Страница 192 от 223 ПърваПърва ... 142182190191192193194202 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,866 до 2,880 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2866

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    stivig - точно твоя модел никога не бих си купил. Като говорим за Шарп говорим за моделите им с максимално добра конфигурация на всичко. Предполагам ти си го купувал щото си имал толкова пари и другите поддробности не си ги гледал. Всичко в днешната покупка са поддробности на куп наблюдавани с нужната компетенция, а не емоционална покупка: Имам 5 лв.! Какво ще ми предложите? ... разбира се нищо лично!!! Не е трябвало да вземаш такъв модел.
    А относно високата детайлност - точно тя е от най-голяма необходимост!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2867

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от stivig
    9.Високата детайлност според мен не е предимство, защото се забелязват едни снежинки по екрана при HD.
    За да виждаш снежинки при ХД сигурно си набичил Sharpness. Общо взето много хора нагласят този параметър над средата, а то в повечето случаи трябва да е на 0 или най-много 10-20%. Това зависи и от сигнала де.

  4. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #2868

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    За всички които още не са направили своята коледна покупка
    Идете в големия магазин с пари които може да отделите.....или съответно схема на изплащане!
    Много важно:направете всичко възможно да сравните как се справят няколко марки от телевизорите на кабелна телевизия-този който предава така,че да ви грабне окото е ВАШИЯТ ТЕЛЕВИЗОР!Все пак,вие ще се наслаждавате на собствения си избор!!!Надявам се,че форума ви е помогнал до степен да прецените какво ДА НЕ КУПУВАТЕ,и какво си заслужава парите!!!
    Поздрави и УСПЕХ!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #2869

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Знае ли някой дали ще ми свърши някаква работа вградения тунер на Сони за цифрова телевизия - кабелната ни телевизия срещу минимален наем ни дава кабелен модем ( ITV partners и Bulsatcom), в който се вкарва клиентска карта в слот. Не съм сигурен но предполагам, че има вторично кодиране и без карта едва ли ще ловим нещо. Между другото ходих и гледах 40D3000 но няма слот за карти. Ако нищо няма да ловя се губи едно от предимствата на Сони?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    74
    #2870

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Ще помоля за едно разяснение.

    Взимате си LCD koeto e HD Ready и съответно поддържа резолюция до 1366x768p. Какво се получава когато на този телевизор си пуснете нещо което Full HD 1920/1080 .

    Аз съм си свалил няколко Демо филми за тестове, прави ми впечатление че когато пусна 1080 на екрана на Монитора ми (който е CRT) се получава някакво назъбване (подобно на вълнички) при движение. Става въпрос за филм който е във формат .ts.

    Интересно ми е как стоят нещата при LCD телевизор. Ясно е че Високата резолюция предлага по-голям детайл но все пак от 3-4 метра това реално доловимо ли е ?

  7. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #2871

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Вероятно си пуснал 1080i - т.е. интерлейс. Ако не приложиш подходящ алгоритъм за деинтерлейс
    се получават назъбени линии.
    Ако свиеш 1080 до 720 губиш детайл. Това което виждаш зависи от големината на телевизора и
    от разстоянието от което го гледаш. Има различни схеми да определиш какъв размер ТВ ти трябва
    и това зависи и от нещата, които ще гледаш. Общо взето колкото по-голяма е разделителната
    способност толкова по-близко се гледа и обратното.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    74
    #2872

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от bgm
    Вероятно си пуснал 1080i - т.е. интерлейс. Ако не приложиш подходящ алгоритъм за деинтерлейс
    се получават назъбени линии.
    Ако свиеш 1080 до 720 губиш детайл. Това което виждаш зависи от големината на телевизора и
    от разстоянието от което го гледаш. Има различни схеми да определиш какъв размер ТВ ти трябва
    и това зависи и от нещата, които ще гледаш. Общо взето колкото по-голяма е разделителната
    способност толкова по-близко се гледа и обратното.
    Kak да пусна алгоритъм за деинтерлейс ? Какъв плейр използвате за целта ?
    А и въпроса ми беше основно за хора който имат такива телевизори. Знам как да разбера колко голям ТВ ми трябва

    Как изглежда 1080 на телевизор 1366/768 ? Това е основният ми въпрос.Някакви видими артефакти, проблеми или прочие..това ме интересува. Благодаря.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    24
    #2873

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Може ли някой да ми каже дали Philips 32PFL5322 е с IPS матрица?Ако не е с каква матрица е ?Thanks!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #2874

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от docR
    Знае ли някой дали ще ми свърши някаква работа вградения тунер на Сони за цифрова телевизия - кабелната ни телевизия срещу минимален наем ни дава кабелен модем ( ITV partners и Bulsatcom), в който се вкарва клиентска карта в слот. Не съм сигурен но предполагам, че има вторично кодиране и без карта едва ли ще ловим нещо. Между другото ходих и гледах 40D3000 но няма слот за карти. Ако нищо няма да ловя се губи едно от предимствата на Сони?
    Я уточни малко нещата. Какво общо има кабелната ви телевизия с ITV и Булкатком?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2875

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Предварително се извинявам за лошото качество на снимките и гадното осветление, но в магазина толкова, а и трябваше да ги нащракам за 5 минути.
    5 броя 26" LCD ТВ-и: Панасоник 26LE7(май така беше), SONY 26U2000, SONY 26P3000, SAMSUNG 26M81, SHARP 26AD5EGY. Предварително уточнявам, че САМСУНГА и ШАРПА са много близки като картина, единствено по-никсият контраст на Самсунга му пречи малко, инак и двата се представят много-добре на HD сигнал, досега не съм ги пускал да ги сравнявам на аналовият как се държат. Ставаше Дума преди 2-3 мой поста, че новите сонита блъскат на изцяло червен екран към лилавото, но тогава като ги гледах там бяха 32" модели, на мястото на тези 26-ци. Както и да е и тях ще ги видя.
    както спомена и преди 26Р3000 е със нова матрица, но ъгълът му на виждане по вертикала е ужасен!!! Ето ги и снимките и пак се извинявам за лошото качество.
    , , , , , , , , , , , , .

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    6
    #2876

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте.
    Мога ли да попитам LUDIA,
    ще има ли в коледната промоция други марки и модели,
    освен изброените от него модели на SHARP?
    Ако отговора е да, ще го помоля да сподели конкретна информация.
    Поздрави!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2877

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Като стана дума 26-ци и то на СОНИ - някой има ли представа за точните настройки за оптимално качество на модела: SONY 26U2000 Bravia?
    Едно приятелче иска да го изцентри. Предварително благодаря!

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    1
    #2878

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте на всички.
    Наближават празниците. Всеки който е стискал досега желае да поизхарчи нещичко
    Идва времето на пазаруването. И по този случай дойде моето време да си купя нов телевизор

    Мисля че е излишно да задавам въпроси кои марки модели цени и прочие ще препоръчате тъй като ми е ясно че това поо - принцип е строго индивидуално а и сигурно на повечето добре запознати които следят редовно темата име дотегнало от подобни въпроси.

    Тъй като темата е станала огроооомна 148-9 страници с над 2800 мнения е непосилно даже за човек като мен (ИТ админ) свикнал да се рови и да чете в интернет за всичко да прегледам всичката информация да отсея излишното и да направя някаква оценка и да взема решение.

    Затова бих искал да предложа на тези които са доста "навътре" в нещата в тази тема да направят нещо като обощение на цялата тема в 1 мнение.

    Според мен би било добре да се направят категории размер (26,29,32,37,40 ...може би едно от най - важните неща при избора)по класове(нисък, среден, висок) на отделните производители и по цена).

    Да се посочат по масовите модели които се предлагат на пазара (предимно в големите магазини като Метро, ТехноМаркет, Технополис и прочие).

    Като за всеки размер и клас се предложат определени модели които превъзхождат другите по критерии като например цена/функции, цена/качество и др.

    Това е само предложение и предполагам хората които/ако решат да направят това проектче ще им хрумнат и по - добри идеи за оформление.

    Би било и доста полезно ако се направи подобна схема и за тези телевизори които би трябвало да се избягват

    Мисля че за един добре запознат с тази сфера човек не би представляло голяма трудност да изработи в рамките на час една прилична презентация.

    Ще се радвам ако наистина се намери/ят хора да осъществят това предложение. А и мисля че ще бъде добра оправна точка за започването на новата тема за 2008 година )

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2879

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от vesmes
    Kak да пусна алгоритъм за деинтерлейс ? Какъв плейр използвате за целта ?
    А и въпроса ми беше основно за хора който имат такива телевизори. Знам как да разбера колко голям ТВ ми трябва

    Как изглежда 1080 на телевизор 1366/768 ? Това е основният ми въпрос.Някакви видими артефакти, проблеми или прочие..това ме интересува. Благодаря.
    Почти всички плеъри има опция за деинтерлейсинг /софтуерен/. Аз ползвам Media Player Classic и там в меню Filters - Mpeg 2 Decoder има настройки на деинтерлейсинг. Има 4-5 различни метода и може да пробваш с кой е най-добре.
    Иначе няма смисъл от това да пускаш 1080i сигнал на HD Ready защото той си го свива до неговата си резолюция. Отделно дори файла да е 1080 зависи каква резолюция /сигнал/ подаваш от видео картата си. Най-вероятно сигнала излизащ от нея вече е смален освен ако не подаваш през DVI 1080 сигнал.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    74
    #2880

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Имам следния въпрос : Защо на плазмите им слагат VGA вход след като е известно, че се скапват от статични изображения какъвто е сигнала от компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе