Страница 2 от 90 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #16

    Отговор: Избор газов котел

    Нещо за топлообменниците на Vaillant да напишете? Един от търговците ми каза, че е от титан. Има ли нещо вярно? Просто искам да пресея плявата от житото. За топлообменника на BOSCH Condens 7000 W също. В края на септември излиза нов модел на този котел това ми казаха. Vaillant доколкото разбрах са много добри като изработка предполагам, че и топлообменника е читав и официално е от неръждаема стомана. Питам защото парите за тези котли не са малко за инвестиция.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Отговор: Избор газов котел

    Аз досега износен топлообменник не съм виждал, независимо от кой вид е - дали неръждаем или ал.-силициев. Виждал съм и съм сменял излезли от строя поради неправилна експлоатация - запушване с мръсотии, замръзване, неправилни работни режими и т.н. Както двигателя на колата може да изкара над милион километри, а може да не стигне и до 100000, така и тук. Ако се експлоатира правилно, ако му се правят от време на време профилактики, топлообменникът е последния компонент в котела, който ще се повреди. Не обръщайте много внимание на хвалбите, не е това белегът, по който да се избира котел

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #18

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Нуждая се от съвет и помощ. Предстои ми газификация на къща с реална отопляема площ около 150кв. Инсталацията е изградена с медни тръби и панелни радиатори, чиято мощност е към 32 киловата при 90/70/20 на водата. Имам доста въпросителни, но най голямата ми дилема е какъв котел да избера. За момента съм се спрял на VICTRIX MAIOR 28 TT 1 ERP и

    BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Надявам се на коментари от знаещите кой от двата котела е по подходящ. Също така бих приел и други предложения.






  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Отговор: Избор газов котел

    По-подходящ от двата не знам кой е, но по-подходящи от тях са 2500W 14kW, 7000W 16kW, 3000W 22kW

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #20

    Отговор: Избор газов котел

    Не знам какви аргументи използват газифициращите фирми, но успяват да убедят клиентите, да поставят най-неподходящия котел. Скоро бях обяснявал на един колега, какъв котел е подходящ за 82 кв. апартамент, уж беше разбрал за какво иде реч, но в краен случай, има 24 квт котел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #21

    Отговор: Избор газов котел

    Какви са предимствата на Condens 7000W 3-16kW пред Condens 2500W 2-14kW?
    Кой от двата бихте препоръчали? Жилище с подово отопление с обща мощност (по-проект) 6kW, отопляем обем около 260м3.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #22

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    По-подходящ от двата не знам кой е, но по-подходящи от тях са 2500W 14kW, 7000W 16kW, 3000W 22kW
    Благодаря за отговора, ама по една или друга причина ще се слага двукунтурен котел.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Не знам какви аргументи използват газифициращите фирми, но успяват да убедят клиентите, да поставят най-неподходящия котел. Скоро бях обяснявал на един колега, какъв котел е подходящ за 82 кв. апартамент, уж беше разбрал за какво иде реч, но в краен случай, има 24 квт котел.
    Може ли да ми обясните защо са неподходящи котлите които съм посочил. Лаик съм по темата, но избраните от мен котли са с ниска минимална мощност.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #23

    Отговор: Избор газов котел

    И аз съм лаик, но не виждам при тази квадратура като как ще имаш проблем с минимума. Виж, ако имаш две бани, може да има проблем с топлата вода през зимата, не съм сигурен. Между другото според спецификациите тези котли работят с по-висока ефективност при ниска мощност.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #24

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    И аз съм лаик, но не виждам при тази квадратура като как ще имаш проблем с минимума. Виж, ако имаш две бани, може да има проблем с топлата вода през зимата, не съм сигурен. Между другото според спецификациите тези котли работят с по-висока ефективност при ниска мощност.
    Банята е една. Също така знам, че топлозагубите ми са по малко от мощноста на котела, но на много места дават котлите при 30% натоварване. Това ме навеждана мисълта, че това е най икономичния режим. Ако не е така, наистина няма смисъл от котел с такава мощност.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #25

    Отговор: Избор газов котел

    Ми гледах в нови каталози на имергаз, че дават ефективността при минимум вместо при 30 процента и там е също много по-висока отколкото при максимума.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #26

    Отговор: Избор газов котел

    Vaillant толкова ли са добри, че да си заслужават повечето пари? Сервиза в България как е?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #27

    Отговор: Избор газов котел

    Сервизните специалисти са добри, но покриват страната от 3 точки - Сф, СЗ и Рс

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #28

    Отговор: Избор газов котел

    Vaillant или Immergas в момента Vitrix 24 TT 2 Erp 2377 лв. и 2900 лв. за Vaillant ecoTec 246. Коѝ е добрият избор

    - - - - - - - - - -

    Този Immergas 24 TT 2 Erp с много аксесоари даже и с термоуправление за 2377 лв. нещо много евтино самият котел е много евтин.

    - - - - - - - - - -

    Много промоции BOSCH, VAILLANT, IMMERGAS от днес се включи и VIESSMAN жалко, че минималната мошност е 4.7. Обаче търговците много лъжат днес ми казаха, че Vaillant се правят в Турция което не е така. Знам, че се правят в Словакия за Източна Европа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #29

    Отговор: Избор газов котел

    Viessmann как са от към поддръжка?
    Този пост е редактиран от ivan72; 19-09-17 в 20:01.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #30

    Отговор: Избор газов котел

    В какъв смисъл? Viessmann България са сериозен вносител, няма проблеми с тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 90 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе