Страница 86 от 300 ПърваПърва ... 3676848586878896136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1276

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Samsung LE-52A656
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037782
    5700 лв. Интересно ми е да видя сега физиономиите на специалистите по маркетинг на Sony, Philips и Sharp. Съответстващите му техни модели имат цени съответно 8400, 6800 и 6000 лв. Е, Филипс-а е с 14 битов панел... Но... ???

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    19
    #1277

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Виж обезателно този! (качество, което плаща цената)
    За момента няма втори такъв по-перфектна картина на SD сигнал , да не говорим за FULLHD.
    Това там новите модели на Самсунг, Сони, Панасоник и т.н. след като го тествах отпаднаха изобщо в днешния труден избор:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037882
    Искаш да кажеш, че нито един от изброените модели не е по-добър от този Филипст ли? Аз за съжаление не знам къде мога да ги видя всичките и да направя тази преценка. По какво ги бие?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1278

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Evlampio - виж, КОНКРЕТНО този модел!
    roughneck - който търси и се интересува намира. Относно (по какво ги бие - виж горе - писано е).

    И една новост от SID 2008:
    Новые телевизоры от AUO! менее 10 мм в толщину!
    На выставке SID 2008 (Society for Information Display), которая пройдет в Лос-Анджелесе с 20 по 22 мая,
    компания AUO представит свои новые 24-дюймовые TFT-LCD телевизоры.
    Толщина моделей составляет менее 10 мм.
    Среди других характеристик телевизоров контраст 5,000:1 и динамический контраст 200,000:1.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    19
    #1279

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    А всичките монитори, които споменах с S-IPS матрица ли са или са с други?

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    8
    #1280

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Имам още един въпрос отностно PANASONIC TH-42PY85P (http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037550).
    При StandBy (изключен режим), кинескопа е леко сив (като на телевизор CRT - това е ясно), но когато се пусне тази плазма да работи, не придобива достатъчно черно което би трябвало да е присъщо за това поколение. Тъй като не успях да се сдобия с дистанционното на телевизора докато го тествах в Техномаркет, така и не успях да разбера това може ли да се поправи в картината. Просто DVD-то което беше пуснал с такова оттегчение служителя на TM имаше образ на едно голямо гомно с извинение Преобладаваше един зеленикъв цвят на екрана и всичко беше така яко замъглено, че няма на къде повече. Не съм очаквал да видя това от плазмен телевизор, но може би проблема е в настройки. Просто моля някой с такъв телевизор да даде едно коректно мнение по въпроса с черното на точно този модел по възможност. Гледах и един Pioneer, не запомних модела, но при него StandBy режима пак си е сив като на Panasonic-а, но като го пуснах с бял шум (тъй като отново нямаше кой да ми обърне внимание и друго нямаше какво да пусна на този ТВ) черното така яко се показа, че се уплаших чак. Та, има ли черно "гадния" Panasonic PY85 или няма

    Благодаря поредварително за отговора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #1281

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    За TOSHIBA 42C3005PG гледам пишат, че подържа 1080р през HDMI:

    http://www.domo-bg.com/product_detai...ct_id=09034646 така ли е наистина? Ако се пусне от комп през HDМI и 1920*1080?
    Питам, защото SAMSUNG LE-37M87BD-R ми малнее за Хола и ще го местя в Спалнята, а за Хола искам поне 42"...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1282

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от BuHoBHy
    Имам още един въпрос отностно PANASONIC TH-42PY85P (http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037550).
    При StandBy (изключен режим), кинескопа е леко сив (като на телевизор CRT - това е ясно), но когато се пусне тази плазма да работи, не придобива достатъчно черно което би трябвало да е присъщо за това поколение. Тъй като не успях да се сдобия с дистанционното на телевизора докато го тествах в Техномаркет, така и не успях да разбера това може ли да се поправи в картината. Просто DVD-то което беше пуснал с такова оттегчение служителя на TM имаше образ на едно голямо гомно с извинение Преобладаваше един зеленикъв цвят на екрана и всичко беше така яко замъглено, че няма на къде повече. Не съм очаквал да видя това от плазмен телевизор, но може би проблема е в настройки. Просто моля някой с такъв телевизор да даде едно коректно мнение по въпроса с черното на точно този модел по възможност. Гледах и един Pioneer, не запомних модела, но при него StandBy режима пак си е сив като на Panasonic-а, но като го пуснах с бял шум (тъй като отново нямаше кой да ми обърне внимание и друго нямаше какво да пусна на този ТВ) черното така яко се показа, че се уплаших чак. Та, има ли черно "гадния" Panasonic PY85 или няма

    Благодаря поредварително за отговора.
    Нядявам се, че за теб е по-важно телевизора да има добро черно СЛЕД като има картина.
    В ТМ нямат модели на Pioneer от новата, последна серия - Kuro защото те все още са с най-доброто черно /след Samsung LED/. След тях, спокойно мога да кажа, че се нареждат моделите на Панасоник от 11-то поколение. Със една уговорка - помещението, в което се гледа не трябва да е супер светло. Не знам какъв двд диск с какво качество са ти пуснали, но черното си му е идеално и това е един най-големите му плюсове.
    Съветвам те да си доста по-настоятелен с "отегчените служители" и ги помоли поне да ти пуснат твой диск със сигурно качество, да ти пуснат телевизора в режим Cinema и баланс Warm/Топъл и ще видиш нещо съвсем различно. А като го занесеш у вас и го пуснеш на спуснати пердета или вечер на слабо осветление ще паднеш от черното, което ще "видиш".

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1283

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    http://www.consumer.philips.com/cons.../42PFL9603D-10
    Незнам как е постигнато толкова яко качество при SD и FullHD. Край на моето търсене на най-тивито! При SD сигнал качеството му е както на FullHD при Самсугите (F85, A656) да не кажа, че 2-3 пъти в повече. Кво става тука? Гледам и невярвам! М/у другото дълго очаквах така заветните 50 000:1 динамичен контраст при новите Самсунги, но да ме извиняват - ТОЗИ Филипс видимо ако е по-тяхните изчисления и описание трябва да е с около 150 000:1. Невероятно, но факт!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    54
    #1284

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Бе то хубаво, ама .... 3800 лв. за 42" ... по добре 46" A656 na Samsung. Да не говорим, че трябва и да падне цената след Европейското
    Лично мнение
    Иначе ТВ-то е супер.

    А ти виждал ли си ги някъде един до друг предаващи еднакъв сигнал, за да направиш разликата, защото изказването ти е доста смело.
    То има ли някъде дето да ми пуснат СД сигнал, за да видя как предава дадено ЛЦД ? Защото аз съм се загледал в гореспоменатия Самсунг, но ми е интересно как ще се държи със сателитна телевизия от Булсат, но не знам къде мога да видя подобна демонстрация. Че тези филмчета дето са ги пуснали рекламните са с такова качество, че то работата е ясна ...

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1285

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    http://www.consumer.philips.com/cons.../42PFL9603D-10
    Незнам как е постигнато толкова яко качество при SD и FullHD. Край на моето търсене на най-тивито! При SD сигнал качеството му е както на FullHD при Самсугите (F85, A656) да не кажа, че 2-3 пъти в повече. Кво става тука? Гледам и невярвам! М/у другото дълго очаквах така заветните 50 000:1 динамичен контраст при новите Самсунги, но да ме извиняват - ТОЗИ Филипс видимо ако е по-тяхните изчисления и описание трябва да е с около 150 000:1. Невероятно, но факт!!!
    Как го видя това качество на SD като на HD? Аз външен скалер за няколко хил. долара не съм виждал да го постига и се съмнявам телевизор да може. Иначе наистина работи добре на SD. Philips са много напред по този показател.
    Иначе, аз на написани показатели за контраст не вярвам. Още не намирам реални стойности за този модел, но за мен контраста разликата във най-светлия и най-тъмния участък при правилно настроена за гледане картина. Моделите със над 2000:1 се броят на пръсти. Амбилйата му обаче помага за засилване на това усещане.
    Знаеш ли с каква матрица е този модел?

  13. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    8
    #1286

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодарности на lazarus18 за поста!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    9
    #1287

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    в ''Домо'' има Samsung 40 N87.След серийния номер няма никакъв символ.Какъв е възможно да бъде панелът?
    Благодаря предварително.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #1288

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    http://www.consumer.philips.com/cons.../42PFL9603D-10
    Незнам как е постигнато толкова яко качество при SD и FullHD. Край на моето търсене на най-тивито! При SD сигнал качеството му е както на FullHD при Самсугите (F85, A656) да не кажа, че 2-3 пъти в повече. Кво става тука? Гледам и невярвам! М/у другото дълго очаквах така заветните 50 000:1 динамичен контраст при новите Самсунги, но да ме извиняват - ТОЗИ Филипс видимо ако е по-тяхните изчисления и описание трябва да е с около 150 000:1. Невероятно, но факт!!!
    Виждам ,че го хвалите този Филипс 42PFL9603D , а 42PFL7603 го плюете!!! Действително разликата в цената им е огромна 1300лв, което предполага и разлика в качеството! Освен 100 нz какво има в повече 9-ката!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    40
    #1289

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Виждам ,че го хвалите този Филипс 42PFL9603D , а 42PFL7603 го плюете!!! Действително разликата в цената им е огромна 1300лв, което предполага и разлика в качеството! Освен 100 нz какво има в повече 9-ката!!!
    Аз не видях някой да го плюе, просто разликата е в 100Hz и време за реакция - при 9603 и 9703 е 2ms, а при 7603 6 ms.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #1290

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    И аз очаквах този Филипс, но ме разочарова! Не е това което трябваше да е. Някакъв измислен социален модел е (орязан от всякъде).
    За да е О.К. търси всичко от новите им което започва с 9 и е от сега!!!

    Става дума за 42PFL7603, но така и не разбрах какво му е орязано!!! Дано някой , който има такъв модел да пише за какво става дума ... пък и е на промоция 2499лв в ТРОЛИС и дали тази разлика от 1300 лв с 9603 си заслужава!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе