Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 332

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #196

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Взех вече Рехау 5 камерна с 4с, обков Мако и 32мм стъклопакет. Доволен съм от изпълнението и монтажа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    20
    #197

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Да разбирам ли че имаш 1000 кв.м. дограма у вас!?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Церезит имат такава лента. Има леплив слой,който залепва за дограмата. Първо се слагат котвите, после се монтира дограмата с анкери през котвите . Залепва се външната лента към стената . Запенва се дограмата и веднага се затваря вътрешната лента. Така връзката става въздухо и водоплътна. Ако нямаш външна изолация си монтирай дограмата на външния ръб на мазилката ,както е на снимката. После лепиш топлоизолация без обръщане 10 см . Така се прекъсва термомоста.
    Фирмата ,която ми я прави работи само така, но работят само над 1000кв.м.
    Да разбираме ли ,че имаш у вас над 1000 кв.м. дограма!?Извиявам се,ако не съм те разбрал правилно....

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #198

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Не, имам 62 кв.м. ! Приятели са.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #199

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте Колев,
    не е трябвало да се поставят котви, така профилът се наранява, губи се целостта.
    Трябвало е да се поставят анкерни болтове и пяна. Когато тя изсъхне технологично, процесът е завършен и щадящ, това е напълно достатъчно.

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Саламандер
    Рото е добър обков, но дограмата не е висококачествена.
    Добра идея е друга марка дограма да се провери.
    Този пост е редактиран от aneta; 16-10-16 в 15:09.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #200

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от aneta Виж публикацията
    Рото е добър обков, но дограмата не е висококачествена.
    Добра идея е друга марка дограма да се провери.
    Мисля да слагам BluEvolution на Саламандър с 3 стъкла и обков Рото. Споделете за по-качествена добрама?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #201

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте колеги,

    Знам, че това не е по темата, но искам да информирам колкото се може повече хора за майстора от долните редове.

    Здравейте,

    Искам да ви разкажа за горчивия си опит с майстор на топлоизолация.
    Преди месец след голямо търсене и серия откази от всички сериозни фирми за топлоизолация успях да намеря един майстор ТониСтрой ЕООД, ЕИК 124708069, който каза, че може да започне веднага, след като подпишем договор и дам 50% от сумата. Така започнаха и проблемите, които са:
    1. Каза, че използва само най - качествените материали, а се оказа, че ще използва най - евтините от АНГРО (както и да е, това го приех)
    2. Договора, който ми даде да подпишем (след 2 дни разправия) е толкова несъстоятелен, че не знам как да ви опиша. Най - отгоре вместо фирмата и булстат е написано само TONI STROY, когато тръгна да си пише името майстора, написа ТОНИ ГЕОРГИЕВ, а след справка в търговския регистър видях, че управител и собственик е ЮКСЕЛ ИСМЕТ РЕДЖЕБ, 7106228020. Няколко пъти повдигнах въпроса на "ТОНИ ГЕОРГИЕВ" как е истинското му име, защото го чух, че говори на Турски (нямам нищо лошо към турците, просто искам да е честен), но той така и не ми каза, а само ми се смееше.
    3. За една седмица хубаво и слънчево време, той налепи само 5 квадрата изолация. Аз му казах, че по новините на НОВА, БТВ и БНТ са казали, че другата седмица цялата ще вали, а той ми отговори, че хората от новините не били Ванга, че да знаят. Оказа се, че хората от новините на НОВА, БТВ и БНТ познаха и следващата седмица валя дъжд, но това не му попречи в дъжда да лепи изолация (нямам думи просто).
    4. Бяхме се разбрали да премести водосточната тръба, но после се оказа, че не можел, та аз използвах скелето му и си го преместих и случайно видях, че козирката която ми е сложил над изолацията е с обратен наклон. На следващия ден го попитах защо е така и няма ли да има проблем при един дъжд, той ми отговори, че е направено идеално от него и дава 5 год. гаранция.
    5. Между другото през тези 3 седмици сметката набъбна няколко пъти със по 100 - 200 лв., а материалите бяха разпилени из целия ми апартамент.

    Както и да е виках си само - да я направи един път тая изолация и да се махне. Така и стана направи 20 квадратни метра изолация за 3 седмици и се махна, но проблемите не се махнаха след него.

    На 20.11.2017г., София осъмна със сняг, но още същия ден снега се стопи, а на мен на една от външните ми стени се появиха мокри петна. Веднага звъня на майстора "Тони Георгиев" от великата фирма ТониСтрой ЕООД, която ми е дала 5 год. гаранция, за да му кажа за проблема. След час реши да дойде и да види какво е станало, гледа, гледа, гледа, гледа и каза цитирам "петната образуват триъгълник и не може да са от изолацията, не може да е влезнало вода зад козирката и не знае от какво са, само знае, че не са от изолацията и това е. След 30 мин. спор с него ми каза, че можело да минават тръби от там, което мен ме шокира, защото това първо е външна стена и второ вижда се и с просто око, че там няма тръби и никога не е имало, нито на долния, нито на горния, нито на моя апартамент.

    Сега ще се мъча пак Аз да си решавам проблемите, за съжаление, но така ще е докато има такива майстори ще има израза - Пази Боже майстор да ти влезе в къщата.

    Това е сайта на пишман майстора с "хиляди квадрати изолация зад гърба"
    Начало | ТониСтрой

    Поздрави,

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #202

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Привет!Налага се спешно да сменя вратата на терасата,а заедно с нея и два прозореца с PVC дограма.Обаче...нямам идея коя фирма в Пловдив ще направи монтажа качествено,какъв профил да избера...По възможност да предлагат и обръщане.Голяма дилема!Четох из нета за профили,фирми - почти навсякъде има негативни мнения за фирмата,която първоначално съм избрал,което или означава да скачам на сляпо,или да предпочета фирмата с най-малко негативни коментари т.е пак непознати.Затова всеки,който наскоро е сменял дограма в Пловдив и може да даде някакво мнение,най-вече за работата на майсторите, да пише смело!
    Благодаря предварително!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #203

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Трябва ми съвет - 6 камерна KMG или Profilink да сложа?

    Мнения за обков Endow някой има ли ?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #204

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от zumbaio Виж публикацията
    Трябва ми съвет - 6 камерна KMG или Profilink да сложа?

    Мнения за обков Endow някой има ли ?
    троен стъклопакет, все тая на каква пластмаса

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #205

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    Привет!Налага се спешно да сменя вратата на терасата,а заедно с нея и два прозореца с PVC дограма.Обаче...нямам идея коя фирма в Пловдив ще направи монтажа качествено,какъв профил да избера...По възможност да предлагат и обръщане.Голяма дилема!Четох из нета за профили,фирми - почти навсякъде има негативни мнения за фирмата,която първоначално съм избрал,което или означава да скачам на сляпо,или да предпочета фирмата с най-малко негативни коментари т.е пак непознати.Затова всеки,който наскоро е сменял дограма в Пловдив и може да даде някакво мнение,най-вече за работата на майсторите, да пише смело!
    Благодаря предварително!
    Ако не си сменил дограма, пиши на лични .
    Давам номер/телефон/ , на човек,който върши работа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    троен стъклопакет, все тая на каква пластмаса
    Не знам дали е сарказъм?
    Но стъклопета се е стъклопет!

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #206

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    абсолютно не е сарказъм

    хората почти винаги пренебрегват факта, че площта на стъклопакета е далеч по-голяма от тази на пластмасата, че стъклото е далеч по-добър проводник на топлина от пластмасата, и че даването на повече пари за пластмасата за сметка на тънък единичен пакет е прецакване

    далеч по-важно е колко дебела ще ти е железарията в пакета, защото повечето са с 1мм в профила, което ги прави далеч по-податливи на усукване и нестабилност при/след монтажа
    ако си късметлия ще ти се падне 1,5мм

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #207

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Избягвай троен стъклопакет на рехава дограма. Моите вратопрозорци са 2.3м високи и среден клас дограма трокал е увиснала трябва да ги викам за донастройка. На юг съм с двоен стъклопакет (нарочно) и нямам този проблем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #208

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте,

    Аз съм за троен стъклопакет на 1000%. Профила на дограмата не е толкова важен. Ако е изработен добре и е вложено хубаво и дебело желязо, ако е с хубав обков (Мако, ГУ или нещо др. хубаво) и ако е монтирана добре, то тогава профила не е от значение и най- смотания профил ще изкара много дълго време. Аз съм монтирал дограма преди 5-6 год., която не е мръднала (нито е провиснала, нито профила е остарял, нито двуосовия механизъм има някакъв проблем).
    Препоръчвам много - много хубави стъклопакети и по - обикновенна дограма, но хубави изработена и монтирана с дюбели и отвесирана и нивелирана.

    Поздрави,

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #209

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Не ви трябва троен.Практиката от години е показала, че обикновен двоен бяло-бяло върши на практика абсолютно същата работа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #210

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Имам и KMG (сложен от строителя) и Profilink Premium 6-камерна на терасата... KMG e 2 класи отдолу, дори гумените уплътнения са им дроб и зимата духа и свири вятъра през тях, та лепих уплътнения за врати на плоската част на дограмата. Да не говорим, че се гъне като кашкавал. Не знам колко е дебел обкова не съм тръгнал да меря с шублера.
    Като поръчвах дограмата за терасата Profilink излизаше 30-40лв по-скъп (900лв цялата дограма).. така че нямаше какво да го мисля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 11:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 04-09-12, 00:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 12:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 21:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе