Страница 12 от 166 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #166

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от национал Виж публикацията
    Малко нещата ги изваждате от равновесие.Защо да е по лошо управлението на котела от външния датчик.Тоест по определена от потребителя температурна крива?Котела ще си работи когато трябва на минимална ,и когато трябва на максимална мощност. От което идва ефективното отопление. И когато имаш модулация ,го няма това цък-цък на котела .
    Говоря не за премахването на терморегулатор по стайна температура, а за използването на прост, евтин модел само с он-оф и по възможност седмично програмиране. Пак си задаваме температурни пояси и регулацията е по стайна температура. Но модулацията ще я прави самият котел, а не "марковото" и скъпо дистанционно управление. Когато съм в режим модулация на моето фирмено CRD, котелът работи по съвсем различен начин, в сравнение с режим он-оф на CRD и модулация от котелът. CRD държи дълго време на по-ниска температура на водата и най-ниска мощност на котела, а котелът малко време на близка до зададената от мен макс. температура на водата и модулира леко само ако стайната температура не може да стигне бързо до зададената стойност и тогава сваля малко мощността. Просто дистанционното управление има различна програма от тази на котела.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-02-13 в 18:11.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #167

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Абе тея коефиценти не мога да ги разбера.
    Тази година ми смениха гъзомера от електронен-цифров дисплей със такъв механичен като брояч. Миналите години не са ми начислявали този коефицент въобще, НО тази година се започна.
    На какво се дължи това и влияние ли оказват гъзомерите?
    Миналата зима пак си го имаше, този коефициент от 1.042 е само за зимния период, през лятото си е 1.
    Идеята е зимата като са ти големи сметките да ти стават още по-големи, а пък лятото е без значение Явно се получават някакви загуби при газоразпределянето и газоподаването през зимата , нямам идея. (Всъщност идеята я написах по-горе.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #168

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За момчето с газомера,няма такова понятие газомер,казва се разходомер.Газомер е ако мериш газът на някоя мадама.Да си дойдем на думата ,сега ти се начислява коефициент по простата причина ,че предишният ти разходомер(газомер)е имал вграден коректор по температура и налягане.Незнам дали си запознат но газа е свиваем и се влияе от температурата и налягането и се предполага че във всеки момент му влияе различно налягане и температура.И тъй като няма вграден коректор му се слага коефициент.Ако си учил физика за 8 клас ще ме разбереш.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #169

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ангеле, аз учих физика в 8-ми клас, и в Техникума учих, после държах изпити по 3-те тома на Савельев (на руски), ама пак не ми ясно. Това е както едно време турците искали обезщетение от стопанина, задето си хабили зъбите да му ядат кокошката:rolleyes:

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #170

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ANGEL 007 Виж публикацията
    За момчето с газомера,няма такова понятие газомер,казва се разходомер.Газомер е ако мериш газът на някоя мадама.Да си дойдем на думата ,сега ти се начислява коефициент по простата причина ,че предишният ти разходомер(газомер)е имал вграден коректор по температура и налягане.Незнам дали си запознат но газа е свиваем и се влияе от температурата и налягането и се предполага че във всеки момент му влияе различно налягане и температура.И тъй като няма вграден коректор му се слага коефициент.Ако си учил физика за 8 клас ще ме разбереш.
    Да вземат да измислят и разходомери с корекция и по калоричност на подаваният газ!!!!!

    - - - Обновено - - -

    Защо имам чувството, че има някакъв проблем с калоричността на газа?!?!
    Къде и кой може да гарантира качеството на газа?!?!

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #171

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Гаранцията - винаги от производителя.
    Проверката - сертифицирана контролна лаборатория.
    Регулацията и контрола върху търговеца - ДКВЕР и Комисия за защита на потребителите.
    Друго не се сещам !?!

    Въпросът е как ще се осъществи на практика!
    Често става като в §22 - КЗП ти препоръчва да се свържеш с търговеца ("оправяй се сам").

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #172

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev Виж публикацията
    Да вземат да измислят и разходомери с корекция и по калоричност на подаваният газ!!!!!

    - - - Обновено - - -

    Защо имам чувството, че има някакъв проблем с калоричността на газа?!?!
    Къде и кой може да гарантира качеството на газа?!?!



    В София съм, и от около месец, имам същите съмнения. Наблюдавам работата на 2 котела Бош 7000. При режим БГВ, при един и същи дебит на водата и позиция на крана, температурата на водата се различава поне с 3-5 градуса, и това при двата котела. Съмнява ме и двата котела да имат едновременно проблем, както и че, температурата на входящата студена вода да варира толкова много и то в рамките на 5-10 мин понякога.

  10. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #173

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Зависи и от разстоянието от котела до консуматора и изолацията на тръбата - има или няма ............
    Аз като ползвам само моя котел има известна разлика всеки път, какво остава за 2 различни котела.
    При мен са 18 метра (!) от котела до банята и въпреки изолацията на тръбата, водата изстива.

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #174

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ANGEL 007 Виж публикацията
    За момчето с газомера,няма такова понятие газомер,казва се разходомер. Газомер е ако мериш газът на някоя мадама............................................
    Благодаря за обръщението.
    Написано бе в сферата на майтапа - даже обърни внимание на правописа ми на въпросната дума.
    Извини ме, НО ще те поправя - Газомер е точно правилната дума /питай чичо Гугъл/ и на мадамите няма как да им мериш "гАзът" защото после ще трябва военна команда "ГАЗ"!!!

    Относно поста на инж. Нейчев - при мен "Овъргаз Север" гр. Русе постоянно си ни цакат, но няма начин за доказване. Дойде ли отоплителният сезон съпругата постоянно ме вика да ми покаже ЧЕРВЕНИЯТ пламък на ГАЗОВИЯТ котлон, а гАзомера ми се върти ли върти, а тендежрата не ще да кипи.
    Стига бе - докарах го в рими .

    Айде със здраве и до после.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #175

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лазаре,разтягаш темата излишно,а за калоричността нещата стоят по-малко , по-различен начин , разходомера мери обем,а не енергия.Не ме разбирайте погрешно, и аз съм против монопола ама мухабета тръгна в тази посока

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #176

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Разходомера незнам какво мери но каквото за всички такова и за гол Хасан.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #177

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте колеги, отдавна не съм влизала, но сега ми изниква въпрос. От една фирма (явно за технически надзор) напоследък започнаха да досаждат - лепят бележки по вратата на входа, определят дати и звънят по вратите като настояват да правят годишен технически преглед на газовата инсталация на всеки апартамент. Днес са искали от детето ми надзорна книга и се наложи малко по-остро да се обясняваме по телефона, при което служителя се опита да ме сплаши, че доставчика щял да ми спре газта и после трябвало да плащам 100 лв. за да ме включат. Такава книга нямам и не са ми давали когато ни пуснаха газта, а инсталацията е минала всички прегледи. Може би имам някакъв протокол, но само толкова. Някой знае ли повече подробности по въпроса с нормативните документи, задължителни технически прегледи, проверки и санкции и пр. Ще ви бъда благодарна, защото не ми се рови из разните му наредби и правилници, но не ми се и разправя с тези господа, които както разбирам събират по 25 лв. на апартамент, и май в доста кооперации от квартала.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #178

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Длъжна си да минаваш преглед всяка година и няма начин да нямаш съответната книга. Аз лично не бих желал да имам съседи, които имат технически неизправен уред. Пък и те са си вързали законово нещата и няма как да избягаш от този преглед.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #179

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Много ви дрънчат бре. При нас Овергаз взимат по 12лв. на преглед, ежегодно.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #180

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ще ти направят нова книга, няма страшно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 166 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе