Страница 2 от 166 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #16

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за разяснението! Ще оставя програматора на модулационен режим за една седмица и след това ще го превключа на on/off да вида дали ще има разлика. Иначе за тези няколко дни от както го сложиха гореше по кубик някъде по-малко на ден, до вчера, когато изгори 2м3 повече от обикновено Проблема ми е радиатора в спалнята, защото до 22:00, когато минава на Eco режим, в хола е 21°, а в спалнята е 16-16,5° и местя програматора за да стане 18.5° и той докато ги вдигне гори към 1.5-2м3, и за да ги поддържа цяла нощ гори към 8м3 - от там се качва разхода. Техника каза, че радиатора бил добър уж за тази стая ама явно не е (топлозагубите са доста големи щом не може да сгрее). Той е 1400/600 и си мисля да го махна и да сложа 1800/600. Дали ще е по-добре?

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #17

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Пробвай със смяна на радиатора, обаче аз все си мисля дали няма прегъната тръба някъде, дали няма някой неработещ кран по този радиатор или в самия колектор. Прегледайте ги тези неща като сменяш радиатора.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #18

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Благодаря за разяснението! Ще оставя програматора на модулационен режим за една седмица и след това ще го превключа на on/off
    Много е голяма периода за проба - ще получиш грешни данни най-вероятно поради промяна на външните температури. Моят съвет е направи пробите в рамките на по 24 часа със приблизително еднакви външни и абсолютни еднакви вътрешни температури.
    Колко кубични метра е спалнята?
    Аз имам радиатор 1200/600 във кухнята ми 25 куб/м, която е с преход към трапезария 40 куб/м със радиатор 1800/600 - е при тази ситуация радиаторите топлят.
    Твоята спалня е поне 12-14 кв/м, което със 1400/600 би стоплил само ако е напълно санирано отвъртре и от вън, вътрешна стая със южно изложение и топлещи съседи отвсякъде. Е малко се поулях, но мисля, че схвана идеята.

    Отвори всички винтили, които има радиатора - термоглава или кран на топлата вода, секретният кран долу на изхода. Ако на същата линия има вързан преди него друг радиатор, то ограничи/завий му секретният кран поне с 2 оборота с цел да пренасочиш повечето топла вода към по хладната стая. За това са секретните кранове на изхода - с тях да балансиращ системата във всички стай да бъде еднаква и равномерна температура според желанията ти.

    Какъв е 24-и часовият ти разход сега - при какви външни температури, какви вътрешни и за какъв обем на отопление говорим?



    Поздрави.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #19

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Пробвай със смяна на радиатора, обаче аз все си мисля дали няма прегъната тръба някъде, дали няма някой неработещ кран по този радиатор или в самия колектор. Прегледайте ги тези неща като сменяш радиатора.
    Ами радиатора се затопля добре- става доста горещ- просто стаята е западна(външна) и цялата стена , където е радиатора реално е в стъкло, защото има врата с голям прозорец (пистолет) и най-вероятно този радиатор не може да смогне на топлозагубите.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Много е голяма периода за проба - ще получиш грешни данни най-вероятно поради промяна на външните температури. Моят съвет е направи пробите в рамките на по 24 часа със приблизително еднакви външни и абсолютни еднакви вътрешни температури.
    Колко кубични метра е спалнята?
    Поздрави.
    Спалнята е 34м3. Ще пробвам както казваш за програматора. Относно секретните кранове, в спалнята е отворен до край, а в хола съм ги притворил. 24 часовият ми разход е около 15м3 като отоплявам около 80-85м2, 21-18.5° за периода 07:00-22:00 часа. Само, че към 21:30 местя програматора в спланята ,защото в хола като е 21° там е 16° и докато навакса тази разлика ми отива келепира от програматора най-вероятно
    Поздрави!

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #20

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ухаааа - той разхода кът моя бе /миналата година/. Лошото е, че при мен /не знам от кой град си/ нормално си чуква сега към края на Януари поне, ама поне минус 20 градуса и тогава вече минавам 20 куб/ден.
    Не съм саниран, имам добра дограма, 2-и етаж, отдолу и отгоре топлят едва 20%, външен съм отвсякъде - 75% от големият ми разход идва от тези характеристики, а останалите 25% от не добре настроен и пригоден котел и топлинна инсталация.
    Моят котел е Вайлант 20 Кв., твоят 24-ка ли бе?

    Колко ти е максималната мощност на отоплителната инсталация при 75/65/21?
    На колко градуса е изходящата вода в момента за да поддържа тези 21 гр. /при какви външни темп./?
    Какви са показателите ти в сервизно меню в параметър "d 0" - максимална мощност на котела?
    Какъв е показателя в сервизно меню параметър "d 19" - скорост на помпата?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #21

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    По проблема ми с термостат AMICO и котел IMMERGAS VICTRIX 26 2I

    След като дойдоха от Амакс Газ да вкарат котела в експлоатация се оказа, че инсталаторите не са дочели упътването на котела. Там се казва, че този термостат се връзва на други клеми към котела различни от клемите за термостат и тук идва важната част - "Моста между клемите за термостат се МАХА". Така АМИКО-то вече работи не само като дистанционно за котела, но и като пълнофункционален термостат.
    Е сега идва ред на тестовете с температури/разход и реглаж на секретните кранове, но това след като се нанесем. До тук при напрограмирани 13.5 градуса за през празниците разхода е 2,2М3 на ден, но това май не е показателно.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #22

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,

    имам котел Dakon CK-24. Търся някой да дойде и да провери/настрои мощността на котлето, като имам резерви към фирмата-продавач. Колко би ми струвала една такава настройка? Благодаря. Може и на лични, ако тук се счита за реклама.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #23

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Ухаааа - той разхода кът моя бе /миналата година/. Лошото е, че при мен /не знам от кой град си/ нормално си чуква сега към края на Януари поне, ама поне минус 20 градуса и тогава вече минавам 20 куб/ден.
    Не съм саниран, имам добра дограма, 2-и етаж, отдолу и отгоре топлят едва 20%, външен съм отвсякъде - 75% от големият ми разход идва от тези характеристики, а останалите 25% от не добре настроен и пригоден котел и топлинна инсталация.
    Моят котел е Вайлант 20 Кв., твоят 24-ка ли бе?

    Колко ти е максималната мощност на отоплителната инсталация при 75/65/21?
    На колко градуса е изходящата вода в момента за да поддържа тези 21 гр. /при какви външни темп./?
    Какви са показателите ти в сервизно меню в параметър "d 0" - максимална мощност на котела?
    Какъв е показателя в сервизно меню параметър "d 19" - скорост на помпата?
    Аз съм от Пазарджик.Аз също съм външен на 3/4 от жилището и не ме топлят от никъде, имам що годе добра изолация, дограмата е 5камерна Къомерлинг, но пакета е 24мм.Котела ми е Вайлант Акваплюс с вграден 20литров бойлер 28квт.
    Максималната мощност на инсталацията при 75/65/20 е около 18кВт без лирите, но два от радиаторите не ги пускам. Мин мощност на котела е 10.4кВт. Изходящата вода е 45° за да поддържа тези 21° и се променя до 50-55°,в зависимост от външната темп. това ми е за няколко дни наблюдението, но сега температурите са от минус няколко градуса до плюс няколко. Параметър "d 0" e 14, на протокола пише , че е 16 кВт ограничението и даже техника каза, че го е увеличил малко (това значи ли , че макс мощност на котела е 14кВт в момента? ).На d19 показва "-" чертичка, не знам защо и какво означава. Днеска платих за декември 415 лв. или 346м3.
    Този пост е редактиран от karicata; 04-01-13 в 10:34.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #24

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Днес излезе фактурата за газта и беше главозамайваща 288.88 лв., като резултата е от неправилно работещ термостат. Никой не можа да изрази мнение как може да се модулира и кой показател да се гледа. Сега започвам да търся вариянт за дистанционен такъв, тъй като в далечния край на стаята става горещо, а самия термостат отчита 3-4гр. по-малко, което кара котела да тъпчи постоянно. Дайте мнения за дистанционен термостат ставаш за моя котел WOLF.
    Този пост е редактиран от bakalovag; 04-01-13 в 11:07.

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #25

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    8,2 куб.м. на ден за котел с мин.мощност 11 кВт е НИЩО разход, щом казваш че ти е горещо.
    Само си настрой термостата (не очаквай голям ефект) и не пипай друго.
    Ако не можеш да си го настроиш, може да го преместиш на подходящо според теб място.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #26

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Нали това казвам, че от 10 дена експериментирам настройвам го и каквато температура му дам не я достига с 2-3 десети (22 гр. термостата отчита до 22.8 максимум, ако е 21 отчита до 21.8 и рядко до 21.9). За да го преместя ще ми е малко зор тъй като кабелите са в стената. За това питам за дистанционен термостат.

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #27

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Виж на стр.13 от твоето упътване на БГ-език - 5-та колона "Ниво на специалиста", третия параметър "Съгласуване датчика за стайна температура". С + и - ще провериш дали граничните му стойности са +5 и -5, което ще е потвърждение, че настройваш точно този параметър. Ти трябва да му дадеш стойност +1.

    В прикачения файл има по-качествено изображение - параметър "ANP_RAUMF"
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от legaltk; 04-01-13 в 16:14.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #28

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Аз съм от Пазарджик.Аз също съм външен на 3/4 от жилището и не ме топлят от никъде, имам що годе добра изолация, дограмата е 5камерна Къомерлинг, но пакета е 24мм.Котела ми е Вайлант Акваплюс с вграден 20литров бойлер 28квт.
    Максималната мощност на инсталацията при 75/65/20 е около 18кВт без лирите, но два от радиаторите не ги пускам. Мин мощност на котела е 10.4кВт. Изходящата вода е 45° за да поддържа тези 21° и се променя до 50-55°,в зависимост от външната темп. това ми е за няколко дни наблюдението, но сега температурите са от минус няколко градуса до плюс няколко. Параметър "d 0" e 14, на протокола пише , че е 16 кВт ограничението и даже техника каза, че го е увеличил малко (това значи ли , че макс мощност на котела е 14кВт в момента? ).На d19 показва "-" чертичка, не знам защо и какво означава. Днеска платих за декември 415 лв. или 346м3.
    Да, мощността в "d 0"- показва на колко е ограничена максималната му мощност. Ти си сметни минус двата радиатора, които ползваш и така настрой плюс поне 1 Кв. отгоре за топлозагуба на тръби.
    Но честно казано с това спиране на радиатори и тази висока долна граница нещата никак не са на добре. Цифрата е леко стряскаща, но все пак топлиш добър обем от около 80-85 кв/м. мисля бе споменал. Лошото е, че цената си е високичка и от там идват много ни главоболия и простотии.
    По друг начин погледнато разход от около 11 куб/ден не е никак малко особено спрямо благоприятните външни температури с малки изключения през м. Декември.
    При теб до колкото знам от приятели и колеги от твоя град е доста по-благоприятно от гледна точка на студове. Аз съм от Русе и тук не чукне ли поне за 10-на дни минус 20-25 градуса все едно е нямало зима, а миналата година бе два пъти по 10-на дни разхода ми с моя дребосък спрямо твоя бе от 20 куб/ден нагоре за 60 кв/м отоплявани на 21 гр., още 20 кв/м поддържане на поне 12-15 гр. и още 14 кв/м. с цел да не замръзне. Ужаса бе пълен като видях как ги хапва 20-25 куб/ден - 25-30 кинта на ден, нататък не ми се смята.
    И клими имам - карам ги до минус 15 градуса. Топля 60-те кв/м - с тях сметка над 160 лева нямам, а за Ноември сега платих 75 лева като БГВ, готвенето и къпането ми бяха още 30 лева. Е, ясно е че жената ходи и мърмори постоянно, че едно е с парното друго с климите, ама тва е полужението за съжаление. Като имаме доходи като хората няма да го правим на въпрос, но ще се стараем поне да научим майсторите да си вършат работата като хората при изграждането на газови отоплителни инсталации или поне бъдещите клиенти да вдигнат нивото си изисквания към тях, за да не се оставяме да ни водят за носа както сме свикнали да виждаме тук и там.
    Аййй, че нещо се отплеснах.

  17. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #29

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от bakalovag Виж публикацията
    Дайте мнения за дистанционен термостат ставаш за моя котел WOLF.
    Колега, ако не държиш непременно да е модулиращ и на WOLF, ето този става: COMPUTHERM Q7 RF - Програмируем радиоуправляем дигитален стаен термостат (108 лв.) Аксесоари - Термостати
    Виж и в сайта на TESY има един за около 160 лв. Аз съм с
    COMPUTHERM Q7 жичен и вече 7 години не съм имал проблем с него.





    Този пост е редактиран от zh; 04-01-13 в 14:57.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #30

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Те даже се падат по 13м3 на ден средно, защото отчитането е било на 27-и декември, като в началото на месеца гореше по 5-6 м3 Цена на газа още са я увеличили. Вече е 1.15лв за кубик, а за януари мин год беше по 1.01лв за кубик. Сега ако я намалят с 9% пак ще е по-висока Няма проблеми никакви... На този параметър d19, който казваш, че е скорост на помпата, каква трябва да му е стойността, защото при мен няма стойност- показва чертичка.Тези два радиатора съм ги спрял, защото стаите са външни и нямат много общо с отопляваните, пък и в момента мощността на работещите радиатори трябва да е около 13кВт.Истината е , че тези цени на газа са си непосилни за голяма част от потребителите. Докато можем ще плащаме, след това......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 166 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе