Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 265
Like Tree107Одобрявам

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #196

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Половината говорите за 50Вт на КУБИЧЕН а другите за КВАДРАТЕН метър което е РАЗЛИЧНО!!! при квадратния са по-скоро 120-130Вт норма

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #197

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Според мен всичко си е нормално, като се има предвид колко време е работил котела, предполагам, че времето в което е на 20 градуса почти не работил, това е за конденза.
    Що се отнася до 0,7 гр. за 1 час , вероятно имаш голями топлозагуби, освен това тука във форума е разисквано, че разлика повече от 1градус на зададената от термостата не е препоръчителна, тъй като котела трябва да работи яко да навакса разликата от 2,5 градуса /в твоя случай/.
    Помпата на какъв режим от трите посочени в инструкцията е в момента.
    ДелтаТ=0: скоростта на помпата варира според мощността, подавана от горелката. Колкото по-голяма е мощността, толкова по-голяма е скоростта.
    Сега...
    Вероятно през времето когато е бил на 20*С наистина не се е включвал, или се е включвал за малко (не мога да кажа със сигурност, защото вече съм на работа и го виждам вечер в 18 ч. и сутрин в 6 ч.)
    Както много пъти казах параметър А3 е фабрично настроен на 5, а параметър А4 е фабрично на 9. Така са си и не съм ги пипал.
    Предполагам (само предполагам!!!!), че това е първия режим от стр. 19 от ръководството - Пропорционален напор (делта Т=0): скоростта на помпата варира според мощността, подавана от горелката. Колкото по-голяма е мощността, толкова по-голяма е скоростта.
    Италианеца, ако си спомняш, каза че моя котел не може да работи във втория режим (делта Т константа (делтаТ=5-25К): скоростта на циркулационната помпаварира с цел поддръжане констатна стойността на делтаТ.....), защото няма сонда за температура на връщата вода.
    А за да мина в третия режим (Фиксиран (5-9): при настройване на параметри "А3" и "А4" на една и съща скорост....), трябва да настроя тия два параметъра на една и съща стойност.
    Погледнах, когато котела е на 40-42*С колко е стойността на параметър "d 1.4" и показва дебит 0.8 lh/100.
    Демек на 5-та скорост прави дебит 08 lh/100 (каквото и да означава тази мерна единица).
    Според стойностите, написани като граници при третия режим, мога да настроя А3 и А4 на една и съща стойност, като най-малката стойност е 5, а най-голямата е 9.
    Така разбирам аз написаното.
    Въпроса е какъв дебит е нормален за една инсталация като моята, за да наблюдавам като ги сменя тия параметри?!?!

    Що се отнася до 0.7*С за 1 час... температурата на водата беше на 60*С. Вдигнах я на 62*С и стайната температура достигна зададената за около 1 1/2 - 2 часа.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 06-12-17 в 18:29.
    ico123 одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #198

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    2880 -литра за час.
    Помпа Вило 25/4 на втора скорост-2880л/ч.
    Само,че такава помпа с три скорости,се ползва за малки инсталации -трета е близо литър в секунда,малко под 3.5 кубика вода за час.
    В упътването нямали данни за помпата?
    При теб хр.съпротивление е голямо,за да знаеш действително колко е? Слагаш водомер в системата.Спрямо дебита ще сметнеш мощност при различни градуси на отоплителната вода,която пращаш към радиатори.
    После знаеш нататък!
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-12-17 в 15:57.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #199

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Няма данни за помпата.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #200

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    IMG_20171206_171157.jpg
    Ето ти формула за смятане.
    Обаче не забравяй за водомерче.
    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #201

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Няма данни за помпата.
    на моята тера е 0.7 на параметър 1.4

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #202

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Сега видях, че на 62*С на водата, d1.4 показваше 07 lh/100.
    А на дисплея на котела най-отгоре дето показва на каква мощност е горелката имаше една чертичка от 3 възможни.
    Каква е логиката иди го разбери...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 06-12-17 в 19:26.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #203

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    А като повиши температурата на котела какво става с температурата на входа?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #204

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Не съм я мерил
    Чакам си утре лазерния термометър.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #205

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Щом държиш на точност за t°,има лаборатории.
    Купуваш два потопями термометри,калибриране,монтаж и си ти.
    Контактен термометър без калибрация,дава не повече от 2° С отклонение-за домашни условия,не знам дали си заслужава...
    Значи има определени условия,при които dt-5°C е достатъчно.Никакъв гишенг повече.
    В темата има специалисти,които имат газови котли от две години,четат в нета и са номер едно!А инсталация не е само котел!
    Чудя се дали да пиша за уникалните мод. термостати,които свалят разходите с...
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-12-17 в 01:57.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #206

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    "pepitoff " Ти всъщност какво търсиш с това дТ на водата.Не ти е топло ли,много ти гори ли не знам.Толкова много писане че се обърках.Котела и инсталацията ти е направена много добре по снимките гледам.Не е ли в гаранция този котел,какво ровиш по него настройваш и така нататък.Викаш специалисти ,ама специалисти не кокошкари да ти видят котела и системата и готово.Гледам че разполагаш със средства,какво се чудиш къде да ръчкаш и настройваш,ф-то било малко,голямо и ще почваш да сменяш на пролет да хвърляш пари и така нататък.Ако видиш моето изпълнение на с-мата ще се хванеш за главата.Наистина разхода ти е голям за тези квадрати площ,явно има нещо както не е.Но сам да ръчкаш и оправяш и да питаш по форуми не знам.Отоплявам чисти 80м2 ,за ноември имам 114м3.От 05.40ч -21.00 -22гр,другото време 20гр.От снощи направих на 21гр през нощта вече.От 1-ви до днес имам 30м3.Котела е Висман-витоденс-100,програматора -компютъртерм7.Водата на котела показва 50гр като работи парното.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #207

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    "pepitoff " Ти всъщност какво търсиш с това дТ на водата.Не ти е топло ли,много ти гори ли не знам.Толкова много писане че се обърках.Котела и инсталацията ти е направена много добре по снимките гледам.Не е ли в гаранция този котел,какво ровиш по него настройваш и така нататък.Викаш специалисти ,ама специалисти не кокошкари да ти видят котела и системата и готово.Гледам че разполагаш със средства,какво се чудиш къде да ръчкаш и настройваш,ф-то било малко,голямо и ще почваш да сменяш на пролет да хвърляш пари и така нататък.Ако видиш моето изпълнение на с-мата ще се хванеш за главата.Наистина разхода ти е голям за тези квадрати площ,явно има нещо както не е.Но сам да ръчкаш и оправяш и да питаш по форуми не знам.Отоплявам чисти 80м2 ,за ноември имам 114м3.От 05.40ч -21.00 -22гр,другото време 20гр.От снощи направих на 21гр през нощта вече.От 1-ви до днес имам 30м3.Котела е Висман-витоденс-100,програматора -компютъртерм7.Водата на котела показва 50гр като работи парното.
    Градски, колко ти е разхода от от 30,09 до сега?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #208

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    "pepitoff " Ти всъщност какво търсиш с това дТ на водата.Не ти е топло ли,много ти гори ли не знам.Толкова много писане че се обърках.Котела и инсталацията ти е направена много добре по снимките гледам.Не е ли в гаранция този котел,какво ровиш по него настройваш и така нататък.Викаш специалисти ,ама специалисти не кокошкари да ти видят котела и системата и готово.Гледам че разполагаш със средства,какво се чудиш къде да ръчкаш и настройваш,ф-то било малко,голямо и ще почваш да сменяш на пролет да хвърляш пари и така нататък.Ако видиш моето изпълнение на с-мата ще се хванеш за главата.Наистина разхода ти е голям за тези квадрати площ,явно има нещо както не е.Но сам да ръчкаш и оправяш и да питаш по форуми не знам.Отоплявам чисти 80м2 ,за ноември имам 114м3.От 05.40ч -21.00 -22гр,другото време 20гр.От снощи направих на 21гр през нощта вече.От 1-ви до днес имам 30м3.Котела е Висман-витоденс-100,програматора -компютъртерм7.Водата на котела показва 50гр като работи парното.
    С това dT търся оптимизация - ниски сметки, работа в кондензен режим и комфорт.
    За топло ми е топло, не мръзна. Просто от няколко дена вдигам температурата на водата с по 1-2 градуса, за да се стопля по-бързо у дома и вече котела не работи в кондензен режим през по-голяма част от времето.
    Преди изобщо да тръгна да се занимавам с газификациране, естесвено направих почуване кое как е с кондензните котли и прецених, че за моята специфика на апартамента котела ми ще работи в режим 65/55 на водата и ще си е в кондензен режим. Демек всичко ще си е наред.
    Докато не установих, че нямам dT на радиаторите, т.е. много е ниско 3-4 градуса. Зададох въпрос, защото тук е мястото да се задават такива въпроси и получих отговори (приемливи или не - зависи от това кой как е намерил за добре да отговори).
    Още в първия си пост, написах че НЕ ЗНАЯ ДАЛИ ТОВА МАЛКО dT Е ДОБРО ИЛИ ЛОШО. Потърсих съвет(и).
    След това взех да правя експерименти с температурите (на водата, стайната), режимите и т.н. и започнах да пиша отчети от експериментите.
    Котела не съм го пипал - така си е както е доставен и си работи както си пише по инструкциите. В гаранция е, защото работи само месец и половина.
    В моят град Враца няма към кого да се обърна - прочел си на какво дередже са майсторите, официалния представител и сервиз на Immergas.
    Въпросите си съм задал в писмен вид и на официлания вносител и представител на Immergas за България - АмаксГаз.
    Познай дали ми обърнаха внимание
    Така че се налага да се оправям сам както мога, с помощта на този полезен форум.
    Тръби няма да сменям, не знам защо така си си помислил. Напролет ще правя изолация на таваните в стаите в които няма (в една от тях /хола/ се намира и стайния термостат).
    Някъде нагоре бях писал - 220 лв. сметка за ноември за 80 м2 (няма и толкова чиста отопляема площ), което е абасолютно неприемливо.
    "Котела и инсталацията ти е направена много добре..." казваш ти. И аз така си мисля, но виждам, че има нещо не както трябва в системата и го търся, за да го отстраня.
    Надявам се сега всичко е ясно.

    Казваш "Викаш специалисти ,ама специалисти не кокошкари..." - хубаво. Ми дай ги тия специалисти де. Къде са, че нещо не ги намирам баш?!?!



    P.S. Ха, че се сетих нещо,за което не съм споменавал досега и не зная дали оказва някакво влияние на цялата ми система:
    На колектора имам монтирани спирателни кранове за входа за всеки радиатор и секретни кранове за изхода на всеки радиатор. Отделно на всеки радиатор има спарателен кран на входа и секретен кран на изхода.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 07-12-17 в 12:54.
    Vizi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #209

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    То ако в БГ всеки си разбираше от работата и я вършеше съвестно, щеше да е чудесно ама.....
    pepitoff одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #210

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Здравей Пепи,
    При толкова много кранчета, защо не си поиграеш с тях. При мен някакси се получи. Целият Ноември си играя с кранове на радиатори и накрая мисля, че оптимизирах леко системата. Знаеш при мен е също студен апартамента ( бетоннно бункерче) и в октомври бяхме с еднакви консумации, но сега гледам ме изпреварваш доста. Консумацията ми стигна до 8-9 м3 в най-студените дни при стар котел Вайлант 9 -24КВ ,северен апартамент без топлещи съседи.
    А за лазерният термометър, много съм любопитен дали ще разбереш нещо. Взех един, но моят не лови на радиатори. Показва 30 градуса J
    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 18:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 17:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе