Страница 25 от 166 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #361

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    С външен датчик няма да работи по-добре.
    По-добре по стайна температура.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #362

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравей Лазар!
    Моля те да ми отговориш защо бойлера на Сънсистем с мантел и серпентина и Бош Condens 7000 W 16-3 не са най добрата комбинация? Солара съм го присъединил към мантела.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #363

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здрасти gogoroska,
    по няколко причини:
    1. Газовият котел изисква голяма и мощна серпентина, а поради малките габарити този бойлер няма такава.
    2. Такава конфигурация от серпентина и мантел не подходяща за соларна система, защото и серпентината, и мантела подгряват целия бойлер, а това намалява ефективността на солара. Най-добре е 2 серпентини една над друга, като горната е за котела, а долната - за солара, а ел. нагревателят е между тях. Това е възможно при бойлер минимум 200л

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #364

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от gogoroska Виж публикацията
    Солара съм го присъединил към мантела.
    Присъединен е към серпентината, но доколкото разбрах от твоя отговор, голяма разлика няма.
    При положение, че бойлера го имам вече (когато го копувах нямах никакво намерение да се отоплявам на газ), има ли някакво друго решение без да се сменя съществуващия и да се подгрява водата от Боша Condens 7000 W 16-3 като например:
    -лятно време да се използва само солара за подгряване на водата, а при лошо време чрез термоуправленито подгряването да се подпомага от Боша
    -тъй като мошноста на мантела не отговаря на мощноста на Боша, може ли да се намали мощноста на същия при подгряване на водата до степен такава, че да не се отрзи много в отрицателна насока на техническите му показатели?
    Лазаре, чел съм много твои постове и ценя много твоите мнения и съвети. надявам се да ми помогнеш и на мен със съвет.
    Този пост е редактиран от gogoroska; 04-07-13 в 12:30.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #365

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако имаш някакви данни за мощността или площта на серпентината и мантела - дай ги за да преценя и да ти кажа оптималния вариант при това съществуващо положение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #366

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте искам да попитам тя зимата е далецхко но от къкво може да ми се надува инсталацията.Пример глася я на 1,5 бара или малко повече и след няколко дни отива на 2,4 даже един ден взе да капе от клапана на котела.Лирата постоянно има въздух на последната пръчка а имам познати не са си пипали инсталацията от както е направена.Дали се дължи на затопляне и изстиване или проблема идва от някъде другаде,при положение че я обезвъздушавам както трябва.Дали един автоматичен обезвъздушител на лирата би бил решил проблема или някъде другъде да търся проблема.Благодаря на всички изказали и помогнали със някъкво мнение или решение на проблема.Хубав ден.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #367

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Виж си крановете за пълнене от водопровода. Някой не затваря добре.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #368

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да пробвам да затворя изцяло достъпа на студена вода,защото ми се струва че малкото кранче на котела си държи ама колко един господ знае,благодаря ще пробвам и така.Но ми е много интересно и тоя въздух в лирата дето се събира от къде и последната пръчка винаги е студена.Аз си го обеснявам от аномалийте топло студено,ден-нощ и някжо си кондензира не ми е много ясно.Благодаря и на още мнения ще съм благодарен.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #369

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Чувал съм, че понякога алуминиевите радиатори отделят някакъв газ - може би електрохимична корозия, но само съм чувал. Сложи един автоматичен обезвъздушител за проба

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #370

    re: Газов котел - Избор и Цени

    Аз съм и виждал, при това три пъти. Само автоматични обезвъздушители спасяват ситуацията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #371

    Отговор: Re: Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравей Лазаре!
    Преди един месец, бойлера протече и беше сменен гаранционно. Погледнах даните в спецификацията на новия бойлер и установих, че има разлики в площа на серпентината и мантела, а те са:

    - при свързване на мантела към котел при стария бойлер е 19 kW и топлообмена повърхност 1 кв.м., а при новия е написана само повърхноста на мантела и тя е 0,78 кв.м.
    - повърхноста на серпентината на стария е 0,8 кв.м, а на новия е 0,53 кв.м или 9 kW
    Солара е свързан към серпентината, а Боша ще го свържа към мантела, поне така пише в инструкцията.Това са даните за 120 л. Бойлер на Сънсистем.
    Този пост е редактиран от gogoroska; 08-07-13 в 10:29.

  14.  
     
  15. TAZ
    TAZ е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    14
    #372

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте на всички! След много четене реших и аз да попитам за експертно мнение по поя належащ проблем! Предстои ми закупуване на газов котел за отопление и топла вода ! Жилището е ново строителство с много добра изолация (зимата не пада под 15 градуса), стаите са 2 едната е 12 квадрата, а другата 21. Двете стаи имат само по 1 външна стена с прозорец. Има изградена инсталация с радиатори и лира в банята, от мене се иска котела, който трябваше строителя да го осигури, но криза както всички казват, та въпроса ми е какво да бъде котлето и препоръка за производител ! Предварително Благодаря на всеки отзовал се !

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #373

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от TAZ Виж публикацията
    Здравейте на всички! След много четене реших и аз да попитам за експертно мнение по поя належащ проблем! Предстои ми закупуване на газов котел за отопление и топла вода ! Жилището е ново строителство с много добра изолация (зимата не пада под 15 градуса), стаите са 2 едната е 12 квадрата, а другата 21. Двете стаи имат само по 1 външна стена с прозорец. Има изградена инсталация с радиатори и лира в банята, от мене се иска котела, който трябваше строителя да го осигури, но криза както всички казват, та въпроса ми е какво да бъде котлето и препоръка за производител ! Предварително Благодаря на всеки отзовал се !
    За такъв малък отопляем обем дали е подходящо отопление на газ - замислял ли си се?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #374

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Явно се е замислял, щом е пуснал запитване за същото в раздела за климатици.

  18. TAZ
    TAZ е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    14
    #375

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Явно се е замислял, щом е пуснал запитване за същото в раздела за климатици.
    Климатиците са за охлаждане предимно отоплението мисля да е на газ !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 166 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе