Страница 6 от 166 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #76

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    означава, че си пазим ресурса на техниката и както в 99% от случеите - няма нужда да демонстрираме излишно форсиране на двигателя (ако приемем автомобилната аналогия) за разтоянието между два светофара (считай малката нужна отоплителна мощ в бг жилищата). благодарско Лазар
    Така направеното сравнение, според мен е дълбоко погрешно и не показва истинския проблем. Не е въпроса в това, колко форсирте двигателя м/у два светофара, а какъв двигател имате под капака. Ако си купувате градска кола, то не купувате BMW M5 с двигател 500к.с. и след това му ограничавате оборотите на 2000, нали...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #77

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте!
    В края на миналата година зададох някои въпроси, на които не получих отговори. Така че позволявам си отново да поставя проблемите си на обсъждане. Този път с надеждата, че ще получа ценни мнения и съвети.
    Отоплявам общо 6 стаи и 2 бани. В стаите имам следните радиатори - панелни 200х60, 140х60, 160х60, 160х60, 100х60, един чугунен около 15 ребра и 2 алуминиеви с по 3-4 ребра в баните. Панелните 160х60 са в северни стаи - едната 17 кв.м., а другата 13 кв.м. Без радиатори в коридорите, тъй като врати не затваряме. Нямам програматор. Повечето радиатори са с термоглави. Касае се за къща, която е изолирана, с обща площ около 140 кв.м. Котел - Суперапида 24 кВ. Инсталацията е изградена от 2 кръга - единият захранва панелния радиатор 100х60, едната баня и едната северна стая 17 кв.м., а другия е за останалите радиатори. Първите около 6-7 м от всеки кръг е с тръби ф20, останалото е с ф16. От котела до най-отдалечената точка, т.е. северната стая, която е 13 кв.м. има общо около 22 м тръбен път.
    Тази северна стая от 13 кв.м. ми бе най-проблемна. Докато в другите стаи температурата бе добра, в някои дори доста топло, там е почти винаги беше по-студено. Посъветваха ме, за да изравня налягането във всички радиатори като се позанимая малко със секретните кранове. Доста си поиграх и мисля, че получих целения резултат. Температурата в тази стая се вдигна и засега ми се струва, че температурата там се изравни с останалите.
    През целия декември котела е работил при температура между 50 и 54 градуса /както казвам аз стрелката беше между 11 и 12 часа/. Резултат - консумация в размер на 430 куб.м.!!!
    Интересува ме дали посредством регулировката на долните кранове не съм повлиял на разхода на газ в отрицателна посока?
    Каква е оптималната температура на работа на котела?
    Как ви се вижда този разход на газ? Защото на мен ми се вижда доста.
    Има ли полза в случая от монтирането на програматор при положение, че в жилището постоянно има хора и през цялото време трябва да се поддържа една и съща температура? С уговорката, че и през деня и през нощта ми е нужна една и съща температура и някакви си 18-20 градуса не ме устройват, това за мен си е направо равно на бяла смърт.
    И разбира се, мислите ли че инсталацията ми е изградена както трябва? Ако не, какво следва да се коригира?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #78

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от enrique Виж публикацията
    при положение, че в жилището постоянно има хора и през цялото време трябва да се поддържа една и съща температура? С уговорката, че и през деня и през нощта ми е нужна една и съща температура и някакви си 18-20 градуса не ме устройват, това за мен си е направо равно на бяла смърт.
    Къща по принцип се отоплява по-трудно,защото има много темп.загуби,а и 140 м². Сигурно държиш и 23-24°С през цялото денонощие .....Това е положението !!! Колеги тук от форума с 70 м² ап. - плащат по 290 лв.месечни сметки ...! Като не те устройва " бялата смърт " си плащаш,иначе всички ще надуем котлите на 24-25°С в домовете си.Предполагам,че има още какво да се барне по инсталацията ти,но не разчитай на повече от -10% надолу !
    Този пост е редактиран от МИК66; 08-01-13 в 12:34.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #79

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    tony34al, съгласен съм че е много повърхностно обяснение. Въпроса е можем ли да подълбаем и да стигнем до по-добри обяснения? Ако така и така сме се качили на "BMW M5" - (дай боже всекиму) = котел с голям максимум, какво се случва с ограничаването на макс мощност. Лазар даде един аргумент, има ли други - въпроса е отворен за дискусии предполагам...

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #80

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    По-голямата част от досегашните разсъждения за максималната мощност са от гледна точка, че всеки има стаен терморегулатор и щом той определя сам необходимата му максимална мощност, не е необходимо ние да я ограничаваме допълнително. ОК, така е........
    ......... Но Котлите ги продават без стаен терморегулатор. Не всички потребители имат допълнително закупени и инсталирани терморегулатори. При това положение потребителят ръчно настройва температурата на постъпващата вода и ръчно (чрез параметър d.0) ограничава максималната мощност на котела. Не случайно този параметър се намира в "потребителските настройки", а не в "настройки на специалиста" - всеки потребител трябва сам да си го настрои в съответствие с параметрите на притежаваната от него отоплителна инсталация. Така ще се избегнат последствията от евентуално някои неразумни действия на потребителите като например необичайно висок разход на газ, за което може да бъде обвинен производителят на котела.
    Това е моето мнение по въпроса.

    Цитат Първоначално публикувано от enrique Виж публикацията
    ........... Котел - Суперапида 24 кВ. ..........
    Минималната мощност на котела е 11 kW (!).
    При това положение не можеш да очакваш по-нисък разход.
    Посочвай не само площта (кв.м.), а и обема (куб.м.) на жилището - все пак отопляваме обем, а не площ!!!
    Този пост е редактиран от legaltk; 08-01-13 в 14:25.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #81

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ааа, вярно, вярно, не бях го погледнал (не се сетих) от тази гледна точка... Има много смисъл...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #82

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    По-голямата част от досегашните разсъждения за максималната мощност са от гледна точка, че всеки има стаен терморегулатор и щом той определя сам необходимата му максимална мощност, не е необходимо ние да я ограничаваме допълнително. ОК, така е........
    ......... !!
    Тук колега ще внеса едно уточнение за да не заблудим някои колеги:

    Наличието на термостат бил той оригинален или не, ОН/ОФФ или Модулационен не отменя човешката намеса за ограничаване на максималната мощност /примера в параметър d 0/.
    Модулационният терморегулатор преценява сам с какво мощност, респективо и с каква температура на водата да достигне зададената температура, НО ограничен от показателя в параметър "d 0". Т.е. ако котела трябва да навакса 3 гр. до зададената температура и Терморегулатора изисква 100% мощност от котела, то 100% ще отговарят на стойността зададена в "d 0"- ни повече, ни по-малко. В тази връзка при ползването на Модулационният режим е важно както не един път е споменавато от колеги тук във форума - Котела да не бъде ограничават по температура на водата от потенциометъра му иначе всичко се обесмисля.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #83

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Колеги, каква е температурата на въздушната струя от конвектора, под която вече се чувства хлад, вместо топлина?
    Въпроса ми произтича от това, че настройвам отоплителната система да работи при по-ниска температура (кондензен котел) и желая да огранича конвектора при по-ниска температура от "Х" *C - същия да изключва вентилатора. За момента съм с ето ТОЗИ термостат на 40*С, но мисля че не е най-доброто решение (+/- 3*С). Мисля за 30*С или за 35*С - въпроса е да не духа студено.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #84

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Моя конвертор е Клима2000, управлението му е ето това: Управление с дисплей за конвектор - Баня, Водопровод, Канализация, Отопление Настроил съм го като падне температурата на водата под34 градуса да изключва. Под тази температура почва да духа студено.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #85

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    Колеги, каква е температурата на въздушната струя от конвектора, под която вече се чувства хлад, вместо топлина?
    Въпроса ми произтича от това, че настройвам отоплителната система да работи при по-ниска температура (кондензен котел) и желая да огранича конвектора при по-ниска температура от "Х" *C - същия да изключва вентилатора. За момента съм с ето ТОЗИ термостат на 40*С, но мисля че не е най-доброто решение (+/- 3*С). Мисля за 30*С или за 35*С - въпроса е да не духа студено.
    35С. По надолу вече е неприятно!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #86

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодарско, колеги. 35*С ще е, сега ще си избера и термостат...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #87

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,от много време чета форума за което само мога да ви похваля.Несам писал че сега се регистрирах.От известно време ми прави впечетление че стайния ми термостат Milux RF малко грешно отчита относно стайната температура.Примерно показва 20.8 градуса след малко се покачва на 21.2 това го прави само в този диапазон,и разбирасе обратно когато температурата пада прехварля през 4 от градуса ако на някого се е случвало да сподели благодаря.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #88

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Добре дошъл!

    Да, моя го правеше абсолютно същото! От 20.8 отиваше направо на 21.4. Така и не разбрах какъв му е проблема, защото 6 месеца по късно спря да включва горелката. Подаваше сигнал, включваше помпата и след това не включваше горелката. Най вероятно реленцето вътре си беше заминало. Работи точно 7 год. Давах го на ремонт, но не си струва - взех си нов Q7RF.
    MiluxRF са станали около 200лв., а когато го взех беше 60лв. Мисля, че и на твоя края му е дошъл, за съжаление.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #89

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да при мен го прави същото, RF-510 ли ти е термостата? Или HP 510
    Този пост е редактиран от национал; 10-01-13 в 21:31.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #90

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами ей сега ще ти кажа със точност P03379/00 този номер пише и само RF нещо май се побърква и сега се чудя къкво друго подходящо да взема някой модулиращ примерно,нещо да предложите,благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 166 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе