Страница 5 от 166 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #61

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Това не го знам. Коя е?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #62

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами служебния котел .По цял ден ни топли и най хубавото е ,че не поглеждаш газомера.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #63

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Е, да, където има служебен котел. То и със служебния маслен радиатор е така, важното е да е мощен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #64

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Колеги,
    Сигурен съм, че някъде беше обсъждан въпроса за ограничаването на Максималната мощост, но не мога да го нямеря - Мисля Магнолия беше задала въпроса в темата 2011, но не намерих еднозначен отговор - какъв е принципа, каква е добавената стойност? Знам че така трябва, но имам желание да разбера защо?

    Лазар,благодаря за съвета - ще изискам да го ограничат на 15-16 kW и ще гледам как го правят (менютата са ясни, но ще следя и за манометър)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #65

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Преди време бях споделил за проблемите с отоплението на газ и високите сметки на един приятел. Сега след основно преправяне на цялата инсталация, монтиране на седмичен програматор он/оф, отваряне на всички термоглави на 5 и потенциометара на котела на макс резултата е 620 кубика за декември- демек фаида никва. За мен има проблем с котела- не вдига повече от 60 градуса, а е на макс. Котела е волф 28kw, глидерите са 100 ал. глидера високи 500 и две лири в баните.Това са 4 стаи и две бани, около 80 кв. На котела това му е 8ма зима и никога не му е правена профилактика. В двора мирише доста на газ от комина, преди казва ,че не е мерисало. Лазаре къде мислисш е проблема
    Този пост е редактиран от vini7; 07-01-13 в 12:32.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #66

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Въпроса е защо никога не му е правена профилактика? Като за начало трябва да го погледне специалист, на моя котел техника ми каза, че мин мощност му се е вдигнала с около 2 кВт, а е бил 7месеца в експлоатация. Аз не си го обяснявам това как става, ако може по просветените да обяснят дали е възможно и как става. Техника не ми обясни много- "това е газива система, променят се мощностите......" нещо от този сорт ми каза.Та мисълта ми е, че ако за 7 месеца настъпват такива промени- не знам за 7 години какви може да настъпят.

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #67

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от etalon21 Виж публикацията
    Колеги,
    Сигурен съм, че някъде беше обсъждан въпроса за ограничаването на Максималната мощост, но не мога да го нямеря ......
    от пост #48 на velchev (средната част на поста) нататък:

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...-2012-a-4.html

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #68

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Това не беше ли свързано с Еко-изисквания на Европейския съюз към производителите на конвенционалните котли.
    Дори и да е така ...!?!? И какво,ще спасяваме Планетата ли с нашите котлета ??? Някой да го е еня,на колко $$$ купуваме газа ???

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bakalovag Виж публикацията
    Днес излезе фактурата за газта и беше главозамайваща 288.88 лв., като резултата е от неправилно работещ термостат. Никой не можа да изрази мнение как може да се модулира и кой показател да се гледа. Сега започвам да търся вариянт за дистанционен такъв, тъй като в далечния край на стаята става горещо, а самия термостат отчита 3-4гр. по-малко, което кара котела да тъпчи постоянно. Дайте мнения за дистанционен термостат ставаш за моя котел WOLF.
    За 70 м² сметка от 290 лв.не е малка,но заради детето поддържаш и 23°С,което си е добра температура. По мои експерименти преди,установих,че +1° повече надува сметката с 10-13%,а с 2° и повече...Денем при мен е 21.5°С,а нощем 18.5°С ап.92 м² . Това,че отопляваш само двете стаи е грешка и вреди на котела !!!
    Този пост е редактиран от МИК66; 07-01-13 в 14:46.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #69

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Това не беше ли свързано с Еко-изисквания на Европейския съюз към производителите на конвенционалните котли.
    За сведение: Еко-изискване на ЕС: температура на топлоносителя max.75*C

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #70

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    .......... като в конкретния случай производителят находчиво е запазил опцията, която колегата МИК66 е използвал (с цел да разруши Планетата).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #71

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ей , legaltk един велик Български писател е казал:"ПРОСТ НАРОД - СЛАБА ДЪРЖАВА". Те да има как да ни съдерат кожичката с тая цена на ГАЗА , а тоя взел да ми мисли за европейски директиви! Айде пи-чку матери..............................


    Дотук всичките ти 7 поста са или заядливи и обидни, или безсмислени - ако няма какво смислено да кажеш по обсъжданите въпроси ще те помоля да се въздържаш от писане и да се задоволяваш само с четене.
    Lazar
    Този пост е редактиран от Lazar; 08-01-13 в 07:27.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #72

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    от пост #48 на velchev (средната част на поста) нататък:
    Относно ограничаването на максималната мощност на котела – теоретично излиза, че ограничаването е неблагоприятно. Запазваме диапазона на температурата на водата същия 40-80°, обаче като ограничим максималната мощност, всъщност ограничаваме максималната температура в горивната камера, така смаляваме разликата между двете температури и с това влошаваме ΔТ-то. На практика не става точно така, защото 24-те киловата на един котел, монтиран в едно жилище почти никога не влизат в действие, и котела постоянно работи на по-ниска мощност. Напр.моя котел работи при 2 мин.на включване, и заради фазата на мекия старт работи почти само на мин.мощност. Дали ще му е ограничена или не максималната мощност, няма значение, тя не влиза в действие. Когато котела е добре оразмерен и успява да развива и поддържа максималната си мощност, и му я ограничим, тогава е неблагоприятно.
    legaltk, опитвам да хвана логиката - защо се ограничава максималната мощност, ама ми обягва - не ми светва и това си е. Включително и от цитирания абзац и други коментари - "защото" ми бяга... Ако се ползва котел и управление в модулация и в идеалния случей машинките си решават коя мощност е най-добра, каква е добавената стойност на това да е ограничена? Знам, че така е по-добре, ама ме гложди Защо-то? Доста изчетох по форума, но това ми убягна като логика и обяснение - ако някой може да осветли въпроса, ще съм благодарен. То за новия ми котел съм го решил, ама друго си е да ти е ясно защо...

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #73

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами най-малкото защото газовия вентил се побърква от постоянни модулации нагоре-надолу и бързо сдава багажа

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #74

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    означава, че си пазим ресурса на техниката и както в 99% от случеите - няма нужда да демонстрираме излишно форсиране на двигателя (ако приемем автомобилната аналогия) за разтоянието между два светофара (считай малката нужна отоплителна мощ в бг жилищата). благодарско Лазар
    Този пост е редактиран от etalon21; 08-01-13 в 07:50.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #75

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от национал Виж публикацията
    Ей , legaltk един велик Български писател е казал:"ПРОСТ НАРОД - СЛАБА ДЪРЖАВА". Те да има как да ни съдерат кожичката с тая цена на ГАЗА , а тоя взел да ми мисли за европейски директиви! Айде пи-чку матери..............................

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 166 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе