Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 169

К-стъкла - има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #151

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Стъклопакета е този, 4-5 камерна е минимумът. Няма смисъл да слагаш 3 камерна дограма. Най добре 6 камерна, широк профил 80-90мм с 3 уплътнения.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #152

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Ка стъклото е за северни прозорци да не ти стане горещо през лятото.Гледай широчината на стъклопакета това е видимо колко пакетна е дограмата може и да не разбереш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #153

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Монтирани са ми според проекта за саниране двойни стъклопакети с бяло и К стъкло на север. На юг бяло с 4 сезона. Как да проверя дали са именно такива стъклопакетите? И дали е монтирано на правилното място в пакета специалното стъкло?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #154

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Проверява се с пламъка на запалка до стъклото. Отражението на к-стъклото лилавее


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #155

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Проверява се с пламъка на запалка до стъклото. Отражението на к-стъклото лилавее
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    А стъклото 4 сезона как се проверява?
    Може ли да се разбере на кое стъкло от стъклопакета е специалното покритие? И на коя него повърхност? Нали това също е много важно.
    На проекта от север трябва да имаме К стъкло, а от юг - стъкло 4 сезона. Възможно и е доставчика на дограмата или строителя монтажник да лъже?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #156

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    И двата типа се проверяват по този начин.
    4-те сезона е зеленикаво. К стъклото покритието е отвътре, към стаята. 4-те сезона е най-външното стъкло от стъклопакета (ако е двоен) и покритието е към околната среда.
    Тези стъклопакети нямат ли залепени етикети с всички данни? По тях можеш да провериш какъв тип са ти монтирали.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #157

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    И двата типа се проверяват по този начин.
    4-те сезона е зеленикаво. К стъклото покритието е отвътре, към стаята. 4-те сезона е най-външното стъкло от стъклопакета (ако е двоен) и покритието е към околната среда.
    Тези стъклопакети нямат ли залепени етикети с всички данни? По тях можеш да провериш какъв тип са ти монтирали.
    Етикетите са еднакви от север и от юг. Прикачил съм снимка в поста. Защо ще слагат еднакви на двете фасади? Затова искам сам да ги проверя. Как да разбера покритието на кое от двете стъкла е и от коя страна?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #158

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    На етикета пише нискоемисийно или к-стъкло и газ аргон между стъклата.

    - - - - - - - - - -

    На другата фасада трябва да пише високоен. (високоенергийно или 4-сезона)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #159

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Знам какво пише на етикета и какво трябва да има двете фасади. Но и на двете фасади писах, че имам само такъв етикет. Затова искам сам да проверя какво са ми сложили.
    1. К-стъкло, ако е монтирано на юг: ще стане ли парник стаята? Нямаме климатик и нямаме нужда досега от него.
    2. Как може да се разпознае стъклопакета: К-стъкло или 4 сезона?
    3. Как може да се разбере къде е специалното покритие: на кое от двете стъкла и от коя му страна?
    4. Стъклото 4 сезона спира слънчевото греене навътре към стаята само през лятото? Зимата вероятно държи по-студено от К-стъклото?
    Не ми се вярва да получа точни отговори, но благодаря предварително за тях?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #160

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Каквото пише на етикета такова е. Щом е напълнен стъклопакета с аргон според мене е произведен от Ролпласт. Предположение. От години при тях аргона не е опция, а е по дефолт.
    Западното изложение е по фатално ако си с к-стъкло. При мене всичко е югоизточно, едната дограма я поръчах с 4-сезона и стаята си е направо студена пролет и есен. Другата е с к-стъкло и е перфе. Тези двете са с троен стъклопакет. Третата е от друга фирма, по заявка двоен стъклопакет с 4-сезона. Горе долу бива, но там не съм сигурен какво точно е сложена. Лятото става малко топличко.
    Не знам колко съм бил полезен.
    Поздрави,

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #161

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от krasengn Виж публикацията
    3. Как може да се разбере къде е специалното покритие: на кое от двете стъкла и от коя му страна?
    4. Стъклото 4 сезона спира слънчевото греене навътре към стаята само през лятото? Зимата вероятно държи по-студено от К-стъклото?
    1. Западното изложение е по-драматично защото през лятото слънцето е високо и южните изложения нямат много оргята площ в стаите докато при запад слънцето идва ниско и вкарва много енергия вътре. Зимата си е все аванта.
    2. Не мога да отговоря. при мен има к-бяло-4сез в троен пакет и наистина едно от отраженията е лилаво и едно зеленее ама кое кое е и дали е от правилната страна незнам. Става и с отражението на крушка отвътре или на луната нощем.
    3.покритията трябва да са от вътрешната страна на стъклото за да не се износват при почистване или нараняват при транспортиране. Покритията са тънки за да не нарушават много пропускливостта на светлина.
    4. високоенергийното (4сез) покритие отразява топлината в двете посоки през всички сезони. докато нискоемисионното (к) задържа топлината вътре, но позволява слънчевата топлина също да влиза и я задържа. За това и не се препоръчва за южни и западни изложения.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #162

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Имам следното питане. При 3-ен стъклопакет възможна ли е комбинацията бяло-К-К. Целта е и 2-те К стъкла да са функционално ориентирани да пропускат слънчевите лъчи в посока стаята, а не второто стъкло, което се пада външно(К-б-К) да се явява стопер за лъчите поради обърнатото му положение върху спрямо стаята. Така ще имаме същия коефициент на изолация Ug и зимата ще влиза повече слънчева топлина (Solar factor, g(%) е по-висок)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #163

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Като плащаш всичко можеш да поръчаш. Дали има смисъл е хубаво да проучиш.
    Тук има някаква сравнителна таблица Стъклопакет

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #164

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Търся комбинацията от добри изолационни свойства на стъклопакета с това той да пропуска на вътре към помещението колкото се може повече слънчева енергия през зимата, когато слънцето е ниско. Помещението е южно. Та вариантите са два К-б-К и б-б-К. При К-б-К като изолатор е по-добро, но пропуска по-малко слънчева енергия, заради външното К стъкло. Имам в нас двоен стъклопакет монтиран по грешка с К-то навън и в стаята се усеща как слънцето зад него не сгрява така както съседния монтиран с К-то на вътре(правилно). Та за това се замислих ако външното К се монтира като средно стъкло с посока като вътрешното К-стъкло ефекта зимата ще е по добър. Но да ли няма да предизвика проблеми със стъклопакета поради температурни разширения.. Както се колебая в избора между К-б-К и б-б-К.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #165

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    А лятото как ще се охлаждате? Аз съм с К-б-К и сега при слънце вътрешното стъкло е горещо! На пролет ще го сменям със слънцезащитно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Три стъкла на стара дограма - дали ще има ефект?
    От mitakata във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-11, 21:48
  2. Отговори: 12
    Последно: 24-03-09, 20:53
  3. Отговори: 9
    Последно: 17-03-08, 15:13
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 02:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 06:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе