Страница 40 от 90 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #586

    Отговор: Избор газов котел

    Ами аз съм дебел, жена ми е свикнала , а на малкия винаги му е топло.Оставям шегата настрана - аз съм го настроил от няколко дни така , за да мога да видя промените в консумацията след оптимизацията и връзването на седмичния програматор.Досега за 13 год нито веднъж не съм засичал данни за разход.Иначе на 22 градуса вкъщи съм по къс ръкав и шорти ( не се шегувам).Сега при тази температура включва котела, но реално вдига температурата до 21,5 горе-долу и после пак така.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #587

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от besuchen Виж публикацията
    Здравейте,

    моля ако може съвет относно газов котел VAILLANT VC 204/3-E-HL.Мой добър приятел от Германия ми предлага споменатия котел на цена около 700 лв.Котелът е стар , но е работил около 7-8 месеца на пропан-бутан и човека се е отказал, понеже не му било рентабилно.В момента съм с OERTLI на 14 год и се оглеждам за резервен вариант.Знам , че с кондензните е по-ефективно, но няма как да извадя в момента толкова пари.Плюс това досега сметките са ми относително добри.След като преди седмица направих оптимизация по системата ( подмяна на старите панелни радиатори с по-големи такива ) и включване на седмичния програматор, сега се въртя на около 5 кубика на ден при темп нощем 19.2 и дневна 20.6.Мисля по-нататък да подменя и останалите два , защото покривам в момента топлозагубите , но не и мин мощност на котела.
    Благодаря за отговорите предварително.
    Моят съвет е да не се занимаваш с глупости. Това е стар модел, конвенционален, с отворена горивна камера, който никога не е внасян у нас и не отговаря на нашето законодателство. От това следва, че не би трябвало да можеш да го пуснеш и узакониш, няма да разчшташ на сервиз и резервни части и ще имаш спънки отвсякъде. А за преоборудване на друг газ се искат настройки с газанализатор и компетенция. Но в крайна сметка държавата ни е корумпирана и всеки по веригата като умножи таксата си по 3 или по 5, заради нарушаване на наредбите, с повечко пари може да се постигнат доста неща, въпросът е дали си струва. Аз не бих влязал в такъв филм, за да отрва приятеля си.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #588

    Отговор: Избор газов котел

    Лазаре, благодаря за изчерпателния отговор.Това исках да разбера.Иначе за узаконяването няма проблем, питах вече тези , които навремето ми изградиха моята система.Изхождах от факта , че старите котли може би са по-надеждни и здрави отколкото новите.Може би е както с колите и всички други стоки сега.Във всичко общо взето се залага "планирано остаряване ".

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #589

    Избор газов котел

    Здравейте!

    Бих искала да получа мнението Ви по следния въпрос:

    Закупихме апартамент, за който предстои да закупим газов котел и радиатори+конвектор.

    Апартаментът е ново строителство, на последен етаж, изцяло външен, с външна и вътрешна изолация и се състои от следните помещения:

    1. Хол – 34,11 кв. – тук предвиждаме Конвектор Кlima 2000 KFT -045MV.
    2. Спалня 1 – 10,27кв. – радиатор Global VOX H 600 – 8 глидера.
    3. Спалня 2 – 14,36 кв.- радиатор Global VOX H 800– 8 глидера.
    4. Спалня 3 – 11,61 кв. - радиатор Global VOX H 600 – 10глидера.
    5. Баня 1 – 4,70 кв.- лира
    6. Баня 2- 3,29 кв.-лира 420 W
    7. Коридор и стълбище – 15,50 кв.- радиатор Global Oscar H1200 – 4 глидера (този радиатор е по-скоро за стълбището, което остава малко в страни и защото се притесняваме че ще остане студено, а през пода на коридора ще минават тръбите за всички радиатори) .


    Получих две оферти от Тератерм и Рувекс. Разлика в цената почти няма.

    Тератерм ми препоръчват котел Bosch Condens 2300 W, а Рувекс - De Dietrich MPX 24/28 MI Compact.

    Към момента, в настоящото ни жилището сме с котел Bosch – работи ОК, обслужва се от известно време от Тератерм (след като платката му изгоря преди около 5-6 години) и сме доволни както от обслужването на Тератерм, така и от котела.

    Въпросът ми е – кой от двата котела Bosch Condens 2300 W и De Dietrich MPX 24/28 MI Compact е по-добър (разликата в цената е около 200 лева, което не е водещо)? Има ли смисъл да се насочим към De Dietrich MPX 24/28 MI Compact? Без да съм специалист в областта, имам усещането че няма особена разлика в качеството на двата котела, както и въобще в котлите от този клас, предлагани на пазара, или греша?

    Конвекторът Кlima 2000 KFT -045MV достатъчен ли е за отопление на помещение от 34,11 кв.? От едната от двете фирми ми препоръчват двойно по-мощен, което ми изглежда ненужно.

    Сърдечно Ви благодаря за споделените мнения и препоръки!

  6. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #590

    Отговор: Избор газов котел

    По мое мнение и De Dietrich MPX 20/24 MI Compact ще ти свърши работа, но аз бих избрал Bosch 2300 заради по-ниската му минимална мощност

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #591

    Отговор: Избор газов котел

    Ако се опитвам да позная, ще кажа, че Тератерм за препоръчали един размер по-голям конвектор и по-големи радиатори (мисля, че няма как и двете фирми да са дали еднакво малки радиатори, защото наистина са малки

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #592

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ако се опитвам да позная, ще кажа, че Тератерм за препоръчали един размер по-голям конвектор и по-големи радиатори (мисля, че няма как и двете фирми да са дали еднакво малки радиатори, защото наистина са малки
    Привети,
    Всъщност предложенията за радиаторите от двете фирми са абсолютно еднакви , а от Рувекс предложиха Конвектор KFT 100 MVT. Вие какво бихте предложили? Благодаря Ви за отделеното време.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #593

    Отговор: Избор газов котел

    Макар да отбягвам да давам подобни акъли, аз бих оразмерил радиаторите така:

    1. Хол – 34,11 кв. – Конвектор Кlima 2000 KFT -045MV. - 5,7кВт/70*С
    2. Спалня 1 – 10,27кв. – радиатор Global VOX H 600 – 14 глидера. - 1,53кВт/70*С
    3. Спалня 2 – 14,36 кв.- радиатор Global VOX H 800– 17 глидера. - 2,3кВт/70*С
    4. Спалня 3 – 11,61 кв. - радиатор Global VOX H 600 – 16глидера. - 1,74кВт/70*С
    5. Котел Condens 2300, регулатор CR100 или CR100 RF или СТ200, като съм сигурен, че няма да имате проблеми със сервиза. За другия котел не съм сигурен
    Този пост е редактиран от Lazar; 30-01-20 в 20:02.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #594

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Здравей Маги,
    добре си се ориентирала в сметките, само че мощностите, които си взела за радиаторите са при 90*С на водата, а твоя газов котел е най-икономичен при ниски температури. В този смисъл колкото повече глидери добавиш, ще се топлиш с по-ниска температура на водата, т.е. - по-икономично. Аз бих ти препоръчал в спалнята 20 глидера Н500, а в хола 40 Н350, а ти както решиш. От котлите ти препоръчвам малкия 12кВт със серпентинен бойлер Теси 100-120л, не ти трябва газов бойлер
    Здравейте Лазар,
    Наскоро посетих фирма чиято дейност са газовите котли и радиатори. Те също пресметнаха, че в спалнята ще са ми необходими 20 глидера Н500 а в хола 40 глидера Н350. Тоест общо трябва да добавя 20 допълнителни глидера, определиха крайна цена от 650 лв с монтаж. Относно котлето, обаче твърдят, че комбинацията от едноконтурно котле със серпентинен бойлер е подходяща за къща но не и за малък апартамент като моя. Доводите им са, че: 1. Серпентината ще и трябват поне 2 часа да затопли водата и 2. Лятото трябва да включвам бойлера на ток за да имам топла вода. Т.е. излиза, че лятото едноконтурното котле е безполезно или може би е нерентабилно да бъде включвано да топли вода в бойлер със серпентина. 3. Италианските котли нямали „директен“ (каквото и да означава това) сервиз в София.
    Ще съм Ви много благодарна ако може да коментирате техните доводи, защото аз честно казано съм объркана а ми се иска да направя добър избор и да не съжалявам за него. Ще очаквам с нетърпение Вашия отговор. Благодаря Ви предварително.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #595

    Отговор: Избор газов котел

    Доводите им са, че: 1. Серпентината ще и трябват поне 2 часа да затопли водата и 2. Лятото трябва да включвам бойлера на ток за да имам топла вода.
    Нито едно не е вярно...
    Тая фирма въобще знае ли какво продава/монтира?

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #596

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Maggie Виж публикацията
    Здравейте Лазар,
    Наскоро посетих фирма чиято дейност са газовите котли и радиатори. Те също пресметнаха, че в спалнята ще са ми необходими 20 глидера Н500 а в хола 40 глидера Н350. Тоест общо трябва да добавя 20 допълнителни глидера, определиха крайна цена от 650 лв с монтаж. Относно котлето, обаче твърдят, че комбинацията от едноконтурно котле със серпентинен бойлер е подходяща за къща но не и за малък апартамент като моя. Доводите им са, че: 1. Серпентината ще и трябват поне 2 часа да затопли водата и 2. Лятото трябва да включвам бойлера на ток за да имам топла вода. Т.е. излиза, че лятото едноконтурното котле е безполезно или може би е нерентабилно да бъде включвано да топли вода в бойлер със серпентина. 3. Италианските котли нямали „директен“ (каквото и да означава това) сервиз в София.
    Ще съм Ви много благодарна ако може да коментирате техните доводи, защото аз честно казано съм объркана а ми се иска да направя добър избор и да не съжалявам за него. Ще очаквам с нетърпение Вашия отговор. Благодаря Ви предварително.
    Цени на цялостни оферти няма какво да коментирам, всичко индивидуално между клиент и доставчик/изпълнител. Брой глидери също не е фатално число - при газовите котли наистина може да варират в широки граници, тъй като котелът може да топли и с 80*С, и с 30*С. Не разбрах обаче защо едноконтурния котел е по-подходящ за къща - може би в къщите живеят по-търпеливи хора и будали, на които не им пука, че бойлерът загрява 2 часа? Както казаха колегите - това е тъпо и безхаберно. Газовият котел загрява бойлера около 5-10 пъти по-бързо. Не само че не трябва да се включва бойлера на ток през лятото, ами има много бойлери за газови котли, които изобщо нямат опция за ток (нямат ел нагревател). Съгласен съм, че все още има фирми работещи в тая област по 15-20 години, без да разберат как точно се инсталира едноконтурен котел и бойлер към него. Някои дори без да разберат фалираха (а може би точно поради това).
    Третият довод е също неясен и безхаберен. Всяка марка има различен подход към сервизната дейност и не е правилно да се обобщава. Съгласен съм, че сервизната дейност при повечето марки е абсолютно неглижирана и оставена на самотек, т.е. само на теория. Затова човек трябва много да внимава при избора на котел. Ама как да внимава, като не знае какво да гледа? Дали е направил правилен избор става ясно по-късно. Аз съм сменял 3 годишен кондензен котел, защото няма кой да сервизира марката. Човека каза "ти си третата фирма, която ми отговаря по същия начин, не мога да оставя къщата без отопление, дай ми оферта за нов котел". Така че въпросът със сервиза според мен е най-важният при избор на котел. И този въпрос става още по-актуален с навлизането на продажби по онлайн магазини, техно- вериги и т.н. И за клетия потребител става все по-трудно да се ориентира в джунглата от търговци с по-по-най примамливи оферти! Не че няма съвестни, ама не знае човек как да ги търси. Ама такъв е живота - див капитализъм. Така е и с докторите, и с даскалите, и с автосервизите, и с какво ли още не. Желая успех в избора на всички!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #597

    Отговор: Избор газов котел

    ..........
    Този пост е редактиран от ccankov73; 31-01-20 в 01:23.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #598

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Макар да отбягвам да давам подобни акъли, аз бих оразмерил радиаторите така:

    1. Хол – 34,11 кв. – Конвектор Кlima 2000 KFT -045MV. - 5,7кВт/70*С
    2. Спалня 1 – 10,27кв. – радиатор Global VOX H 600 – 14 глидера. - 1,53кВт/70*С
    3. Спалня 2 – 14,36 кв.- радиатор Global VOX H 800– 17 глидера. - 2,3кВт/70*С
    4. Спалня 3 – 11,61 кв. - радиатор Global VOX H 600 – 16глидера. - 1,74кВт/70*С
    5. Котел Condens 2300, регулатор CR100 или CR100 RF или СТ200, като съм сигурен, че няма да имате проблеми със сервиза. За другия котел не съм сигурен
    Много, много благодаря за конкретните предложения. Ще увелича глидерите, за да може котлето да е по-ефективно и икономично.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #599

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Цени на цялостни оферти няма какво да коментирам, всичко индивидуално между клиент и доставчик/изпълнител. Брой глидери също не е фатално число - при газовите котли наистина може да варират в широки граници, тъй като котелът може да топли и с 80*С, и с 30*С. Не разбрах обаче защо едноконтурния котел е по-подходящ за къща - може би в къщите живеят по-търпеливи хора и будали, на които не им пука, че бойлерът загрява 2 часа? Както казаха колегите - това е тъпо и безхаберно. Газовият котел загрява бойлера около 5-10 пъти по-бързо. Не само че не трябва да се включва бойлера на ток през лятото, ами има много бойлери за газови котли, които изобщо нямат опция за ток (нямат ел нагревател). Съгласен съм, че все още има фирми работещи в тая област по 15-20 години, без да разберат как точно се инсталира едноконтурен котел и бойлер към него. Някои дори без да разберат фалираха (а може би точно поради това).
    Третият довод е също неясен и безхаберен. Всяка марка има различен подход към сервизната дейност и не е правилно да се обобщава. Съгласен съм, че сервизната дейност при повечето марки е абсолютно неглижирана и оставена на самотек, т.е. само на теория. Затова човек трябва много да внимава при избора на котел. Ама как да внимава, като не знае какво да гледа? Дали е направил правилен избор става ясно по-късно. Аз съм сменял 3 годишен кондензен котел, защото няма кой да сервизира марката. Човека каза "ти си третата фирма, която ми отговаря по същия начин, не мога да оставя къщата без отопление, дай ми оферта за нов котел". Така че въпросът със сервиза според мен е най-важният при избор на котел. И този въпрос става още по-актуален с навлизането на продажби по онлайн магазини, техно- вериги и т.н. И за клетия потребител става все по-трудно да се ориентира в джунглата от търговци с по-по-най примамливи оферти! Не че няма съвестни, ама не знае човек как да ги търси. Ама такъв е живота - див капитализъм. Така е и с докторите, и с даскалите, и с автосервизите, и с какво ли още не. Желая успех в избора на всички!
    Здравейте Лазар,
    Благодаря Ви най-сърдечно за изчерпателния отговор. За съжаление, наистина се вихри див капитализъм във всички свери на живота. Още по трудно е за такива като мен да се ориентират в техническите детайли било то на автомобил или на котле. Затова съм много благодарна на такива като Вас, които отделяте време да разеснявате нещата в този форум.
    Що се отнася до сервиза, да, изглежда това ще е ключовия въпрос при избора на котле. Надявам се все пак котлите Immergas и по конкретно този: https://www.multiterm.org/shop/produ...04&category=35
    да имат добър сервиз в София. Вече окончателно реших, че ще бъде едноконтурно кондензно котле със серпентинен бойлер, както Вие предложихте. Смятам, че това е най-разумното решение. Ще увелича и броя на глидерите за по-икономично отопление. Единствено още не съм сигурна дали има смисъл да кандидатствам по програма ДЕЗИРЕ или направо да потърся някоя фирма.
    Ако знаете такава която бихте могли да препоръчате тук в София от която мога да закупя котлето посочено по-горе и която да предлага добър сервиз за това котле ще се радвам да ми пишете на
    magdalenam898@yahoo.ca
    Давам, Ви е-мейл адрес за да не излезе, че правим реклама на някоя фирма.
    Благодаря Ви още веднъж за отделеното време.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #600

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, моля и аз за помощ, относно газов котел. Бях известно време на парно, и после на климатици, но сега прекарват газ в нашето селце. Искам да стопля етаж от къща с "някаква изолация" , с 85+-2м² реална площ. Имам 2 спални по 18м², всекидневна 30м², коридорче 8м² и баня, която не искам да отоплявам, но мога да и бодна нещо, колкото да има нещо. Имам и желание бойлера да е отделен. До колкото разбрах, се ориентирам към едноминутно котле. Друго условие, е за всекидневната да се монтира конвектор, поради липса на място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 90 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе