Страница 17 от 166 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #241

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Eнж.Нейчев бихте ли внесли яснота по моя случаи.Таблицата ви сигурно отговаря на въпросите ме но нея разбирам.Моя външен размер на тръбата е 16мм мисля че е полипропилен.

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #242

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Овергаз са търговци на газ, а не проектанти на отоплителни инсталации. Ама ти си свободен да се доверяваш на когото си искаш. Ето ти част от чеклиста на фирма, която наистина има интерес ти да си доволен:
    01 ОТОПЛИТЕЛНА ИНСТАЛАЦИЯ


    03-01 Монтиран ли е уредът на стената съгласно указанията от инструкцията за инсталиране? Под уреда трябва да се предвиди свободно отстояние от минимум 50cм и максимум 150.
    03-02 Спазени ли са минималните странични отстояния на уреда от съседни шкафове или обзавеждане – съгласно приложението?
    03-03 Вграден ли е филтър с диаметър ¾“/ 1” към възвратния отоплителен кръг (в съответствие с диаметъра на използваната тръба).
    03-04 Преди филтъра трябва да се вгради ¾”/ 1” сферичен кран (Да не се използват мини сферични кранове поради тесния вътрешен диаметър).
    03-05 Когато тръбите на отоплителната инсталация се разделят в две посоки, диаметърът на тръбата до разклонението трябва да е както следва:
    Мощ- ност на радиа-торите
    Високотемпературна отоплителна инсталация 80/600С
    (при уреди тип VUW, VU,VUI)
    Нискотемпературна отоплителна инсталация 60/400С
    (при уреди тип есоTEC)
    10 kW
    ¾” (при медни тръби 18Æ)
    ¾” (при медни тръби 22Æ)
    15 kW
    ¾” (при медни тръби 22Æ)
    1” (при медни тръби28Æ)
    20 kW
    ¾” (при медни тръби 22Æ)
    1” (при медни тръби 28Æ)
    24 kW
    1” (при медни тръби 28Æ)
    1” (при медни тръби 28Æ)
    28 kW
    1” (при медни тръби 28Æ)
    11/4” (при медни тръби 28Æ)
    32 kW
    1“ (при медни тръби 28Ø)
    1 ¼ “ (при медни тръби 35Ø)
    35 kW
    1 ¼“ (при медни тръби 35Ø)
    1 ¼”(при медни тръби 35Ø)
    03-06 Ако тръбната разводка се извършва само в една посока (т.е. радиаторите са свързани последователно), до средата на отоплителната инсталация (съгласно мощността на радиаторите) диаметърът на тръбата трябва да съответства на указания в т. 03-05, а до края да е един размер по-малка. (С тръба ¾” 22Æ) могат да се вградят 3-4 радиатора (единична мощност на радиатора –2 kW +/- 10 %), с тръба ½” (18Æ– максимум 2 радиатора (единична мощност на радиатора – до 2 kW +/- 10 %).
    03-07 При мощност на радиатора по-голяма от 4,5 kW (дължина на радиатора над 2м) постъпателната тръба към радиатора трябва да има диаметър от ¾” (Æ22).

    Таблицата се получи с малко разминаване, но се разбира
    Това е цитат от другата тема.

  4. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #243

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    От тази таблица да разбирам , че съм в нормите ли?Захранваща тръба(колекторна - незнам как е правилно да се казва) обща мощност на всички радиатори под 10kW e Ф20=1цол? и тръба да захрани два радиатора с обща мощнос около 3kW и съответно не по-голяма мощносн на единия радиатор под 2kW(това е мощноста при 10градуса 55/45градуса на водата).

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #244

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При мощност на радиатора по-голяма от 4,5 kW (дължина на радиатора над 2м) постъпателната тръба към радиатора трябва да има диаметър от ¾” (Æ22).
    Тръбите, които се изискват при дължина на радиатора над 2м са 3/4" стомана или ф22 мед, които имат вътрешен диаметър около 20мм. При тебе тръбите са с външен диаметър ф16 и вътрешен ф12. Как сметна, че си в нормите? За захранването на колекторите също се разминаваш - ф20 отговаря не на 1", а на 1/2"

  6. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #245

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За това питам да разбера.От тук взех имформацията Избор на тръби за парно . А тезе ватове в таблицата как са измерени за да си наравя сметката?

    - - - Обновено - - -

    Имам тръба с вътрешен размер ф12 на която е сложена сабо лира , мога ли от там да добавя радиатор.А вързания ми радиатор с 2м на 60см с тръба с вътрешен размер ф12 търпи последствия от малката тръба и какви.Лазар моля за препоруки за поправяне на системата но има проблем че след разпределителя тръбите влизат под плочките и къртене е много краен вариант(невъзможен) И да вметна , че още съм със стаиния терморегулатор ТР12 на БОШ.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #246

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Е, много надежден източник на информация. Има си и форум, дори можеш да получиш почти безплатна консултация - срещу "смешните 100лв":
    http://tochnia1.bulboard.com/vt413.html#p3144

  8.  
     
  9. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #247

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, много надежден източник на информация. Има си и форум, дори можеш да получиш почти безплатна консултация - срещу "смешните 100лв":
    http://tochnia1.bulboard.com/vt413.html#p3144
    Това не го разбрах - надявам се да е маитап.
    Аз мисля да започна със смяна на колекторната тръба на ф26.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #248

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    ф26 отговаря на 3/4" и ф22 мед

  11. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #249

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ф26 отговаря на 3/4" и ф22 мед
    По-голяма ли да взема?
    А някакви данни за възможностите на ф12 вътрешен- ватове и размер на радиатора?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #250

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    ф16 (ф12 вътр.) е за един радиатор, не знам за кой път го казвам. Ти имаш на двете линии в хола по един голям радиатор, ако към някой от тях добавиш още един тръбата няма да може да ги захранва. Същото ти го писах и на лични преди ден-два, какво неясно има?

  13. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #251

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ф16 (ф12 вътр.) е за един радиатор, не знам за кой път го казвам. Ти имаш на двете линии в хола по един голям радиатор, ако към някой от тях добавиш още един тръбата няма да може да ги захранва. Същото ти го писах и на лични преди ден-два, какво неясно има?
    Това го разбрах имам още една линия която има само една малка лиричка и да вържа радиатор към нея.

    - - - Обновено - - -

    Трябва ли да сменя и медната тръба която излиза от самото котле 20130304_081423.jpg20130304_081321.jpg20130304_081227.jpg

    Тя е около 15мм видимо по тясна от бялата 20мм

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #252

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JaR Виж публикацията
    Това го разбрах имам още една линия която има само една малка лиричка и да вържа радиатор към нея.

    - - - Обновено - - -

    Трябва ли да сменя и медната тръба която излиза от самото котле 20130304_081423.jpg20130304_081321.jpg20130304_081227.jpg

    Тя е около 15мм видимо по тясна от бялата 20мм
    Слушай,човеко явно не можеш да схванеш за какво става въпрос. Викни някой който "разбира" за да да ти направи връзките около колекторите.Като гледам тия тръби как са омотани на Х се обърквам.
    От котела до колекторите се пускат 2 тръби ф32 РР за подаваща и връщаща.Не виждам нищо сложно.
    Колегите са ти обясли много добре за тръбите и мощностите които те издържат.

    Лека работа

  16. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #253

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от национал Виж публикацията
    Слушай,човеко явно не можеш да схванеш за какво става въпрос. Викни някой който "разбира" за да да ти направи връзките около колекторите.Като гледам тия тръби как са омотани на Х се обърквам.
    От котела до колекторите се пускат 2 тръби ф32 РР за подаваща и връщаща.Не виждам нищо сложно.
    Колегите са ти обясли много добре за тръбите и мощностите които те издържат.

    Лека работа
    Колега ти си изцяло оффтопик. Въпроса ми е дали медната тръба трябва и тя да се смени.И точно от викане на "Майстори" съм на това дередже да им оправям бакийте които са ми оставили .И за това искам компетентно и доказано мнение.Мисля , че задавам въпросите си на точното място , ако не е така се извинявам!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #254

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,

    От скоро се отоплявам на газ (1 месец):rolleyes: в апартамента ми има изградена инсталация котела е Heathline 21 kw. Цялата инсталация беше изградена когато купих апартамента с прекалено малко ребра за помещенията, които се отопляват. След консултация със "специалисти" увеличих броя на ребрата, в момента разполагам с 10бр./600мм в стая от 16кв.м, 11бр/350мм и 11бр/800мм в хола, който е 27кв.м имам и една лира в банята. Сложиха ми и безжичен термостат. След всички модификации ефекта е следния: при температура на водата 60 градуса и при външните температури в момента, трудно достига 22 градуса в стаята (говоря за хола) котела изключва за кратко и пак тръгва. За 7 дни съм изразходвал 32 м3 газ.
    Въпросите ми са следните:

    1. Достатъчни ли са тези радиатори за отоплението на това жилище?
    2. Какво да направя за да се постига 22 градуса по лесно котела, но да не се отрази много и на разхода на газ?

  18. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #255

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от vasko_izgrev Виж публикацията
    Здравейте,

    От скоро се отоплявам на газ (1 месец):rolleyes: в апартамента ми има изградена инсталация котела е Heathline 21 kw. Цялата инсталация беше изградена когато купих апартамента с прекалено малко ребра за помещенията, които се отопляват. След консултация със "специалисти" увеличих броя на ребрата, в момента разполагам с 10бр./600мм в стая от 16кв.м, 11бр/350мм и 11бр/800мм в хола, който е 27кв.м имам и една лира в банята. Сложиха ми и безжичен термостат. След всички модификации ефекта е следния: при температура на водата 60 градуса и при външните температури в момента, трудно достига 22 градуса в стаята (говоря за хола) котела изключва за кратко и пак тръгва. За 7 дни съм изразходвал 32 м3 газ.
    Въпросите ми са следните:

    1. Достатъчни ли са тези радиатори за отоплението на това жилище?
    2. Какво да направя за да се постига 22 градуса по лесно котела, но да не се отрази много и на разхода на газ?
    Ще трябва още радиаторна мощ.За да работи по-добре в момента докато добавиш радиатори вдигни градусите на водата.Вдигни ги толкова ,че да не изключва преди да е достигнал зададена стайна температура.Вдигай със 1 градус докато спре да изключва.Това е от мои собствен опит при мен помогна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 166 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе