Страница 35 от 54 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #511

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Magnolia,
    винаги съм бил с предубеждения към този котел, който си поръчала, защото той е някакво изключение спрямо всичко на пазара. Всички котли обикновено ги дават да модулират до 30, а някои да речем до 25% от номиналната си мощност. Това го прави производителят, понеже по-надолу вече рязко пада КПД. Единствено този котел го дават да работи до 11% от номиналната си мощност. Според мене това поражда 2 съмнения:
    1) котелът не поддържа 3кВт мощност
    2) ако ги поддържа, то това е при силно занижено КПД
    Много ще ми е интересно дали ще потвърдиш или разсееш тези съмнения - вярвам ти, че ще го направиш безпристрастно
    ПП. КПД се мери със специален уред - газанализатор - ще те помоля да изискаш при монтажа да си носят такъв уред и да ти покажат на дисплея КПД при 26кВт и при 3кВт. Ако откажат - съмненията ми се потвърждават
    VBOBOKOV одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #512

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За съжаление няма да мога да присъствам на монтажа и инсталирането, той е днес и вече е започнал. Аз обаче съм на работа и няма как.

    П.П. Лазар, 26 е при производството на БГВ, в режим отопление го дават 24, не че има голяма разлика. Не знам как го постигат този нисък процент от номиналната мощност, защото не съм наясно с подробностите на самия уред. Предполагам, че всяка горелка е с определен брой дюзи, които участват при модулацията. Но на какъв принцип се управляват и какво е оптималното им съотношение, което има пряка връзка с КПД-то - не ми е ясно.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #513

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Кондензните котли нямат дюзи - те са с предварително смесобразуване. Жалко, че не можеш да присъстваш, моите съмнения си остават

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #514

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    А какво означава хистерезис на модулиране?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #515

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Не знам, явно е нова комбинация . Къде го срещна?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #516

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    В настройките от техника на стр. 24 ето тук. Изглежда така:

    описание долна гр. горна гр. фабр.
    22 Хистерезис на модулиране при включено отопление ON 0°C 20°C 0
    23 Хистерезис на модулиране при изключено отопление OFF 0°C 10°C 5
    24 Хистерезис на модулиране при включено домакинска вода ON -6°C 30°C 0
    25 Хистерезис на модулиране при изключена домакинска вода OFF -5°C 30°C 5
    26
    .
    .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #517

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Намерих наръчника за работа на стайния ми термостат и там ясно пише: Позиция "Z" (заводска настройка) или он/оф /както ние му казваме/ се ползва,тогава,когато мощта на нагревателното устройство,превишава в пъти отдаващата мощ на радиаторите ! Тази разлика се обезпечава с по-голяма температура на изходящата вода. Позиция "А" модулация се използва,когато мощноста на нагривателната система съответства на отоплителното натоварване ! Мой извод: ако поддържаме една стайна температура с по-нисък градус на водата е по-икономично,но за това ти трябва и голяма отдаваща отоплителна мощ,за да спазиш условието на позиция А !!!

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #518

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Намерих наръчника за работа на стайния ми термостат и там ясно пише: Позиция "Z" (заводска настройка) или он/оф /както ние му казваме/ се ползва,тогава,когато мощта на нагревателното устройство,превишава в пъти отдаващата мощ на радиаторите ! Тази разлика се обезпечава с по-голяма температура на изходящата вода. Позиция "А" модулация се използва,когато мощноста на нагривателната система съответства на отоплителното натоварване ! Мой извод: ако поддържаме една стайна температура с по-нисък градус на водата е по-икономично,но за това ти трябва и голяма отдаваща отоплителна мощ,за да спазиш условието на позиция А !!!
    МИК66 останах със впечатлението, че стайният ти термостата е Калорматик, т.е. оригиналният вариянт за Вайлант, НО след няколко препрочитания на мненията ти виждам някои съществени разлики както в технологията така и в процеса на работа???

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #519

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте! Извинявам се, ако е бил коментиран случай като моя, но не успях да изчета всички теми.
    Изправена съм пред избор на отопление за апартамент с площ около 60 кв. м. Жилището е с южно изложение, като в момента е без изолация и със стара дограма и въпреки това е сравнително топло (предишните собственици твърдят, че зимата са се отоплявали само с духалка). До вратата има прекарана газ и обмислям този вариант най-вече поради възможността за постоянна топла вода. Но дали заради малко комфорт си заслужава тази инвестиция? Освен това доколкото разбрах мощността на котлето трябва да отговаря на мощността на инсталацията, която при мен се очертава да е малка, така че възниква и въпросът дали е осъществимо такова отопление. Посъветваха ме за електрическо котле, но според информацията, която намерих, май не е от най-изгодните варианти (300лв месечна сметка за ток ми идват малко в повечко).
    Ще съм много благодарна за мнения и препоръки, тъй като вече съвсем се обърках, а без да реша въпроса с отоплението не мога да започна ремонта.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #520

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Добре дошла Ellie, какъв е въпроса?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #521

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    МИК66 останах със впечатлението, че стайният ти термостата е Калорматик, т.е. оригиналният вариянт за Вайлант, НО след няколко препрочитания на мненията ти виждам някои съществени разлики както в технологията така и в процеса на работа???
    И те са ...??? Термостата не е Калорматик,нямаше ги на пазара през 2005. Пак е оригинален на Vaillant и се казва VRT-320,каквото и да значи това !

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #522

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Извинявам се, че не съм се изразила ясно
    Вълнува ме дали е оправдано (и осъществимо) поставянето на газова инсталация за жилище, което по всяка вероятност ще се нуждае от отопление основно в големите студове. И ако това начинание е безсмислено, то електрическото котле подходяща алтернатива ли е. Пак казвам, че подобна инсталация ме привлича поради осигуряването на постоянна топла вода - не съм наясно с проточните бойлери, но ми обясняваха, че имат висока консумация и по-добро решение е ел. котле.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #523

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Ellie
    Извинявам се, че не съм се изразила ясно
    Вълнува ме дали е оправдано (и осъществимо) поставянето на газова инсталация за жилище, което по всяка вероятност ще се нуждае от отопление основно в големите студове. И ако това начинание е безсмислено, то електрическото котле подходяща алтернатива ли е. Пак казвам, че подобна инсталация ме привлича поради осигуряването на постоянна топла вода - не съм наясно с проточните бойлери, но ми обясняваха, че имат висока консумация и по-добро решение е ел. котле.
    Най-подходящата алтернатива е термопомпа въздух-вода, а за отоплението подово.

    Отоплението на газ е по евтино от такова на котле на ток(засега.Дано не прекаляват с повишаването на газа и тока).

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #524

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ellie, не е толкова малко жилището, просто трябва да се внимава в правилния избор на уреди. Има котлета по 12, 16, 20кВт, които са подходяши за това жилище.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #525

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Кондензните котли нямат дюзи - те са с предварително смесобразуване. Жалко, че не можеш да присъстваш, моите съмнения си остават
    Монтажът у нас ще продължи и днес /комин, заустване на кондензната вода/. Следобед очаквам да дойдат и сервизните техници на Амаксгаз, за да направят настройките и да пуснат котела, за да важи гаранцията. Ако носят газанализатор ще попитам дали няма да ми замерят КПД-то.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Единствено този котел го дават да работи до 11% от номиналната си мощност. Според мене това поражда 2 съмнения:
    1) котелът не поддържа 3кВт мощност
    2) ако ги поддържа, то това е при силно занижено КПД
    Нали при кондензните котли дават ефективността да е най-висока при Т до 50-55 гр., каква е логиката тогава? От това не следва ли, че трябва да работи на максимална мощност и едновременно с това да поддържа тази температура, за да има най-висока ефективност? И коя мощност се приема за номинална при двуконтурните котли - видях, че дават различни максималните мощности при отопление и БГВ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 54 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе