Страница 8 от 90 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #106

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Не знам на какво да вервам на тази таблица или на поста от 22.01.2016 в темата /колко струва отопленито на газ/, където казваш, че разхода ти е 9-10 кубика на 24 часа, освен това си помагаш с климатик и височината на някои стаи ти е 2,10м.
    Кое е истината ?
    Не знам къде си видял 2.10м височина на стаите.Толкова е на майка ми и баща ми стаята с кухнята защото е сутерен и за там съм писал в темата за климатици,защото си взеха една марка и имахме проблеми.На моя етаж височината е 2.40м.Имам един стар климатик и го ползвам лятото.Нито искам някой да лъжа или да се хваля,просто казвам колко ми е разхода и колко градуса потдържам.Няма да спечеля нищо ако пиша тука измислени неща.Кой както иска така да ме разбира.Пиша реални неща.Истината е изолация,дограма и правилно изчислена и направена инсталация.И колкото по малко работи котела,толкова по добре.Както е писал Ван Дан.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #107

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Моля за съвет какъв котел да закупя за жилище:
    Параметрите на жилището са следните: жилище 90 м2, пълзящ кофраж, тоест бетон с външна изолация от 5 см.
    По всички външни стени от вътрешната страна има изградена втора стена от гипсови блокчета от 7см и между тях и стената има вата от порядъка на 2-3 см. Не се знае обаче доколко има поради факта, че е строен от строителни войски през 90-те, но поне въздушната възглавница я има.
    В жилището има инсталирана следната мощност алуминиеви глидери:
    -Коридор – 8 бр 70 см + 6 броя 50 см.
    Детска 15 м2– 18 бр 60 см
    Дневна 20 м2– 23 бр 35 см и отделно 12 бр. 70 см
    Спалня 12 м2-15 бр 50 см и две лири в банята.
    Кухня 8м2 – 5 броя 80 см.
    Като цяло апаратамента е студен дори и с такава изолация. Съседи отдолу не топлят. Отгоре частично. Като цяло апартамента се подгрява добре, но си има топлозагуби а и текущият котел е стар и мисля, че дойде времето да се смени.
    Текущият Котел е Vailant Turbomax Vuw 242/2 3. Като цяло си работи, но се е гладен. Сега през октомври ми правеше по 5 м3 газ на ден като последните дни увеличи на 6м3. Поддържана температура 22* - 22,5*.
    Искам да го заменя с едноконтурен котел, но се колебая към какво да се насоча. Отново Вайлант или Имергаз някой Витрих или Бош. Предишни години съм бил с котел на имергаз , отново 9-24кв, но апартамента беше по-малък и консумацията беше нормална.
    Моля за мнение и съвет а ако някой ползва вече такива да сподели. Насочил съм се към следните котли:
    1. Вайлант - Vaillant EcoTEC PLUS VU 166/5-5 – 3,3-14,9кв
    2. VICTRIX 20 X TT или пък малкият VICTRIX 12 X.
    3. Condens 2500W WBC 24-1 DE 23 или Condens 7000W ZSBR16-3 E2.

    Какъв диапазон намаление на консумацията бих имал при смяната около 20%?

    Поздрави

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #108

    Отговор: Избор газов котел

    Моя Victrix 20 X TT 2 ErP си харчи по 6-7 м3 на ден за апартамент с чиста отопляема площ около 90 м2 + подгряването на бойлера. Поддържам температура от 22.5 градуса през деня и 20 градуса през нощта. А все още е топло навън...
    Как ще е като паднат температурите не ми се мисли...

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #109

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Моя Victrix 20 X TT 2 ErP си харчи по 6-7 м3 на ден за апартамент с чиста отопляема площ около 90 м2 + подгряването на бойлера. Поддържам температура от 22.5 градуса през деня и 20 градуса през нощта. А все още е топло навън...
    Как ще е като паднат температурите не ми се мисли...

    Sent from my D5803 using Tapatalk

    Пепи,отопление на газ е номер едно,обаче иска сериозна изолация,супер дограма/стъклопакети/.Таваните са най-важните.
    pepitoff одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #110

    Отговор: Избор газов котел

    Мислите ли, че си заслужава програматор Bosch CT100?
    Към котела ми дават някакъв безплатен, но без връзка с интернет.

    Ще има ли някакво подобрение в работата на котела със /значително/ по-скъпия?


    Цитат Първоначално публикувано от ico123 Виж публикацията
    Аз в момента за 12 часа нямам и 5 литра, може би защото е още топло времето ...

    24 часа ако не се прибираш да, но иначе какъв е проблема. Аз съм така докато не измисля друго .
    За 24 часа мога да го измисля, но какво правим ако ме няма 3 дни или над 10 дни? Няма как да го мисля постоянно дали няма да заваря басейн вкъщи.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #111

    Отговор: Избор газов котел

    А Ти искаш ли да имаш управление от интернет?

    Защото при седмичен програматор,едва ли ти трябва нещо друго?!Особено за убийствена цена?!

    За басейн има фактори:
    Калпави фитинги-ЦАМ,водата ги износва и се пръскат.
    Алуминиеви вложки/тръби/-не харесват комбинация -температура и налягане.
    Швабите ползват за водата алуминиева вложка на Хенко/белгийска/с прес фитинги.За отоплението се различава,но няма нищо общо с тази/тръба/,която се предлага в БГ.

    После няма двоен стандарт,напротив има!
    И все пак това е лично мое мнение,дали съм прав..!!!??
    Този пост е редактиран от Viking72; 30-10-17 в 02:03.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #112

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Мислите ли, че си заслужава програматор Bosch CT100?
    Към котела ми дават някакъв безплатен, но без връзка с интернет.
    Просто са ти предложили пакет с CR100, който не е безплатен и също е хубав, но не управлява през нета. Ако поискаш пакет с СТ100, оскъпяването ще е към 250лв. Зависи дали имаш нужда.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #113

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Пепи,отопление на газ е номер едно,обаче иска сериозна изолация,супер дограма/стъклопакети/.Таваните са най-важните.
    Това се е наложило малко като догма, но не е съвсем вярно. Разликата между загубите през таване и тези през под/стени и т.н. е незначителна, когато елементът е от бетон с еднаква дебелина и няма изолация, а по-гадно нещо от да ти вее студ на краката няма. Поради тази причина всякакви данни за разход би следвало да са изцяло ориентировъчни, При прилична външна изолация и дограма (в това не включвам творения на строителни войски от какъвто и да е период), основно перо в загубите са нетоплещи съседи през бетонни елементи и дали отдолу живее морж или топлолюбива съседка, повярвайте ми, разликата е огромна.
    В блокове тип ЕПК (не мискя, че пълзящ кофраж е изпълняван през 90-е години от строителни войски) - загубите през бетонните стени и плочи към нетоплещи съседи са наистина огромни и вътрешната изолация е смислен начин да се намалят сметките.
    Този пост е редактиран от Vizi; 30-10-17 в 09:44.
    pepitoff одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #114

    Отговор: Избор газов котел

    Мдааааа, под мене за съжаление е необитавано жилище. До мен също. Останалото са външни стени (изолирани разбира се), дограмата е добра.
    В две от стаите има изолация на таваните с гипсокартон и каменна вата 5см. и там е значително по-добро положението - грее се за 10 мин., задържа топлото по-дълго време и градусите са 2-3 повече от там, където не са изолирани таваните.

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #115

    Отговор: Избор газов котел

    Ако не се лъжа жилището ти беше последен етаж (поправи ме ако греша) и предполагам от типа студен таван (единична плоча с изолация). Ако не са изпълнили едно 12 cm фибран, което ме съмнявам - загубите са доста сериозни. Нетоплещите съседи през бетонене елемент е равнозначно на това да отопляваш и тяхното жилище на около 40%.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #116

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ако не се лъжа жилището ти беше последен етаж (поправи ме ако греша) и предполагам от типа студен таван (единична плоча с изолация). Ако не са изпълнили едно 12 cm фибран, което ме съмнявам - загубите са доста сериозни. Нетоплещите съседи през бетонене елемент е равнозначно на това да отопляваш и тяхното жилище на около 40%.
    Да, последен етаж, но отгоре има тавански стаи (в моята ми е котела и няма фибран на пода, но отдолу ми е детската с изолиран таван). Над останалата част има една таванска (необитаема, но има изолация на пода с фибран /колко дебел не мога да кажа/ и под нея ми е спалнята с изолиран таван) и има две тавански стаи, обединени в един малък апартамент (обитаеми и отопляеми с ток - сметката на комшията през зимата е 25 лв. за ток - смятай дали се грее). Та точно под него аз нямам изолация на тавана...
    Иначе плочата е 20-22 см. заедно със замазката ;-) това лято я пробивах, за да минат тръбите от котела до бойлера и колектора за парното.
    Като капак навсякъде съм с теракот :-(
    Но в стаите с изолиран таван сложих ламинат с фибранова подложка в/у теракота и е доста добре.

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #117

    Отговор: Избор газов котел

    За какво да се топлят тези над теб - ти ги топлиш. Това в кръга на шегата - по-добра изолация от тавански етаж няма. Проблемът е, че като не се отоплява под теб, предполагам, че направо вее студено (изразът е на един авер, живеещ на първи етаж без изолация на пода към мазета).

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #118

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    За басейн има фактори:
    Калпави фитинги-ЦАМ,водата ги износва и се пръскат.
    Алуминиеви вложки/тръби/-не харесват комбинация -температура и налягане.
    Викинг не си разбрал Лазарус18 за какъв точно "басейн" се притеснява. Кондензните котли имат нужда от връзка с канал за отпадна вода за количеството вода, което се образува при работата на котела. Той казва, че където му е сегашния котел, ако го смени с нов кондензен няма как да го върже с канал. И му предлагаха да върже конденза към съдове (шише, кофа)до котела. И той затова се притеснява ако го няма да не прелее съда и да стане "басейн".
    Иначе нормален "басейн" винаги може да стане и при всяка система с вода в нея. И качествена да е, с времето някои елементи се износват, а и всичко може да се случи. Аз 9г. нямах проблеми, но сега направих басейн от протекъл кран. Добре че в мазата, където стана е отдолу с теракот.
    Viking72 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #119

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    За какво да се топлят тези над теб - ти ги топлиш. Това в кръга на шегата - по-добра изолация от тавански етаж няма. Проблемът е, че като не се отоплява под теб, предполагам, че направо вее студено (изразът е на един авер, живеещ на първи етаж без изолация на пода към мазета).
    Абе едва ли го топля кой-знае колко...
    Наистина най-големия проблем е необитаемото жилище отдолу - лееееко повейва :-)

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #120

    Отговор: Избор газов котел

    Между другото да попитам - как е като шум твоя имергаз. Гледам, че си го трансферирал на тавана и едва ли те вълнува това, но при мен няма такава опция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 90 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе