Страница 55 от 300 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #811

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ааа много сте ми интересни като започнете да си хвалите лсдита че са ви оригинални .хеле шарпа бил японски.че ису оттам ли ходят да ги вземат.аз пък незнаех че като му платят пътни мита и печалбата едно лсд може да дойде на цена 1500 лв(те сигурно печелят 5% )

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    6
    #812

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,имам нужда от помощ за избор на тв 32" ще се гледа от около 2м.
    спрял съм се на 3 модела:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028258
    http://www.sharpbg.com/index.php?productID=232
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09034476
    за сега сам се спрял на филипса като среден вариант,но приемам съвети от знаещите тук

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #813

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от neoboss
    значи сега се чудя между samsung 32m86 което от е на промоция с двд за 1450лв (доколкото видях)
    и сони s3000k като разликата с s3020k бил само цвета. - и той май ще има някаква промоция ама незнам какава за момента е на 1500лв.
    Вчера ходих да избирам за зет ми телевизор.
    Samsung 32M86 e 1450 лв. с включен ъпскейлващ DVD плейър Samsung! Далавера, а? Така си помислих и аз. Ама аха да го вземем и се оказа, че точно този Самсунг (впрочем с AU Optronics панел са, тоест сравнително добре, все пак не е Chimei) не вади черно, а сиво. Просто както и да нагласяхме Backlight, Brightness, Contrast, черното беше сиво. Дори сравнен един до друг с друг Samsung (по-конкретно 40N8 и 32М87) си беше яко сиво. Което разбира се тотално ни отказа. И не беше до конкретна бройка - гледахме 2 32M86 - еднакво сиви.

    И въпреки моето убеждение, че Сони са нереално скъпи, купихме 32S3000, който извади мастилено черно. Както впрочем и цялостна чудесна картина, с изключение на леко засиленото зелено, което обаче не се натрапва толкова гадно като сивото "черно" на Samsung 32M86. Интересно ми е, защо Sony 32S3000 погледнат под голям ъгъл има морав цвят на панела... някой знае ли?

    Още нещо относно Sony 32S3000, ако някой се интересува. Чрез DVI-to-HDMI тръгна на 1:1 1360х768 резолюция с Geforce 7600 карта без проблем. Само че не успяхме по никакъв начин да подкараме dualview с LG 19" LCD 1280x1024 монитор (или едното, или другото, но не и двете). Предполагам защото монитора е х1024 а сонито х768 а и пропорцията е тотално различна, дори не е 4:3 на монитора. Ако някой е имал успехи с dual monitor конфигурации, много моля да ми пише ЛС.

    Друго интересно, Сони-то има много подробни менюта с десетки функции. Моят Панасоник 37LZ70 е като за бавноразвиващи в сравнение със Сони-то. Има и настройка на Backlight, която се оказа доста полезна. Възможен е PIP - например гледаш си десктопа на монитора и в малък прозорец - DVB-T.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #814

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    LanceLink просто видеокартата ти трябва да поддържа опция за два монитора имате ли опция dualview като сте на тази опция Монитора си работи нормално, а телевизора се явява продължение на десктопа.

  6. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #815

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    СониS3000 също е с AUO панел, не че това е нещо лошо. А за 32М86 надявам се ,че сте го гледали фронтално защото ако не е така няма да видите черно. Ако сте го гледали отгоре само сиво ще видите. Еднакъв ли беше сигнала върху двата телевизора?Иначе може да се намали подсветката(Backlight) на 5, а да не е на 10 както е от кутията. Странно е че казваш че 32М87 е бил черен, а 32М86 е бил сив. Това са един и същ ТВ. Странно. Честито за Сонито. А това че цвета му се променя под ъгъл е нормално за LCD.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    15
    #816

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ще си купувам другата седмица SAMSUNG LE-40F86BD и искам да попитам хора, които имат FULL HD телевизор на каква цифрова телевизия юе ми препоръчате да го гледам. Един колега си взе SAMSUNG LE-40М86BD и го гледа на цифрова и е юо годе добре като увеличи малко картината на телевизора, но мен ме интересува дали си струва да си вклуч1вам булсатком и колко канала има на нормален пакет за около 20 лв на месец.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #817

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    busta- аз ти препоръчвам цифрова на Cabletel , имам такава и има разлика от аналоговата. Има към 160-170 канала , и мисля че програмната схема е по-богата от Булсатком. Виж сайта им за цени. Скоро ще излязат и новите модели ТВ за 2008 година. Нека и други споделят за телевизията,толкова от мен. И хора пускайте ревюта на новите си ТВ.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #818

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от stupid
    LanceLink просто видеокартата ти трябва да поддържа опция за два монитора имате ли опция dualview като сте на тази опция Монитора си работи нормално, а телевизора се явява продължение на десктопа.
    Видеокартата го поддържа със сигурност - и аз имах такава (7600GS) и съм пускал dualview, ОБАЧЕ с 2 монитора, а не с 1 монитор и 1 телевизор. Като включим телевизора и монитора в 2та DVI изхода и въобще го няма радиобутона за dualview в control panel-a на драйвера на GeForce.

    Цитат Първоначално публикувано от ivando
    СониS3000 също е с AUO панел, не че това е нещо лошо. А за 32М86 надявам се ,че сте го гледали фронтално защото ако не е така няма да видите черно. Ако сте го гледали отгоре само сиво ще видите. Еднакъв ли беше сигнала върху двата телевизора?Иначе може да се намали подсветката(Backlight) на 5, а да не е на 10 както е от кутията. Странно е че казваш че 32М87 е бил черен, а 32М86 е бил сив. Това са един и същ ТВ. Странно. Честито за Сонито. А това че цвета му се променя под ъгъл е нормално за LCD.
    32M86 го гледахме абсолютно фронтално - включих личния си десктоп компютър на него (телевизора, който е отпред при промоциите в ТМ Цариградско шосе). След това гледахме 32М86 до 32М87 (мисля) един до друг на по-висок стелаж и бяха различни (1-ия сиво, 2-ия черно). И доста си поиграхме точно с подсветка, яркост и контраст - без резултат. При другите Самсунг телевизори черното НЕ беше сиво. Има нещо гнило точно в тези промоционалните според мен.
    Както казах сигнала беше от моето домашно PC - след това със същото PC гледахме и Sony 32S3000 - същите видеоматериали.

    А зелено-моравото при гледане под голям ъгъл не го забелязах при 32М86, а се вижда при Сони 32S3000. На моят личен телевизор (Panasonic 37LZ70P) също няма такова зелено-мораво черно при гледане от голям ъгъл.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #819

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Днес ходих до ТМ да разгледам М серия на samsung,която е на промоция,наистина гланцовият Super Clear Panel дава добра дълбочина на картината за съжаление единствено на F серията беше с S PVA панел,всички N и М модели бяха с CMO(40N86) и АUO(40M86)матрици,иначе 40М86 според е добра оферта.Много добро впечатление ми направи Toshiba 37R3500.LanceLink,ако панела на SONY-то е от S-LCD просто погледни през решетката горе в дясно и там трябва да има стикер на S-LCD с модела на матрицата аз също смятам,че е с AUO панел.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #820

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Някой да обясни по-подробно как се проверява, какъв е панела при Сони и Самсунг.
    LanceLink,
    Не се притеснявай,Панасоник е с гадно меню и тъпо упътване,но за сметка на това, като телевизор е добре.С другите неща ще свикнеш.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #821

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Някой да обясни по-подробно как се проверява, какъв е панела при Сони и Самсунг.
    При SAMSUNG е лесно по стикера отзад на телевизора над серийния номер има буква определяща производителя. S (SAMSUNG-S PVA),А (AU Optronics-A MVA,P MVA),C (Chi Mei Optoelectronics-S MVA),P(CPT) има и малък стикер пак отзад долу в ляво на най долния ред има две букви и две цифри,първата определя производителя,а втората версията.Други начини са чрез сервизното меню и чрез фотоапарат с добър макро режим или силна лупа и се гледа структурата на субпикселите.
    При SONY единствено чрез стикера през решетката,фотоапарат или лупа,но не при всички модели се вижда въпросния стикер.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    13
    #822

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    здравейте-- нека някой каже ако знае от опит кое ЛЦД предава добре на мачове до 40 инча,да не му е толкова компресиран сигнала сенки квадратчета,или при кой най малко се личи разбира се не при HD СИГНАЛ.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    6
    #823

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    madmax,знаеш ли с каква матрица и дали е добра PHILIPS 32PFL5322,днес го гледах в технополис и до поставените до него lg 32lc51 и samsung 32s..предаваше по добре особено от самсунга които беше трагедия.предаваха демо на lg с даста бавни движения и когато накрая показват телевизора на самсунга голяма сива рамка а на филипса и лг черна рамка с детаили и светлосенки
    утре ще ходя в техномаркет да видя самсунг LE-32R87BD но там явно нарочно са ги отделили самсунзите от другите телевиори да не може чожек да сравнява

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #824

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ivanushka
    madmax,знаеш ли с каква матрица и дали е добра PHILIPS 32PFL5322,днес го гледах в технополис и до поставените до него lg 32lc51 и samsung 32s..предаваше по добре особено от самсунга които беше трагедия.предаваха демо на lg с даста бавни движения и когато накрая показват телевизора на самсунга голяма сива рамка а на филипса и лг черна рамка с детаили и светлосенки
    утре ще ходя в техномаркет да видя самсунг LE-32R87BD но там явно нарочно са ги отделили самсунзите от другите телевиори да не може чожек да сравнява
    На PHILIPS 32PFL5322 се срещат AUO и LG Philips(S IPS),повърхността на S IPS матрицата е по твърда от останалите матрици и по трудно остават следи когато се докосне,това се вижда добре на бял фон.
    ivanushka Лично аз щях да избирам между споменаtия от теб SHARP 32WD1 и PHILIPS 32PFL5522,а за още 50лв. от горе има и 100Hz модели,които си заслужават SAMSUNG 32M86 и TOSHIBA 32R3500

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    15
    #825

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Харесал съм си SAMSUNG LE-40F86BD. Мислите ли, че това е най-доброто в своя калс и за 2800лв?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе