Страница 27 от 166 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #391

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Бюджет - 6000лв за инсталацята от него 3000-3500 за котел останалото за другото при нужда ще дофинансирам ама не е желателно. Най-лесно е да вземем двуконтурен котел, но ме притснява това,че при кухненските нужди се налага често пускане на водата и от там постоянно включване и изключване на котела. Второ, искам да не вися на мивката и да чакам топлата вода както става при майка ми - пускаш , тръгва, минават няколко секунди, запалва почва да нагрява и така водата тече , но не е топла. Разстоянето от котела до точката на ползване на БГВ е 4м - кухнята граничи с помещението на котела. Управлението ще е по стайна температура , това с външната сонда ми е съвсем мътно. Даже мисля в началото да не слагаме термоглави и да видим как ще е само със стайния термостат.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #392

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами ти нямаш проблеми с финансирането на най-добрия вариант, какво се притесняваш?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #393

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Viessmann Vitodens 300-W според моето скромно мнение това е най-доброто, но не и най-удачното за Бългаския джоб (5-6000лв.). Парите които си готова да дадеш мисля да са напълно достатъчни за една икономична система и от гледна точка на инвестиция и от към месечни сметки стига да се пресметне както трябва. До колкото разбрах клониш към едноконтурен, което определено е по-добрия вариант. Ето ти моята таблица: (това е на грубо)
    котел 2682
    комин 78
    коляно 45
    датчик вода 16
    външен датчик 34
    жичен терморегулатор 158
    електрклапан за газ 50
    датчик за метан 95
    бойлер 1000
    глидери 370
    вентилаторен конвертор 1000
    управление за конвертора 78
    кранове за конвертора 72
    4978

    Както виждаш вътре не съм слагал нито тръби,коленца,монтаж а и глидерите са ми само за тези които ще добавя. над тези пари имам още сигурно още поне 1000лв.
    Този пост е редактиран от sreshtu; 01-08-13 в 16:41.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #394

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Изглежда ми приемлива тази таблица, какъв котел предвиждаш?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #395

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Baxi LUNA Duo-tec 1.12
    в таблицата съм го сложил с 700лв. по-скъп за да се изненадам приятно като "ако" ми остане някой лев след като приключа с монтажа на отоплението. Предвидила си достатъчно пари за да си направиш много добра система.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    4
    #396

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте! След прочетеното везните май накланят към едноконтурния Bosch Condens 7000 3-16кВт в комбинация с бойлер със серпентина. Имам два въпроса, надявам се отговорите да са полезни и на други начинаещи!
    1.Котела за мен е сърцето на отоплителната система и не ми се иска да е на външна стена. До колко е възможно удължаване на хоризонталната тръбата за изходни газове? По немските упътвания и каталози намирам тръби до 4 метра максимална дължина и то за специални модели с усилено издухване. Конкретно в моя случай - 4.30 м. права тръба възможно и разрешено ли е?
    2.Имам само положени тръби - трислойни 16-ки. Тепърва ще купувам панелни радиатори. Ако общата мощност на радиаторите е с 2-3 kW по-голяма от изчислената препоръчителна 8 kW? Данните: жилище - 92 кв.м, ползват се около 75 кв.м., без изолация е, тухла четворка, етаж втори, отдолу и отгоре - студ.
    Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #397

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    1. Не разбрах защо не искаш да е на външна стена? Иначе ето какво се казва в инструкцията за монтаж на димоотводни системи:
    Комин Condens 7000.jpg
    2. За да работи котела в кондензен режим трябва да изградиш нискотемпературна инсталация, т.е. мощностите на радиаторите трябва да ги гледаш при 50-60*С вход на радиатора. Няма проблем да сложиш и по-големи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #398

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За 75 кв.метра е добре радиаторите да са 16-18 kw.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #399

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от doooon Виж публикацията
    За 75 кв.метра е добре радиаторите да са 16-18 kw.
    Имаш предвид мощност при 90*С предполагам, а не при 50*С? Иначе става страшно - радиаторите ще са повече от мебелите:rolleyes:

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #400

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При външна тем.-15 -20 гр.С и работа в икономичен режим.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    4
    #401

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря на Лазар за бързия и обнадеждаващ отговор!

    От това помещение тръгват положените тръби, там ще са колекторите и предпочитам най-късия път от котела до тях. Там ще бъде и бойлера със серпентина - така е в центъра на жилището, почти еднакво отдалечен от кухненска мивка и душ. Като го умувах кое къде да бъде се ръководех от двигателите с вътрешно горене - колкото по-студен е входящия въздух, толкова по-голям разход дават. Донякъде ми се виждаше и разумно двете тръби (за входящия и изходящия въздух) да са една в друга - така изходящите газове подгряват входящите, само недоумявах как ще стане това за тридесетина сантиметра тръба, колкото е една външна стена.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #402

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да ти кажа не си много прав в разсъжденията и сравненията. Тук при котлите дългият комин създава само проблеми и колкото е по-къс - по-добре. Това, че колекторите и бойлера са далеч от котела е нищожен проблем в сравнение с дългия хоризонтален комин. Затормозва се вентилаторът и при силен насрещен вятър може да изключи котела и да даде грешка. Ако е нощем или няма никой в къщи - котелът няма да запали сам. Помисли още

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    4
    #403

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Пак благодаря!
    Мнението ти е важно за мен и ще трябва да умувам наново!

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    7
    #404

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Въпросът ми малко е извън темата, но може ли някои да ми обясни как става смяна на дюзите на газов котел BAXI main 24 и как се прави настройката за да заработи на пропан бутан. Купих си 13 бр. дюзи за котела но в Пловдив в България терм го нямаше човека който се занимава с това и продавачите не можаха да ми обяснят. Котела ще инсталирам в мазе на къщата и с него ще топля водата на външно джакузи, поради което мисля че мога да се пробвам и сам с помощта на Вас и особено на Лазар, който знам че е помогнал на много "майстори" като мен.
    Благодаря предварително

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    4
    #405

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Пропан-бутан и мазе са несъвместими. Аз пък имам нов немски едноконтурен на пропан-бутан и се чудя как и дали да го правя на природен газ. Ще се радвам Лазар ако даде жокер (може и снимки) как се прави колектора за газовите бутилки, за да не замръзват. Котела ми е за по-високото налягане - 50 мбар, бутилки все още нямам, от "продавалника" гледам по варненския край колко много се ползват "пършингите", при нас в северозападналата част не са така разпространени.
    П.С. Май имаше старо изискване и за вратата, където се съхраняват бутилките - да се отваря навън.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 166 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе