Страница 107 от 166 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1591

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Помпата не би трябвало да има проблеми, но остави тези проблеми с комина и помпата на монтажната фирма - той ще го узаконява, а не ти.
    Благодаря за незабавния коментар!,
    -относно комина - утре ще ги чуя от ТераТерм и ще се разберем...,
    -относно помпата ... явно малко преекспонирам рисковете, ...но времето и зимата ще покаже, ако се наложи ще преработят с-мата ...и ще почерпят.

    п.с. като стана въпрос за узаконяване..., ако се откажа от газовата връзка към готварската печка по проект-дали ще имам проблем с узаконяването на КОТЕЛА?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1592

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, сега може да се пусне само котела, печка може после, може и никога. Не мога да разбера някои клиенти - аз също имам такива. Какво ще спечелиш ако купиш материали от трето лице? Нищо, но ако всичко е от твоя монтажник, той носи гаранция и за вложените материали. Ако са от трето лице, гаранцията се носи от търговеца, т.е. трябва да му върнеш частта и той да ти я смени. Добре, но котелът е поднадзорно съоръжение и ти нямаш право да го пипаш - трябва да си платиш на сервиза веднъж демонтаж, след някой ден - монтаж на частта. Ако частта е закупена от сервиза - той я подменя на място гаранционно. А цената на частта (в случая удължение за комин) си е една и съща, тя е публична. Освен описаното, получаваш и други негативи, които сега няма да описвам. Извинявай, просто ползвах твоя случай за да направя разяснения
    Този пост е редактиран от Lazar; 14-07-16 в 21:59.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1593

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    нещо не се разбрахме..за комина,
    нямам намерение аз сам да си го купувам...а да издиря правилния "удължител"...
    той инсталатора сам си реши от къде да купи самия котел..., но модела го решихме общо взето благодарение на съветите и коментарите във форума...

    ..а цената попадна там с...копи пейст от сайта..и я оставих за ориентиране

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1594

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами сам да си реши и кой удължител да сложи - ако сбърка - негов проблем.
    JordanS одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1595

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    .... Не мога да разбера някои клиенти - аз също имам такива. Какво ще спечелиш ако купиш материали от трето лице? Нищо, но ако всичко е от твоя монтажник, той носи гаранция и за вложените материали. Ако са от трето лице, гаранцията се носи от търговеца, ...
    Само за сведение:
    При мен сеполучи следната ситуация. Подменях старата си с-ма, която беше изградена преди повече от 20 години с подцинковани тръби. Сега е с полипропилен фибро стъкло. С-мата е двутръбна (захранваща и връщаща вода). От котела тръгва с Ф40. Оказа се, че трябва да къртя много. За това реших да премина на мед Ф28х1. Предложих на инсталатора да извърши прехода от котела към полипропилена (около 9,5 метра в двете посоки). На другия ден ми предложи оферта от 36 лв. на метър мед, фитинги 9,50 - 12 лв.плюс цена за труд. Това са изключително високи цени на материалите. Купих си тръбата за 9 лв. на метър и фитинги за по 2,50 - 3 лв.
    Споделям въпросната случка, не за да се заяждам, а да информирам, че има фирми с доста надути цени. Мога да споделя и оферта за сградната газова инсталация, която ми предложиха тръба безшевна DN 50 Ф60,3х3,6 на цена от 30 лв. на метър без труда.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1596

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    моля за съвет какъв котел да избера. В моя град предлагат котли на Имергаз и на Бош. Живея в къща 120кв.м. на първия етаж, като чистата площ за отопление е 85кв.м. На втория етаж живеят други хора и е отоплен. С хубава PVC дограма съм без външна изолация. Нямам изолация на таваните въпреки че са малко височки – 2,65м. Имам инсталирани радиатори почти на всякъде, тъй като досега се отоплявах с печка с водна риза.

    Схемата е следната:
    Xoл – 17,5кв.м - paдиaтop c мoщнocт 3858W
    Kyxня - 16,50кв.м. - пpeпopъчвaт ми дa cлoжa 4кw paдиaтop.
    Баня – 3,24кв.м. – ще сложа лира около 1кW.
    Kopидop – 12,4кв.м. - зa ceгa нямa paдиaтop, нe знaм какъв дa cлoжa.
    Cпaлня1 - 13,3кв.м. - двa paдиaтopa c oбщa мoщнocт 4243W
    Cпaлня2 – 15,2кв.м. - двa paдиaтopa c oбщa мoщнocт 4243W
    Cпaлня3 – 6,25кв.м. - paдиaтop c мoщнocт 1929W

    Предлагат ми следните двуконтурни котли:
    1. Имергаз Victrix Exa 28 1 Erp, мощност за отопление 5,7кW ÷ 24kW и мощност за БГВ 28кW – 2018лв.
    2. Бош Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23, мощност за отопление 3,7 ÷ 24kW и мощност за БГВ 28кW + CR100 – 2489лв.
    3. Имергаз Victrix 24 TT 2 Erp - мощност за отопление 3кW ÷ 20kW и мощност за БГВ 24кW– още нямам цена за него.
    В момента Victrix Exa е на промоция и е най-евтин от трите.

    Не знам кой котел да избера, моля за съвет и дали трябва да преоразмерявам радиаторите. По принцип до сега съм се отоплявал като съм поддържал температура на водата 60÷65°., само в най студени дни съм вдигал до 70°. Моля за обосновани предложения като идеята е да имам възможно най ниски сметки за газ.

    Благодаря.
    Този пост е редактиран от frik; 16-07-16 в 18:34.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1597

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Попаднал си на мърлячи, не на истинска фирма

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1598

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Попаднал си на мърлячи, не на истинска фирма
    Защо, много ли е зле положението.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1599

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Искам да кажа, че не е допустимо за една уважаваща себе си фирма да продава нещо на непазарни цени - в такв случай пазарт те изхвърля

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1600

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Искам да кажа, че не е допустимо за една уважаваща себе си фирма да продава нещо на непазарни цени - в такв случай пазарт те изхвърля
    Тоест, че са много скъпи или че са много евтини. Иначе кой от трите котела най би ми свършил работа.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1601

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Уф, извинявай, отговорите ми се отнасят за поста на idealist. Затеб аз бих преложил пакета на Бош с 14кВт котел + 150л бойлер + стаен регулатор, като най-подходящ за твоето жилище

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1602

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Уф, извинявай, отговорите ми се отнасят за поста на idealist. Затеб аз бих преложил пакета на Бош с 14кВт котел + 150л бойлер + стаен регулатор, като най-подходящ за твоето жилище
    Аха... очаквах да го кажеш, но някак си не ми се иска да взимам едноконтурен котел с бойлер. Имам лош спомен от бойлер със серпентина от преди 4 години. Проби серпентината и водата от бойлера пълнеше отоплителната инсталация. Препълни разширителния съд и се наложи да го изключа от системата. След това проби на друго място и се наложи да го сменя. Тогава си казах че повече такъв бойлер няма да взема. Освен това не бях доволен от него. Бавно загряваше водата и свършваше бързо. Много мощност ходеше да ми загрее водата, и товареше печката ми, която за жалост беше малко слабичка за моето жилище. Ползвам на прити 13кW водна риза. Трябваше да взема по-голяма. Както и да е. Предполагам че и бойлера ми е бил със слаба серпентина, щом като загряваше бавно. Та за това съм недоверчив към този пакет на Бош със бойлер. А и как ще имам топла вода през лятото, когато котела няма да работи. Иначе имам достатъчно място за бойлер, а и изградени тръби до бойлера 16мм. от тези с алуминиева вложка, но май са тънки . Предложи ми двуконтурен котел. От тези трите, които описах никой ли не става. А радиаторите ще трябва ли да преоразмерявам.
    Този пост е редактиран от frik; 16-07-16 в 20:23.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1603

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Явно бойлерът ти е бил калпав, но по същата логика може да се пробие и топлообменникът за БГВ в котела и пак резултатът ще е съшия. И как няма да имаш топла вода през лятото, мислиш ли че не е помислено за това? Просто котелът се включва по 1-2 пъти на ден за подгряване на бойлера. Слагай този пакет и не му мисли. Радиаторите няма да променяш, поне засега.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1604

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    хм... ще ме вкараш сега в размисли. Бойлера съм го купил миналата година - неръждавейка. Сега трябва да го хвърлям. А котлите на Имергаз не са ли по-добри. Тези котли на Бош правени в Турция, не ми вдъхват особено доверие, а и са по скъпи. Що ли си мисля че Италианските котли са по-добри.
    Този пост е редактиран от frik; 17-07-16 в 13:46.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1605

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами добри са, ама са италиански. На Бош са конструирани в Германия, различните модели се произвеждат в различни заводи в Германия, Англия, Холандия, Турция...може и да пропускам. Конкретно моделът 2500 е нов и заедно с 3000 се произвежда в Турция , но това е завод, построен от Бош, заради големия пазар там. В Германия се произвежда модел 7000, който е със същите или подобни компоненти. От опита ми с Condens 3000, мога да кажа, че първите монтирани са вече 8 годишни без никакви оплаквания и проблеми и предполагам и се надявам, че 2500 ще е не по-малко успешен, защото е със същия топлообменник, по-нова версия на софтуера, по-голяма модулация. Не искам да кажа лошо за Имергас, сериозна фирма са, но не ги познавам отблизо, затова ти препоръчвам нещо в което съм сигурен. Искаш мнения - давам, пък ти си пресявай. Само че ако трябваше да препоръчвам Имергас, щеше да е едноконтурния 12кВт
    tutalka одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе