Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 302
Like Tree5Одобрявам

Гаранция на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #226

    Re:Гаранция на климатик

    blue1, абсолютно съм съгласен с теб за заключване на темата. Мисля, че се изчерпа. Имаше какво да се изяснява и се изясни
    Сега вече може да последва само разводняване и опит за размиване!
    Аз ще взема да подчертая и оцветя в червено преди това обаче онова, което всеки потребител трябва да знае и помни!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #227

    Re:Гаранция на климатик

    След дефект много лесно може да се симулира, че климатикът е бил чист. Лъсваш го из основи с Меглио, миеш филтрите и е като нов.
    Иначе и аз съм за 2 г. безусловна гаранция по закон. За повече съм съгласен да е по желание и платена.
    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #228

    Re:Гаранция на климатик

    Прегледах сега сайта на прословутата КЗП към който Kaar ни насочва но за съжаление там няма архив където всеки да може да види работата на тази комисия. Нямаше да е лошо ако там въобще нещо работят да показват и свършената работа, различните постъпили оплаквания и решенията по различните случай, може без да се посочват имената на съответните жалбоподатели и ответници.

    Ами да ви кажа от реалният живот как са нещата: Ако в гаранционната карта пише, че за да важи гаранцията трябва да има профилактика значи трябва. Няма профилактика няма гаранция, а пък после, където искате ходете да се жалвате.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #229

    Re:Гаранция на климатик

    Познавам председателката на комисията за защита правата на потребителите към нашата община. По този въпрос я бях питал отдавна , още тогава ми отговори, че това задължение за платена профилактика не минава ако се пусне жалба. Жалби по повод непризнаване на гаранция е имало, но те така и не са стигнали до съдебно решение. Търговците предпочитали да си изпълнят задължението. Когато някой се интересува как е уреден този въпрос и влезе във форума трябва да прочете на края законовото положение , а не свободните интерпретации. За съжаление и тази тема отива към тотална безполезност.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #230

    Re:Гаранция на климатик

    Форумите служат, за да могат хората да си говорят, питат и споделят това, което ги вълнува. Това тук е форум не е нито Енциклопедия нито е сайт за публикуване на действащата законова и нормативна уредба в страната.

    Ако по дадена тема бъде дадено добро и правилно определение, обяснение или разяснение не означава, че темата трябва да се затваря, заключва и прочие си там рестрикции. Ако по всички теми бъдат дадени правилни определения, обяснения или разяснения то тогава всички теми една по една ли трябва да бъдат заключени.

    Ами то накрая по тази логика трябва и целият форум да бъде затворен и заключен за нови мнения, защото вече всичко ще е било казано и на всяко нещо ще му е било дадено правилното определение, обяснение или разяснение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #231

    Re:Гаранция на климатик

    deian, изключвам тази възможност за симулиране, поради факта, че е противоестествено потребителя да занемари нарочно климатика си, за да го съсипе, пък после да хукне да го чисти! Или знае как да го чисти, или не знае и после ще си проличи!
    Освен това, производителя добре си е конструирал машината така, че за поне 2 години да не се развали, ако не й чистиш питите и вентилаторите.
    Обикновено, преди да дефектира заради такива неща, клиентът доста по-рано започва да търси сервиза заради шум, миризма или влошено охлаждане/отопление!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #232

    Re:Гаранция на климатик

    Не съм съгласен, но не ми се обяснява, които ме е разбрал- разбрал.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #233

    Re:Гаранция на климатик

    Прегледах сега сайта на прословутата КЗП към който Kaar ни насочва но за съжаление там няма архив където всеки да може да види работата на тази комисия. Нямаше да е лошо ако там въобще нещо работят да показват и свършената работа, различните постъпили оплаквания и решенията по различните случай, може без да се посочват имената на съответните жалбоподатели и ответници.
    Ами да ви кажа от реалният живот как са нещата: Ако в гаранционната карта пише, че за да важи гаранцията трябва да има профилактика значи трябва. Няма профилактика няма гаранция, а пък после, където искате ходете да се жалвате.
    valen1, понеже те уважавам като специалист, ще приема че си бил на сйата на КЗП и съвсем случайно непреднамерено си пропуснал АКТОВЕ НА КЗП, "където всеки да може да види работата на тази комисия", които се набиват на очи постоянно долу вдясно на лентата с меню!
    Ето, това са отчетите на КЗП и всеки може на спокойствие да ги разгледа и да си прави изводите!!!
    http://www.kzp.bg/download.php?mode=...d_file_id=1558
    http://www.kzp.bg/download.php?mode=...d_file_id=1384
    Знам, че ще отнеме време да се намери дадена фирма, да се прочете основанието и разпореждането, а после да се прочете и ЗЗП, та да се вникне.......
    ....но упоритите ще успеят!
    valen1, ще повторя че те уважавам като специалист във форума, но не генерализирай своеволията на някой търговци - всичко се урежда много лесно и бързо!
    ТОВА Е ТЕЛЕФОНА 0700 111 22, НА КОЙТО ВСЕКИ МОЖЕ ДА УРЕДИ СПОР ЗА ЗАКОННА ГАРАНЦИЯ! БЕЗ ДА СЕ ПЛАЩА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ПРОФИЛАКТИКА, РАЗБИРА СЕ!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #234

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    всичко се урежда много лесно и бързо!
    Дрън - дрън .........Всичко се оправя с безброи разправий и ходене по мъките,затова мои съвет към всички потребители е: не купуваите боклуци със надеждата че имат гаранция и преди да купите какъвто и да било електроуред -питайте,питаите и пак питайте защото ако сте го купили от некоректен търговец със некоректен сервиз НИКОЙ не може да ви помогне!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #235

    Re:Гаранция на климатик

    lavsho,
    ТОВА Е ТЕЛЕФОНА 0700 111 22, НА КОЙТО ВСЕКИ МОЖЕ ДА УРЕДИ СПОР ЗА ЗАКОННА ГАРАНЦИЯ!
    Без да ходи да се разправя и мъчи с разни търговци!
    И таксуването за обаждането е на цената на един градски разговор........

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #236

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    valen1, мисля, че ще е много лесно да се разбере това! Ами, когато се появи дефект - и техникът отиде на рекламация, нали може да установи съвсем лесно дали филтрите, питите и турбината са чисти?! Тогава, това си е несъответствие с изискванията за нормална експлоатация от страна на клиента и естествено - ремонтът ще се таксува извън безплатната гаранция. .....
    Аз никъде не видях някой да задължава клиента да прави каквото и да било. На всеки е ясно, че ако си занемариш нещата и после стане беля, и търсиш гаранция няма да има. Само че в закона не го срещнах, може да съм го пропуснал.Не видях нищо за задълженията на потребителя. Пише само как потребителя винаги има право и това е. Ако закона покрива всички стоки и услуги, то следва че като си купя нова кола, мога да карам 2 години, само да отварям капачката за бензина и вратата на шофьора. Карам и толкова. И въпреки че не спазвам условията за експлоатация на производителя гаранцията ми ще важи до 2 години от покупката. Ето това не ми се връзва на мен. Еми много е силен тоя закон значи. Браво!
    Аз съм с две ръце ЗА. Нека хората си търсят правото и се обаждат където трябва.
    Това което не ми харесва е, че фирмите едва ли не изнудват хората, като ги плашат за прекратяване на гаранцията. Това не е правилно! Правилно е да има "профилактика" ако клиента желае, за което ще си плати.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #237

    Re:Гаранция на климатик

    provigo я кажи ако знаеш при Вас колко струва най-евтиният климатик сплит система 9-ка или 12-ка.

    Може ли при Вас да се намери:
    обикновенна 9-ка сплит система за 319 лв. - 250 CAD
    обикновенна 12-ка сплит система за 369 лв. - 289 CAD

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #238

    Re:Гаранция на климатик

    Не мисля, за тая цена си купуваш прозоречен климатик. Но да кажем някаква куча китайска марка само за охлаждане на 500-600$ само машината може да си намериш. Защо? Цената на машината я остави. Като според закона "платена профилактика" с цел одобряване на гаранция, за която си платил при покупката не може да има. Значи не може. Ако искаш машината да не ти прави проблеми, правиш профилактиката "безплатно" като преди това вместо за 319лв, си продал за 369лв. Какво толкова сложно има?

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #239

    Re:Гаранция на климатик

    Да допуснем, че това, което се казва е точно така и задължителната платена профилактика е неправилно да се изисква то защо в гаранционните карти на този голям търговец на климатици присъстват такива условия?

    Комисията за защита на потребителя през годините е била и продължава да бъде сезирана от собственици на дефектирали климатици, че им се отказва гаранционен ремонт поради това, че гаранцията им не важи, защото не са извикали монтажната фирма да извърши задължителната платена профилактика. Нали при такива случай КЗП проверява всеки отделен случай и излиза с решение коригиращо съответното отклонение от закона. Също така КЗП в това си решение трябва да изиска от търговеца да премахне от гаранционните карти подобни условия, ако те противоречат на закона.

    Сами виждате, че подобни клаузи за задължителни платени профилактики са налични в гаранционните карти издавани от този голям търговец, което означава, че не противоречът по никакъв начин на закона за защита на потребителя.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #240

    Re:Гаранция на климатик

    Абсурдистан!
    Както казваше един човек по телевизията Това е, ха сега да видим, кой е крив и кой прав. Защо комисията не обърне внимание на проблема от основата, ами се отзовава само на някое и друго обаждане на клиентите не мога да ти кажа. Това се нарича неприложимост на закона. Държавата не е достатъчно силна за да приложи законите които прави.
    Тука забраниха пушенето на обществени места - барове, дискотеки, офиси, болници и т.н. Ела да видиш дали някой се прави на тарикат, как зимата на -25°С си седят навън и си пушат. Това е, закона се спазва, и когато има тарикати дето не спазват някакви правила или закон, хората го чувстват като граждански дълг да се обадят и да го изпортят И по тоя начин всеки гледа да спазва правилата.
    Едно от новите правила - забранено по време на шофиране да държиш мобилен телефон в ръка. Може да говориш по хендс фри примерно Глобата е 200$ + отнемане на точки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик и гаранция от BROS
    От freestyler във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 95
    Последно: 19-09-17, 11:16
  2. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  4. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе