Страница 161 от 166 ПърваПърва ... 111151159160161162163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,401 до 2,415 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2401

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за мнението, Лазаре. Стайния термостат е модулиращ да. Ще видя къде ми е грешката за кухнята и кабинета. Отново благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2402

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Много страници изписани, но никой не препоръча най-важното. Изолация на тавана. Изолирай тавана и си свиркай.
    Освен това, настрой температурата на водата на макс. От там нататък котелът знае какво да прави. Той ще подава необходимата температура на водата, за да изпълни заданието на стайния термостат.
    Таваните в две от стаите са изолирани - спалня и детска. Изолацията е гипскартон и 5 см. каменна вата. На другите стаи им предстои същото, но поетапно...

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2403

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Към Пепито,
    Поради естеството на тръбите и някои радиатори,всички колекторни и радиаторни вентили ги замени с тези:IMG_20170709_083336.jpg
    IMG_20170709_083345.jpg

    Имат и ъглови модели с къси дръжки.
    На практика в битови системи са „вечни”.
    Издържат на налягане 5-6 бара при температура на топлоносителя от 185° С .Но в случая е важно съпротивлението,което оказват в ОИ.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-07-17 в 11:31.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2404

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз не виждам проблем с тръбите, ф16 е напълно достатъчен диаметър за тези мощности

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2405

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Лазаре,досега Пепито се отплявал с пелетна камина и радиатори с по-малка мощност от обявената.Според мен в много студените дни е имал проблеми.
    Според него причината е била в радиаторите.
    Много фактори са оказвали значение за проблема му.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2406

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Аз не виждам проблем с тръбите, ф16 е напълно достатъчен диаметър за тези мощности
    А би ли ми предложил подходящ едноконтурен Бош с подходящ стаен термостат за моята конфигурация? Да видя какво ще излезе като цена.
    Въпреки че пак ми се появява пеоблем с Бош, защото в нашия град няма оторизиран сервиз за доставка, монтаж, поддръжка и профилактика на фирмата Бош.... [emoji22]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2407

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Лазаре,досега Пепито се отплявал с пелетна камина и радиатори с по-малка мощност от обявената.Според мен в много студените дни е имал проблеми.
    Според него причината е била в радиаторите.
    Много фактори са оказвали значение за проблема му.
    Проблеми не съм имал - компенсирах с по-висока температура на топлоносителя. А камината ми беше с мощност 22 kW.
    Радиаторите ще бъдат сменени с Helyos на италианската фирма Radiatori2000 от които имам Н600 в детската и спалнята и съм много доволен от тях.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2408

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мога, стига да не ставам банален. Показвам скрийншот от сайта на произволна фирма. Четирите какета са подходящи за твоето жилище. Можеш да се свържеш с Бош, за да те насочат към подходящ сервиз от съседен град, пък за в бъдеще все ще се появи някой и в твоя град.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2409

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А добре, този Condens 7000W, толкова ли е по-добър от 2500, че да си струва разликата в цената и по високия минимум. Изключвам факта къде е произведен - аз не смятам, че в съвременното автоматизирано прозиводство това е чак толкова голямо значение (има автомобилни заводи в Турция, които са с най-високо качество за съответната марка). Въпросът ми е най-вече към Lazar, той изглежда с това се занимава и ги познава добре. И също така - като как топ модела е с по-ограничен диапазон на мощността? Цената на 2500 е по-ниска от 12 квтовия на Имергаз, а аз реално се двоумя между тези 2 котела основно.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2410

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Визи имаше въпрос към мен.

    При нас се смята площта на топлообменник,радиатори-по температура на топлоносителя, масата му и делта t.Доколко.
    dt влияе върху това не знам.

    Имаме топлообменници,които са отвън и изолацията им е около 5-7см.
    Температурата на топлоносителя е фиксирана,както и масата му-разлика има във външната температура.
    Кои сметки са правилни не мога да отговаря.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2411

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Визи имаше въпрос към мен.

    При нас се смята площта на топлообменник,радиатори-по температура на топлоносителя, масата му и делта t.Доколко.
    dt влияе върху това не знам.

    Имаме топлообменници,които са отвън и изолацията им е около 5-7см.
    Температурата на топлоносителя е фиксирана,както и масата му-разлика има във външната температура.
    Кои сметки са правилни не мога да отговаря.
    Аз попитах, защото pepitoff си е дал колко му е мощността при dt=30 по-горе, а даже и формулата за смятане и по тази формула се получава много по-малка от 13 квт мощност (около 7), което няма особено значение при него, тъй като загубите му очевидно са далеч по-малки от 13 кВт.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2412

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Затова си прав с тези изчисления.
    Другото,което е интересно особено при камини котли на твърдото гориво/ дърва,въглища,пелети/ -е различните мощности при едни и същи нагревни повърхности-сигурно има разлика в обема и масата на
    топлоносителя.

    Изглежда,че всеки производител смята по различен начин-лично мнение.
    Може и да греша.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-07-17 в 13:43.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2413

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Condens 7000W е по-висок клас, по-добър, но според мен не чак толкова, колкото е разликата в цената. Но това е мое мнение и не искам да ангажирам с него. Освен това той е по-стар модел, доказал се във времето, въпреки по-високата минимална мощност, която не е толкова висока все пак. Condens 2500W е по-нисък клас, но е с по-нов софтуер Heatronic 3.5, който позволява по-ниска минимална мощност. Две зими, откакто го монтираме и още не можем със сигурност да говорим за някакви проблеми. Като по-базов модел е с малко по-орязани функции по отношение на управление на външна помпа, трипътен вентил, но тези неща рядко се ползват в една проста битова инсталация в апартамент. За по-сложни системи вече се решава индивидуално. Тъй че не мога да дам категоричен отговор, затова посочвам четири пакета. Наскоро правих една оферта и не включих Condens 7000W, но клиентът се оказа осведомен и се спрял точно на него, а де

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2414

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за отговора - изключително полезен е за мен. Въпросът е наистина дали си струва разликата в цената, защото за едно добре изолирано бг жилище 3,7 kW може и да се окажат над максималната необходима мощност (например ако съседите не са моржове и са налични). А комбинацията от стаен термостат и ниска мощностби позволила котела да работи постоянно без вариации в температурата, което си е комфорт.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2415

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Офф-Топик!
    Лазаре, предложи на Пепито,добър котел-цена,качество.Момчето е на зор с малки деца.
    В техният град,няма добри специалисти.
    Това ,което е смятал по системата си -е за уважение от всеки специалист в тази област.
    Още веднъж Браво за всичко,което е направил!

    Към Визи,
    Много е трудно да се каже добре изолирано БГ жилище.
    В БГ няма определен стандарт.
    Имаше някакво минимално изисквание,но не отговаря на зимните температури-лично мнение.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-07-17 в 14:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе