Страница 56 от 300 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #826

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ivanushka- прав си в техномаркет всяка марка телевизор си има свой кът, едва ли са го направили за да не може да се сравнява, но наистина е по-трудно.
    Наистина всеки производител на панели продава на много производители на ТВ. По принцип лесно се познава кой панел какъв е дори само като погледнеш панела. Всеки тип панели си има специфична форма на пикселите.
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11088
    Тук са дадени вида на пиксела на почти всички производители. На ТВ от 32 инча нагоре се вижда добре формата дори и без лупа, но и тя помага. Според мен няма голямо значение какъв тип е матрицата по-важното е да е по-нова. Може да е от "реномиран" производител, но да е стара матрицата. S-PVA от Самсунг, пикселите имат форма на сърпчета")", само че по притворена. ASV на Шарп е тип MVA матрица и доста си приличат с тази на CMO- пикселите са квадратни най-общо. S-IPS на LPL са с такъв вид "<". Малко си приличат с тези на Самсунг но са по праволинейни, на самсунг са по-заоблени. AUO изглеждат малко като "|", вертикални тирета, но се променя в зависимост какъв цвят показва. С малко практика е лесно. Но какъв е панела не е най-важното, ама някои хора ги интересува какъв е точно панела. За мен е важно матрицата да е нова. При заводите които ги произвеждат се говори за 7G; 7,5G;8G;10G. Това показва колко голям панел майка може да се изработи в този завод(става дума м2). И от всеки панел майка се режат панелите за всеки размер ТВ. Тия G не показват че панела е по-съвършен или модерен, просто че панела майка е по-голям.
    busta- тоя модел дето си го харесал според всички ревюта дава най-черния цвят за LCD ТВ, по-добър и от Сони Х3000. За тази цена е добър мисля, има много писано за него в нета.
    При Самсунг както е описано от madmaxx лесно се разбира какъв е панел, няма лъжа няма измама. Купувача е информиран. В момента почти няма Самсунг модел 2007 година с оригинален панел на Самсунг, понеже сигурно произвеждат панели за новите серии 2008. Но 37" винаги са били с AUO. Но и тайванците са вече много напред.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #827

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Преди 4 месеца имаше промоция на същите модели на Samsung в Техномаркет на почти същите цени , тогава си купих 37M86 от който съм доволен като за парите си .

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #828

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    има и 100Hz модели,които си заслужават SAMSUNG 32M86 и TOSHIBA 32R3500
    madmaxx, извинявай че така на контра, но според мен SAMSUNG 32M86 НЕ си заслужава. При него няма черно, а тъмно сиво. Ако ще е Самсунг може би по-добре да се обърне внимание на друг модел - дори 32М87 си е с нормално черно.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #829

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Пак казвам покупката на SAMSUNG е сложна в един и същи модел може да се намери три различни матрици още толкова видео процесора,зависи от софтуерната версия,че всичко там е на конкретна бройка.Аз се интересувах от 40М там разнообразието е още по голямо и се оказа,че произведените м/у 05.07г. и 07.07г. телевизори са оптимално добрия вариант(10Bit, SPVA матрица,WCG CCFL просветка,чип Trident),може би не случайно тогава бяха по 4000лв и на горе.
    Не съветвам да се задълбочавате като мен,че телевизор скоро няма си вземете ,на място в магазина се решават нещата.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    6
    #830

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    вращам се от ТМ разочарован(от самсунг) значи при SAMSUNG 32M86 черното горе долу го имаше но целия образ особено лицата на хората биеше на червено ако това е red push хората с основание се оплакват.консултанта се зарови в менюто но ништо не можа да направи каза виж какви хубави и ярки цветове
    после разгледах SAMSUNG LE-32R87BD и сащо сам разочарован и тук биеше на червено макар и по малко.контраста му го дават по голям от този на PHILIPS 32PFL5322,но за мен е тарговска измама и този на филипса е по добар,и цветовете на филипса са по меки и реални за сега е тои ако не намеря оше 200лв. за шарпа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #831

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ivanushka
    PHILIPS 32PFL5322,но за мен е тарговска измама и този на филипса е по добар,и цветовете на филипса са по меки и реални за сега е тои ако не намеря оше 200лв. за шарпа.
    Някой по-горе ти беше споменал, но да си кажа и аз мнението. Дай малко повече пари и си купи PHILIPS 32PFL5522 - има го в Технополис за 1500 лева. Аз послушах човек от този форум преди два месеца и го купих. Не съжалявам изобщо. Перфектен е на DVD и DivX през прекрасния ми плейър DENON - 1930, много добър е на цифрова телевизия (CableTel) и добър на аналогова телевизия. Нямам абсолютно никакви забележки с изключение на не особено добрият сигнал за цифровата който получавам, но това няма нищо общо с телевизора. Изключително приятно бях изненадан от Super Zoom режима на картината, при който липсва така познатото и дразнещо сплескване на лицата на хората. Изобщо за тези пари, определено си заслужава...

  8.  
     
  9. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #832

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    silmarillion може ли да ми обясниш как става това
    изчезване на сплескване
    на лицата при филипса.щото ако се разтяга картината и изчезва част от образа това не никакво постижение.щото аз немога да разбера как формат 16-9 ще стане на 4-3 и ще запази пропорциите без да загуби част от кадъра

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #833

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Точно това казах. Изненадах се приятно от този режим. Действително има орязване на картината, но то е твърде незначително на фона на получения резултат. В крайна сметка "дразнещия" ефект "сплескано лице" изчезва и продължаваш да гледаш 16:9. Просто трябва да се види, с думи няма как да се опише.

  11. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #834

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    че това има ли лсд да го няма като функция

  12. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #835

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    LanceLink, ivanushka- днес ходих в ТЕХНОМАРКЕТ за да видя какво става с тия ТВ. Доколкото видях пак става въпрос за лични предпочитания(за черното сте на различни позиции). Първо Самсунгите за които говорите не са настроени Динамик моде, Подсветка на 10, Цвят на 55. М86 серията наистина е по-наситена от R8 просто самата матрица е с Широка Цветова Гама(92%) WCG- на теория може да изобразява повече цветове. Да кажа даваха програма ВИВА Полска на повечето ТВ. Беше със стандартна за модела матрица АА02, така че разлика няма в матриците. Не видях нищо което не може да се регулира с настройките(черното и червенеенето). Оставаш Динамик, Подсветка на 5-6, Цвят 40-45. Аз по принцип вкъщи гледам на Стандарт режим, Контрасът 100, Яркост 42, Острота 25, Цвят 40,Студена 1,Подсветка(Фон.осветл) 5-6. Лесно се настройват и от бутоните отстрани на ТВ. А консултантите в Техномаркет дали могат да регулират(да го оправят) нещо много се съмнявам. Когато някой казва нещо за даден ТВ нека да казва каква програма(много зависи и от сигнала) са давали, на кои входове са били включени. На друг М86 беше включен демо на Филипс(скиори, сняг,небе, футбол) през ХДМИ, с настройките го регулирах че стана доста блед сравнение с един Панасоник до него. Някой да си прави изводи за ТВ само като мине и ги огледа там е много погрешно(не говоря за вас, вие явно сте настройвали нещо), мина това време като го видиш и да кажеш тоя показва добре, тоя е зле. Затова като ги тестват първо ги настройват ТВ(К6500 ако могат да го постигнат) и тогава почват да тестват. Радвам се че сте си намерили ТВ и давайте ревюта после. Видях Тошиба 32AV500 ,1159lw, серията е нова ефтина между А и С сериите на Ташиба. На пръв поглед имаше добра картина(черно).

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #836

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ivando, вярно че настройките на картината са индивидуални за всеки човек и модел, но това, което ми казваш би трябвало да изглежда трагично /за нормалните разбирания/. Първо, контраст на максимума е абсурдна настройка. Сигурен съм че губиш страшно много детайл в тъмните и светлите сцени. Второ, много се съмнявам да има нужда от увеличаване на остротата. Най-добре е тази настройка да е на 0 или на минимума ако се гледа някой канал с по-лошо качество. При температура на цвета Студена сигурно си към К9300, което мноооого далече от истинския цвят. Тази стойност К6500 /D65/, която си споменал е най-често при режим Warm. За подсветката и цвета не мога знам при твоя телевизор как е защото е по-относителна стойност.
    Опитай с Контраст 60-65%, яркост 40-45%, баланс Warm и си пусни едно матрично двд или някой по-свестен канал /RTL, Rai../ и погледай 1-2 часа и виж дали няма да ти хареса повече.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #837

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    острота 25(100) е доста ниска, визуално дали е 13 или 25 няма голяма разлика. Знам къде би трябвало да е К6500, ама не ми харесва така, но ще пробвам това което си дал. Аз съм отворен за препоръки. А кои настройки са по-добре няма как да се съгласим двамата тъй като ти не можеш да видиш ТВто, мога да ти пратя снимки. Аз съм го настройвал по вертикалните цветни ленти които пускаха по един канал на цифровата ми телевизия, и по специално по бялото(както най ми харесва). Сега като цяло бялото е добро за мен. А за детайлите има едно регулиране на черното което съм изключил, тоест се виждат най-много детайли. Благодаря за препоръките.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #838

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    На някои от филмите на LucasArts има THX Optimizer май се казваше със скали и помощник за настройки. Бях качвал едни дискове за настройка и тестове, но нещо спряха тракера, на който бяха. Ще дам линк по-натам да си ги свалиш и тях и ще видиш, че на сивата скала при макс контраст ти се губят поне 10-20%.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    15
    #839

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    lazarus Би ли ме посаветвал според теб коя е най-добрата кабелна в София, която мога да си пусна за да гледам най-добре SAMSUNG LE-40F86BD .

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #840

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от bustarhymes_bg
    lazarus Би ли ме посаветвал според теб коя е най-добрата кабелна в София, която мога да си пусна за да гледам най-добре SAMSUNG LE-40F86BD .
    Точно за този модел не знам , но но от лични наблюдения Itv, BulSat, CableTel и Евроком са с близко качество ако всичко е настроено както трябва. Разликите са в пакетите програми и цените.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе