Страница 13 от 98 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1469

Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    38
    #181

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Към jordany

    Ще съм много благодарен, ако ми мейлнеш ъпдейта за 377х, искам да опитам отново - дано да се получи! иначе - еднозначно - проблема с четенето си го има... (((

  2.  
     
  3. TODD_BG
    Guest
    #182

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Privet na vsichki vi,



    100% съм за поддържането на добрия тон. Крис, не ми изглежда редно да съдиш за хората по броя на постовете или датата на регистрацията. И аз смятам, че негативните мнения към Елит са основателни, но не толкова заради тези DVD плеъри - напротив, заради тях според мен им се вдига рейтинга. Това което не ми изглежда редно е да се проявяват само негативни настроения, когато се е случило СЪБИТИЕ, като това да се даде нещо което все пак подобрява частично нещата (да се надяваме). Аз поне съм приятно изненадан, че наистина някой прави нещо във фирмата производител или търговец - каквото и да е там. Не знам как закова тоя дед-лайн за едната седмица - та това е много относително - ако има от де да се кльопне наготово целия - работата ще е за минути - не за седмица, но ако някой в Елите се бори без спецификации и инструменти (не е изключено), почти сигурно без C сорсовете - то тогава може и доста над седмица да отече.



    100% sxm сьгласен с Yozo и Eddie.



    Към 4о4о - Бедата, е че OUT-LINE има и в оригиналния шрифт на плеъра, но не се визуализира - гадост. Още не съм събрал богата колекция от фърмуери, но ще продължа да издирвам - може пък по-красиви шрифтчета да се появят, макар че и този не е никак лош.



    Към stelkom2004 - Това което казваш е много притесняващо - ако си сигурен - излиза че предния СЕРВО-модул е бил по-добър... Дано да си се заблудил. Иначе ако има от къде да вземеш стария фирмуер опитай пак с него. Ако няма от къде да го намериш, може да опитаме да го сглобим от стария на 370-тката с REMOTE i PANEL таблиците от новия 377, но има риск да го успим и да идваш при мен или някъде другаде и да се качва с кабел. Друг вариант е някой друг да го даде. Голяма свинщина, ама точно на 377 не можах да го кача на сървъра - мога по e-mail да ти пратя моята модификация, но тя е изцяло на базата на новия оригинален firmware и едва ли ще има някаква разлика.



    За съжаление не можах от сайта на ELITE да изтегля firmware-a за 790x.

    Както вече казах - не можах да UPLOAD-на на сървъра варианта за 377, както и всичките IMAGE-и във NRG формат.

    За 370 и 388 модифицираните фърмуери ги има вече на http://jordan_y.bol.bg.



    За 388 модела ви препоръчвам да изчакате някой с кабел да си го качи първо и да пусне отзиви - примерно FOXER :-) - защото него, както и този за 377 не съм ги тествал.



    И за финал - да не предизвикам неоснователни надежди, че ще мога да се справя с някакъв наистина сериозен проблем, като безсмисленото орязване на текст от субтитрите или центрирането. Доста далече съм от това да дизасемблирам кода за процесорите и нямам време и мотив да задълбавам толкова. Искрено се надявам това, което съм направил по този фърмуер да се окаже безсмислено съвсем скоро - когато ELITE ни дадат един перфектен, чисто нов такъв.



    Успех и много FUN на всички



    <div align="right">Originally posted by jordany*-*01/11/2004*:* 11:38:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Плеъра 370 се ъпдеитна без проблем мерси много страшно много ми помогна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    14
    #183

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Привет, много се радвам, че модификацията ви е харесала.



    Yozo, не му се връзвай на foxer - понякога е ГОЛЯМ досадник, ама инче пък е много точен. За съжаление foxer е прав - промените за които споменаваш изискват ровичкане из кода най-вероятно. Иначе аз никога не гледам филм на ZOOM - би трябвало в менюто, както ти или някой друг беше споменал да има опция за такъв режим на гледане и тя до колкото си спомням нищо не променяше.



    FOXER спретна един SITE и сега там ги има всичките варианти на FIRMWARE-a. http://elite.webbg.com



    Така че вече и за 377 варианта е качен Stelkom2004.



    УСПЕХ




  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    27
    #184

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    ИМАМ УДОВОЛСТВИЕТО ДА ВИ ПРЕДСТАВЯ ПЪРВАТА СТРАНИЦА ЗА НЕОФИЦИАЛНИ UPDATE-И НА ELITE DVD-DivX[8D]



    http://elite.webbg.com/[Wow!]



    Поместил съм UPDATE-тите на <span id='hl' style='background-color: yellow'>JORDANY</span id='hl'> който любезно ми ги предостави за тази цел.

    Ще се радвам за мнението ви!

    Предваритело ви благодаря


  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    27
    #185

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Голямо благодаря на jordany за добрата работа!

    Чудех се обаче няма ли възможност да се премахне дразнещия надпис 2х и синия четириъгълник при zoom. това би трябвало да е доста по-лесно от отстраняването на бъга с изрязването на субтитрите. във firmware-ите na други марки това е избегнато. та ако може да се смени нещо с mtkremaker и да се оправи проблема?



    <div align="right">Originally posted by Yozo*-*01/11/2004*:* 11:23:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Haha tova mi haresa bi bilo dobre ne6to da se mahne ma kakvo ne e qsno niama sorsove na C brato tova e kato da ti narisuvat ne6to na tymno i posle da ti kagat te ti gumi4ka iztrii tva i onova i da zagasiat lampite a i niamame interprpetator na tozi 4ip pod win edno ka4vane i svaliane sa softwar trae sredno 5 min prez seriinia vhod koeto da ti kaga e dosta iznervia6to ako pipa6 bez da znae6 kvo i da se opitva6 po metoda na probata i gre6kata. Edinstvenia na4in e da se zeme ne6to koeto e gotovo i da se podkara pri nas s malko razmestvane na niakoy moduli ina4e niama na4in <font face="Century Gothic">TVAE AZ KAZAH HOUNG</font id="Century Gothic">



    <div align="right">Originally posted by foxer*-*01/11/2004*:* 09:35:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ти май имаш някакъв проблем. Не четеш ли, че питам дали не може да се смени модул с mtk remaker от друг модел където няма този проблем!? Съвсем човешки питам, откъде да знам какво може и какво не. Не съм специалист затова питам. Не е нужно да ми отговаряш по такъв начин.

    Айдееееееееееееее![!]



    <div align="right">Originally posted by Yozo*-*01/11/2004*:* 16:59:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Sorry ако е прозвочало малко грубо не е било преднамерено ![}]


  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    62
    #186

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Здравейте, приветствам идеята за сайт за UPDATE. Имам pv388 и съм много доволен. Очаквах с голямо нетърпение UPDATE от Елит, и въпреки че се забави, все пак се радвам, че излезе и даде тласък на потребителите сами да поправят това което могат. Аз също си ъпгрейтвах плеяра първо с UPGRADE на Елит, после и с този на Jordany, за което съм му много благодарен.

    Само едно нещо леко ме притеснява, но то сигурно ще е частен случай: след ъпдейта на Елит един единствен филм със субтитри с разширение .srt спря да зарежда субтитри, като преди това се ги четеше нормално. За съжаление нямам стария ъпдейт за да се уверя, че това не ми се е сторило. Та на въпроса ако някой го има ще може ли да ми го прати на e-mail: mmony@contact.bg или да го публикува на новия НЕОФИЦЯЛЕН САЙТ НА ЕЛИТ . Става дума за pv388. [][]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #187

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    [quote]Привет, много се радвам, че модификацията ви е харесала.



    Yozo, не му се връзвай на foxer - понякога е ГОЛЯМ досадник, ама инче пък е много точен. За съжаление foxer е прав - промените за които споменаваш изискват ровичкане из кода най-вероятно. Иначе аз никога не гледам филм на ZOOM - би трябвало в менюто, както ти или някой друг беше споменал да има опция за такъв режим на гледане и тя до колкото си спомням нищо не променяше.



    FOXER спретна един SITE и сега там ги има всичките варианти на FIRMWARE-a. http://elite.webbg.com



    Така че вече и за 377 варианта е качен Stelkom2004.



    УСПЕХ







    Току що тествах твоя Update JORDANY и не знам дали се заблуждавам, но субтитрите се четат много по-добре. Явно "сгъването" на отделните думи дава и този ефект. Поздравления за JORDANY !!!

    Да се надяваме, че Elite ще направят този така обещаван Update за да може да се чете цялата фраза, защото "изяждането" накрая е досадно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    62
    #188

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Здравейте пак съм аз. Благодаря на FOXER за оригиналния FIRMWARE на ELITE pv388. Възстанових го в плеяра и за съжаление не съм се лъгал : субтитрите на този филм се появиха - те са тип *.srt. Не знам дали е толкова важно, но се оказва че едно е оправено а друго е развалено. Това е засега.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    69
    #189

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Към SUPPORT ELITE. Това което писах малко по-горе за проблемите при 23.976 кад/сек. при суб формата май не е съвсем вярно. Снощи ми попадна филм при който нямаше проблеми. Явно има още някакъв фактор който влияе на това. Подобни неща описа и mmony, както и аз преди седмица.

    На мен също ми се стори че дисковете се разчитат по-бързо след апдейта. Попадна ми калпав носител, който не се прочете на компютъра - Тошиба ДВД и LG записвачка. Елита дори не се зачуди.

    Към останалите - на http://amstrad3016.altervista.org/fo...6c7d3076b698b7 излезе нещо за центрираните и с фон субтитри, както и някакъв файл. Може на по-разбиращите да свърши работа.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Здравейте,

    за момента не можем да открием къде точно е проблемът, но и при нас има един филм, при който не се зареждат субтитрите. Очакваме до края на седницата да излезе нова версия на ъпдейта, в която да са оправени повечето от бъговете в досегашните firmware-и. Нашето желание беше да се предостави на потребителите един ъпдейт, който оправя всички належащи проблеми, но уви не успяхме да се вместим в нормални времеви граници. Надявам се само да не настъпи объркване сред потребителите кой ъпдейт да използват.



    <font color="red">ВАЖНО!!!

    ЗА МОМЕНТА НЕ ПРЕПОРЪЧВАМЕ НА КЛИЕНТИТЕ, КОИТО ПРИТЕЖАВАТ <font color="blue">DHT-790X</font id="blue">ДА ГО ЪПДЕЙТВАТ. ОТКРИТ Е БЪГ КОИТО СПИРА ЗВУКА ПРЕЗ ВГРАДЕНИЯ УСИЛВАТЕЛ! ПРОБЛЕМА ЩЕ БЪДЕ ОТСТРАНЕН В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ!
    </font id="red">



    Благодарим за разбирането!



    Поздрави

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    358
    #190

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    E добре. само дано не са напразни обещания [:D]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #191

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    [quote]Към SUPPORT ELITE.

    Вие само пуснете Update - аз се наемам да напиша Help за потребителите, ако трябва javascript:insertsmilie('[:D]'). Възможно ли е субтитрите да са една идея по големи от досегашните ?

  14.  
     
  15. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #192

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Към SUPPORT ELITE.- НЕ СМЯТЯТЕ ЛИ ЧЕ СЕ ОТНАСЯТЕ МАЛКО ЗЛОНАМЕРЕНО КЪМ КЛИЕНТИТЕ СИ? СЛЕД КАТО НЕ СТЕ ИЗПРОБВАЛИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЪПДЕИТА ЗА DHT-790 И СТЕ ГО ПУБЛИКУВАЛИ НА САИТА СИ И ВСЕ ОЩЕ Е ТАМ ДОРИ И НЕ РАБОТЕЩ?

    АЗ СЪЩО СЪМ ОТ ИЗГОРЕЛИТЕ С НОВИЯ ЪПДЕИТ ЗАЩОТО DVD-TО ОНЕМЯ И НЯМА ЗВУК.СЧИТАМ ГО ЗА АБСОЛЮТНО НЕКОРЕКТНО ОТ ВАША СТРАНА.И ПАК СТИГАМЕ ДО СТАРОТО ПОЛОЖЕНИЕ- ЕЛИТ ОБЕЩАВАТ, ЛЪЖАТ С РЕКЛАМАТА СИ ПО КИТАИСКИТЕ КУТИИ НА DVD-TATA ЗА ЪПДЕИТА И ПАК ПУСКАТ НЕИЗПРОБВАНИ НЕЩА.ПЪРВО САМОТО DVD БЕШЕ НЕИЗПРОБВАНО С РАЗЛИЧНИТЕ СУБ-ОВЕ , А СЕГА И ЪПДЕИТИТЕ СЪЩО.

    ГОСПОДА ОТ SUPPORT ELITE ДОКАТО ЛЪЖЕТЕ ХОРАТА И СТЕ НЕКОРЕКТНИ КЪМ ТЯХ НИКОИ НЯМА ДА СИ КУПУВА ТЕХНИКА С МАРКАТА ЕЛИТ ИЛИ ПОНЕ ЩЕ СТАВАТ ВСЕ ПО-МАЛКО ЗАБЛУДЕНИТЕ И ИЗЛЪГАНИ, И ДОКАТО СЕ МОТАЕТЕ С ЪПДЕИТА ВЕЧЕ ЦЕЛИ 2 МЕСЕЦА "НЕО" СЪЩО ПУСНАХА НА ПАЗАРА DVD S DIVX , С ЦЕНТРИРАНИ СУБТИТРИ И ТО НА 3 РЕДА.ТАКА ЧЕ АКО ПРОДЪЛЖАВАТЕ ТАКА НАПРАВО СИ ЗАМИНАВАТЕ ОТ И БЕЗ ТОВА МАЛКИЯ ПАЗАРЕН ДЯЛ КОИТО ВСЕ ОЩЕ ДЪРЖИТЕ.

    [B)]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    69
    #193

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Здравейте,

    вече е наличен "поправения" ъпдейт за DHT-790X на официалния интернет адрес www.elite.bg. Извиняваме се за причиненото неудобство. Благодарим Ви за разбирането!



    Ето директен линк за теглене:

    http://www.elite.bg/bg/home_video/dht_790x_update.htm



    Поздрави

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #194

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Хм...изпаднах в леко недоумение (и удивление!)...Питам се дали съм разбрал правилно?След няколко месеца на обещания и чакане МАЙ???(тоест може би) SUPPORT ELITE писа,че до КРАЯ НА ТАЗИ СЕДМИЦА ЩЕ ИМА ЪПДЕЙТ,КОЙТО ОПРАВЯ ПОВЕЧЕТО ОТ ДОСЕГАШНИТЕ ПРОБЛЕМИ!!! Въпросът ми е именно към SUPPORT ELITE - правилно ли съм разбрал?Ако е така-мноооого ще се радвам (вярвам и ужасно много хора с мен),ако ли не....здраве да е!Поне от време на време да се появява някакво развитие (както текущия ъпдейт).И да си пожелаем - Нова година-нов късметПоне до тогава да стане(или малко след това).Все пак (въпреки хапливия ми тон) браво на SUPPORT ELITE,че все още има търпението и желанието да пише във форума!Благодаря му от името на всички! И все пак - ХАЙДЕ БРЕ,ПИЧ!ДАЙ ГО ТОЗИ ЪПДЕЙТ!!! УСПЕХИ!!!

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    8
    #195

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    За всички които искат да си сменят шрифта - използвайте програмата foncreator, има я в http://groups.yahoo.com/group/mt13x9/



    трябва да се регистрирате за membership за да теглите от там



    С нея можете да си решите и проблема с недоизписаните субтитри - изберете font arial narrow 22 pix cp1251 - запишете го.

    След това с MTKremaker RC2 можете да реплейснете шрифта със създадения от вас



    Имам въпрос към елит съпорт - има ли outline за субтитрите че не разбрах от форума?



    Поддържат ли се суперформатите DVD-Audio и SACD? (знам че чипсета ги поддържа)

    Ако е така при тях звука извежда ли се през spdif или само през analog?



    Навремето си купих Philips DVP720SA и чаках 1 година за ъпгрейд, така, че не се сърдете на елит за забавянията, същото е и с големите компании...



    Гадното на Philips е че е забранил във фърмуера DVD-A , а пък SACD е само през аналоговите изводи... скапани копирайт протекции...



    Ако отговора на въпросите ми е положителен още сега хуквам за елит плейър, без майтап!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 98 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за субтиртри на Elite PV-370X
    От tonkostz във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 15-08-07, 18:42
  2. Elite PV-400 USB- въпрос за субтитри на български
    От SPaun във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-06, 21:37
  3. update на elite pv-370x - помощ
    От quest във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-06, 12:31
  4. За Elite PV 370x
    От vlad във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 09-12-04, 09:35
  5. NEO DVD-PX77 DIVX vs. Elite PV- 370X
    От crow във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 19-10-04, 09:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе