Страница 7 от 166 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #91

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    модел BEL 3888-TS на TESY ,но за него трябва да каже някой който го ползва или монтирал.www.stbbg.com | product_single - този не ти го препоръчвам , нищо че е евтин.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #92

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Нашият Компутерм Q7 веднъж годишно отказва да спре котела и след това не иска да го пусне. Няма индикация за изтощена батерия... сигурно си иска рестарт на определено време.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #93

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Вече 2 седмици съм с програматор 340ф и до тук извода е , че няма никакъв смисъл от скъп програматор, но аз исках да си взема Вайлант за да не се обвинявам после. Разхода при модулационен режим и при он/оф е горе долу един и същ при външна темп минус 5-9° харчи от 13.5 до 15м3 на денонощие при диапазон 21-18°. Прави ми впечатление, че при режим он/оф котела работи постоянно на макс мощност, но темп на водата не я вдига до повече от 55-60° като поддържа тези 21°.Гаси пламъка и помпата спира някъде като падне на 40° и после пак пали на 26-7°. Преди без програматор Т беше на макс. При модулационния режим поддържа Т при около 50° на водата и при тези градуси мощността на радиаторите е много под 10.4кВт- мин мощност на котела.От както направиха профилактика се появи някакво странно бръмчене на котела, появява се всеки път или преди да изгасне пламъка или горе долу по средата за по 4-5 сек. Много е изнервящо(все едно ще се разпада котела) преди профилактиката го нямаше. На какво може да се дължи това вибриране и може ли да създаде проблем?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #94

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Много е изнервящо(все едно ще се разпада котела) преди профилактиката го нямаше. На какво може да се дължи това вибриране и може ли да създаде проблем?
    И при мен се получава този проблем от време на време ....WaillantПо принцип се получава,когато съм увеличил МАХ мощност на котела от менюто ( d.0) с цел по-бързо вдигане градусите на водата,и по-бързо затопляне на апартамента.Когато намаля стойността ( d.0) от 14-15 /23kW-24kW/ на 7-8 / 16kW-17kW/вибрирането и бученето спира.Тук е момента и eng.Neychev да си каже тежката дума.Това е по неговата част !
    Този пост е редактиран от МИК66; 11-01-13 в 14:13.

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #95

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    .....Гаси пламъка и помпата спира някъде като падне на 40° и после пак пали на 26-7°. Преди без програматор Т беше на макс. При модулационния режим поддържа Т при около 50° на водата и при тези градуси мощността на радиаторите е много под 10.4кВт- мин мощност на котела.От както направиха профилактика се появи някакво странно бръмчене на котела, появява се всеки път или преди да изгасне пламъка или горе долу по средата за по 4-5 сек. Много е изнервящо(все едно ще се разпада котела) преди профилактиката го нямаше. На какво може да се дължи това вибриране и може ли да създаде проблем?
    Да те разбираме, че помпата продължава да работи продължително време след гасене на горелката?
    Тва не би трябвало да е така. Има определен параметър, който указва колко точно би трябвало да работи помпата след изгасване на горелката. Намери го, провери и настрой ако трябва. С по-продължителното време на работа на помпата след изгасване на горелката е ясно, че водата изстива по-бързо, което допринася и за разход на гориво.
    И при мен се е случвало същото бучене на котела и аз също съм го забелязвал, че се дължи точно когато мощността е повишена - при мен се получава, когато в параметър "d 0" е от 16 Кв. и нагоре. След консулт със техника ми бе казано, че може да има натрупан варовик /въпреки че бе ползван няма и 2-е цели зими и спазвано стриктно инструкция при първоначално напълнена система не повече от 45-50 гр. темп. на водата/. След определен период от време му правих профилактика, която установи липсата на какъвто и да е варовик - проблема го има и до днес???
    Наистина едно компетентно коментиране от страна на инж. Нейчев би било много подходящо.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #96

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    Когато намаля стойността ( d.0) от 14-15 /23kW-24kW/ на 7-8 / 16kW-17kW/вибрирането и бученето спира.Тук е момента и eng.Neychev да си каже тежката дума.Това е по неговата част !
    Моя параметър (не знам колко е бил преди профилактиката) е 14, това значи ли , че котела работи на 24кВт макс? Защото аз си мислех, че параметъра са киловатите , а техника ми каза че го е настроил на 17-18кВт, а в протокола пише 16.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #97

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Искам да попитам аз съм с котел Radiant RBS24 има също опция за намаляне на киловатите но е във %-ти.Има една таблица в зависимост от милибарите колко киловата е но нямам манометър ако някои долу горе знае колко %-та на какви киловати отговарят да сподели ще съм му много благодарен че вече не е във гаранция а и тия специалисти от Овергаз май повече разбирам от тях щом и те четат опътването на котела без коментар.Благодаря предварително за инфото.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #98

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Да те разбираме, че помпата продължава да работи продължително време след гасене на горелката?
    Да, работи поне половин минута, може би и повече след като спре горелката. На параметър 40 и 41 разликата в температурите е от 7 до 12° в зависимост колко е в момента температурата на водата. Да се опитвам ли да го правя над 15 (макар, че от прочетеното във форума не видях да е имало ефект)? Техника каза ,че радиаторите работели добре, даже той ги настройва, но само на допир. Чуда се друго, като при модулация държи на около 50° водата на котела, а ако пусна всички възможни радиатори и лири при тези градуси мощността на инсталацията ще доближава мин мощност на котела, ще се увеличи ли разхода на газ? Като сега изразходва 10.4 за да загрява водата при положение, че рад мощ е 5-6квт.

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #99

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Eee, половин минута е ОК. Може би аз нещо не те разбрах. Явно отоплителната система отдава добре. От 7-12 гр. разлика между вх. и изх. темп. при тези външни температури според мен е доста добре. Може би малко колеги във форума биха се похвалили с такива параметри въпреки че са данни от котела и не са 100% достоверни.
    Най-достоверни биха били тези стойности измерени с контактен термометър от вх. и изх. на самите радиатори. Така направено сигурно ще оптимизираш още повече топлоотдаването.
    Относно чуденето ти според мен разхода ще се вдигне, но на фона на повишението спрямо отоплението на по-голяма площ би било ОК, но за тези, които могат да си го позволят. Аз за съжаление не съм от тях на този етап.
    Относно поста на Мик66 мисля, че стойноста показана в параметъра отговаря на мощността в Киловати, т.е. 12, означава 12 Кв.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #100

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Моя параметър (не знам колко е бил преди профилактиката) е 14, това значи ли , че котела работи на 24кВт макс? Защото аз си мислех, че параметъра са киловатите , а техника ми каза че го е настроил на 17-18кВт, а в протокола пише 16.
    При моя котел числото 15 отговаря на 24kW,а 14 на 23kW !!! Не знам при теб кое е най-голямото число при "d.0" !?! При мен е от 0 до 15 !!! Waillant - та ми е модел 2005 година ! Може и това да е причината за разликата !

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Има определен параметър, който указва колко точно би трябвало да работи помпата след изгасване на горелката. Намери го, провери и настрой ако трябва. С по-продължителното време на работа на помпата след изгасване на горелката е ясно, че водата изстива по-бързо .
    Заводската настройка е мисля 5 или 8 минути. Моята съм я направил на 1 мин.,а преди няколко дена я вдигнах на 2 минути ! Това време е напълно достатъчно и така радиаторите изстиват по-бавно,а и котела не включва толкова често !
    Този пост е редактиран от МИК66; 11-01-13 в 16:56.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #101

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    И при мен се получава този проблем от време на време ....WaillantПо принцип се получава,когато съм увеличил МАХ мощност на котела от менюто ( d.0) с цел по-бързо вдигане градусите на водата,и по-бързо затопляне на апартамента.Когато намаля стойността ( d.0) от 14-15 /23kW-24kW/ на 7-8 / 16kW-17kW/вибрирането и бученето спира.Тук е момента и eng.Neychev да си каже тежката дума.Това е по неговата част !
    Възможно е наистина в първичните топлообменници на уредите да се образува налеп, но той НЕ е варовик. Налепа се образува следствие "мръсна" вода в отоплителната инсталация. Налага се да се свали и да се замени с друг.
    Същия проблем е възможно да се прояви и при работа на уреда за БГВ със зададена много висока температура (55-60*C). Не отричам и някаква вибрация да е причината.

    МИК66 при теб е много лесно да се отстрани - просто ми звънни и ... готово.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #102

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Значи толкова добри специалисти има ,че олелеееее.През декември 2012 котела ми изключваше и светеше червена лампа.Съответно аз го рестартирам от "показаната ръчичка", но проблема е че се включваше чак от 4, 5 натискане.
    Повиках оторизирания сервиз за този вид котли.Дойдоха момчетата:махнаха една мисля ,че е силиконова тапа до коминоотвода и пипаха някакъв датчик за въздуха.После отвориха капачката на разширителния съд ,оттам потече малко вода и казаха че е за смяна. И така котела пак спираше , но се стартираше от първото натискане за рестарт.След няколко дни дойдоха и ми смениха разширителният съд от 8л./оригинален/ сложиха 12л. , разбира се с мое съгласие. Всичко добре , но след няколко дни започна да пада налягането до 0,2бар. Така през няколко дена налягането пада ,аз допълвам системата.Сега от близо седмица не съм допълвал системата но при последното допълване стегнах добре кранчето .Е съответно оторизираните хора не ми дигат телефона. Тоест знаете как работят повечето "специалисти" в България ВЗИМАТ ПАРИТЕ И БЯГАТ. А има и друг момент ,че някой от тях нямат средно образование. Е та въпросчето ми е от какво може да изключва котела .Като но 2 пъти ми изключва и при нормално налягане 1,5бар.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #103

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    При моя котел числото 15 отговаря на 24kW,а 14 на 23kW !!! Не знам при теб кое е най-голямото число при "d.0" !?! При мен е от 0 до 15 !!! Waillant - та ми е модел 2005 година ! Може и това да е причината за разликата !
    На моя котел VUI 282-7 Акваплюс стойностите на "d 0" са до 30. Сега е настроен на 14, моля eng. Neychev или ,който има компетентно мнение да каже това на колко кВт мощност отговаря и дали да го намаля. Техника на Вайлант, който прави профилактиката ми каза, че щом котела е с 10.4 мин мощност значи, че и макс мощност може да е ограничена на 10.4кВт, но той не го ограничи на толкова каза, че както го е направил ще е добре.

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #104

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    На моя котел VUI 282-7 Акваплюс стойностите на "d 0" са до 30.
    Провери си сам. Ако минимума ти е 11 значи числото показва кВт, а не степени.

    Относно вибрацията - и моя го прави от "първия ден", от който е започнал да работи и то само при потребление на БГВ (на високите мощности). Няма логика обяснението да е налепи, защото е нов котела. Всички колеги с вибриращи котли са от различни градове, котлите са на различна възраст, работят при различни инсталации, вода, режими и температури, единственото общо е производителя на котела и проявлението на дефекта при работа на висока мощност. За мен проблема си е в инженерното решение на производителя и производителят това със 99% сигурност си го знае.
    Не е болка за умиране и не му обръщам особено внимание, защото засега се случва относително рядко, но ако се усили ще вземам мерки .........

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #105

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    А дали е възможно мощността на котела да се сложи на 40% от 99% и какви могат да са последствията защото на моя котел е в %-ти и незнам колко %-та на какви киловати отговарят котела е Radiant RBS24.Но ми прави впечетление почти идентични котли и жилища еднакво потребление едното без стаен термостат другото със и разликата в месечтната сметка е 10лв няма логика,на едното място постоянен комфорт а на другото от части някакви мнения благодаря предварително.

    - - - Обновено - - -

    А какво ще рече:Програмиране отопление-00=0x5=0; 90=90x5=450(7,5min) Стойността на default e 36=180=3min Този параметър е и за времето на постциркулация в режим отопление ако някой знае да сподели мерси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 166 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе