Страница 11 от 166 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #151

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Здравей и добре дошла!

    Не е малък разхода за тези режими, температури, месеци........
    В този разход има и 20-30 куб.м. за топла вода, нали? Има ли готвене на газ?

    Каква е минималната мощност на котела?
    (Gaz 7000 W Bosch Термотехника) - виж таблицата в "Технически данни" на първия ред

    Друга полезна информация би било:
    - площ и височина на помещенията?
    - колко радиатора/глидера и в кое помещение са монтирани?
    - изолация на жилището?
    - дограма?
    - отопляващи съседи горе, долу, встрани?
    - изложение на жилището?
    - за кои месеци точно се отнася посочения разход?
    Благодаря за отговора,
    Отопляема обща площ - 65 кв.м.
    Височината е 2,60 м
    В хола, който е около 25 кв.м. - 20 глидера
    спалня 15 кв.м. - 15 глидера
    коридор 6 кв.м - 5 глидера
    баня 4 кв.м. - лира 120/40
    Имаме съседи от едната страна и отгоре, отдолу са гаражи, а отдясно са някакви асансьорни помещения. Апартамента е със западно изложение. Абе студен си е, лятото не се налага да пускаме климатик въобще. Иначе е ново строителство с дограма и изолация. Разхода е за последните два месеца: ноември и декември. Сега ще чакам януарската сметка. Минималната мощност на котела е 6 кВ, а максималната 21. Използваме за отопление и топла вода без готвене. Според други живущи ни е голям разхода, но незнаем на какво се дължи. И не държим въобще топло вкъщи, като се има предвид че сме и с малко дете. Въобще не качваме температурата над 20 градуса. Когато е студено котлето трудно достига желана температура, изключва и пак включва докато я достигне. Ако е по-меко времето обаче си я поддръжа и няма проблем с работата. Моля посъветвайте ме какво може да се направи.

    Поздрави

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #152

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Шери, ако добавите още глидери котелът ще работи по-добре и ще топли. По твоите думи сега той изключва преди да достигне стайната температура - това е признак за недостатъчна радиаторна мощност. На каква температура сте ограничили котела? Каква височина са глидерите

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #153

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Апартаментът е с големи топлозагуби. При това положение разход от 275 куб.м. за декември (по-студен от януари) е напълно обясним. Оптимизация е възможна, както каза Лазар, с още допълнителни глидери (особено в хола) и топлоизолация на таваните на гаражите, които са под вас. Няма да намалее чувствително разхода, но поне ще е по-топло у вас.

    Аз пак да попитам - през делничните дни от 7,00 до 18,00 държите 15 градуса, така ли?
    Ако е така, според мен жилището се охлажда прекалено много. На ваше място не бих слизал под 17-18 градуса.
    Успех!

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #154

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Шери, ако добавите още глидери котелът ще работи по-добре и ще топли. По твоите думи сега той изключва преди да достигне стайната температура - това е признак за недостатъчна радиаторна мощност. На каква температура сте ограничили котела? Каква височина са глидерите
    Ами котела е на 6-та степен преди щракване, а битовата вода е между 4 и 6, там пише икономичен режим. Глидерите са на 60 см. височина. Четох някъде, че мощността на котела трябва да се намали, но от това копче, което е на котела или от друго място? Да, когато е по-студено котела изключва и пак включва преди да достигне желана температура. А когато я достигне понякога продължава да се включва. Можем ли сами да добавим глидери, без да викаме после Софиягаз да пусне котела?

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Апартаментът е с големи топлозагуби. При това положение разход от 275 куб.м. за декември (по-студен от януари) е напълно обясним. Оптимизация е възможна, както каза Лазар, с още допълнителни глидери (особено в хола) и топлоизолация на таваните на гаражите, които са под вас. Няма да намалее чувствително разхода, но поне ще е по-топло у вас.

    Аз пак да попитам - през делничните дни от 7,00 до 18,00 държите 15 градуса, така ли?
    Ако е така, според мен жилището се охлажда прекалено много. На ваше място не бих слизал под 17-18 градуса.
    Успех!
    Сигурно са големи топлозагубите. От няколко дни оставяме от 7.ч до 18 ч. на 18 градуса, но се покачва и разхода така. През изминалия уикенд имаме около 12 кубика на денонощие. При температура през деня - 20 градуса, а през ноща - 18 градуса. Много ни се вижда разхода, а за по-висока Т не смеем и да помислим че ще станат сигурно 400 кубика за месец.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #155

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Добър вечер, някой може ли да ми каже колко струва котел Radiant RKR 18 и коя фирма го предлага.Благодаря предварително

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #156

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #157

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Какви са тези температури 15-18-20гр. и 280куб.м. разход. За Октомври, Ноември и Декември имам общо 722куб.м. газ (при мен е на тримесечие изравнителната сметка) или средно на месец по 240куб.м., от които най-вероятно към 75-80куб.м. са за топла вода. Топля къща и пристройка - 5 стаи и 2 бани. 21.8-22.5гр. стайна. Няма апартамент, който да е по-студен от повечето къщи. Все пак всичко е външно - под, стени, таван. Слагайте повече радиатори и поддържайте нормални 21-22-23гр. температури. Преди си правих експеримент, когато бях на котел с твърдо гориво. Оставях къщата да изстине през деня за икономия и вечерта, за да я затопля котелът набързо гълташе толкова въглища, колкото уж бях икономисал през деня.
    Направих един експеримент със стайният термостат CRD на моя ЕолоМинор 23. Още от края на миналия отоплителен сезон го сложих на режим да НЕ модулира, а само Он-Оф (вкл-изкл). Температура на водата съм настроил на макс. 70гр. Самият котел си пое функцията да модулира, но режимът на работа се измени. Котелът преди работеше дълго време на 55-60гр. на водата и на ниска мощност (1, рядко 2 чертички). Сега държи водата на 69-70гр. и работи по-кратко време на почти пълна мощност (4-5 черти) с много по-добро КПД. Достига по-бързо зададената стайна температура 22.5гр. В редки случаи на по-студено време и по-дълга работа, самият котел модулира и леко сваля мощността от 4-5 черти на 2-3, но никога на 1, както беше преди. В момента по-бързо се стоплят стаите, котелът работи главно при режим с по-добро КПД. Отделно при вече спрял котел, има повече "остатъчна" топлина от по-загретите радиатори и стайната стига и до 23гр. Преди винаги си стигаше точно зададената и до там. Сметките не са по-високи от миналата година, дори мисля, че са по-ниски, но и зимата сега не е толкова студена.
    Така че може да се преосмисли, дали не е по-добре, вместо много скъпи фирмени "стайни управления" да се вземе един по-евтин стаен термостат Он-Оф., позволяващ все пак програмируем седмичен режим.
    Един съвет към тези с ниските стайни температури и високите сметки. Защо не пробвате да поддържате нормални стайни температури от 22-23гр. Може пък сметките да ви останат същите, но поне ще стоите на топло. Няма вариант с ниски сметки при тази цена на газа. Ако някой има по-ниски сметки, това може да се дължи на:
    - по-добра изолация и топлещи съседи - двете най-важни компоненти в сметките. След външната изолация вдигнах 2-4гр. в къщата. В хола освен външната, направих и вътрешна изолация на стените и ТАВАНА и температурата е 3-4гр. над останалите стаи, само с външна. За съжаление (само от гледна точка отопление) съм в къща и никой не помага, но имам приятел с изцяло вътрешна изолирана гарсониера в 100% отопляем на локално парно вход на панелен блок, който не ползва никакво отопление, а се топли от работата на домакинските уреди, пода и стените на комшиите и преминаващия комин на локалното парно на входа.
    - регион с по-ниска цена на газа - различните газови доставчици имат различни цени и тя се различава в различните райони на България (при мен в Плевен е една от най-високите) и дори в рамките на един град, както се оказа във Варна.
    - има неточно отчитане на газомера
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-02-13 в 13:29.
    lazarus18, Ivan19, tony34al и 1 други харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #158

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Напълно подкрепям казаното от колегата VanDan .
    Най-вече за предимството на Он-Офф работата пред Модулацията. И при мен Он-Офф е по-добре издържан от гледна точка на разход.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #159

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз да попитам, че взех да се обърквам малко. Ако котела е кондензен по-добре ли е да му се нагласи температурата на водата да кажем на 65 градуса- той сам да си модулира и да се изключва от програматора? Сега съм го ограничил на 55 градуса и се контролира пак от програматора.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #160

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Малко нещата ги изваждате от равновесие.Защо да е по лошо управлението на котела от външния датчик.Тоест по определена от потребителя температурна крива?Котела ще си работи когато трябва на минимална ,и когато трябва на максимална мощност. От което идва ефективното отопление. И когато имаш модулация ,го няма това цък-цък на котела .
    Този пост е редактиран от национал; 04-02-13 в 20:50.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    1
    #161

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    здравейте,
    имаме следния проблем. газовото ни котле е WOLF CGG-1K-24. имаме изградена система от септември. средно сметките ни за газ бяха около 250лв (апартамента е 90кв.) за януари обаче ни пристигна сметка от 360лв. за мен това не е реална сметка, тъй като потреблението ни не е по-различно от предходните месеци. моля за съвет къде може да е проблема. мерси предварително.

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #162

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Разходът между 28.12-31.12.2012 не е отчетен за декември, а за 01.2013 г. (ако си от София).
    Поне при мен е така. Разгледай си по-подробно фактурата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #163

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При мен ,в Пазарджик също е до 27-и декември и така тези 51м3 до края на месеца отидоха за януари и ме зарадваха с 430м3 след корекцията от този много важен коефициент 1.042 .

    - - - Обновено - - -

    Относно поста на колегата VanDan аз също съм на мнение, че тези пари, които дадох за прехваления Calormatic340f- 480лв, са хвърлени на вятъра, но аз си го взех за да не се обвинявам после, като няма разлика в разхода, че съм си взел по-евтин. Защото при режим на модулация не харчи по-малко газ , а може би наистина дори малко повече.

    - - - Обновено - - -

    Даже сега като гледам разликата в кубиците между декември(без програматор) и януари (с програматор) разликата е 20м3, даже ще е по-малко защото 31януари не е включен. Излиза, че въобще няма нужда от програматор (поне при мен), освен за удобство та да не въртя главите на радиаторите. Вдигам ръцете и се предавам.
    Този пост е редактиран от karicata; 05-02-13 в 11:33.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #164

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Абе тея коефиценти не мога да ги разбера.
    Тази година ми смениха гъзомера от електронен-цифров дисплей със такъв механичен като брояч. Миналите години не са ми начислявали този коефицент въобще, НО тази година се започна.
    На какво се дължи това и влияние ли оказват гъзомерите?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #165

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Те не са направени да ги разбираш ,а да си плащаш .:D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 166 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе