Страница 3 от 90 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #31

    Отговор: Избор газов котел

    В смисъл относно сервиза на котлетата.

    - - - - - - - - - -

    Къде е точно офиса и склада на бул. България?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #32

    Отговор: Избор газов котел

    Сервиза е според фирмата, която си избереш да ти го монтира.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #33

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Току що направих регистрация във форума след като изчетох темата за избор на газов котел.За сега правя сондаж за газифициране на еднофамилна двуетажна къща във Велико Търново.Първи етаж 34м2 , втори етаж 113м2.Свързах се с препоръчан специалист, който дойде, влезе във всяка стая, записа си нещо в тефтера и след един ден ми изпрати оферта от която общо взето се разбира, че трябват 6 конзоли за стена по 1.70 лв. и радиатори 1 по 1420.00 лв. Няма схема - къде, какви и колко вата радиатори, ама има 60 дюбела Ф8 по 0.60 лв. бройката! Поръчах мобилен консултант от Овъргаз. Пристигна един господин и след като огледа положението ми сподели, че трябва да направи консултация с техник от фирмата! ...И така вече седмица чакам. Отидох в друга голяма фирма, която продава материали за изграждане на газови отоплителни инсталации - те не правели монтаж, но щели да ми пратят човек, който прави! И от там нищо вече седмица! Аз ли съм с големи изисквания - не знам, но ако знаете фирма в региона, която да е читава и отговорна - моля за съдействие!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #34

    Отговор: Избор газов котел

    Просто моментът е такъв, че всички са заети до краен предел. Изчакай до януари-февруари и ще имаш парно. Майтапя се, но истината е такава. Не, че не искат да ти обърнат внимание.
    ico123 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #35

    Отговор: Избор газов котел

    Лазаре,
    Когато котела достигне заданието за ОИ и спре да грее помпата продължава ли да работи и ако е да на каква степен?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #36

    Отговор: Избор газов котел

    За помпата може да се избира от няколко опции, но обикновено се оставя на постциркулация 3 минути.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #37

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    За помпата може да се избира от няколко опции, но обикновено се оставя на постциркулация 3 минути.
    В интрукцията на Имергаз Терра 24кв едноконтурен пише че е настроена фабрично да подържа разлика в температурите 15 гр. и до там ...

    Също не видях ако работи в режим БГВ топли бойлера при колко гр под зададената темп се вкл да догрее .

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #38

    Отговор: Избор газов котел

    Ами значи при Иммергас още по-бързо спира помпата. При CR100на Бош хистерезиса е 7 градуса, но при тебе не знам
    ico123 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #39

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ico123 Виж публикацията
    В интрукцията на Имергаз Терра 24кв едноконтурен пише че е настроена фабрично да подържа разлика в температурите 15 гр. и до там ...

    Също не видях ако работи в режим БГВ топли бойлера при колко гр под зададената темп се вкл да догрее .
    Виж си хубаво инструкцията на котела. Обърни внимание в раздела "Програмиране на котела" на параметри А5 и А6. А5 е за хистереззиса на температурата на водата за БГВ (при наличие на обемен бойлер) и се настройва в границите 0-15 градуса. Фабрично е настроен на 3.

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    ico123 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #40

    Отговор: Избор газов котел

    Между другото който има да купува котел, сега е моментът. Много промоции има в момента. Аз бях на 90 процента взел един Виктрикс, но ми дадоха още по-ниска цена за Ariston Genus Premium и се спрях на него. Гледам и Висман и Бош си имат оферти в момента, а може би и другите. Може спокойно да си спестите до 500 лв.
    pepitoff одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #41

    Отговор: Избор газов котел

    Какво е необходимо за подвързването на едно газово котле? Освен медната тръба плюс фитинги и сферичен газов кран, гъвкава газова връзка. Необходимо ли е някакви допълнителни защитни клапани да се поставят на топлата вода за отопление при самото газово котле. При подвързване на котлето с камина с водна риза и съществуваща отоплителна инсталация с радиатори какво е необходимо освен тръби, крановете и разширителният съд за затворена система, фитинги за защита при спиране на захранването на помпата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #42

    Отговор: Избор газов котел

    Трябва задължително да имаш одобрен проект на газовата инсталация от оторизиран проектант, за да можеш да се вържеш към газопреносната система. Към котела задължително трябва да се монтира газ-сигнализатор, който е свързан с автоматичен кран, за да може ако установи наличие на газ, да затвори крана и спре притока на газ. Накрая след монтажа трябваше да има по спомен проверка дали отговаря на изискванията с протокол в специална книга, в която след това да се отразяват и ежегодните проверки от външна фирма.
    Котелът си има вградени разширителен съд, помпа, предпазен клапан, който избива при голямо налягане. Котелът няма как да работи без ток, за да е спряла помпата. Аз вързах газов котел към вече съществуваща система с котел на твърдо гориво и помпа Данфос до него. Но успоредно с два крана. Така работи само газовия котел и неговата помпа. Ако затворя неговите два крана, а отворя двата крана на твърдото гориво и пусна помпата му ще работи той.
    Аз не бих си помислил да вържа газов котел едновременно с камина с водна риза без разни автоматики и управления. Но не съм майстор да давам крайни мнения.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-09-17 в 22:04.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #43

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами значи при Иммергас още по-бързо спира помпата. При CR100на Бош хистерезиса е 7 градуса, но при тебе не знам
    подържане на 15 гр разлика в температурите значи ли че на дисплея виждам средната темп в момента ....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Между другото който има да купува котел, сега е мом тът. Много промоции има в момента. Аз бях на 90 процента взел един Виктрикс, но ми дадоха още по-ниска цена за Ariston Genus Premium и се спрях на него. Гледам и Висман и Бош си имат оферти в момента, а може би и другите. Може спокойно да си спестите до 500 лв.
    Юни започнах до 15.09 тр да съм готов защо ги пускат тия промоций сега ... не ми трябват да си ги подаряват ако искат ...

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #44

    Отговор: Избор газов котел

    Нормално е промоциите да са в края на активния сезон, за да се поддържа активността още някой друг месец пък и да се поразчистят наличностите.
    Между другото не мисля, че има изискване за газ сигнализатор и автоматичен кран, когато се ползва газта само за котле.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #45

    Отговор: Избор газов котел

    Аз използвам газ само с котела за отопление. Нямам изводи за печка в кухня. Когато се включвах, сериозно гледаха на изискванията и годишните проверки. То годишната проверка в това се състоеше - проверка с техен газ сигнализатор за пропуск на газ от връзките около и към котела, след това пускаха газ (от техен източник) на моя газ-сигнализатор дали ще задейства като алармира и затвори крана. По принцип би трябвало навсякъде където има връзки с природен газ към уред в затворено помещение да има газ-сигнализатор.
    Този пост е редактиран от VanDan; 30-09-17 в 09:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 90 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе