-малко външни стени и топлещи се съседи, климатиците са най-добър избор. Но добри и проверени марки и модели.
    Термопомпа въздух-вода не става ли???

    Не казвам вода-вода, защото е по непригодна за ремонт.Пример моя колежка обзаведе своята къща 240кв.м. с термопома вода-вода и една година по-късно(на 1 янауари 2010г.) аварира поради запушване на смучещата тръба, макар че се самопочистваше и отделно на три-4 месеца те й почистваха ръчно водните филтри.Всъщност казали им, че в земята има много руди и най-отдолу тръбата която засмуква вода се е запушила частично и дебита е намалял с 3/4 и няма начин да я отпушат. Три дни се занимавали с поправката и най-накрая им казали, че трябва да се бие сонда за нова дупка където да засмуква и н е може да се оправи.Собтвениците попитали може ли да се обърне обратно потока вода и вместо да засмуква през запушената тръба да изхвърля водата . Пробвали и станало. Та това спасило положението, но не се знае докога, защото при поредното запушване ще се пробива нова дупка със сонда и ще се прави някакъв байпас за смукването на водата

    На въздушната термопомпа кавото и да изпуши е над земята и над водата-лесно е за демонтаж и ремонт или за ремонт на място.



  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #375

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте, искам да попитам за впечатления от марката Ferroli. Тази година ще се газифицирам и имам много добра оферта от представителите на тази марка, но не мога да намеря никакви отзиви за нея в интернет. Котела, който ми предлагат е Divatop HF32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 54 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе