Страница 3 от 166 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #31

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Параметъра го провери когато работи котела в режим на отопление, въпреки че по спомен дори и да не е в режим на отопление би трябвало да ти показва цифрова стойност.
    Другият вариант е да има разлика между софтуера на твоя котел и моя - ТурбоТек Плюс, но едва ли.

    Стойностите при мен са:
    1 - Първа скорост, най-бавната
    2- Когато "d 0" е под 60% от мощността на котела работи Първа скорост, когато е над 60% работи на Втора скорост
    3- Винаги Втора скорост

    Казваш мощността ти към момента е 13 Кв., но това при средните ти температури на изходящата вода ли?
    Нещо не ми се връзва. Май е 13 Кв. ама при 75/65/20, а котела не работи с тях.?
    Изчисли си мощността ама при темпуратурите, който ти работи котела, мисля бе казал 40-55 гр. на изходящата и отпусни 1-2 Кв. за загуби и тази стойност въведи в "d 0".

    Поздрави.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #32

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не знам вече какво да правя, за една вечер 6,5 кубика газ. При положение, че съседа плати 100лв газ и е постоянно включен котела. Вярно неговия е кондензен с 30% по икономичен но дори и да е това аз платих 300лв газ, а една проста сметка на 100лв 30% са си 30лв. А и в къщи е 21-22 гр., а при него е 24 постоянно и с открехнат
    прозорец на хола за да се проветрява. Мисля да пускам климатиците. Язък, че купих апартамента с котел и допълнително конвектор за хола, че е много голям. Съседа е настроил неговия по температура на водата 40 гр. и ме съветва и моя да го направя, че било по икономично но мисля, че при мен няма как да стане, тъй като съм с оригинален термостат. Казва ми да го излкюча но не съм сигурен дали ще стане.
    Дайте съвет как да го настроя оптимално, да е що годе топло и да не харчи толкова много? Не е ли по не рентабилно да се изключи котела като достигне температурата и да се включи пак като падне до допустимата. По този начин като включи отново котела не нагрявали на пълна мощност за да направи температурата на водата такава каквато е зададена.
    Този пост е редактиран от bakalovag; 05-01-13 в 16:06.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #33

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да не му е повреден гЪзомера на съседа нещо. Аз, за декември имам 45лв, само БГВ, без отопление. Дявола се крие в подробностите - котел/мощност/, инсталация/диаметри, мощности/, изолация и т.н.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #34

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте колеги, вече имам решение какво и как ще доработвам при мен (описание на моята система бях сложил ТУК) – считам да направя следния ъпгрейд с цел подобрение на ефективност (че сега сметката ми за Декември е 400 лв) и комфорт – инвестицията която съм подхванал не е малка, за това всяко мнение ще ми е много полезно. С няколко думи:

    • подменям котела с Bosch Condens 3000 W (ZWB 28-3C) à 8,1 kW / 21,8 kW
    • термоуправление FR100
    • Увеличавам броя глидери с + 17 броя H600 – в двете детски
    • ТТЛ радиаторна мощност при dT30 = 9,3 kW
    • Идеята ми е да работя мах време в кондензен режим, но пък стане ли студено, няма да е чак такава болка да увелича за определен брой дни на по-висока температура

    Прилагам и схема на жилището, ако на някой му е интересно и може да коментира?
    Имам за сега една голяма дупка – спалнята, но там ще търся решение по-късно, че за сега нямам идея как да увелича радиатора – h350 под прозорец, а няма място и на страни – ще я мисля лятото... Благодаря за всяко мнение...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от etalon21; 05-01-13 в 16:06.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #35

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Няма ли някой с такъв котел на BOSH ,та да му кажете на човека КАКЪВ РЕЗУЛТАТ ЩЕ ПОСТИГНЕ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #36

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Да не му е повреден гЪзомера на съседа нещо. Аз, за декември имам 45лв, само БГВ, без отопление. Дявола се крие в подробностите - котел/мощност/, инсталация/диаметри, мощности/, изолация и т.н.
    Проблема е при мен със сигурност. Друг мой приятел е платил около 100лв. за месеца. Просто няма такава греда както се случва при мен.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #37

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    Имам за сега една голяма дупка – спалнята, но там ще търся решение по-късно, че за сега нямам идея как да увелича радиатора – h350 под прозорец, а няма място и на страни – ще я мисля лятото... Благодаря за всяко мнение...
    А тези на GLOBAL модел GL\D ще ти свършат ли работа (на с.3 в каталога)? http://www.aquatherm.bg/Bulgarian/Pr...20лири.pdf
    Този пост е редактиран от zh; 05-01-13 в 18:58.

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #38

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от bakalovag Виж публикацията
    Не знам вече какво да правя, за една вечер 6,5 кубика газ. При положение, че съседа плати 100лв газ и е постоянно включен котела. Вярно неговия е кондензен с 30% по икономичен но дори и да е това аз платих 300лв газ, а една проста сметка на 100лв 30% са си 30лв. А и в къщи е 21-22 гр., а при него е 24 постоянно и с открехнат
    прозорец на хола ...........
    Е такъв реален филм просто НЕМААААА.
    Това е най-нереалистичната сметка и реклама на котел с отоплителна инсталация, която чета или ще продължа да чета.
    Колега "bakalovag ", колегата "tony34al" много ясно ти е дал пример, към който и аз се присъединявам - НИЕ двамата сме платили по почти 50 кинта само за БГВ без никакво отопление.

    Твоя съсед и приятел или яко " те качва на асмата" или са пуснали отоплението за най-много, ама най-много 1 седмица /през другото време са я карали на солариум/

    Няма такава изолация, няма такав оптимизация - Няма такъв филм /нищо лично/

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #39

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от bakalovag Виж публикацията
    Проблема е при мен със сигурност. Друг мой приятел е платил около 100лв. за месеца. Просто няма такава греда както се случва при мен.
    Не се връзвай на такива сметки. 100лв. на месец газ означава 3.33лв на ден, което е около 3м3 газ на ден. Кой е този котел дето харчи толкова. Това е възможно само ако котела работи най много по 3-4 часа на ден, а през останалото време е изключен.

    Ooops, JKanchev, извинявай....

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #40

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    .........

    • подменям котела с Bosch Condens 3000 W (ZWB 28-3C) à 8,1 kW / 21,8 kW
    • термоуправление FR100
    • Увеличавам броя глидери с + 17 броя H600 – в двете детски
    • ТТЛ радиаторна мощност при dT30 = 9,3 kW
    • Идеята ми е да работя мах време в кондензен режим, но пък стане ли студено, няма да е чак такава болка да увелича за определен брой дни на по-висока температура

    .....................
    Защо се отказа от Bosch Gaz 7000 W - 6,3-21.0 kW?
    Спомни си мнението на инж.Нейчев - за конвектора, за размера и дължината на тръбите, за водата и т.н. ........
    Опасявам се, че като сложиш толкова много глидери, те искат много вода, а тази много вода няма как да мине през тези тръби на 16 мм. При кондензните котли си трябват по-големи тръби. Да не стане така, че водата да изстине още в тръбите, преди да е стигнала до радиаторите.
    Ако не съм прав, колегите да ме поправят!

    Цитат Първоначално публикувано от bakalovag Виж публикацията
    Проблема е при мен със сигурност. Друг мой приятел е платил около 100лв. за месеца. Просто няма такава греда както се случва при мен.
    На този твой приятел сигурно и Голфа му 1,9TDI гори 5 на сто градско.
    Понеже си от Стара Загора, за да добиеш реална представа прочети постовете на колегата МИК66 от последните няколко страници в темата за 2012 г. Ще се убедиш сам в това, което всички ти казваме.
    Този пост е редактиран от legaltk; 05-01-13 в 20:11.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #41

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    А тези на GLOBAL модел GL\D ще ти свършат ли работа (на с.3 в каталога)? http://www.aquatherm.bg/Bulgarian/Pr...20лири.pdf
    zh, видях ги тези и май това ми е единственната възможност - благодаря за подсещането. Проблема тук е чисто финансов, но трябва да го проверя все пак - някой беше споменал че цената им за 20 глидера беше около 740 лв - което си е скъпичко, но засега нямам друго решение. За момента ще го забавя този момент, че влизам в сериозен разход и ми дотежава. По нататък ще видим... благодаря, това мисля е работещ вариант

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Защо се отказа от Bosch Gaz 7000 W - 6,3-21.0 kW?
    Спомни си мнението на инж.Нейчев - за конвектора, за размера и дължината на тръбите, за водата и т.н. ........
    Опасявам се, че като сложиш толкова много глидери, те искат много вода, а тази много вода няма как да мине през тези тръби на 16 мм. При кондензните котли си трябват по-големи тръби. Да не стане така, че водата да изстине още в тръбите, преди да е стигнала до радиаторите.
    Ако не съм прав, колегите да ме поправят
    legaltk, точно такава дискусия търся. Тръбите май са ми най-малко известната част от уравнението. Ползвах двама консултанти на място и според тях би трябвало да са ОК. Та какво ме накара да мина от GAZ 7000 na Condens 3000 - разсъжденията са ми в посока - Кондензния модел би трябвало без проблем да работи и във Високо температурен режим. А се надявам в преходните сезони и когато не е толкова ниска темп. да държа възможно най-дълго в кондензен режим. Разбира се това са моите разсъждения. Колкото до конвектора - когато стане студено - вдигам градусите и би трябвало да е ОК. Всяко мнение за тръбите ще ми е много от полза - разбира се който има опит в реални проекти, може би може да каже най-добре. Благодаря предварително...

  14.  
     
  15. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #42

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    ....някой беше споменал че цената им за 20 глидера беше около 740 лв - което си е скъпичко, но засега нямам друго решение. За момента ще го забавя този момент, че влизам в сериозен разход и ми дотежава. По нататък ще видим... благодаря, това мисля е работещ вариант
    Вярно, скъпи са. GLOBAL Серия DOPPEL H350 - цената за 1 глидер е 30.50 лв. без ДДС. http://rubin2001bg.com/prices.php?sub_cat=25&gid=31

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #43

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Вие от много ъкъл почвате глупости да говорите.Тя тая вода ще мине около ф16,после водата щяла да се охлади до като пътува по тръбите .Какви са тия глупости на кубици бе? Ти да не ни мислиш за олигофрени?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #44

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    etalon21,
    поздравления, на прав път си!



  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #45

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Lazar, благодаря за потвърждението, важно е за мен - не малко парички влагам за да осигуря комфорт на дома ни.
    Дай мнение (може и да не е супер детайлно), моля те, тръбите Ф16 за радиатори до 25 глидера на H600 ОК ли е? Конвектора е с Ф20?
    Имам и още един въпрос към знаещите тук - беше споменато, че тръбите с алуминиева вложка, не са ОК за нискотемпературни (кондензни) инсталации - какво се има прдвид?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 166 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе