Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #181

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Ок ,благодаря.успокоих се.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #182

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте отново. Преди малко дойдоха да вземат размери за дограмата. Понеже бях чел разни работи, помолих момчето, като дойдат да монтират, да я направят с котви и с хидроизолационна лента. За котвите го убедих, макар да твърдеше, че с болтове през профила е по-здраво, обаче за хидроизолационната лента нещо не беше ентусиазиран. Едното съображение е, че се оскъпява, а другото, че по-трудно се обръща после върху лентата. Според него, ако се обърне кадърно, и без хидроизолационна лента ще е добре. Дайте ми съвет, да настоявам ли за тая лента? Може ли примерно само отвън или отвътре да се сложи? Благодаря ви предварително!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #183

    Съвет в избора на PVC дограма


    Направи я така и няма да съжаляваш! Обръщането го направи с АПА лайсна. Външната лента е дишаща ,а вътрешната не. Лепи се за мазилката с неутрален силикон или PU . Снимките са от моята къща
    Този пост е редактиран от Miro1972; 11-06-16 в 23:03.
    justify одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #184

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Благодаря за отговора! Скъпо ли е поставянето на лентата? И най-вече - трудно ли е самото поставяне и има ли вероятност да не го направят както трябва? Щото нещо нали ви казвам, хич не им се занимава на майсторите - може би нямат опит с тая лента, не знам. А още нещо да питам - ако все пак не го направят с лента, с какво да се уплътни отвън ъгъла между прозореца и стената, там където ще излезе пяната. Идеята ми е следната - изрязва се пяната и върху нея подмазваме по ъгълчето с широка ивица от силикон примерно и вече отгоре обръщаме с парчета фибран. Въпросът е какво да е това нещо? Акрилен уплътнител ли, силикон ли?

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #185

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar Kostov Виж публикацията
    Идеята ми е следната - изрязва се пяната и върху нея подмазваме по ъгълчето с широка ивица от силикон примерно и вече отгоре обръщаме с парчета фибран. Въпросът е какво да е това нещо? Акрилен уплътнител ли, силикон ли?
    Не мога да помогна за лентата,но ако решите да ползвате уплътнител или силикон, задължително да е водоустойчив и да го пише на флакона,а не щото някой продавач-консултант го е казал.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #186

    Съвет в избора на PVC дограма

    Церезит имат такава лента. Има леплив слой,който залепва за дограмата. Първо се слагат котвите, после се монтира дограмата с анкери през котвите . Залепва се външната лента към стената . Запенва се дограмата и веднага се затваря вътрешната лента. Така връзката става въздухо и водоплътна. Ако нямаш външна изолация си монтирай дограмата на външния ръб на мазилката ,както е на снимката. После лепиш топлоизолация без обръщане 10 см . Така се прекъсва термомоста.
    Фирмата ,която ми я прави работи само така, но работят само над 1000кв.м.
    Този пост е редактиран от Miro1972; 14-06-16 в 06:25.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #187

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте, днеска ни монтираха дограмата, за която съм питал по-горе. Искам да ви питам, според вас дали става дума за правилен монтаж. Притесненията ми са основно свързани с котвите, с които я монтираха. Монтажът действително беше труден, защото стената е тънка и се наложи да разпробиват допълнително самите котви. Това обаче едно на ръка. Другият проблем беше с монтажа на котвите към самата дограма. Аз мислех, че те просто се фиксират към ония ръбчета по външната част на профила. Обаче майсторите ги захванаха с видии и в крайна сметка профилът пак е продупчен, въпреки моето настояване и желанието ми да се пробива профилът колкото се може по-малко. Твърдяха, че не се нарушавал така профила, защото не бил пробит през цялото си сечение. По едно време предложиха да я монтират само на пяна. Може би така щеше да е по-добре? Вие какво мислите? Прилагам снимки.

    Това е фиксирането на котвата към профила. Тази котва отделно беше за друг размер профил, но след като се разхвърлях отидоха и си намериха правилни котви.
    IMG_20160702_100459.jpg Photo by Dimicha | Photobucket
    IMG_20160702_100447.jpg Photo by Dimicha | Photobucket

    Това пък е монтажът на подпрозоречния перваз:
    IMG_20160702_100426.jpg Photo by Dimicha | Photobucket
    IMG_20160702_100533.jpg Photo by Dimicha | Photobucket
    Хванат с видии пак през профила ;( Видиите са толкова натегнати, че на втората снимка се вижда как са сгънали дъската

    Крайният резултат:
    IMG_20160702_121718.jpg Photo by Dimicha | Photobucket
    IMG_20160702_121921.jpg Photo by Dimicha | Photobucket

    Аз ли сбърках, че ги накарах да я правят с тия котви или трябваше с анкери както си е стандартно?

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #188

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Какво препоръчвате като профил - 5 камерен на Трокал или Рехау?

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #189

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Трокал

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #190

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте, може ли коментар за разликите, плюсове и минуси на два обкова - Сигения и Roto. Дограмата ще е една и съща, но две фирми работят с различен обков. Предполагам, че ако попитам директно коя от двете изпълнява по-добре поръчките няма да получа отговор... Благодаря за мненията ви

  13. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #191

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Roto,а на какъв профил ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #192

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Саламандер
    aneta одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #193

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    А има ли комбинация PVC дограма/обков, където да можеш да затвориш прозорец с два пръста - единият придържа затвореното положение, а другият върти дръжката. Виждал съм такава алуминиева, но PVC-то все тегаво ми затваря. /На мене лично не ми е проблем, но за някои от домашните затварянето идва малко сложно./

  17. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #194

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма



    - - - - - - - - - -

    Ако е от елипсовидните ги поизправяш вертикално на крилото,ако е от кръглите- сменяваш уплътненията с по тънки
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #195

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Какво препоръчвате като профил - 5 камерен на Трокал или Рехау?
    Рехау брилянт дето бяха си беше добра 5 камерна дограма!
    Има водобран на крилото!! Трокала нямаха - май още нямат водобран!
    А по отношение на цената, в момента 70/76 на Профилинк е почти 1:1 с Рехау профила както визуално, така и като параметри.
    Почти не се забелязва кой знае каква разлика погледнати едно до друго!. Имам и от двата и съм доволен. Комбинирал съм ги с Мако обко,в с микро отваряне и забележки нямам нито от рехау дето е 5-6 г вече, нито от Профилинк - но него го монтирахме това лято та ще видим ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе