Страница 96 от 300 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1426

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Обедих се, че на живо ВСИЧКО изглежда ДОСТА различно!
    В повечето случай отрицателно! Правилно си избрал 37М86 - купувай смело, другото не само, че е скъпо, но и МНОГО компромисно.
    Успех!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #1427

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    lazarus18 не плаши хората, 50 инча може да се гледа и от доста по близо, зависи си до човека, а и от панасоник казват че 50 инча могат да се гледат от 190 см минимум, така че споко
    izwerga няма как, за тези телевизори си трябва добър сигнал, не забравяй че кинескопа ти е с ниска разделителна способност и там лошия сигнал се вижда добре!
    Все пак от вчера евроком предлага 4 HD канала, до седмица и ITV Partner пускат HD канали

  4. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1428

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Хайде сега да разучим едно упражнение, което има способността да ни откаже от безмислените спорове относно минималното разстояние, от което трябва да се гледа един LCD телевизор с Full HD разделителна способност.
    1. Отивате на кино. За препоръчване - някоя "Арена";
    2. Купувате си билет за ред, който е на 2/3 от общия брой редове отдалечен от екрана;
    3. Протягате един от горните си крайници напред до изпъване. Дланта трябва да се опита да закрие екрана, т. е. да лежи в плоскост перпендикулярна на оста на погледа Ви;
    4. Наслагвайки дланите една до друга, виждате с колко длани можете да закриете екрана на киното, вертикално и хоризонтално. При мен са около 2/5 броя длани.
    5. Повтаряте същото упражнение в къщи, пред екрана Вашия Голям телевизор, от обичайното разстояние, от което сте свикнали да го гледате.
    6. Като резултат, сами преценявате, дали гледате домашно кино, или не.

    Най-общо казано, на това му се вика тест на зрителния ъгъл :-)
    Успех!
    :-))))))))

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1429

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    lazarus18 не плаши хората, 50 инча може да се гледа и от доста по близо, зависи си до човека, а и от панасоник казват че 50 инча могат да се гледат от 190 см минимум, така че споко
    izwerga няма как, за тези телевизори си трябва добър сигнал, не забравяй че кинескопа ти е с ниска разделителна способност и там лошия сигнал се вижда добре!
    Все пак от вчера евроком предлага 4 HD канала, до седмица и ITV Partner пускат HD канали
    Имах предвид, че ако гледа от по-близо SD телевизия ще изглежда зле. За HD сигнал е ясно.

    adtomov, това все пак е телевизор. Няма телевизор, който да ти даде истинско кино усещане. Освен може би този от новата промоция на ТМ:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09033224

    Да им се чуди човек на акъла да включат нещо такова на промоция.

    За мен екраните в Арена са прекалено големи. Аз не влизам в салона ако не мога седна на последните 3-4 реда.
    На по-предните редове може да хванеш тендовагинит

    При мен на проектора се гледа от 4 метра на 240 см широчина на екрана, което е 108" диагонал и бих казал че е уникално за филми, но не бих гледал телевизия с такъв екран.
    Много хора си купуват телевизора предимно за гледане на телевизия и то SD сигнал и сметките са съвсем различни.

  6. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1430

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    lazarus18, моят критерий е такъв. Наясно съм, че не мога да го постигна в домашни условия, поне не и със средствата, с които разполагам. Ноооо, ще грабна максималното възможното. :-)
    Не предпочитам проектор. Не и засега. :-)
    Аз съм от тези екзотични екземпляри, при които телевизорът може да се окаже по-скъп от автомобила...
    :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

  7. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1431

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @maxnik
    Панасоника е прекрасен като монитор през HDMI.
    Само го провери за утечки от ъглите.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1432

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @max nik
    Ето ти и по-скъп вариант. Ако наистина можеш да си надвишиш бюджета го тествай задължително:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038238

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #1433

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    adtomov, нещата с TV и кино са неособено съпоставими -сметките не опират само до зрителния ъгъл, а и до разделителна способност. При 35mm. филм говорим поне за 1600 линии, което ще рече близо 1,5x 1080... и 3х SD TV. нека не обсъждаме субективните критерии, че ще стане една каша.
    Преди доста години ни набиваха едни максими в главите, но май и сега са в сила "Всекиму според потребностите, всекиму според възможностите".

  11. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    7
    #1434

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от bgm
    @maxnik
    Панасоника е прекрасен като монитор през HDMI.
    Само го провери за утечки от ъглите.
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    @max nik
    Ето ти и по-скъп вариант. Ако наистина можеш да си надвишиш бюджета го тествай задължително:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038238
    Благодаря!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    40
    #1435

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от max_nik
    Благодаря!
    Посочените няман тунер DVB-C за цифрова кабелна ТВ. Аз не се сещам за други, освен СОНИ да имат такива вградени тунери. Може и да имат де - потърси!

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1436

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от imi_s
    Посочените няман тунер DVB-C за цифрова кабелна ТВ. Аз не се сещам за други, освен СОНИ да имат такива вградени тунери. Може и да имат де - потърси!
    Аз не знам да има 37 инча Сони със кабелен тунер.
    Освен този, но май още не се продава:
    http://www.sony.bg/view/ShowProduct....Sony+BRAVIA+TV

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #1437

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте! Тези дни ще си купувам телевизор, че наближава европейското. ТВЪРДО съм се спрял на Samsung LE-40F86BD. Навсякъде обаче чета, че екрана му е широкоформатен 16:9. Това означава ли, че не поддържа други формати? Защото съм гледал мач на такъв телевизор и футболистите изглеждат много сплескани!?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #1438

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008


  17. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1439

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lako
    Здравейте! Тези дни ще си купувам телевизор, че наближава европейското. ТВЪРДО съм се спрял на Samsung LE-40F86BD. Навсякъде обаче чета, че екрана му е широкоформатен 16:9. Това означава ли, че не поддържа други формати? Защото съм гледал мач на такъв телевизор и футболистите изглеждат много сплескани!?
    На тв-то задаваш 4:3 и си го гледаш нормално с две черни рамки отстрани.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1440

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lako
    Здравейте! Тези дни ще си купувам телевизор, че наближава европейското. ТВЪРДО съм се спрял на Samsung LE-40F86BD. Навсякъде обаче чета, че екрана му е широкоформатен 16:9. Това означава ли, че не поддържа други формати? Защото съм гледал мач на такъв телевизор и футболистите изглеждат много сплескани!?
    Всички модели са широкоформатни и са 16:9. Това значи, че за да гледаш телевизия, която стандартно е във 4:3 формат, трябва или да гледаш точно 4:3 формат със 2 черни ленти отстрани на екрана, или да зуумнеш картината така че да изрежеш част от картината отгоре/отдолу, или да разтегнеш/разкривиш образа че да запълни екрана до 16:9. Повето модели имат така нареченото интелигентно разпъване, при което образа в средата е сравнително правилен за сметка на разкривяването по краищата.
    Малко е досадно, но се свиква.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе