Страница 193 от 300 ПърваПърва ... 143183191192193194195203243 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,881 до 2,895 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    6
    #2881

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Гледах им сайта и не го видях може да е била последната бройка но пък видях че имат LE40M87BD, но нещо домо не ми допадат имам приятел който работеше в сервиза на к&к електроникс и изрично ме предупреди да не взимам от там тв.Макар това да ми е малко странно понеже вносител на самсунг са именно к&к а не домо

  2.  
     
  3. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2882

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Тук има още една бройка ....горещо го препоръчвам,впрочем,ако човек наистина сериозно търси ТВ,още като влезе в магазина и сравни LE40A676 и останалото ,което се намира за тези пари просто е обречен,нищо,че е refurbished.
    Снимката по-горе е от етикета на бройката която остана...
    Иначе навсякъде си пише,като RB присъства дори и в серийния номер и на упътването->

    дистанционното е корейско,пише в долната част.
    П.П. OutSider замисли се дали ще имаш втори шанс да сложиш в къщи и да гледаш телевизор за 2700 лв .
    П.П.2 Сега виждам,че си и от Пловдив...мале...мале
    П.П.3 Гаранцията е 24 месеца ,както на всички останали Самсунг продукти.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    6
    #2883

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Трябва да го видя наистина офертата звучи прекрасно а как седи момента с гаранцията?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2884

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    "felipe" - доколкото съм запознат именно Samsung се справят отлично с връзката PC - TV! Обаче за целта си купи DVI -> HDMI кабел, ако компютъра ти има DVI де. И ако позволяват драйверите на видеокартата - подай 1080р сигнал. Телевизора задължително в режим JUST SCAN при това положение!
    Ако не покаже някакви дефекти избора ти е отличен! За съжаление наблизо няма DOMO иначе бих си взел и аз. А6 са супер телевизори ама за съжаление все още им са високи цените!

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    6
    #2885

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Понеже на снимката която си дал преди това от "табелката" пише 12месеца

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #2886

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не съм пробвал, но май като iso не.
    Ми да взема да пробвам, има ли нещо специално - демек как се прави ISO за блу-рей? С Неро 7.10.1.0 съм и нямам опция да правя HD дискове. Сигурно трябва да сложа по-нова версия ана каква?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Заел съм се да го направя на mkv с чаптъри и така да го ползвам.
    Ако мога нещо да помогна казвай - все пак четириядрената ламя трябва да я храня с нещо, че ще ръждяса Не съм правил MKV-та още, но ето добър момент да почна.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Иначе без проблеми се плейват m2ts файловете в него.
    10x, поне това ще го пробвам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #2887

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Най-после дебют за PIONEER KRL-46V LCD TV-чакаме го от пролетта
    http://www.pioneer.co.uk/uk/content/...v_lcdkuro.html

    излезе и ревюто на KRP-500A
    http://www.techradar.com/news/televi...-review-469624
    Ще бъде интересно да се видят наживо-ако някой вече е видял този KRP-500A да напише своите впечатления
    казват че имал 5-пъти по-добро черно от моделите KURO 2007 година-Интересно но колко ракии са били като са решили че е толкова черно доста им е притъмняло след запоя по случай новите модели

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #2888

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Мда и на мен ми е много интересно как пък го измериха, че е точно 5 пъти по-добро...

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2889

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ethernall
    Ми да взема да пробвам, има ли нещо специално - демек как се прави ISO за блу-рей? С Неро 7.10.1.0 съм и нямам опция да правя HD дискове. Сигурно трябва да сложа по-нова версия ана каква?

    Ако мога нещо да помогна казвай - все пак четириядрената ламя трябва да я храня с нещо, че ще ръждяса Не съм правил MKV-та още, но ето добър момент да почна.
    ISO Blu-ray sym na 99% че не поддържа, но помощ за mkv няма да откажа.
    В офиса машините са достатъчно бързи, но не ми остава време, а у нас на лаптопа ще е мъка.
    Ако си го свалил диска действай, че аз срещам проблеми с този 24 битов звук вътре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    12
    #2890

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте всички

    Не бях влизал тук от година и половина, но 37" HD Ready Samsung който купих преди толкова време вече ми омаля, и резолюцийката му не ме задоволява. Иначе добре се справяше телевизорчето, но вече поема към детската стая Загубих няколко дни да изчета почти всичко от юни месец до сега в този форум, но въпреки цялата полезна информация, все още имам някои въпроси.

    Решил съм този път да изпробвам на гърба си (или по точно с очите си), какво е това плазмен ТV. Когато вземах Samsung-a, Panasonic-a ми беше скъп. Мале, като си помисля, че за 37" 1366х768 дадох цели 2600 ... Но да си дойда на въпроса, по точно въпросите:

    1. Собственици на 42" и 46" PY80, PY85 и P800 - имате ли проблеми с изoбразяването на Full HD (1080p) сигнал от PC на HDMI вход? Добре ли изглежда, остават ли незапълнени пиксели? (Samsunga ми например, вместо 1366х768 показва 1360х768, като от двете страни има по 3 черни колони, което разбира се може да е проблем и на видеокартата - ATI Radeon 1600 с HDMI изход).

    2. В ТМ "Пикадили парк" - Варна, има 42PY80 (2499 лв.) и 42PY85 (2799 лв) и една табелка с цена за 42P800 (3499 лв.), на която няма никакви технически данни, а и самия телевизор го няма. В сайта на ТМ също нe намерих такъв телевизор. Питах ги какви са разликите на P800 спрямо другите и за какво е тази табелка там - имат ли го, нямат ли го? Младежа смотолеви нещо, че бил с по-нови процесори ?!? (много полезна информация ) и после отиде да проверява дали го имат, но така и не се върна, преди да се откажа да го чакам. Проверих в нета и видях в американския Panasonic, че 42PZ800 e THX сертифициран. Другото съществено, което видях е може да възпроизвежда AVCHD формат филмчета от SD карта, което е супер, но едва ли струва 600 лв (колкото е разликата с PY85). Доколкото знам THX сертификацията важи само за Америка. Вероятно и на дистанционното на този няма да намерим TXH бутона. Изглежда и върху звуковата част са поработили по-сериозно в P800, но каквото и да са направили едва ли ще го слушам от вградените говорители... Направи ми впечатление обаче, че според същото сравнениие само този модел има 24p Cinematic Playback. Според нашия Панасоник, обаче и PY85P има тaзи екстра. Някой има ли впечатления от този телевизор (P800)?

    3. Почнах да се чудя дали да не скокна направо на 46". Ще се гледа от 2.5 до 3.5 метра. Не ми предлагайте 50" - няма място за толкова. Някакви съобръжения, които да помогнат в избора между 42" и 46"? Мнения от рода на "вземай по-голямото" са безполезни. Виж, ако например някой е чувал за разлики между 42" и 46" модели, като например че едните се правят в Китай, а другите в Бого-Бого, или че на едните им шумят вентилаторите, а на другите не (случват се понякога такива различия при привидно еднотипни модели) - това вече е полезна информация.

    4. Някой от собствениците на тези модели имал ли е реални проблеми с "прогарянето" и лесно ли ги е постигнал? Трябва ли да им се правят тези сложни първоначални процедури за равномерно прогаряне на дисплея или при тези нови модели, това е направено заводски? Между другото, като гледам в ТМ "Пикадили парк" на всички телевизори са пуснали сигнал от някакъв демо HD източник, който вади някакъв надпис в горния десен край на екрана, който те не са махнали и седи върху екраните непрекъснато. Ако има такъв проблем при тези плазми, този надпис със сигурност ще прогори дисплея. И не бих искал да си купя работила в този магазин плазма...

    Ами това е. Като го взема, обещавам да споделя впечатления!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #2891

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    SHARP-слагат 2 вида матрици в телевизорите си-вгледаите се в подредбата на пикселите и ще я видите сами
    пример в модела LC-32D44EBK пикселите са подредени в шестограм-а в модела LC-32WT1E -по редове,стандартно
    Някои знае ли нещо по въпроса?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #2892

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    hristoslav2, Шарп освен собствена продукция използваха мисля и СМО при ширпотребата, а може да са започнали да "пазаруват" и от друго място...

    Ако не си поглеждал вече: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11088 ;

    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11606


  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2893

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    gmkostov, много добре си се ориентирал към по-голям от досегашния ти телевизор. Цените са паднали доста през това време, а същевременно и качеството значително се е подобрило.
    Ще се опитам да ти отговоря на въпросите ти:

    1. Всички нови FullHD модели вече притежават опция за 1:1 изобразяване на сигнал 1080р. Предполагам, че и видео картата ти има такава резолюция. Предполагам, че и със сегашния ти модел е възможно постигането на 1366х768, но си е играчка. Както и да е, на практика няма да имаш проблем със свързването на FullHD телевизор с компютър с HDMI видео карта.

    2. Разликите между различните серии на Панасоник са най-вече в някои системи. За мен най-подходящия модел е PY80 защото това, което имат другите в повече са системи, които не са толкова определящи за качеството им на работа, а и доста потребители споделят, че не вършат никаква полезна работа и понякога дори се появяват дефекти в образа. Това са Intelligent Frame Creation (IFC) и 24p Real Cinema.
    Първата от тях е причинява често артефакти в картината, а втората е нещо като 100Hz за кино режим - при подаване на 1080/24р сигнал системата удвоява броя на кадрите с цел намаляване на трептенето, но убива цялостното кино усещане. Филма става все едно е сниман с видео каемра. Много хора, включително и аз не харесват този ефект/дефект.
    Общо взето продаачът те е излъгал, че са с различни процесори. Всички модели са с V real 3 Pro енджин.
    По горните причини смятам, че модела PY80 си заслужава най-много от цялата гама.
    Модела PZ800 с ТНХ е само за Щатите и няма аналог сред еевропейските модели.

    3. Макар и да не търсиш точно този отговор, то най-правилния е точно този - колкото по-голям толков по-добре. Сега, при твоите разстояния на гледане е малко по-различно. При 42 инча ще ти е идеален за телевизия, но малък за филми, а при 46 ще е обратно.
    Опитай се в някой магазин да придобиеш представа за размери от разстоянията, от които ти ще гледаш у вас. Проблема е, че ТМ се излагат с наличностите на големите си размери и може би избора ти ще е това, което успееш да намериш, което е много жалко.
    Всички FullHD модели на Панасоник са със вентилатори отзад, които няма как да шумят, но не мисля, че това е проблем освен ако не си залепиш главата за екрана. Какво се случва с тях след няколко години не мога да знам, но ако се развалят и започнат да шумят повече може и да се наложи смяна.

    4. За съжаление прогарянето и отпечатването на образи са част от плазмената технология и никога няма да бъдат решени изцяло. През последните няколко поколения плазми тези проблеми са намалени значително, но все още съществуват. Добре е че са намалени до нива, при които човек не трябва да трепери нон стоп и спокойно може да си ползва техниката без да се съобразява много много.

    Задължително преди покупка трябва да провериш колко часа е работил. В темата за плазмените модели има обяснено как става. Особено ако се спреш на някой от "екзотичните" по-големи размери.

    Колкото и да не ми се иска съм длъжен да ти предложа да видиш и няколко LCD модела. От времето на твоя модел те претърпяха огромен скок и вече в доста показатели превъзхождат плазмените дисплеи. Вече има няколко модела, които притежават черно и контраст съизмерим с този на плазмите, приемлив ъгъл на виждане /над 90 градуса/, подобрени откъм реализъм цветове, добре работещи 100 херца, които донякъде компенсират по-бавните матрици. За съжаление те са малко по-скъпи от плазмите ако притежават горните качества.


  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #2894

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте, и аз съм тук само за да ви питам, надявам се че това няма да ви засегне

    Последно, избирам между 3 модела ЛСД телевизори
    PHILIPS 42PFL9603D CINEOS
    SONY KDL-40W4500
    SHARP LC-42XL2E
    Ще гледам предимно булсатком, и някой друг филм от компютъра. Вие кво мислите?

    Благодаря.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #2895

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте сеткомци , купих си refurbished 40" а676 и имам няколко въпроса
    1: Интересно ми е каква е разликата между а676 и а656 .. за първия нещо немога да намеря инфо
    2: Има ли някакви препоръчителни настроики за този модел , че съм малко бос по темата
    Иначе съм доволен от придобивката си .. има малки козметични проблеми ,но за разликата в цената са пренебрежимо малки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе