Страница 57 от 166 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #841

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от bakalovag Виж публикацията
    ........... от няколко седмици се заинатих, поиграх си и докарах котлето WOLF да гори що годе нормално и горе долу с нормална стайна температура.......
    Разкажи какво точно си правил?
    Всички радиатори ли са студени на половина или само някои?
    Пипал ли си секретните кранове на радиаторите?
    Видях, че имаш и конвектор - той грее ли?
    Този пост е редактиран от legaltk; 23-11-14 в 08:22.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #842

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами провери ли филтъра преди котела?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #843

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Здравей DSB понеже и аз съм от Пловдив,ще ти кажа на мен колко ми излезе ,сам си прецени дали цената която са ти дали е висока.
    Котел Bosch Condens 7000 едноконтурен 3,7-15 KW
    Управление FW 200
    Газова линия 15 метра
    Подвързване към отоплителна инсталация,(имам котел на пелети)отидоха около 12 метра медна тръба ф28и толкова ф18,кранове колена и тетки.
    Комин за котела,малко скъп излезе,понеже трябваше удължаване и колена - 400 лева
    Документация,надзор, настройка.
    Всичко 4900 лева с ДДС.
    Котела го пуснаха на 28.10 на обяд, до днес 1.11 имам изразходвани 14 кубика,не го спирам изобщо и за момента се управлява по темп.на водата, управлението все още не е закачено.Към котела имам вързан и 300 литров бойлер.За сега съм много доволен,благодарско на Лазар за съвета за котел.С тези 3 KW мин.мощност е перфектен за топло време дори и при 40 градуса на водата.Помисли си добре за Висмана с тези 6.5 мин.мощност.Ако те интересва мога да ти пратя на лични,фирмата която ми прави инсталацията.Не че в Пловдив има много избор,но това е друга тема.
    Може ли да обясниш какво отопляваш(m2) и санирано ли е жилището? Ще съм ти благодарен за отговор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #844

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от национал Виж публикацията
    Може ли да обясниш какво отопляваш(m2) и санирано ли е жилището? Ще съм ти благодарен за отговор.
    Отоплявам чисто около 95 кв.м+300 литра бойлер.Къща санирана цялостно със сменена PVC дограма,която не е нещо особено 3-камерна бяла.Разпределение на стаите е
    Хол с бокс - 35кв.м
    Спалня - 25 кв.м
    Спалня - 16кв.м
    Коридор - 10кв.м
    Баня - 6кв.м
    Талетна - 3кв.м
    Височина на стаите 2,35
    Инсталирани радиатори
    78 - глидера Н 500
    8 - глидера Н 800

    - - - - - - - - - -

    Разход на газ с монтиран вече FW 200 от 1.11 до днес 24.11 - точно 74 кубика.Подържани температури
    7.00-8.30 - 22 градуса
    17.00-23.00 - 23.5
    През другото време на 20 градуса.
    От 1.11 - 10.11 -е работило по цял ден на 23 градуса,че детето беше болно,както и събота и недея.Засега Доволен,ще видим като стане по студено.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #845

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Това е много, ама много добре - браво!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #846

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Страхотно изолирана къща имаш. С мощност 1 kW успяваш да я стоплиш - браво.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #847

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да изолацията е добра,вечер като спре котела на 23,5.градуса сутринта като стана е 21 градуса.За 8 часа пада с 2,5 градуса.Но може би и височината на тавана оказва голямо влияние 2,35 м.Дядото е на 2-рия етаж същата квадратура,котел и управление и същите поддържани температури,но височина на тавана 2.60м. Разход на газ за същия период 96 кубика,но при него няма и бойлер.Бойлерът за двата етажа е вързан на моя котел.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #848

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Дядото е на 2-рия етаж същата квадратура,котел и управление и същите поддържани температури,но височина на тавана 2.60м. Разход на газ за същия период 96 кубика,но при него няма и бойлер.Бойлерът за двата етажа е вързан на моя котел.
    Той реализира загуби от покрива които при теб са близки до 0 защото отгоре също топлят (ако) и Т разлика на твоя таван е близка до 0. Докато при него ако над него е покрива е по-зле дори и ако има положена изолация на тавана. Примерно 100м2 таван изолиран с 20см вата губи по 20Вата за всеки градус разлика м/у вътрешна и външна Т. За София до тук средната за ноември е 7.2* или ако вътре държи 22* има 15* разлика или средния разход на тавана е 300Вата. На месец това е 216КВч или това е 23м3 (25лв) газ повече на месец.

    Кажи колко студена вода на месец хабите. Че ти това оказва влияние на сметката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #849

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да над него е тавана,на който няма изолация,ще се слага,но догодина.Иначе студената вода е около 30 кубика на месец.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #850

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Да над него е тавана,на който няма изолация,ще се слага,но догодина.Иначе студената вода е около 30 кубика на месец.
    Моята 20м3 на месец представлява от 50лв лятото до 80лв зимата като част от сметката. Твоята сигурно е пропорционална на 30-те ти м3. Така, че за отопление отиват доста по-малко (поради изолацията).

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #851

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Конкретният разход много зависи и от външната температура. При нас в Плевен през Ноември бе главно мъгла и облаци и температурите не бяха особено високи. Някои нощи и сутрини си беше под нулата. Котелът си се включваше редовно за съжаление. А при дъщерята в Пловдив - слънце. Топли си квартирата (таванско ателие) само с един конвекторен радиатор (малка спалня) и прастар климатик Нео за всекидневната.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #852

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами лятото не плащам топла вода, понеже имам слънчеви колектори вързани към едната серпентина на бойлера.А вие от къде гледате колко газ се изразодва за отопление и колко отива за топла вода.Това не ми го казаха като ми слагаха котела.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #853

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    А вие от къде гледате колко газ се изразодва за отопление и колко отива за топла вода.Това не ми го казаха като ми слагаха котела.
    Не си от тези "късметлии" гледаме си разхода лятото. През различните месеци без отопление разхода за едно и също количество вода се различава заради различната температура на влизащата вода и заради това, че в по-студено време се къпем с по-топла вода. Малко интерполация и за съвсем зимните месеци (там вече е предположение).

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    1
    #854

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте и от мен!
    След като обмислих всички алтернативи за отопление се спрях на парно с газов котел. По конкретно на котела на ТЕСИ – лукс пакета с 80 литровия бойлер.
    Жилището е тристаен апартамент с изцяло южно изложение находящ се в гр. Плевен. Намира се на първи етаж над гаражи. Подовете в спалните и всекидневната са иглоситно дюшеме върху което ще се реди ламинат, коридора е с ламинат, а кухненския бокс е с теракот. Стените са тухла четворка без външна изолация. Старият собственик е налепил външните стени във всекидневната с фибран отвътре. Съседите отгоре са пенсионери и не отопляват качествено. От страна на детската се отопляват на дърва, а от страната спалнята са с парно на газ и не отопляват стаята с която граничим.
    Ето и схема на жилището с описание на радиаторите и тръбния път, заедно с броя на глидери изчислени по приложената таблица.



    Парно.png
    парно 1.JPG


    Идеята е сам да си изградя тръбния път и да монтирам радиаторите, а останалата работа да е за фирмата която ще монтира котела. Въпросите който възникват са следните:
    1. Мисля радиатора в хола (номер 4 - h350) да е монтиран непосредствено под нивото на прозореца с оглед на това, че пред него ще стой ъглов диван. От най-високата част на дивана до най-ниската част на прозореца има разстояние 30 см. Дали дивана ще пречи на правилната работа на радиатора?
    2. При изчисленията съм взел коефициент за топлобмен 0,4 за пода и тавана с оглед на това, че пода е дюшеме и е наистина топло. Това правилно ли е?
    3. Изрових от нета коефициент на топлобмен за външни стени без изолация 2,04W/m2k. Може ли да се сметне за правилен или трябва да направя изчисленията по друг коефициент.
    4. Ако в бъдещ момент се направи външна изолация на жилището ще трябва ли да се прави някаква корекция по системата?
    5. Заложените мощности на радиаторите ще са достатъчни ли котела да работи в кондензен режим? Всички тези сметки са за външна температура -15*, това означавали че при 5* котела ще работи на ON/OFF режим?
    6. Глидерите в коридора ще са достатъчни ли да затоплят и банята, понеже там няма много свободно място лира.
    7. Къде да разположа разширителния съд? Помещението в което монтиран котела е сухо. Може ли разширителния съд да е затворен тип и да се свърже с мръсния канал в кухнята?
    8. Два от радиаторите са в непосредствена близост до котела, докато други два са на около 5-6 метра. Трябва ли да съобразя диаметъра на тръбата или може да се използва еднакъв.
    9. Последния въпрос е много относителен, но дали някой може да ми каже дали мога се
    вместя в сметка до 150 лв. в най-студения период.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #855

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Горчивината от лошото качество остава дълго след като отмени удоволствието от ниската цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе