Страница 75 от 166 ПърваПърва ... 2565737475767785125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1111

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    16 KW котел е напълно достатъчен за 110 кв.м,особено за района на Пловдив.Аз с котел на пелети и горелка ограничена на 16 KW,топлех 200 квадрата и пак отвреме на време прегряваше.Тук обаче масаво се предлагат 24 Kw.котли за по 100 квадрата и то конвенционални,за кондензен ти казват ,че нямало смисъл,бил скъп,трябвало да работи под 50 градуса(дори не знаят на колко градуса работи в кондензен режим).А като кажеш на фирмите ,че искаш и едноконтурен и край все ,едно им казваш че искаш космически кораб.Започва едно усукване и убеждаване колко е хубаво да имаш топла вода на проточен принцип.В крайна сметка се оказва, че те не знаят как се връзва бойлер към едноконтурен котел,а като кажеш че искаш и Bosch Condens,ти казват че си луд,започва убеждаването да си сложиш дървото Viessman Vitopend 100 който бил Мерседеса на котлите и само той се правил в Германия.Това е мое мнение, от обикалянето ми по фирмите за газ в Пловдив.
    orlincho, Lazar, Lucky Luciano и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #1112

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Добър ден.
    Искам да попитам за проблем които ми се случи на скоро след като вдигнах градусите на водата за отопление на 73C.Налягането на системата започна да пада под 1бар но не изписва грешка за водата.Нямам течове,досега не ми се е случвало та мисълта ми е дали не е възможно нещо вътре в котела да се случва.Работи си няма други грижи,но това налягане много ме притеснява.Идеята е ако е признак на нещо споделете.Котела е Радиант RBS24.И дали ще е благоприятно малко да му огранича горната граница на киловатите,за 60кв жилище е,със изолация вън и вътре на всякъде.Глидери H600 85броя+лира,но често се случва да прегрява дори и при 73С на водата.Ще бъда много благодарен за вашите мнения.Хубав ден.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1113

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз нещо не разбирам - с толкова много глидери на тези 60м2 би трябвало да ти е прекалено топло и при 60*С, защо са ти 73*С? Иначе разщирителния съд ти е за проверка

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    3
    #1114

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    нов съм моля да кажет своите отзиви за газов котел термона 20tlzx
    отскоро съм газифициран отплявам къща два етажа около 70 кв м на етаж
    на този котел може ли да се сложи модулиращ безжичен термостат
    незнам дали е много около 400 лева на месец просто ако може да я сваля
    радиаторна мощност около 22киловата
    Този пост е редактиран от Javor74; 24-02-15 в 17:24.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #1115

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    400лв. на два етажа - е по 200лв. на жилище. Не е особено голяма сметка. Най-вероятно може и да се свали с няколко оптимизации, като стайния термостат е една от тях.
    Такава марка котли Термона не съм чувал досега след 8г. допир с газ.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    3
    #1116

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    преди бяха мора чешки

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #1117

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да топло ми е но системата прегрява,термостата продължава да работи а котела изключва по вода.Тук ми е идеята дали малко да му намаля горната граница на котела за да изпадне в равновесно положение,изцяло от термостата да се управлява.Сега се получава малко цък-цък.Бързо достига градусите и изключва а термостата малко след това.Благодаря за съвета,и ако може последно кажи мнение дали да му смъкна малко горната граница.Благодаря предварително.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1118

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За да изключва по температура на водата значи той не модулира - има му нещо, трябва да се види. Имаш 15кВт радиаторна мощност, ако модулира не би трябвало да изключва по температура на водата. Все пак смъкни му горната граница на 10-12кВт

  11. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1119

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Метакса 19, търси майстор за обслужване на котела, битермичните топлообменници са капризни и доста скъпи. Провери си и филтъра на връщащата вода.Ако котела е над 4 години и не е промиван топлообменника бързо го направи. Успех.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    3
    #1120

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Привет на знаещите. Никой ли не се е сблъсквал с тези котли

  13. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1121

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Javor74; написа "Привет на знаещите. Никой ли не се е сблъсквал с тези котли"
    Термона не е Мора. Струва ми се че имаш грешка в наименованието на котела. Изпиши го точно по табелката. Може да се намери буквар за него ако нямаш, ако имаш чети го.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #1122

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за съветите.Не е обсижван от както е сложен и нищо не му е правено.Но незнам няки добър сервиз в Русе ако може да ме насочите към някого че тия от Овергаз май повече разбирам от тях.Направих го още снощи,смъкнах му малко горната граница,но пък сега термостата не го изключва когато трябва.Примерно съм го нагласил на 21,5 би трябвало малко преди тва да го спре,но продължава да работи дори и над зададената.Термостата е милукс от Овергаз,май малко шанаджийски,от скоро започна да прехвърля и градусите от 20,8 отива на 21,2 тва може би също го бърка.Дали е възможно поради липса на модулация да прегрява и заради това да има накъсвания на БГВ-то.Насочил съм се към термостат qrf7 става ли тоя или ми препоръчайте нещо добро.Благодаря още веднъж за съветите и да отбележа че повечето минали по пътя с малкото радиатори и големи долни граници на котлите от тук съм чел и всичко сам съм си ъпдейтвал,хубаво е че ви има.А за сервиза в Русе много моля да ми кажете за някой къдърен ако знаете.Благодаря.

  16. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1123

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от metaxa19 Виж публикацията
    Благодаря за съветите.Не е обсижван от както е сложен и нищо не му е правено.Но незнам няки добър сервиз в Русе ако може да ме насочите към някого че тия от Овергаз май повече разбирам от тях.Направих го още снощи,смъкнах му малко горната граница,но пък сега термостата не го изключва когато трябва.Примерно съм го нагласил на 21,5 би трябвало малко преди тва да го спре,но продължава да работи дори и над зададената.Термостата е милукс от Овергаз,май малко шанаджийски,от скоро започна да прехвърля и градусите от 20,8 отива на 21,2 тва може би също го бърка.Дали е възможно поради липса на модулация да прегрява и заради това да има накъсвания на БГВ-то.Насочил съм се към термостат qrf7 става ли тоя или ми препоръчайте нещо добро.Благодаря още веднъж за съветите и да отбележа че повечето минали по пътя с малкото радиатори и големи долни граници на котлите от тук съм чел и всичко сам съм си ъпдейтвал,хубаво е че ви има.А за сервиза в Русе много моля да ми кажете за някой къдърен ако знаете.Благодаря.
    Накъсванията на БГВ се наричат още и " Контрастен душ". Последният е сигурен признак че котела плаче за промиване на топлообменника. Най-вероятно от там са и проблемите с отоплението щом става въпрос за битермик. Относно сервизите: те са такива каквито ги създадат клиентите. Добър майстор на газови уреди се става ако имаш достатъчно работа и съответно добро заплащане. Един майстор / сервизен работник/ спокойно може да обслужва и сервизира над 200 уреда но те трябва да имат абонамент и да си го заплащат всяка година. Иначе майстора гладен работи и друго съответно е и посредствен, клиента недоволен, уредите потенциално опасни за клиента и съседите.
    Lazar и metaxa19 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #1124

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да попитам,някой може ли да ми каже секретен кран подлежи ли на ремот.От по-скъпите е но проблема ми ще се окаже от него.Образува капчици и май за тва ми се срива налягането.Благодаря за отговорите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #1125

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И аз да попитам , вече завърших инсталацията , свързах двата котела, но сега ми трябва съвет за безжичен термостат , който да може да хваща от първия до третия етаж. Котела ми е на третия етаж , а най-студената стая принципно е на първия. Имам на компютек от стария котел , но той трудно хваща до третия етаж, гледах на теси един на 200 м хваща , но ми казаха , че губи обхват доста лесно. Ако някой има опит с "далекобойна машина" да сподели моля.
    Добре ще е да има сигнал индикатор.
    Този пост е редактиран от lio76; 02-03-15 в 14:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе