Страница 194 от 300 ПърваПърва ... 144184192193194195196204244 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,896 до 2,910 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #2896

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Аз пък си купих http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028318 , да ви кажа първо бях отишъл за lcd ,но впоследствие разбрах ,че на плазмите екранът е стъклен и поради факта ,че имам малко дете ,което пипа и ето ме с плазма.Мога да кажа ,че много добре се справя със sd сигнал.Абонат съм на булстаком.Вярно е не винаги картината е на фокус,но квадратчета няма,контрастът е жесток.
    Притеснява ме следното
    -компа има само vga изход и го свързвам с vga входа на плазмата.Проблема е ,че максимална резолюция е 1024 x 768
    -в указанието пише ,че hdmi входа не подържа pc.Пише да не се опитваме да свържем hdmi входа с графичната карта на компютъра,защо няма да има образ.Това означава ли ,че ако имам pc с hdmi/dvi/ изход не мога да го свържа с hdmi входа на телевизора и всичко да е ок.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2897

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от georgievgi76
    Аз пък си купих http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028318 , да ви кажа първо бях отишъл за lcd ,но впоследствие разбрах ,че на плазмите екранът е стъклен и поради факта ,че имам малко дете ,което пипа и ето ме с плазма.Мога да кажа ,че много добре се справя със sd сигнал.Абонат съм на булстаком.Вярно е не винаги картината е на фокус,но квадратчета няма,контрастът е жесток.
    Притеснява ме следното
    -компа има само vga изход и го свързвам с vga входа на плазмата.Проблема е ,че максимална резолюция е 1024 x 768
    -в указанието пише ,че hdmi входа не подържа pc.Пише да не се опитваме да свържем hdmi входа с графичната карта на компютъра,защо няма да има образ.Това означава ли ,че ако имам pc с hdmi/dvi/ изход не мога да го свържа с hdmi входа на телевизора и всичко да е ок.
    И да - и не! Зависи дали видео картата ти може да третира TV то като HDTV. Ако да ще можеш, ако не - няма. NVIDIA базираните могат. За другите вече трябва да се чете!
    Всъщност като се замисля тази плазма е само 1024 x 768 - така че точно за нея не съм 100% сигурен....
    И един съвет от мен - ако не искаш прегорял екран НЕ ВКЛЮЧВАЙ плазмата в компютър независимо какво те съветват! Лично аз съм бил свидетел на много грозно изпълнение и то НЕ СЕ покрива от гаранцията!


  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #2898

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    И да - и не! Зависи дали видео картата ти може да третира TV то като HDTV. Ако да ще можеш, ако не - няма. NVIDIA базираните могат. За другите вече трябва да се чете!
    Всъщност като се замисля тази плазма е само 1024 x 768 - така че точно за нея не съм 100% сигурен....
    И един съвет от мен - ако не искаш прегорял екран НЕ ВКЛЮЧВАЙ плазмата в компютър независимо какво те съветват! Лично аз съм бил свидетел на много грозно изпълнение и то НЕ СЕ покрива от гаранцията!

    Аз гледам само филми,има включено постоянно изместване на пикселите/защита от прогарене/статична картина гледам да няма за повече от 2-3 минути.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #2899

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от M1Sh0k
    Здравейте сеткомци , купих си refurbished 40" а676 и имам няколко въпроса
    1: Интересно ми е каква е разликата между а676 и а656 .. за първия нещо немога да намеря инфо
    2: Има ли някакви препоръчителни настроики за този модел , че съм малко бос по темата
    Иначе съм доволен от придобивката си .. има малки козметични проблеми ,но за разликата в цената са пренебрежимо малки.
    LE40A676 е модел май 2008-1920 x 1080,4 ms,500 cd/m²,50000:1,CCFL ,Motion Plus 100 Hz ,DNle Pro ,24p

    тук можеш да намериш повече http://www.lcd-compare.com/index.php...SAMLE40A676=on

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #2900

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от kokovanev
    hristoslav2, Шарп освен собствена продукция използваха мисля и СМО при ширпотребата, а може да са започнали да "пазаруват" и от друго място...

    Ако не си поглеждал вече: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11088 ;

    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11606

    Благодаря-вече видях пикселите са подредени в шестограм/ASV матрица/- -по редове,стандартно/CMO матрица/
    1. AQUOS с Full HD - XD1 няма 4х цветна подсветка и дисплея не е ASV
    2. AQUOS с WXGA - RD1 дисплей няма Black TFT
    3. WXGA - SD1,SA1 - дисплея не е ASV
    до 42" размер са"прескочили" за да завоюват пазара и слагат собствена матрица от октомври миналата година в серията Х20

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2901

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от georgievgi76
    Аз пък си купих http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028318 , да ви кажа първо бях отишъл за lcd ,но впоследствие разбрах ,че на плазмите екранът е стъклен и поради факта ,че имам малко дете ,което пипа и ето ме с плазма.Мога да кажа ,че много добре се справя със sd сигнал.Абонат съм на булстаком.Вярно е не винаги картината е на фокус,но квадратчета няма,контрастът е жесток.
    Притеснява ме следното
    -компа има само vga изход и го свързвам с vga входа на плазмата.Проблема е ,че максимална резолюция е 1024 x 768
    -в указанието пише ,че hdmi входа не подържа pc.Пише да не се опитваме да свържем hdmi входа с графичната карта на компютъра,защо няма да има образ.Това означава ли ,че ако имам pc с hdmi/dvi/ изход не мога да го свържа с hdmi входа на телевизора и всичко да е ок.
    Че какво му е на 1024х768? Толкова ти е и резолюцията на панела. По-добро качество няма как да получиш. Единствено трябва да се оправиш с разтегнатия образ хоризонтално, но това се коригира от самия плеър.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #2902

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Но във указанието не пише .че е резолюция на панела,а резолюция поддържана от pc.Пише , че подържа през hdmi и компон ент,720p,1080i не мога да си обесня как става това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2903

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от georgievgi76
    Но във указанието не пише .че е резолюция на панела,а резолюция поддържана от pc.Пише , че подържа през hdmi и компон ент,720p,1080i не мога да си обесня как става това.
    Резолюцията на всеки панел е фиксирана и се състои от определен брой пиксела. 720р, 1080i, 1080p са типове сигнал, който може да приема даден телевизор. Абсолютно всеки телевизор след това си преконвертира сигнала до неговата си резолюция. Така че каквото и да му подадеш все гледаш 1024х768.
    Лично на моята плазма и всички HD Ready Плазми Панасоник тази резолюция, подавана от компютър през VGA води до най-ясния образ. Ако го свържеш през HDMI ще може да подадеш и другите типове сигнал, но няма да видиш някакво подобрение в качеството. Единственото хубаво е, че имаш повече настройки и режими на този вход.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #2904

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Zmeio
    Здравейте, и аз съм тук само за да ви питам, надявам се че това няма да ви засегне

    Последно, избирам между 3 модела ЛСД телевизори
    PHILIPS 42PFL9603D CINEOS
    SONY KDL-40W4500
    SHARP LC-42XL2E
    Ще гледам предимно булсатком, и някой друг филм от компютъра. Вие кво мислите?

    Благодаря.
    Moже и да не съм се питал подходящо, но все пак - имате ли впечатления от тези бози? Ако ви го подаряват кой бихте си избрали?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2905

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Zmeio
    Здравейте, и аз съм тук само за да ви питам, надявам се че това няма да ви засегне

    Последно, избирам между 3 модела ЛСД телевизори
    PHILIPS 42PFL9603D CINEOS
    SONY KDL-40W4500
    SHARP LC-42XL2E
    Ще гледам предимно булсатком, и някой друг филм от компютъра. Вие кво мислите?

    Благодаря.
    А не може ли и трите да ми ги подарят?

    Ако в избора участва цената то Сони-то поради значително по-ниската си цена.
    Иначе и Шарпа и Филипса се справят отлично с SD сигнала. Шарпа има относително по-добро черно, но пък има малко по-лошо цветопредаване.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #2906

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Не че не може... ама ей така от уважение. Ще избера по евтиния

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    3
    #2907

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте... Предварително се извинявам, ако задавам въпроси, по които са коментирани вече. Момиче съм и въобще не разбирам от телевизори за разлика от компютри... Та, този LCD Телевизор LG 32LG3000 добър ли е? И дали си заслужава да си купя този телевизор, защото предишния без да исках го потроших, та исках да купя до 1000 лв добър телевизор И бих искала да ми обясните тези за какво са (DVB-T)
    Dolby Virtual Soround, Входове: 3xHDMI, VGA, Component, 2xSCART
    Още веднъж се извинявам и предварително благодаря

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #2908

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    И да - и не! Зависи дали видео картата ти може да третира TV то като HDTV. Ако да ще можеш, ако не - няма. NVIDIA базираните могат. За другите вече трябва да се чете!
    Всъщност като се замисля тази плазма е само 1024 x 768 - така че точно за нея не съм 100% сигурен....
    И един съвет от мен - ако не искаш прегорял екран НЕ ВКЛЮЧВАЙ плазмата в компютър независимо какво те съветват! Лично аз съм бил свидетел на много грозно изпълнение и то НЕ СЕ покрива от гаранцията!

    Аз пък си използвам плазмата основно за монитор, и то с години и трябва да призная, че няма никакъв проблем. В началото избягвах да гледам дадена програма с лого повече от 6 часа, но след два-три месеца спокойно си оставях дадена програма да работи и по цяла нощ.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #2909

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от georgievgi76
    Но във указанието не пише .че е резолюция на панела,а резолюция поддържана от pc.Пише , че подържа през hdmi и компон ент,720p,1080i не мога да си обесня как става това.
    моята плазма е с по малка резолюция от твоята. Максимално поддържа 720п, но и всички по ниски резолюции, които са 16 на 9. Като монитор си настройвам по-малка или по-голяма, според нуждите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #2910

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,

    Помогнете ми за избор на Plasma/LCD 32" до 1400лв.

    Мерси предварително!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе