Страница 156 от 166 ПърваПърва ... 106146154155156157158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,326 до 2,340 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2326

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Някой случайно да е приложил на практика вариант с котел с малка мощност само за отопление и оделно газов проточен бойлер. Мен нещо ме радва идеята за проточен бойлер, но комбитата ми идват твърде мощни.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2327

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Няма никакъв проблем за такава комбинация, но като ще има втори уред - защо да не е обемен бойлер?

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2328

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Основно поради факта, че при проточния бойлер се загрява само необходимата за ползване вода. Спестява се наличието на греещо тяло в банята през летните месеци също така. Въпросът е, че тръбата за газта е вече пусната и е една. Не знам това дали не е проблем ако човек иска да инсталира два уреда.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2329

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами то и в обемния бойлер се загрява само вода, необходима за ползване - един бойлер 100л загрят до 40-45*С в никакъв случай не е достатъчен за едно семейство и той се загрява поне 2-3 пъти на ден, а загубите при тези температури са нищожни. Колко да е греещо едно тяло, загрято до 40-45*, но с 5см изолация - и Теси, и Елдом имат бойлери с повишена изолация. А загубите на газ от постоянно палене/гасене.
    JordanS одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2330

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    48 W при едните, 64 при другите за 100 литров бойлер. В интерес на истината не съм сигурен при какви условия са тези данни и до колко имат отношение към реалността. Отделно има трасе от котела с по 5 метра във всяка посока, което ще си погрейва също, макар че имам идеи да го изолирам подобавъчно в случай, че се спра на този вариант.
    Що се касае до загубите на газ, а и предполагам амортизацията при палене/гаснене - напълно съзнавам, че ги има.

  7. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2331

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Πoмиcли и зa eднoĸyнтypeн ĸoтeл + пpoтoчeн бoйлep. Πoлyчaвaш нeзaвиcимocт нa oтoплeниeтo и вoдaтa зa БГB. Πpи пoвpeдa нa няĸoй oт ypeдитe. Oбeмния бoйлep e eфeĸтивeн aĸo пoлзвaш и coлapи
    По - рано съм го писал - извинявам се за нескромността.
    JordanS одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2332

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Обмисля се - чудех се дали има някакви проблеми за такава комбинация (например фактът, че газовата тръба е една, а разклоняването на газова тръба не ми се струва съвсем безопасно). По-горе съм питал дали някой се е спраял на такъв вариант и благодаря за отговора на Лазар. Сравнявам този вариант и този с обемен бойлер и ще видим. Бойлерът си има своите плюсове - повечето газови проточни бойлери имат висок минимум - за половинката това едва ли ще е голя проблем ама за мен....
    Този пост е редактиран от Vizi; 30-06-17 в 10:47.

  10. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2333

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Vizi, При проточния бойлер минималната мощност не е съществен параметър. Бойлерът почти никога не работи на минимална мощност

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2334

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В седмица като тази, температурата на студената вода в сградната инсталация е 15 градуса, а може и повече. Един минимум от 5 литра на минута при dt25 може и да е малко множко ми се струва. Не знам какво правят собствениците на котли или бойлери с минимум 10 квт.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2335

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте ,от много време не съм се включвал,но като е лятото и си по морето е почти невъзможно да намериш време. По кореспонденцията малко по горе между Vizi и Lazar имам и Аз сходно разногласие със себе си. 1_ви вариант: Котела да е само за газ и ще е на тераса намираща се на Юг и място за проточен бойлер намиращ се на 10 метра от котела(вързан към мивката в кухнята и душа естествено) . 2_ри: Двуконтурен котел без никакъв бойлер (за парно и БТВ и душ).3_ти:Котела да е едноконтурен с бойлер към него (където имам максимум място за 60-80 литров бойлер и то вертикално поставен в кухнята ).... Има и 4_ти вариант:Котела да е двуконтурен и бойлера който е на 10 м. от котела да е вързан към БТВ като радиатор (незнам дали е правилно и изгодно ) и от там към душа. Ако има някакъв вариант по практичен и изгоден моля споделете.

    - - - - - - - - - -

    ....Имам и едно питане специално към espace,по повод от италианските котли ,понеже има опит с тях и немските,а Аз също като много други хора цената на котлите е един от факторите за мен. Интересува ме личното му мнение за италиански котел Baxi LUNA DUO-TEC с мах. мощност 12 kw.,защото мисля единият вариант да е този за жилище от 90 кв. чиста отоплявана площ.Просто ако може някакво мнение даже за самата марка Baxi ,понеже имам познат който работи във фирма която поставя котли и от скоро поставят и Baxi ,но нищо не може да ми каже все още.Благодаря предварително на всеки помогнал и лек ден за сега.
    P.S.-Мисля ,че ще е полезно и за други потребители информация малко и за италианските котли.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #2336

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Нов юзър във форума ...

    Здравейте
    От Враца съм и стартирах про ...дурата по газификация на етаж от къща. До тук добре ....

    Приеха ни документите подписахме договор и понеже са много заети от доставчика ни казаха да се оправяме сами от тук натам.
    Намерихме проектант за проекта , но с избора на фирма за изграждането ми е мъгла а именно:

    Задължително ли е да е фирмата която доставя котела да го монтира (гаранция) .
    Четох в темата но не ми стана ясно двуконтурен котел ли е по удачно или едно и бойлер. Разбрах че при всяко пускане на топла вода през зимата, спира работата по греене на радиаторите ...

    да започна с това пък като ми сепроясни мъглата ще питам и друго .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2337

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ісо123,Bиж,Aз мaлĸo cъм пиcaл пo тeмaтa,нo дocтa cъм я чeл.Πo въпpoca ти зa избop нa ĸoтeл e ĸaĸтo и пpи вcичĸи ocтaнaли въпpoc нa пpeдпoчитaниe.Bяpнo e,чe oтoплeниeтo нa paдиaтopитe пpи двyĸoнтypния ĸoтeл cпиpaт пpи пycĸaнe нa БTB,нo нe e фpaпиpaщo.Aĸo e eднoĸoнтypeн +бoйлep дo изчepпвaнe нa oпpeдeлeнoтo ĸoличecтвo вoдa в бoйлepa OИ нa paдиaтopитe нямa дa изĸлючи.Taĸa,чe caм пpeцeни,пo пpинцип aĸo имaш мяcтo дo eднoĸoнтypния ĸoтeл зa бoйлep ,Aз биx избpaл тoзи вapиaнт.Πpи мeн oбaчe нямa тaĸoвa и зaтoвa питaм пo гope зa oптимaлнo peшeниe.Aĸo иcĸaш дa e ĸoндeнзeн ĸoтeлa(зa ĸoитo ce твъpди ,чe ca пo иĸoнoмични)и иcĸaш cъвeт oт няĸoй oт фopyмa,нaпиши пo пoдpoбнo зa eтaжa oт ĸъщaтa:Πpимepнo-ĸвaдpaтypa,виcoчинa,бpoй cтaй-paзпoлoжeниe и т.н.Oт пpoчeтeнoтo мoгa дa ти ĸaжa,чe зa ĸoндeнзeн ĸoтeл тpябвa paдиaтopитe дa ca c пo гoлямa paдиaтopнa мoщнocт (имa тaбличĸa във фopyмa нaзaд или в нeтa пo ĸoятo ce изчиcлявa зa вcяĸa cтaя мoщнocттa),зaщoтo ĸoтeлa щe paбoти пpи cтoинocти м\y 40-55гp. в ĸoндeнзeн peжим тoecт.He чe нeмoжeш дa гo пycниш нa 70-80 гp.,нo ce гyби иĸoнoмичнocтa нa ĸoтeлa.Дpyгo ĸoeтo биx тe пocъвeтвaл e дa cи взeмиш пaнeлни(лaмapинeни)paдиaтopи,нe caмo oт иĸoнoмичнa глeднa тoчĸa cпpямo aлyминиeвитe,a и oт пo дoбpo cъчeтaниe c ĸoндeнзeн ĸoтeл.Дpyгo ĸoeтo биx тe пocъвeтвaл e ,aĸo нямaш изгpaдeнa cиcтeмa e дa cи въpжeш вceĸи paдиaтop нa oтдeлeн ĸpъг( ĸaтo видиш ĸoлĸo щe cлaгaш)c РРR тpъби cъc cтъĸлoпълнитeл(виж ги в нeтa).A aĸo имaш пapи зa дaвaнe мoжeш и пoдoвo дa cлoжиш(имa ĸлипчeтa в уоutubе)Kaтo цялo зaвиcи ĸaĸвo иcĸaш ти,a нe ĸaĸвo щe ĸaжaт xopaтa,зaщoтo ти щe плaщaш и ти щe живeeш в тoзи дoм.Πo въпpoca ти зa ĸoтeлa oт ĸъдeтo иcĸaш гo взeмaй,нo глeдaй дa имa гapaнция пoнe.BCИЧKO KAЗAHO ДO TУK E ЛИЧHO MOE MHEHИE,чao и лeĸa ,дaнo пoнe мaлĸo cъм бил пoлeзeн(нaзaд oĸoлo 100 cтp.имa дocтa пиcaнo зa eтaж oт ĸъщa .Oтдeли вpeмe и гo нaмepи)
    JordanS одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2338

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Обикновено във Враца е така - който доставя техниката той я монтира и поддържа гаранционно след това. Парното спира когато се ползва БГВ - и при едноконтурните и при двуконтурните котли. По съвети на разбиращите в този форум е по-удачно комбинация на едноконтурен котел и обемен бойлер поне 120 л. с мощна серпентина.
    Дано съм ти бил полезен...

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2339

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    IMG_20170702_121943.jpg

    Ето и един „патрон” за десет инчов филтър с йоннообемна смола,който решава много проблеми с твърдата вода при двуконтурни котли.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #2340

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    днес идва представител на фирма за монтаж. изпадна в шок ...

    Каза ми че инсталираната радиаторна мощност в момента е към 10-12 кв а на мен ми трябва 25-27 кв ...

    Защо да избера панелни радиатори може ли някой да ми обясни по подробно , благодаря .

    Иначе отопляемата площ 270 м3 , кухня с бокс - 32 глидера Н500, детска стая - ще сменям с два панелни по 160см , хол - 2 панелни по 160см, спалня - 20 глидера , коридор огромен (около 16 кв.м.) - 20 глидера, антре - 7 глидера, тоалетна 5 , за банята се чудим дали да е лира или радиатор според фирмата е по добре радиатор.

    Котел за сега се спираме на двуконтурен Имер
    Този пост е редактиран от ico123; 05-07-17 в 21:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе