Страница 39 от 90 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #571

    Отговор: Избор газов котел

    Цанков, сега се загледах - къде толкова сте "закичили" такъв голям брой (7бр.) климатици. При условие, че имате и котел на газ.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #572

    Отговор: Избор газов котел

    Имаш предвид подписа ми ли?
    Те някои са по 2бр и 3 броя.Има и не-включени.
    Освен тази къща обаче има и 2 апартамента във Варна, които са само на климатици.
    Та за къщата : 4 спални с девятки, стълбище-антре-коридори - 12+23ка и хол 12ска.
    Барбекю(лятна кухня) - 18ска.
    2 зими се топлих само с тях без проблем(беше паднало до-23С - чак ми замръзна зимната нафта в колата), бях спрял парното.
    За проба...
    Но не е същото де.
    Сега са за преходни сезони и при авария. Е и охлаждане де.
    Офиса на жената също е на климатик само.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #573

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, ето какво установих през последните дни:
    Моите глидери са made in Italy на компанията Radiatori 2000.

    Установих и тяхната мощност на топлоотдаване:

    За хола: всеки глидер е с мощност 112w, умножени по 19 броя прави 2128 w .
    Имайки предвид квадратурата на хола (25.85 кв.м.) по 100 w /м това прави 2585 w, ако обаче се смята обема (65.66 куб.м.) умножен по коеф.41 нужната мошност нараства на 2692 w. Т.е. в първия случай трябва да добавя още 4 глидера.

    За спалнята: там глидерите са с мощност от 152.6 w/глидер по 11 броя дава 1678.6 w.
    Имайки предвид квадратурата на спалнята (15.9 кв.м.) по 100 w /м това прави 1590 w, ако обаче се смята обема (39.75 куб.м.) умножен по коеф.41 нужната мощност нараства на 1629 w. Т.е. в спалнята глидерите са добре оразмерени.

    Аз обаче имам следното питане: да наистина радиатора в хола е с недостатъчна мощност но ако сметнем сумата от мощностите на двата радиатора (хол и спалня) то плучаваме: 3806.6 w това би трябвало да отговори на котле с минимална номинална мощност от 2.8 – 3.0 кw. Моля кажете дали съм права за това.

    Друго което е важно да отбележа, е че апартамента е с югозападно изложение, с нова пет камерна пвц дограма, с изолация и съседи от всички страни, с изключение на пода (няма съседи там). Освен това в хола е разположена и кухнята в която редовно се готви. Въпроса ми е имали въобще нужда да добавям глидери в хола, при тези обстоятелства?

    Спряла съм се на тези два котела:
    Двуконтурен: https://www.multiterm.org/shop/produ...03&category=35

    Едноконтурен: https://www.multiterm.org/shop/produ...04&category=35
    С газов бойлер
    https://www.multiterm.org/shop/produ...00?category=49

    Най-сърдечно моля за вашите коментари кой от двата бихте ми препоръчали с оглед на всичко казано до сега?

    И последен въпрос: до сега се отопляваме на климатик (в хола) медиа 12-ка, а в спалнята с обикновена конвекторна печка и в най-студения месец сме плащали по 200 лв. Като всичко останало е също на ток (имам предвид готвенето). Смятате ли, че ако мина изцяло на газ (включително газова готварска печка) месечната сметка за газ ще бъде в същия порядък т.е. около 200 лв. (в най-студения месец) при 22 градуса стайна температура?

    Благодаря Ви най-сърдечно за отделеното време. Очаквам вашите коментари.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #574

    Отговор: Избор газов котел

    Здравей Маги,
    добре си се ориентирала в сметките, само че мощностите, които си взела за радиаторите са при 90*С на водата, а твоя газов котел е най-икономичен при ниски температури. В този смисъл колкото повече глидери добавиш, ще се топлиш с по-ниска температура на водата, т.е. - по-икономично. Аз бих ти препоръчал в спалнята 20 глидера Н500, а в хола 40 Н350, а ти както решиш. От котлите ти препоръчвам малкия 12кВт със серпентинен бойлер Теси 100-120л, не ти трябва газов бойлер
    Icata69 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #575

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте Лазар,
    Извинявайте за закъснението с което отговарям. Напълно съм съгласна с Вас и ми давате страхотна идея. В хола мога да добавя бройката глидери които сте споменали, за съжаление в спалнята е малко по сложно. Радиатора е до врата към терасата и мога да добавя само 3 глидера. От другата страна на радиатора може би могат да се добавят глидери но вероятно трябва да се срежат тръбите захранващи радиатора след което да се добавят глидерите.
    Дали бихте могли да ми препоръчате магазин или фирма от която да закупя глидерите?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #576

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, в крайна сметка заложих на Дайкин-а, имам някакво предчувствие, че ще се окаже сполучливо котле и не можах да се сдържа, а и е с 4г. гаранция, което си е голям плюс, като ми пуснат газта ще давам отзиви.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    1
    #577

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте! Искам да ви разказа за моя опит с котлите. Преди три години ми монтираха котел Bosch, преди месец спря да работи. Извиках техници и ми казаха развалена платка, която струва 800лв. Поръчах я, и даже предплатих на фирма "Световни нови технологии". Още я чакам, спряха да си вдигат телефона...изченаха.
    Препоръчвам да не използвате фирмата"Световни нови технологии" и да не монтирате котли Бош. Отвратен съм от отношението им.

  10. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #578

    Отговор: Избор газов котел

    Да, навъдиха се доста некоректни фирми. До колкото разбирам, котела Ви е извън гаранция вече, така, че е можело да се обърнете към официален представител. Но като се обърне колата, пътища много... Желая Ви все пак да си получите предплатената платка

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #579

    Отговор: Избор газов котел

    На аристона фиряса платката на година и половина, тъй че 4 години не ми изглежда много кратък период. Друг е въпросът, че поддържащия сервиз реагира мигновенно и я смени (в гаранция е).

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #580

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Krasi Gergow Виж публикацията
    Здравейте! Искам да ви разказа за моя опит с котлите. Преди три години ми монтираха котел Bosch, преди месец спря да работи. Извиках техници и ми казаха развалена платка, която струва 800лв. Поръчах я, и даже предплатих на фирма "Световни нови технологии". Още я чакам, спряха да си вдигат телефона...изченаха.
    Препоръчвам да не използвате фирмата"Световни нови технологии" и да не монтирате котли Бош. Отвратен съм от отношението им.
    Krasi Gergow, извинявай, ама не вярвам на това, което твърдиш! Може малко подробности?
    1. Как извика тези техници, как се свърза с тях, имена?
    2. Как им плати парите - в брой, по банка, в офиса на фирмата, документ имаш ли? Или просто дойдоха някакви мошеници и ти им даде 800лв без документ?

    За протокола ще уточна следните подробности:
    1. Платки на котли Бош не изгарят току-така, лично аз нямам такъв случай за стотици монтирани
    2. Платката не струва 800лв, а 3 пъти по-малко
    3. Световни Нови технологии е официален търговски представител, както и оторизиран сервизен партньор на Бош и няма как да продава на цени, различни от каталожните, да не говорим тройно по-високи
    4. Като официален сервиз фирмата поддържа в наличност пълна гама резервни части и възможност за ремонт на момента, тъй че няма нужда да взима предплата за каквито и да е части.
    5. Фирма Световни Нови технологии е победител в първия конкурс на Бош през 2015г за Най-добър инсталатор и спечели голямата награда - брандиран сервизен автомобил. Дали би си позволила такава фирма да си подбива реномето с подобни плитки лъжи и измами?

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    1
    #581

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Krasi Gergow Виж публикацията
    Здравейте! Искам да ви разказа за моя опит с котлите. Преди три години ми монтираха котел Bosch, преди месец спря да работи. Извиках техници и ми казаха развалена платка, която струва 800лв. Поръчах я, и даже предплатих на фирма "Световни нови технологии". Още я чакам, спряха да си вдигат телефона...изченаха.
    Препоръчвам да не използвате фирмата"Световни нови технологии" и да не монтирате котли Бош. Отвратен съм от отношението им.
    Здравейте, казвам се Наско Гетов и съм управител на фирма "Световни Нови Технологии" ЕООД. Телефоните за връзка с нас са 0898 744 360, 0898 536 433. Повече подробности може да намерите на сайта ни.
    Регистрирах се във форума за да направя следните уточнения относно:

    "Здравейте! Искам да ви разказа за моя опит с котлите. Преди три години ми монтираха котел Bosch, преди месец спря да работи. Извиках техници и ми казаха развалена платка, която струва 800лв. Поръчах я, и даже предплатих на фирма "Световни нови технологии". Още я чакам, спряха да си вдигат телефона...изченаха.
    Препоръчвам да не използвате фирмата"Световни нови технологии" и да не монтирате котли Бош. Отвратен съм от отношението им."

    Във фирмата "Световни Нови Технологии" ЕООД няма информация за подобен случай. Моля, дайте повече информация за:
    - Ваши координати за връзка;
    - Кой е посетил обекта и негови координати?
    - Кога е посетил обекта?
    - На кого сте заплатили авансово платката?
    - Какъв документ е издаден за направеното плащане?
    Фирмата поддържа налични резервни части и при констатиране на проблема го отстранява, като няма практика да взема авансово пари за резервни части на своите клиенти.
    Съжаляваме за това, че сте останали с лошо впечатление от газовите котли BOSCH, но смея да твърдя, че имаме продадени и монтирани множество газови котли BOSCH и клиентите са доволни.
    А ако това е пост на конкуренцията за влошаване на нашия имидж им пожелавам успешна година и съсредоточване на усилята и енергията в градивност.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте, казвам се Наско Гетов и съм управител на фирма "Световни Нови Технологии" ЕООД. Телефоните за връзка с нас са 0898 744 360, 0898 536 433. Повече подробности може да намерите на сайта ни.
    Регистрирах се във форума за да направя следните уточнения относно:
    Във фирмата "Световни Нови Технологии" ЕООД няма информация за подобен случай. Моля, дайте повече информация за:
    - Ваши координати за връзка;
    - Кой е посетил обекта и негови координати?
    - Кога е посетил обекта?
    - На кого сте заплатили авансово платката?
    - Какъв документ е издаден за направеното плащане?
    Фирмата поддържа налични резервни части и при констатиране на проблема го отстранява, като няма практика да взема авансово пари за резервни части на своите клиенти.
    Съжаляваме за това, че сте останали с лошо впечатление от газовите котли BOSCH, но смея да твърдя, че имаме продадени и монтирани множество газови котли BOSCH и клиентите са доволни.
    А ако това е пост на конкуренцията за влошаване на нашия имидж им пожелавам успешна година и съсредоточване на усилята и енергията в градивност.
    VanDan, bobivg, vini7 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #582

    Отговор: Избор газов котел

    Айдеее рекламата започна. Няма нужда някакви световни нови технологии да обясняват каквото и да е нали сме демокрация. Всеки има право да пише каквото си иска а фирмата ако е коректна значи всичко е ок няма нужда всеки път да обяснява колко е коректна а други да и адвокатстват. Затова съм казвал 1000000 пъти форума си е форум демек един вид раздумка заместител на отдавна забравените седенки хората да си поприказват да се поизлъжат щото всеки си има глава на раменете и трябва да преценява нито този който хули фирмата е способен да формира мнение у нормално мислещите хора нито фирмата може да се оправдае това са махленски писаници.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #583

    Отговор: Избор газов котел

    Моя котел лично Наско Гетов ми го достави в с.Трудовец и смея да твърдя ,че е много точен човек.Винаги си е вдигал телефона когато имах въпроси в началото.
    ccankov73 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #584

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    моля ако може съвет относно газов котел VAILLANT VC 204/3-E-HL.Мой добър приятел от Германия ми предлага споменатия котел на цена около 700 лв.Котелът е стар , но е работил около 7-8 месеца на пропан-бутан и човека се е отказал, понеже не му било рентабилно.В момента съм с OERTLI на 14 год и се оглеждам за резервен вариант.Знам , че с кондензните е по-ефективно, но няма как да извадя в момента толкова пари.Плюс това досега сметките са ми относително добри.След като преди седмица направих оптимизация по системата ( подмяна на старите панелни радиатори с по-големи такива ) и включване на седмичния програматор, сега се въртя на около 5 кубика на ден при темп нощем 19.2 и дневна 20.6.Мисля по-нататък да подменя и останалите два , защото покривам в момента топлозагубите , но не и мин мощност на котела.
    Благодаря за отговорите предварително.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #585

    Отговор: Избор газов котел

    Как живеете на 20.6 не знам.Аз от 0.00ч до 5.30.ч ми е толкова като спим.Под 22гр като падне и на 30минута както гледам филм и трябва да се завивам.За 20.6 не ми се мисли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 90 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе