Страница 26 от 54 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #376

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Какво ще отопляваш с тоя хипопотам? Семеен хотел или кръчма с 300 места?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #377

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Термопомпа въздух-вода не става ли???

    Не казвам вода-вода, защото е по непригодна за ремонт.Пример моя колежка обзаведе своята къща 240кв.м. с термопома вода-вода и една година по-късно(на 1 янауари 2010г.) аварира поради запушване на смучещата тръба, макар че се самопочистваше и отделно на три-4 месеца те й почистваха ръчно водните филтри.Всъщност казали им, че в земята има много руди и най-отдолу тръбата която засмуква вода се е запушила частично и дебита е намалял с 3/4 и няма начин да я отпушат. Три дни се занимавали с поправката и най-накрая им казали, че трябва да се бие сонда за нова дупка където да засмуква и н е може да се оправи.Собтвениците попитали може ли да се обърне обратно потока вода и вместо да засмуква през запушената тръба да изхвърля водата . Пробвали и станало. Та това спасило положението, но не се знае докога, защото при поредното запушване ще се пробива нова дупка със сонда и ще се прави някакъв байпас за смукването на водата

    На въздушната термопомпа кавото и да изпуши е над земята и над водата-лесно е за демонтаж и ремонт или за ремонт на място.


    Недей да правиш обобщение от един случай (изолиран може би).
    При друга голяма част от сондажи или директно забити тръби - колкото повече работят и се ползват, то толкова по-голям дебит става.
    Казвам го от абсолютно пряк опит с едно село - там бацкаш тръба цол и половина до осем метра, баеш(*) малко и водата излиза. И с времето колкото повече помпиш толкова по-добре с дебита.

    (*)За баенето и чалъмчетата съм готов да разкажа в отделна тема ако някой го интересува. Тук само ще спомена, че когато за пръв път се занимавах с това преди три години и "извадих" вода, кефа беше неописуем, все едно съм се качил на Еверест.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #378

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Термопомпа въздух-вода не става ли???
    Би трябвало да стане, но вече съм вложил пари в котел и газова инсталация. Една добра термопомпа въздух-вода ще иска нова, не малка инвестиция. А и ел.инсталацията ми е на няколко различни нива (във времето и качеството) изпълнена (къщата ми не е нова), което ме притеснява за мощна термопомпа. Мисля ги и тези варианти. Вода-вода инвестицията в близко бъдеще ми е непосилна след пълен ремонт на покрива миналата година.
    Освен Геоток има ли и други по-сериозни фирми занимаващи се с термопомпи.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #379

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Недей да правиш обобщение от един случай (изолиран може би).
    При друга голяма част от сондажи или директно забити тръби - колкото повече работят и се ползват, то толкова по-голям дебит става.
    Казвам го от абсолютно пряк опит с едно село - там бацкаш тръба цол и половина до осем метра, баеш(*) малко и водата излиза. И с времето колкото повече помпиш толкова по-добре с дебита.

    (*)За баенето и чалъмчетата съм готов да разкажа в отделна тема ако някой го интересува. Тук само ще спомена, че когато за пръв път се занимавах с това преди три години и "извадих" вода, кефа беше неописуем, все едно съм се качил на Еверест.
    Кажи го на колежката....

    Не правя обобщения, а соча негативни страни и недостатъци на едната в сравнение с другата.

    Дебита не е гаранция че ще смуче още 10-20 години.

    Термопомпата въздух-вода иска като профилактика да й удариш една водоструйка-това човек може и са да го направи-всичко ти е пред очите.
    За теропопата вода -вода трябват инструменти за профилактика.

    На колко години си???

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #380

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Защо не мреместите дискусията в раздела за термопомпи? Там ще са по-полезни. Да преместя ли мненията?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #381

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Много скоро тук ще стане горещо. Започва отоплителния сезон.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #382

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ще се пооживи малко форума...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #383

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Да, за съжаление сезонът започна. Котелът започна вече да гори банкноти...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #384

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    И ние днес запалихме котела...

  12. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #385

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    А като запалите котлетата изключвате ли ги...в смисъл аз тези дни го изключвам вечер като легна и през деня е изключено,само вечер като се прибера от работа го включвам да обърне въздуха-това правилно ли е?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #386

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравей felipe, не съм специалист, но от прочетеното във форума и от фирмата дето ми сложи котела знам, че не се спира, ако под спира се разбира да ги изключиш тотално, иначе само от програматора си го командвам моя. Н е знам дали съм ти полезен изобщо.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #387

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Искам да помоля за съвет относно модел стаен термостат за газов котел OERTLI GMR 1024. Благодаря предварително !

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    9
    #388

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    напълно нов съм във форума. Купих двуконтурен De Dietrich ZENA MS 24 MI от Рувекс. Инсталираха го и вече работи. отоплявам следните стая: Баня с лира, хол с кухня около 28 кв. с два радиатор единия с 14 другия с 10 глидера, две спални по 17 квадрата едната с 14 другата с 10 глидера. Апартамента е в нова сграда с изолация, хубава дограма отоплява се отстрани от комшии и отгоре, отдолу не се живее.
    Каква е според вас температурата на която трябва да работи котела и какъв разход да очаква. И как е по изготдно относно топлата вода - на газ или на електрическия бойлер?
    Благодаря

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #389

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравей fabio_26. Не казваш какви са радиаторите ( марка и височина) и не мога да предположа нищо но ти сам можеш да си сметнеш мощтноста която отдават (сега май ги пишат по-често при делта те 50). После прочети всичко което е казал Лазар и няма да направиш грешка.Дано не съм прав но ако радиаторите ти са H 500 дори с термостат ( или програматор) възможно е котела пак да се тормози. Не съм се обаждал скоро защото допуснах голяма грешка да се направя на модерен и на водопровод използвах корда локтайд 55. Голяма глупост .След осем месеца след спиране и пускане на водата в градския водопровод просълзиха две връзки та пренавивах с "класиката" кълчища с паста.Споделям опита си не правете моята грешка.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    9
    #390

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравей donicety, значи имам два радиатора с 14 глидера на H350, 10 глидера на H500 и 10 глидера на H350. марката мисля че бепе Kaldo италиянски.
    нямам нито термостат нито програматор



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 54 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе