Страница 157 от 166 ПърваПърва ... 107147155156157158159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2341

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Колко квадрата е този етаж?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2342

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ico123 Виж публикацията
    днес идва представител на фирма за монтаж. изпадна в шок ...

    Каза ми че инсталираната радиаторна мощност в момента е към 10-12 кв а на мен ми трябва 25-27 кв ...

    Защо да избера панелни радиатори може ли някой да ми обясни по подробно , благодаря .

    Иначе отопляемата площ 270 м3 , кухня с бокс - 32 глидера Н500, детска стая - ще сменям с два панелни по 160см , хол - 2 панелни по 160см, спалня - 20 глидера , коридор огромен (около 16 кв.м.) - 20 глидера, антре - 7 глидера, тоалетна 5 , за банята се чудим дали да е лира или радиатор според фирмата е по добре радиатор.

    Котел за сега се спираме на двуконтурен Имер
    Погледни в раздела "Отопление" има тема за панелни радиатори.
    А коя фирма е идвала ако не е тайна?

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2343

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ico123 Виж публикацията
    днес идва представител на фирма за монтаж. изпадна в шок ...

    Каза ми че инсталираната радиаторна мощност в момента е към 10-12 кв а на мен ми трябва 25-27 кв ...

    Защо да избера панелни радиатори може ли някой да ми обясни по подробно , благодаря

    Иначе отопляемата площ 270 м3 , кухня с бокс - 32 глидера Н500, детска стая - ще сменям с два панелни по 160см , хол - 2 панелни по 160см, спалня - 20 глидера , коридор огромен (около 16 кв.м.) - 20 глидера, антре - 7 глидера, тоалетна 5 , за банята се чудим дали да е лира или радиатор според фирмата е по добре радиатор.

    Котел за сега се спираме на двуконтурен Имер
    Я смени фирмата!
    Този етаж е около 100м²-+ 5м².
    Какво ще правим с мощност 25 kw???

    Каквито радиатори имаш такива ще ползваш.
    Няма значение -алуминиеви,платкови.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-07-17 в 06:31.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2344

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ихаа - 100 квадрата сауна, яко.
    Я викни и друга фирма все пак ако можеш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #2345

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    100
    квадратни метра

    - - - - - - - - - -

    ще пробвам и с още някой че хич не ми се иска да добавям радиатори ...

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=Lazar;827732]
    100 кв м

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2346

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не знам дали тук му е мястото, но така и не успях да открия методика за определяне на топлинните загуби по трасето. По мои сметки дължината на тръбите ще е около 90 метра ф16 (ал пекс) в гофретка в замазка. Пробвах се да използвам класическата методика за жилищата като приех, че въздуха между гофретата и тръбата изолира (което си мисля, че би трябвало да е така). Та реаултата беше около 500 Вт. (за средна температура на водата), което си е сериозна цифра, особено като се има предвид, че 80% от тръбите са в едно помещение. Предполагам, че и самия котел грее. Тези 500 Вт е ясно че греят и съседите, но пък вършат добра работа с покриването на минимумите на котлите. Някой с идеи дали съм близко до реалността в сметките си.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2347

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ico123,Виж като искаш да ти помогнат,помогни и ти. 100кв. ОК,но напиши състои се примерно: от коридор 16кв. , но размери 5м на 3.5 ли ?,височина.......стай 2-3,4,колко броя са,всяка стая по отделно-РАЗМЕРИТЕ Й. Баня-колко на колко(да ако е по голяма е добре да е с AL. радиатор,колко глидера зависи от размерите.Саниран ли е етажа,разположение -Север -Юг ли е?.......Ако имаш изградена система с какви радиатори е и какви съм и размерите на радиаторите във всяка стая и т.н. за да могат хората ,които са по компетентни и с това си изкарват хляба да ти помогнат.

    - - - - - - - - - -

    Ако може и на мен някой да ми отговори от занимаващите се с това като Lazar ,espace и други,моля за личното Ви мнението за котели Baxi LUNA DUO-TEC или просто за марката Baxi .

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2348

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    www.thermopump.eu>calculate_bg

    Ицо 123,пробвай с тази програма за ориентация на небходимата мощност.
    Всяка стая е сметни отделно.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-07-17 в 12:06.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2349

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Зевс , аз съм с този : https://baxi.ru/upload/iblock/2e2/sl...struktsiya.pdf .
    Не е кондензен , с висока минимална мощност е , ама тогава беше така.Иначе този който го пуска и настройва е шефа на може би най-голямата фирма в града(занимават се с промишлени инсталации) каза че е добър(здрав).Засега без никакъв проблем 3 сезона.Като се спомине(котела) - едноконтурен кондензен с обемен бойлер или термопомпа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2350

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    www.thermopump.eu>calculate_bg

    Ицо 123,пробвай с тази програма за ориентация на небходимата мощност.
    Всяка стая е сметни отделно.
    Пак се изказваш неподготвен(личи липсата практика), с тая програма за да си продават термопомпите се оказва, че с една пръдня можеш да се сгрееш.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2351

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Пак се изказваш неподготвен(личи липсата практика), с тая програма за да си продават термопомпите се оказва, че с една пръдня можеш да се сгрееш.
    Как ги разбираш тези неща?
    Като ориентир излиза около 15-16 кw .
    ДА ти обяснявам ли още за каква температура на топлоносителя става на въпрос?
    Щом си пекан може да кажеш.

    От фирмата са казали 25kw радиаторна мощност,защото смятат котела да работи в кондензен режим .При 50/30 радиаторите са почти с двойна площ.
    P=c.m.dt

    Към колегата Ицо,
    Намери си човек да изчисли всичко както трябва.Според мен направи комбинация с вентилаторни конвектори / подови/и тези радиатори,които имаш.Конвекторите работят супер на температура 50/30 и комфорта с тях е ОК.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-07-17 в 18:51.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2352

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    CCANKOV73 ,мерсй за отговора и правилно си се насочил за в бъдеще.Между другото ми е любопитно,ако не е тайна като си с висока мин.мощност и котела ти не е кондензен,при отминалата тежка и продължителна зима ,за колко квадрата отопляема площ колко плати?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2353

    Lightbulb Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    ...Конвекторите работят супер на температура 50/30 и комфорта с тях е ОК...
    Според едно писание на Lazar от 2012 год. ето тук https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=10&t=41098 , цитирам : "кондензен режим има при температура на връщащата в котела вода максимум до 55*С, по-нагоре вече котелът работи като конвенционален".
    Това ме кара да си мисля, че при температура на подаващата вода 60-65*С котела все още ще си е в кондензен режим.
    Ако съм прав, не виждам смисъл инсталацията да работи в температурен режим 50/30*С, при който комфорта е под всякаква критика.
    Поправете ме ако греша.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 07-07-17 в 09:50.

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2354

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    CCANKOV73 ,мерсй за отговора и правилно си се насочил за в бъдеще.Между другото ми е любопитно,ако не е тайна като си с висока мин.мощност и котела ти не е кондензен,при отминалата тежка и продължителна зима ,за колко квадрата отопляема площ колко плати?
    Няма смисъл. Цените вече са други и догодина сметките ще са много нагоре.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #2355

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Според едно писание на Lazar от 2012 год. ето тук https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=10&t=41098 , цитирам : "кондензен режим има при температура на връщащата в котела вода максимум до 55*С, по-нагоре вече котелът работи като конвенционален".
    Това ме кара да си мисля, че при температура на подаващата вода 60-65*С котела все още ще си е в кондензен режим.
    Ако съм прав, не виждам смисъл инсталацията да работи в температурен режим 50/30*С, при който комфорта е под всякаква критика.
    Поправете ме ако греша.
    Моя при 60* на излизащата от котела вода със сигурност прави конденз в търбата за кондензата. Предпоалгам при по-ниски цялостни Т на отоплителната течност КПД ще е малко по добре.
    pepitoff одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе