Страница 57 от 223 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #841

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Привет на всички
    С интерес изчетох почти всичко по темата. И аз съм се наредил вече на опашката за плосък големичък телевизор, че ми писна да се взирам в 14 инчовия си Панасоник (който вярно ми служи вече 10 години - ще го помилвам, като се върна вкъщи).
    Та... колебая се между 32 и 37 инча - за момента преднина като вариант има 37-цата. ще го гледам от около 3 метра и смятам, че все пак 32-ката ще ми се стори малка след време (макар че в сравнение със сегашния ми "гигант" всичко изглежда голямо ).
    На кантара в момента са:
    1. SHARP LC 37GA9E
    2. TOSHIBA 37C3000P
    3. PHILIPS 37PFL7332
    Лошото е, че никъде ги няма тези 3 телевизора един до друг (или поне в един магазин), за да ги сравня кой от тях ще ми хареса най-много като картина. Според вас кой би се справил най-добре със сигнал от обикновена кабелна телевизия и интелигентно разтягане на образа (сигнала при мен е много добър - поне така изглежда на CRT-то в момента )
    Благодаря... и се радвам, че ви има


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    98
    #842

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    От месец съм с TOSHIBA 37C3000P и нямам забележки,няма мазане и ъглите са добри. Тук има повече информация http://www.toshiba.de/consumer/conte...2_id3_171.aspx. Не съм се интересувал какви са цените на останалите два в момента ,но преди месец и половина нямаше по добро за тази цена.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #843

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Като стана дума за TOSHIBA - ето и едно 32 инчово чуденце (проверено)!
    http://www.toshiba.de/consumer/conte..._12_id4_5.aspx

  5. DK9
    DK9 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #844

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Бравос, този последния(32WLT68P) има "Progressive Scan / DCDi Faroudja" и 100 Hz. Интересно е да се види как се справя с бързите сцени!
    Хмм, нещо много технологии са му понатрупали! Дали неси пречат .

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    11
    #845

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Прочетох абсолютно всичко по темата.Но вместо да съм избрал някои модел сега съм по объркан.Ходих 2 пати в Технополис и Техномаркет но продавачите не си даваха много зор да ти разяснят нещо.С ченгел да им вадиш думите ,а и бяха пуснали Фешан тв с ужасно качество направо грехота да дадеш 1500лв.Хареса модела philips 32pf5531d но тои е без pc изход и продавача ме съветваше да си взема с pc изход.Но ми предлагаше някакви LG който не ми хванаха окото.Ако можете да ме посъветвате за някои модел 1000-1500 лв.32"или някои 37 близо да тая сума.Като имате предвид че сам pc маняк и трябва задължително да е свързан към pc то за гледане на филми.Благодаря предварително за всички отговори.Даите и по някое инфо защо примерно си заслужава тоя или оня модел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    39
    #846

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от peacemakera
    Prochetoh absolitno vsi4ko v temata.No vmesto da sam izbral nqkoi model sega sam oste po obarkan.Hodih 2 pato v tehnopolis i tehno market.No prodavachite ne si davat mnogo zor da ti razsnqt nesto. S chengel trabva da ima vadish dumite,a i bqha pusnali feshan tv s ugasno ka4estvo napravo grehota da da desh 1500 lv bez da vidish na kakvo e sposoben edin tv.Haresah si model philips 32pf5531d no toi e bez pc izhod ,i prodavacha me savetvashe da si vzema s pc izhod.No mi predlagasne nqkakvi lg kadeto ne mi hvanaha okoto.Ako miogete da me posavetvate za nqkoi model 1000-1500lv - 32"e ako ima i nqkoi 37 blizo do teq pari .Kato imate predvit che sam pc manqk i trabva zadalgitelno da e svarzan kam pc to za gledane nafilmi idr raboti.Blagodarq predvaritelno za vsi4ki otgovori.Daite i po nqkoe info zasto priemrno si zaslugava toq ili noq model tv.
    Хелоу,peacemakera
    Ако пишеш на български,няма ли да е по-добре за всички?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #847

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    за съжаление магазините в БГ заедно с продавачите в тях в по-голямата си част са некомпетентни и съвсем субективно предлагат някакви модели.
    при първото ми ходене в Техно****** , продавача-консултант се опитваше да ми продаде едно LG, следващие път - Philips бяха най-добрите телевизори в магазина, и трятия път - Samsumg беше фаворита пак според продавача.
    и най най тъпото е че там или пускат от DVD рекламните клипчета на производителите, които са правени с цел да продават телевизорите, или гадна кабелна (един кабел за 200 телевизора ?!?!?).
    Върхът беше когато бях с Метро(София) - на Sharp LC37GA9E се въртеше едно DVD(с анимация) и аз помолих продавача да ми пусне нормална телевизия и той се опита да хване ефирните програми с коаксиалния кабел само(без антена) ?!?!?!?!?

    нама никакъв начин да се пробват нещата при такива условия каквито има всеки нормален човек в къщи - аналогова кабелна или цифрова кабелна,
    добре че са такива форуми, като този и хора с опит дето да гледали гледали телевизори и имат наблюдение.

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #848

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте,моля да коментирате за този модел,качества и има ли го у нас и на каква цена. http://en.buchmann.ch/catalog/produc...oducts_id=6568

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #849

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Един е недоволен,че телевизорите работели на перфектен сигнал и не знаят как ще изглежда на гадната кабеларка в тех,а когато сигнала е по лош не им се дават толкова пари за tv .Има реалности с които трябва да се примирим и да разберем ,че тези телевизори разкриват капацитета си при възможно по добър сигнал.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #850

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    след като си купувам телевизор трябва в магазина да ми се осигурят всичките въаможни начини за тестване и гледане преди да си направя избора.

    един може по цял ден да иска да гледа рекламните клипчета на производителите в тях си, иска си човека да му пуснат такова клипче и си харесва телевизор според това. Друг може да е антена(нормална антена) и да гледа по цял ден Kанал 1 и BTV, на него трябва така да може да му се пусне телевизора. Трети ще гледа по цял ден DivX от компа си, на него трябва д комп да му се тества. и т.н. и т.н.

    а какво се получава на практика - или рекламни клипчета, които никога няма да гледам у нас, (нещо правено специално да подсили ефекта от телевизора) или кабелна с такъв гаден сигнал, какъвто нямам на кабелната в собствения си дом.

    аз лично моя избор си го направих според мнения на хора от форума, а не след гледане на телевизори по магазините

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #851

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от moni74
    Ще се гледа от 2-3м до 7-8м разстояние....И поне 37".
    Струва ми се че при 8 метра разстояние не само 37" ще е малък, ами и за 42" се съмнявам. При 8 метра ще пасне 46" или 50", за да се вижда наистина добре и да няма напрягане на зрението когато има субтитри. Както и за да се усеща, да се чувства големият размер на екрана като голям. Все пак провери в магазина какво е положението когато се гледат различни екрани от такова разстояние. Ще допълня че с течение на времето огромният в началото екран започва да му се струва малък на човек. За повече от половин година моят 42" от 3 метра започна да ми се струва малък, а в началото изглеждаше греховно зверски голям. Вземи го и това в педвид при избора си, че има и такъв ефект когато му свикнеш, а ново ТВ не се купува всяка година. Успех!

    P.S. За всичко от 42" нагоре за транспорта му си приготви микробус! 42" пак няма да влезе във всяка кола, трябва да е комби със спуснати задни облегалки. Кашоните са огромни.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #852

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Здравейте,моля да коментирате за този модел,качества и има ли го у нас и на каква цена. http://en.buchmann.ch/catalog/produc...oducts_id=6568
    -няма го у нас!Много е добър!

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #853

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007


  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #854

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Струва ми се че при 8 метра разстояние не само 37" ще е малък, ами и за 42" се съмнявам. При 8 метра ще пасне 46" или 50", за да се вижда наистина добре и да няма напрягане на зрението когато има субтитри. Както и за да се усеща, да се чувства големият размер на екрана като голям. Все пак провери в магазина какво е положението когато се гледат различни екрани от такова разстояние. Ще допълня че с течение на времето огромният в началото екран започва да му се струва малък на човек. За повече от половин година моят 42" от 3 метра започна да ми се струва малък, а в началото изглеждаше греховно зверски голям. Вземи го и това в педвид при избора си, че има и такъв ефект когато му свикнеш, а ново ТВ не се купува всяка година. Успех!

    P.S. За всичко от 42" нагоре за транспорта му си приготви микробус! 42" пак няма да влезе във всяка кола, трябва да е комби със спуснати задни облегалки. Кашоните са огромни.
    Аз карам ван - Ситроен С8. Така че няма проблем. Иначе ТВ ми трябва за фоайе. Не търся супер модел. Просто не мога да отделя много пари сега. Затова се спрях на 37"/40".

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #855

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    mano_chao, за съжаление е така работата, по времето когато се строени МЕТРО магазините в тях се продава само CRT ТВ, а за тях една добре проектирана и изградена мрежа с антена им върши доста добра работа. А и тогава кабелните нямаха такова голямо покритие, а и цените които са искали са били не малки суми(не че за МЕТРО е нещо да даде няколко хиляди лева, но явно някои хора така са решили). Аз като почвах работа колегата който беше тогава зам. ръководител на отдела юркаше оправата да си закачим към ITV, но пак отказаха, много пари. Но ако се иди в Техномаркета там работата е същата, макар че май имат някакви кабелни сигнала се подава на много ТВ и става боза, поне е така във Варненският.
    Съжелявам, и аз искам да имам качествен сигнал, но уви не аз решавам кое как да бъде. нито колегите в другите магаазини. Инак 90% от всички продавачи в магазините особенно на техниката, са хванати от гората и не отбират от техника или ако разбират малко, не си правят труда да се самоубочават. Аз поне съм си изградил система когато тествам LCD или Plasma ТВ. Имам в наличност комп. да пусна NOKIA MONITOR TEST-а и да проверя за изгорели пиксели. Надявам се след като направят ремонта тази година на магазина и се преместим на новото място, да мога да ги изкрънкам за изцяло нова система. По принцип бяхме получили една ситема за цифрова сателитна за приемане на HD сигнал, но нещо се объркаха работите и не я инсталирахме(явно заради ремонта).
    soon, lazarus18 точно за този модел си говорихме с един познат и питаше кога ще го има в БГ. Та звъннах в Сф да питам закупчика си и то й каза, че не ги е чувал даже, но на другият ден ми се обади и каза, че между средата на юни до началото на юли ще трябва да ги има вече в БГ 32" и 37" модели със 100Хц. 32RD2E и 37RD2E, ако се не лъжа са моделите, но не знам може и да с друго означение. Но поне за Европа е това означението.
    moni74, от другата седмица трябва да имаме за продажба 37" 37SA1E. Цената ще е от порядъка на 2000 лева, но за твоите нужди, бих ти препоръчал да си вземеш 42" вариянт. И не идва от цвета къде са правени. Просто различни доставки. 42" и 26" модели на Шарп са made in TAIWAN, а 37GA9E, 32SA1E и 46XD1E са made in JAPAN. За новият 37" незнам. Вчера заради един клиент си играх специално с 42" модел да го пусна като минитор за комп. но на 1080i сигнал гадно премигваше и не ставаше да се гледа, и затова го оставих на 1280х720, тогава картината заспа, незнам защо така трептеше картината, но според мен нещо по настройките на ТВ или от драйверите. Пак ще си играя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе