Страница 52 от 166 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #766

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Разбира се че има смисъл бойлера да се грее на газ - от малък обем бойлер получаваш практически безкрайно количество топла вода на цената на нощната ел.енергия. Колкото до котлите Теси - "това" Теси не е "онова" Теси:rolleyes:. В смисъл, че в Бг се произвеждаха некондензните модели, като в момента нищо не се произвежда, работим със складови количества. За парите си не са лоши, нищо че са малко дървени. Кондензните модели обаче са съвсем друга бира - това са холандски модели с много добро качество, не по-лоши от немските, произвеждат си се в Холандия, като дори лепенката с логото "Теси" се поставя в Холандия. Просто са брандирани за Теси. От целия газов пакет LUX, който се продава, само бойлерите се правят тук, но пък са специално изпълнение за газов котел - с голяма серпентина. Така че комбинацията от много добър кондензен котел с ниска пакетна цена в комбинация с бойлер и стаен термостат прави пакета Tesy LUX 3-12кВт много конкурентно предложение и според моето скромно мнение превъзхожда италианските модели, поне по надеждност, пък и по сервизна мрежа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #767

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JazzMaster Виж публикацията
    Разбира се, благодаря, ще помисля и за това. Въпросът с бойлера е има ли предимство да се грее от газ-а, в сравнение с електриката....
    orlincho някъде беше писал за грамотно написан софтуер за управление на котлите, но тук май искам много като коментар относно марки/модели?

    За греенето с газ е по-евтино но не много да речем. 1m3 газ се равнява на 9.35КВч електричество. Газта струва в момента при мен 1.07лв/м3 а съответния ток би струвал 1.58лв средна цена (на нощна тарифа ("умен" бойлер) с ток-а ще си по-евтин от газта).

    За софтуера на термостатите това което мога да кажа е, че намирам моя (AMICO за VICTRIX) за глупаво написан по отношение на модулацията.
    Ако термостата няма поддръжка на модулация за избрания котел то софтуера му не е толкова критичен. Нека другите да похвалят някой термостат. Аз моя не мога да го похваля. Работи, но определно не е особено интелигентно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #768

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Големи благодарности! Намирам сервизната мрежа за много важен компонент от цялата работа.
    В сайта на Теси има много интересно обяснение за конструкцията и принципа на работа на топлообменника.
    Този пост е редактиран от JazzMaster; 25-06-14 в 14:11.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #769

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз така и не видях сметната топлозагубата на жилището,
    а изборът на всичко останало зависи именно от този резултат ........

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #770

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Няколко поста по-назад, след линка на orlincho съм ги сметнал на около 2kW при ∆T33. Приех външна темп. -10°, вътрешна 23°.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #771

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз това съм го видял, но ми звучи нереалистично, недостоверно.
    Ти вярваш ли, че топлозагубата на твоето жилище (90-100 кв.м.) е колкото печка с 2 реотана?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #772

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И на мен така ми звучи. По-прецизна сметка не ми е по възможностите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #773

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,ще слагам газов котел едноконтурен кондензен Bosch condens 7000 3,7-15,9 kw или Vaillant eco tec plus 615 3,2-15 KW,искам да попитам дали ще се справи с отоплението на бойлера който е 300 литра,котела ще е вързан на горната серпентина,за да не стоя много дълго без отопление на радиаторите.Това е модела на бойлера - Бойлери за термопомпени системи SWP 2N | sunsystem.bg

    Благодаря предварително!

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #774

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Прецени сам за колко време ще се стоплят 120л. от нагревател 15квт

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #775

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JazzMaster Виж публикацията
    И на мен така ми звучи. По-прецизна сметка не ми е по възможностите.
    Честно да ти кажа и аз един път смятах по тази методика, която ти посочи orlincho и резултатът, който се получи според мен не беше много достоверен. Освен това този резултат не се потвърждава и от практиката.
    В пост №762 Лазар ти е изброил котлите, остава само да си избереш.
    Вече знаеш за необходимостта от още глидери /още 1-2 според мен е малко/, радиатор в коридора и по-мощни лири.
    От тук нататък ти решаваш.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #776

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Как ти е преценката за топлещи съседи? 2КВата звучи нормално при налични съседи които топлят. Но е достатъчно един съсед да липсва я отдолу я отгоре и сметката отскача много. Пък и -10 ми се вижда малко нека да са -20 (-25) все пак това е максимална мощност на радиаторите. Така че аз бих добавил 30% заради външната температура и бих умножил по-две заради съседите така че бих заложил поне 6КВата радиаторна мощност. Класическата бакалска сметка е 50Вата на м3 (кубичен!) при теб се връзва към 10Квата някъде. Така и вариантите за котли ще са ти няколко. До тук беше максималната мощност. Тя би ти потрябвала само при най-големия кучи студ и тогава би се очаквало котела да работи без да спира.
    Реално в по-голямата чат от времето апартамента не губи толкова много топлина и термостата включва и изключва котела при необходимост.

    За прецизността на сметките за топлозагуби личния ми опит с моя етаж от къща говори, че грешката ми е около 20% ( за 105м2 отоплени сметката показва максимални 4KW загуби при -25/21. Или при -1/21 средна за Януари - постоянни загуби 2КВата - реално платените сметки са 20% отгоре или в моя случай отоплявам една стая по малко и плащам колкото съм сметнал за целия етаж.
    Грешката я отдавам на завидното ни качество на строителството. Правих заснемане на апаратамента с термовизионна камера - резултатите са далеч от идеалните. Имам зони в ъглите на стаите в които загубите са големи. Тавана/покрива не е добре запечатан и въздуха влиза и излиза. Тук таме около дограмата също минава въздух. Ама как да убедиш дограмаджиите, че не правят нещата като хората. Или пък търската бригада правила покрива, че трябва да се слага мембрана и тя трябва да се залепва за да не минава въздух. Невъзможно или поне не на цената на моите нерви.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #777

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Твърдо съм убеден,че "Класическата бакалска сметка 50Вата на м3 (кубичен!)"е много точна за комфорт през всякаква зима.Всички други сметки са много,много теоретични и се отнасят за сгради с перфектна изолация.
    Този пост е редактиран от doooon; 27-06-14 в 11:01.

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #778

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от blazarov Виж публикацията
    ...............
    - Човека спомена, че комплекта включва и датчик за външна температура. Явно управлението е на база комбинация от вътрешната и външната. Това ОК ли е на практика?
    .....................
    Въпросния котел има минимална мощност 6.5 и 5.9 kW съответно при 50/30 и 80/60 темп. Това не е ли малко високо за моя случай?
    ......................
    Здравей!
    Личи си не само, че си чел, ами си и разбрал.
    Относно котела - разгледай и сравни още предложенията на другите производители за кондензен двуконтурен котел.
    Относно външния датчик - не го монтирай и не го използвай. Търси терморегулатор, който модулира по стайната температура, а не по външна температура.
    Предложеният модел на котел и според мен е малко по-мощен от това, което на теб ти е нужно, но от друга страна е двуконтурен, а ти изглежда точно това търсиш.
    За глидерите - правилно си се ориентирал. Добре е, ако имаш място за H600. Според мен 80 глидера за твоето жилище ще са ти много.
    Успех!
    Този пост е редактиран от legaltk; 29-06-14 в 07:33.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #779

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,мога ли с тръба ф16 с алуминиева вложка да захраня 25 ребра Н600 или ако не става,до колко ребра мога най-много да сложа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #780

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Това е добър въпрос. И на мен ми е интересно как да преценя спрямо диаметъра на тръбите от котела до колектора до каква мощност или до колко глидера могат да се захранят?
    Особено с оглед това, че в общия случай повече радиатори = по-ефективно.
    Предполагам това зависи и от помпата в котела?
    Този пост е редактиран от blazarov; 30-06-14 в 17:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе