Страница 26 от 166 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #376

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Най-добре малък едноконтурен котел със серпентинен бойлер:
    Condens 7000 W - Bosch Термотехника
    http://www.tesy.com/bg/products/otop...iq/paketi_lux/
    Но ако е предвиден двуконтурен котел - тогава виж Виктрикс на Имергас, ама не мога да кажа нищо за тях - не работя с тази марка
    Този пост е редактиран от Lazar; 12-07-13 в 00:09.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #377

    Отговор: Re: Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравей Лазар!
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ако имаш някакви данни за мощността или площта на серпентината и мантела - дай ги за да преценя и да ти кажа оптималния вариант при това съществуващо положение.
    Относно информацията която ми поиска беше пусната преди няколко поста, но сигурно не си я видял.
    Пускам я отново с молба за преценка, защото ми е много притеснено дали този бойлер ще сработи с Боша.
    Цитат Първоначално публикувано от gogoroska Виж публикацията
    Здравей Лазаре!
    Преди един месец, бойлера протече и беше сменен гаранционно. Погледнах даните в спецификацията на новия бойлер и установих, че има разлики в площа на серпентината и мантела, а те са:

    - при свързване на мантела към котел при стария бойлер е 19 kW и топлообмена повърхност 1 кв.м., а при новия е написана само повърхноста на мантела и тя е 0,78 кв.м.
    - повърхноста на серпентината на стария е 0,8 кв.м, а на новия е 0,53 кв.м или 9 kW
    Солара е свързан към серпентината, а Боша ще го свържа към мантела, поне така пише в инструкцията.Това са даните за 120 л. Бойлер на Сънсистем.
    Предварително Благодаря!

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #378

    Отговор: Re: Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами каквото имаш - това ще е. Казах, че не най-доброто решение, защото котелът загрява целия обем на бойлера и пречи за оптималната работа на солара. Само не знам как така намалява площта на мантела - или първия път са дали невярна цифра или пък сега не обхваща целия водосъдържател

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    20
    #379

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За газов котел Де Дитрих 2.24 има ли смисъл да му купувам външен терморегулатор и тези терморегулатори само на On/Off режим ли работят?
    От там мога ли да регулирам и температура на БТВ?
    Или направо да си взема един такъв и да го включа в щепсъла? :rolleyes:
    101000.jpeg

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #380

    re: Газов котел - Избор и Цени

    Това със щепсела е гениално решение. Ще чакаш да стане студено да включи котела за да имаш и вода да се изкъпеш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #381

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    ето ви една мама дето ще коментира газови котли . Какво да се прави като половинката хич не го бива с интернета и проучвателската дейност и все мен чака да вземам важните решения.
    Накратко, правим основен ремонт и то заради газификацията, която наложи щем нещем да ремонтираме пловината апартамент. На първо време ще се отопляват 60 кв.м. като в бъдеще и още една стая - на порасналото бебе /борбата за него беше дълга, но успешна/. Тъй като в момента тече ремонта на банята се налага за изберем модела газов котел, за да може имайки предвид него да се предвиди мястото за тръбите свързани към него, които искаме да са скрити зад плочките в изолацията на стената. От зимата чета из разни форуми и вече е пълна каша в главата ми. Накратко имам следнте въпроси.
    1. Разбрах, че за предпочитане е кондензен котел пред конвенционален, но за да е ефективен трябва да му осигуря постоянно работа в кондензен режим, което пък зависи от правилното съставяне и оразмеряване на отоплинелната инсталация за да работи при нисък температурен режим. Тук не съм сигурна дали наистина ще ми я сметнат така ли ще си карат както си знаят за конвенционалните котли. За кондензните котли разбрах е препоръчително подово отопление или с конвектори. Ние предвиждаме подово само в бокса и всекидневната,които са едно помещение, а в другите стаи радиатори. При това положение оправдано ли е да дамо 1000лв отгоре за кондензен котел?
    2. Какви входове и изходи ми препоръчвате да има котела. Разбрах, че е желателно да има вход за стаен термостат, вход за външна сонда, комфортна подготовка на БГВ, модулиращ стаен термостат и коя марка котли съчетава тези неща. Тук в Севлиево масово монтират Имергаз.
    3. Да монтирам ли термоглави или управлението на котела да е само от термостата и да регулираме потока на топлоносителя от секретните вентили на самите радиатори ?
    4. Насочила съм се към двуконтурен котел. Разбирам,че е от значение мин. и мах. мощност на котела. Какава да е тя при положение,че тук по-миналата зима месец беше -28, а е стигало и до -31,5.
    Направихме изолация н таваните с каменна вата и гипсокартон, дограмата е дървен стъклопакет,но с две стъкла, за сега няма външна изолация.Двете от стаите за североизточни , третата югоизточна, живеем в къща , няма кой да ни топли отстрани.
    Разбирам,че за ефективната работа на котела е нужно оптимизиране на всички компоненти от системата, достатъчна радиаторна мощнотст, ограничаване на топлозагубите и.т.н
    Най-напред моля ви да решим какъв котел - кондензен или конвенционален.
    Моля, не ми се сърдете за дългия пост, но майсторите ми дават зор , а аз съвсем се оплетох като пиле в кълчища.
    Межди впрочем, чета ви с интерес въпреки, че съм жена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #382

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Здравейте,
    ето ви една мама дето ще коментира газови котли . Какво да се прави като половинката хич не го бива с интернета и проучвателската дейност и все мен чака да вземам важните решения.
    Накратко, правим основен ремонт и то заради газификацията, която наложи щем нещем да ремонтираме пловината апартамент. На първо време ще се отопляват 60 кв.м. като в бъдеще и още една стая - на порасналото бебе /борбата за него беше дълга, но успешна/. Тъй като в момента тече ремонта на банята се налага за изберем модела газов котел, за да може имайки предвид него да се предвиди мястото за тръбите свързани към него, които искаме да са скрити зад плочките в изолацията на стената. От зимата чета из разни форуми и вече е пълна каша в главата ми. Накратко имам следнте въпроси.
    1. Разбрах, че за предпочитане е кондензен котел пред конвенционален, но за да е ефективен трябва да му осигуря постоянно работа в кондензен режим, което пък зависи от правилното съставяне и оразмеряване на отоплинелната инсталация за да работи при нисък температурен режим. Тук не съм сигурна дали наистина ще ми я сметнат така ли ще си карат както си знаят за конвенционалните котли. За кондензните котли разбрах е препоръчително подово отопление или с конвектори. Ние предвиждаме подово само в бокса и всекидневната,които са едно помещение, а в другите стаи радиатори. При това положение оправдано ли е да дамо 1000лв отгоре за кондензен котел?
    2. Какви входове и изходи ми препоръчвате да има котела. Разбрах, че е желателно да има вход за стаен термостат, вход за външна сонда, комфортна подготовка на БГВ, модулиращ стаен термостат и коя марка котли съчетава тези неща. Тук в Севлиево масово монтират Имергаз.
    3. Да монтирам ли термоглави или управлението на котела да е само от термостата и да регулираме потока на топлоносителя от секретните вентили на самите радиатори ?
    4. Насочила съм се към двуконтурен котел. Разбирам,че е от значение мин. и мах. мощност на котела. Какава да е тя при положение,че тук по-миналата зима месец беше -28, а е стигало и до -31,5.
    Направихме изолация н таваните с каменна вата и гипсокартон, дограмата е дървен стъклопакет,но с две стъкла, за сега няма външна изолация.Двете от стаите за североизточни , третата югоизточна, живеем в къща , няма кой да ни топли отстрани.
    Разбирам,че за ефективната работа на котела е нужно оптимизиране на всички компоненти от системата, достатъчна радиаторна мощнотст, ограничаване на топлозагубите и.т.н
    Най-напред моля ви да решим какъв котел - кондензен или конвенционален.
    Моля, не ми се сърдете за дългия пост, но майсторите ми дават зор , а аз съвсем се оплетох като пиле в кълчища.
    Межди впрочем, чета ви с интерес въпреки, че съм жена.
    Ето ти една грамотна фирма за която хората казват ,че може да се разчита на тях: Контакти - Световни Нови Технологии
    Сигурен съм ,че ще останеш много доволна.
    А майсторите ни гонят цял живот. Те могат да изчакат,защото грешките лесно се допущат ,но трудно се поправят.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #383

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Национал, благодаря за линка, прочетох. Мисля, че 1700лв са добре и ме устройва, но ще почета още. Чудя се дали котлите с вграден водосъдържател са по-удачни предвид това,че пестят потребление на газ при кухненските нужди. И аз като повечето домакини не успявам да предвидя да събера всички съдове за миене наведнъж, пък и постоянно се налага нещо да се измива. Освен това държа на комфортната подготовка на БГВ, защото знам от опит - при майка ми колко е досадно и неикономично това късно тръгване на добре загрята вода за кухненските нужди.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #384

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравей Daya,
    гледам, че си ми писала и на лични, но ще отговоря тук, за да четат и други. Виждам, че се интересуваш от Бош - в момента са на лятна промоция с 10% отстъпка. Конвенционалния Gaz 7000 е много добро решение, кондензния Condens 3000 (едноконтурен и двуконтурен) е още по-добро решение, а най-добро и най-скъпо решение е кондензния едноконтурен Condens 7000 3-16кВт в комбинация с бойлер. Разбира се Condens 5000 с вграден водосъдържател също не са за пренебрегване, но зависи от конфигурацията на твоето жилище. В Севлиево не мога да ти препоръчам фирма, но Търново е близо и там има избор.
    tutalka одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #385

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лазар, много благодаря за информацията. Разбрах, че е важно котела да не е прекалено мощен за нуждите на жилището и да има ниска минимална мощност за икономия в по-топлите месеци /поправяйте ме ако не съм разбрала правилно, все пак освен да чета из техничарски форуми трябва и да готвя и с детето да играя .../. За Имергаза , който тук масово монтират и обслужват, ми казаха, че модулацията на мощността е от 20-24 кВт - не е ли висока минималната му мощност или вие изчислявате някаква друга такава? Дали ще е достатъчно мощен котел 3-16кВт, какъвто ми посочвош за нашето жилище 90кв.м отопляеми като в началото ще се топлят 60? Като се има предвид,че в Севлиево зимите са си сурови - котловина е. Малко ме смущава, че ако взема Бош ще трябва от Търново да ми правят сервиза и няма да могат да реаграт бързо ако нещо се прецака,но това ще го помисля още малко. И последен въпрос, много държа на функцията "комфортна подготовка на БГВ" и в този аспект по-добро решение ли е котел с вграден водосъдържател - не включва постоянно като пускаш водата в кухнята, а има постоянно топла вода ? При конвенционалните котли това постоянно включване за измиване на една вилица да речем и после за кой каквото се сети, проблем ли е , за това ли се поврежда често това ключе за запалването - у майка ми е така и баща ми постоянно ни се кара да не пускаме топлата вода за дреболии, но това просто е невъможно за една домакиня. Много ви благодаря,че се включвате. Да изберем сега котела пък после ще ме съветвате за радиаторите и размера им :rolleyes:, какво да се прави като фирмите гледат да си монтират уредите пък дали ще работят стройно като система всеки да се оправя после - това от опита с парното у майка ми.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #386

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Както Лазар написа най-доброто решение е едноконтурен с бойлер. Мощноста на Боша че е до 16kw няма какво да те притеснява, няма да можеш да достигнеш тази мощност за това жилище освен ако не решиш да го отопляваш при отворени прозорци. Ако системата ти позволява да е с бойлер не се чуди ама изобщо, ако имаш място за бойлер направо си си намерила своя котел. А това на каква фирма ще попаднеш вече е съвсем друг въпрос който няма как да се знае дали при теб ще си свършат работата както трябва.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #387

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, като че ли и на мен ми допада най-много системата котел с бойлер. Ще го обсъдя довечера вкъщи. Благодаря sreshtu за включването. Искам да си изясня до каква степен е оправдано да дам повече средства за сметка на бъдещи ползи и удобства или последните не са толкова важни. Трябва да убедя половинката защо е по-добре по-скъп котел /нали от неговия избор зависи 90% от разхода и работата на системата/. Имайте предвид,че ММ трудно си прежали Москвича да се качи на моя Сеат , та не е твърде иновативен ама пък е добричък и си го гледам. Та примерно 3000лв за котел като чуе ще подскочи до тавана и трябва да го убедя защо си струва.

    Този пакет Лукс на Теси с котел и бойлер е на доста добра цена. Някой има ли го и доволни ли сте. Гледам мах.мощност е 12кВт дали ще е достатъчно да топли 90кв. жилищна площ. Също и шумен ли е котела, че на майка ми е Имергаз от преди 10г и не се трае как бучи и вибрира.
    Този пост е редактиран от Daya; 01-08-13 в 13:51.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #388

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Има и по-евтини варианти от 3000лв. за котел, но с бойлера ще се вържат пак около 3000. Аз ще слагам едноконтурен 2,2-12kw на апартамент 90кв. като прогнозно ще са ми нужни не повече от 6kw. за целия апартамент в най-студените зимни нощи. Та няма за какво да се притесняваш че няма да имаш мощност от котела за отопление на апартамента си. Системата с бойлера щади и горелката на котела която ще се включва за да подгрее 150-200л. вода а не всеки път когато решиш да измиеш една чиния, като това е най-малкия плюс. Пример за неправилен избор на котел, грешно оразмерена система + неправилно ползване: Преди ремонта 500-800лв. сметка за газ и отопление на 80кв. (2 стаи и дневна). След ремонта на отоплителната система (нов котел и глидери) 150-250лв. за отоплението на цялата къща от 220кв. чисто (същите стаи + коридор стълбище 2 бани още една стая на този етаж и същото на втория). Като къщата е изолирана още с прекарването на газта, а не е следствие на големите сметки за газ. Така че правилния избор на котел и добре оразмерена система към него си казват ТЕЖКАТА дума в сметките.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #389

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Добре де, ама гледам сега ценовата листа на Бош, ами то освен котела има и после димоотводни аксесоари, хидравлични аксесоари, термоупавления... В крайна сметка някой може ли да ми каже ако се спра на Бош Конденз 3000 FM - още колко ще дам и за аксесоарите и свъзките защото хич не са евтини и при това положение ще минем към конвенционалните модели. Ако се спра на едноконтурен Газ 3000, с какъв бойлер ще го скача. Гледам едноконтурен конвенционален Газ 3000 6-18 кВт е 1479лв и има 10% отстъпка до края на месеца. С какъв бойлер ще го скача за БГВ да му видя цената. Освен това , тъй като почваме банята , а искам да скрием тръбите от котела под плочките, мога ли като знам мястото на котела да внедря тръбите в стената и майстора да си лепи плочките, а после да монтираме котела, гледам има някакви приспособления за монтаж под или над мазилка . Абе направо...искам да си мисля какви пердета да ушия и каква възглавничка за хола да взема не да избирам котли ама...мразя еманципациятааа. Въпреки последното обаче във вас ми е надеждата за съвети.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #390

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не само Бош правят газови котли. Не само тръбите са ти проблема, управлението на котела какво ще е с външен датчик, по стайна температура, къде ще е монтиран окабеляването му. Помисли си добре първо какъв котел ще слагаш едноконтурен или двуконтурен, окабеляването за двата е с минимални разлики. При едноконтурния имаш допълнителен кабел до бойлера и тръбната разводка до котела се различава. България Терм - Начало или за по подробно BAXI има и както сама писа Имергаз различни модели с приемливи цени. Спри се първо на едноконтурен или двуконтурен стесни малко търсенето няма как някой да реши вместо теб. Определи си бюджет и тогава вече ще се спреш на марка. Има котли и за 6000лв. и котли за 2000лв. с много близки мощности, но трябва да сте решили поне част от въпросите за да може да се проясни какво се търси и какво се очаква освен това да ти е възможно най-малка инвестицията, да плащаш възможно най-малко пари за отопление и поддръжка. Бойлера има на Сънсистем, Светлю Шишков, Теси, Бош, Висман и т.н. както казах изясни се за себе си първо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 166 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе