Страница 13 от 166 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #181

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Magnolia Виж публикацията
    Здравейте колеги, отдавна не съм влизала, но сега ми изниква въпрос. От една фирма (явно за технически надзор) напоследък започнаха да досаждат - лепят бележки по вратата на входа, определят дати и звънят по вратите като настояват да правят годишен технически преглед на газовата инсталация на всеки апартамент.....
    Такава книга (Ревизионна книга) имам, откакто ми пуснаха газа през 2005 г. Платих за нея 60 лв. на фирмата упражняваща технически надзор и за всеки годишен преглед по 12 лв. До преди две години те си минаваха и проверяваха, но сега вече ние си ги търсим по телефона, когато наближи изтичането на год. преглед. Всяка година доставчика "ЧТК" ни иска копие от книгата за направения технически преглед, иначе спират подаването на газ. Но пък познавам и хора, които са се газифицирали през 2004 г, и нямат такава книга и никой нищо не им иска.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #182

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Много ви дрънчат бре. При нас Овергаз взимат по 12лв. на преглед, ежегодно.
    Много ами! И всички фирми взимат същата сума, т.е. реална конкуренция няма в София. А като гледам, таксата не се определя от никакъв регулатор, ако решат всички да искат 50, и тях ще им даваме.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Длъжна си да минаваш преглед всяка година и няма начин да нямаш съответната книга. Аз лично не бих желал да имам съседи, които имат технически неизправен уред. Пък и те са си вързали законово нещата и няма как да избягаш от този преглед.
    Уредът ми си е съвсем изправен, мина на преглед съвсем наскоро. И даже, понеже е гаранционен, първия преглед е безплатен. Дойдоха хората, измериха каквото трябва, дадоха ми протокол и лепнаха стикер на котлето. Казаха, че работи безупречно и няма изтичане на газ. Та не знам какво ще гледат тия от надзорната фирма, от входната тръба до котела ли, какво толкова замерват за тия пари?

    А защо никой не казва нищо за нормативните документи, къде пише кое точно и на колко време трябва да минава преглед? Кой ще ми спре газта и откъде ще знае дали съм минала прегледа на котела, на инсталацията, или не? Кой прави проверките и какви са санкциите? Ако някой знае друга фирма в София, която взима по-малко пари - да ми пише на лични.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #184

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Magnolia, тях самия монтиран уред въобще не ги интересува. Проверяват връзките с едни уредчета за изтичане на газ. Не мисля, че можеш да избираш фирмата. Общо взето идеата е, че уредчетата са много чувствителни, а явно уплътнителите, които ти слагат във връзките не особено качествени, защото най късно след година почват да пищят на всяка връзка. Ако нямаш договор за поддръжка на инсталацията доставчика ти взема 50лв. само за повикването, ако имаш договор, то той е 40лв. годишен абонамент. Това включва две идвания, не не включва вложени материали, ако има такива. Така че реалната минимална цена си е цената на прегледа+цената на договора/общо 52лв./ годишно.

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #185

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Вече няколко пъти идват, мерят, нищо не пищи, пишат в книгата, вземат 25 лв. и .........догодина пак. Служителят е много внимателен - ако не ми е дал лично писмото с предизвестието за деня и часа, тогава ми се обажда по телефона да ме пита дали съм го получил и потвърждавам ли дата и час.

    Аз лично не влагам много емоции в тази процедура.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #186

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При нас в Стара Загора всяка година един път от всеки ап.по 25 лв.за ЕГИ/ етажна газова инсталация,индивидуално за всеки ап./ и 25 лв.за СГИ/ сградна газова инсталация/общо за целия вход,която такса се разделя от броя ап.присъединени на газ.Ние във входа сме 3 ап.-по 8,33 лв. Общо на година се пада по 33,33 лв. на апартамент и отделно,ако правиш профилактика на котела още 48.00 лв.на година. Уреда,с който мерят за изтичане на газ е много чувствителен. Комшийката ми отгоре,която също е на газ беше готвила свинско със зеле и уреда не спря да писка .... Проветриха за 5 мин.и чак тогава млъкна...Имам и двете Ревизионни книги и си плащам от 2005 г.насам - няма мърдане!!! Профилактика на котела правя през 2-3 години.
    Този пост е редактиран от МИК66; 10-02-13 в 15:50.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #187

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    На мен на 24-и декември ми изтече прегледа. Ходих преди това във фирмата инсталатор на системата и ми казаха, че ще ми се обадят като му дойде времето- да не се притеснявам, е още чакам да ми се обадят. И сега ако дойдат и ми хакнат някоя глоба ще им връча котела и да се оправят. Както и да е. Имам следния (не знам дали е проблем) въпрос. От преди една седмица съм пуснал всички възможни отоплителни тела в апартамента. В най-голямата стая държа 21° през деня и след това местя програматора в спалнята за 18° през нощта. Разхода е с 4м3 по-голям от колкото преди (сега съм пуснал още 2 радиатора и една лира). Първите няколко дни държах програматора на модулационен режим и от 2 дни съм го направил на Он-Офф. На втория харчи с почти 2м3 по-малко, но сутрин като започне да вдига температурата в стаята в продължение на 30мин котела работи с 35° на водата- нямам представа защо е така. Вдига 21° за 1 час и накрая стига до 67° макс, а преди като бяха по-малко радиаторите си вдигаше до над75°. И през деня поддържа тези 21° като включва на 25-27° и изключва на 45-47°. Много ми е странно, все пак на он-офф режим си мисля, че би трябвало да поддържа по-високи градуси на водата в котела. Защо се получава така и има ли някакъв проблем?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #188

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Явно самия котел си модулира начина на работа.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #189

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Вярно е, котела модулира по друг начин.
    И аз минах на он-оф от 1 седмица. През деня държа 21,5 гр., а през нощта държа 19 гр. И моя сутрин започва със сравнително по-ниска температура, но за доста по-малко от 30 мин. и не чак 35 гр.!?! После като качва до 21 гр. водата става до 67-75 гр.

    Кажи какво показват параметър d40 и d41?
    Върти ми се в главата идеята малко да притвориш секретните кранчета на радиаторите, но нека и другите колеги да се изкажат!?!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #190

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Вчера ги гледах при около 60° имаше разлика от 12-13°.Крановете съм ги притворил. Интересното е , че при по-малко пуснати радиатори вдигаше по-високи градуси.Чудя се и защо харчи повече газ, като котела си произвежда 10.5кВт, а и при 4, и при 6 пуснати радиатора в този нисък температурен интервал мощността им е по-малка от 10.5кВт. По първия въпрос мислех, че е така защото съм намалил мощността на котела от д0=14 го направих д0=11, но днес го върнах на 14 и е същата работа, ще вида дали е изхарчило повече газ.Може ли да се дължи на покачилата се средна температура в апартамента?

    - - - Обновено - - -

    Отделно изключва 3-4 пъти за по 1-2 сек докато стигне 21°. Твоя прегрява ли?Аз си мислех, че сега като са пуснати всички радиатори му е необходима по-ниска температура за да достигне тези градуси, но в стаята с програматора са си едни и същи радиатори и врата е затворена докато вдига градусите сутрин и може би отпада този вариант.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #191

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Силно ограничена максимална мощност - това би трябвало да е причината

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #192

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Отделно изключва 3-4 пъти за по 1-2 сек докато стигне 21°. Твоя прегрява ли
    Да, абсолютно по същия начин се държи котела - при мен спира около 1 или 2 пъти за по малко. Достигайки зададената стайна температура, котела намалява температурата на подаващата вода. И накрая след като спре преминава зададената темп с 0,5 гр.

    И аз вчера включих една 800 Вт лира и днес имам 1 куб.м. повече.
    Моят котел съм го ограничил на 14 кВт при радиаторна мощ около 12-13 кВт при dT60.

    Големи са жилищата ни - аз ползвам 110 кв.м. с височина 2,80 м., и аз нямам съседи почти отвсякъде (само 1 стая с климатик над трапезарията ми), едната ми стая е с 3 външни стени.
    Този пост е редактиран от legaltk; 12-02-13 в 07:04.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #193

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Силно ограничена максимална мощност - това би трябвало да е причината
    На мен д0 ми е в интервал 0-30 и си мисля , че д-11 не би трябвало да е силно ограничена.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Да, абсолютно по същия начин се държи котела - при мен спира около 1 или 2 пъти за по малко. Достигайки зададената стайна температура, котела намалява температурата на подаващата вода. И накрая след като спре преминава зададената темп с 0,5 гр.

    И аз вчера включих една 800 Вт лира и днес имам 1 куб.м. повече.
    Моят котел съм го ограничил на 14 кВт при радиаторна мощ около 12-13 кВт при dT60.

    Големи са жилищата ни - аз ползвам 110 кв.м. с височина 2,80 м., и аз нямам съседи почти отвсякъде (само 1 стая с климатик над трапезарията ми), едната ми стая е с 3 външни стени.
    При он-оф няма логика да намалява темп на подаващата вода. При мен не я намалява, но всичко друго е както казваш, само където моя апартамент се води 130м2, но тавана е на 2.6м. И при мен една лира покачва 1 м3. Не мога да си обесня защо качва разхода толкова тези допълнителни радиатори. като и при двата случая не достигат мин мощност на котела.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #194

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    На мен д0 ми е в интервал 0-30 и си мисля , че д-11 не би трябвало да е силно ограничена.
    За 130м2 10 кВт си е силно ограничена. Като пускаш всички радиатори, увеличавай мощността на котела.

    - - -

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    При он-оф няма логика да намалява темп на подаващата вода. При мен не я намалява, но всичко друго е както казваш, само където моя апартамент се води 130м2, но тавана е на 2.6м. И при мен една лира покачва 1 м3. Не мога да си обесня защо качва разхода толкова тези допълнителни радиатори. като и при двата случая не достигат мин мощност на котела.
    Лирата прави байпас на радиаторите и в котела се връща гореща вода, той реагира като си намалява мощността и реално работи по-дълго време на по-ниска мощност. Ограничи потока през лирата от секретния кран

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #195

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Техника на Вайлант ми каза същото за лирите и той ги регулира (приемам, че са настроени добре). Пробвах да ги затворя още, но те почти спират да греят.Ако д0=0 и това е мин мощност на котела-10.4кВт(така каза човека от Вайлант- не знам дали е така със сигурност), то д0=11 трябва да е някъде около 16кВт. Мощността я върнах на д0=14, ще вида как работи няколко дни. Може ли да кажеш защо се качва разхода с около 4м3 с тези допълнителни 2 радиатора + лира при положение, че не се достига мин мощност на котела? Аз си го обяснявам, че като са по-малко радиатори котела си произвежда 10.4кВт, отдава на радиаторите примерно 5кВт и другите отиват в комина. А като са всички радиатори котела отдава примерно 8кВт и останалите до 10.4 отиват в комина. Би трябвало да му се покачи КПД-то , но да не вдигне разхода. Може и да съм в тотална грешка Имам в предвид, че котела се ограничава от програматор по стайна температура и отдава вода до другите радиатори само докато достигне зададената температура.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 166 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе