Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 281
Like Tree48Одобрявам

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #76

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Благодаря за съветите! Отпада значи корка.

    - - - Обновено - - -

    Добре де...ако налепя на тавана, от вътрешната стена релефни стиропорени плоскости от 10мм, ще има ли ефект за топлоизолацията, в сравнение с окачен таван/растерен/ + минерална вата - като се има в предвид разликата в цената и трудоемкоста на окачения /растерен/ таван - ще има ли голяма разлика в топлоизолацията - с една дума - заслужава ли си труда и парите?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #77

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Чакам компетентни отговори и съвети!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #78

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Разликата е огромна, като между 10 мм изолация и 50 мм изолация.Ще ти свърши някаква работа /тавана ти ще е топъл на допир/, но няма да е това, което може да се очаква от една нормална изолация на тавана.Можеш да си налепиш паната /продава се лепило в кофички за тях/ и ако не ти хареса ефекта, догодина нормална изолация.
    Този пост е редактиран от edi1; 13-02-13 в 13:15.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #79

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    То май за всичко е така, на принципа проба - грешка! Нали за това и питам, преди да си хвърля парите - много ясно, че като пробвам всяка година всички възможни изолации и ще стане ясна работата, ама не е това идеята!:rolleyes: Дали си заслужава инвестицията, спрямо другия по-евтин вариант? Разбирам, че с ватата ще е по-добре, но въпроса е с колко ще ми се вдигне температурата в стаите?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #80

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Изолацията не повдига температурата в стаите,а намалява загубите на топлина през стени, подове и тавани. Дори да направиш 50см изолация с вата, ако не отопляваш няма как да се увеличи температурата.
    Ватата е много по-добър изолатор аз имам наблюдение над вата и стиропор. Мисля напролет да махам стиропора и да правя картон с вата.
    mirandi одобрява това.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #81

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ако над теб живеят хора, т.е. тавана ти не е външен тогава няма да има голяма разлика м/у стиропорените плоскости и окачения таван с вата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #82

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Над мен живеят само гълъби. Замяната на стиропора с вата съм предвидил и за стените. Имам и външна изолация от 5см стиропор.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #83

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Ватата е много по-добър изолатор аз имам наблюдение над вата и стиропор.
    Това на базата на какво го твърдиш защото изследванията показват че ватата е маалко по-зле от стиропора (ЕПС) и малко повече зле от фибрана(ХПС)


    1. Вата (около 0.040 W/(m·K))
    2. ЕПС (0.032 to 0.038 W/(m·K))
    3. ХПС (0.029 до 0.039 W/(m·K))
    Нито едно от трите не бих нарекъл "моного по-добър изолатор". Всяко си има предимства и недостатъци, изолационните им качества са твърде подобни.

    Нещо което бих нарекъл много по-добър изолатор е вакуумния панел - изолационните му показатели са 7-10 ПЪТИ по-добри от горните 3. Разбира се цената е почти толкова нагоре, което го прави неприложим за изолация на жилища.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #84

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Твърдя го на база опит, в едната стая имам вата в другата стиропор, площта/обема почти еднакъв (1м2 повече при ватата). Отоплявам еднакво и в 2те помещения с климатици, там където е стиропор заминават 100kW повече ел. енергия за 30 дни от най-студения период (декември-януари). Помещението със стиропор се затопля много по-бавно от това с вата.
    Освен това ватата, която ми монтираха лятото е кнауф http://knaufinsulation.bg/sites/bg.k...lassic_035.pdf с коефициент 0.035

    Комфорта в помещението с вата е много по-добър и за себе си смятам, че ватата е по-добрия изолатор от компонентите за вътрешна изолация. Смятам да махна стиропора и да изолирам с вата, до година по това верме може да ме питаш как е.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #85

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Твърдя го на база опит, в едната стая имам вата в другата стиропор, площта/обема почти еднакъв (1м2 повече при ватата). Отоплявам еднакво и в 2те помещения с климатици, там където е стиропор заминават 100kW повече ел. енергия за 30 дни от най-студения период (декември-януари).
    Ми да видим сметката: 100КВч предполагам. Това дава 138Вата моментна консумация повече за едното помещение.

    Моля те дай квадратурата и месечното потребление на помещенията. Тези 100КВтч какъв % от цялостната консумация са? Както и квадратурите на помещенията. Този 1м2 разлика какъв % от квадратурата им е?

    Също имай предвид, че човек също генерира топлина и то от подобен порядък 100на вата. Ако едното помещение го обитава един двама човека повече също може да ти окаже влияние.

    Още дограми изложения слънчево греене според мен също могат да дадат подобни разлики.
    kalcheff1 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #86

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ако над теб живеят хора, т.е. тавана ти не е външен тогава няма да има голяма разлика м/у стиропорените плоскости и окачения таван с вата.
    Живеят хора над мен - не съм последен етаж.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Това на базата на какво го твърдиш защото изследванията показват че ватата е маалко по-зле от стиропора (ЕПС) и малко повече зле от фибрана(ХПС)


    1. Вата (около 0.040 W/(m·K))
    2. ЕПС (0.032 to 0.038 W/(m·K))
    3. ХПС (0.029 до 0.039 W/(m·K))
    Нито едно от трите не бих нарекъл "моного по-добър изолатор". Всяко си има предимства и недостатъци, изолационните им качества са твърде подобни.

    Нещо което бих нарекъл много по-добър изолатор е вакуумния панел - изолационните му показатели са 7-10 ПЪТИ по-добри от горните 3. Разбира се цената е почти толкова нагоре, което го прави неприложим за изолация на жилища.
    Може ли някакви линкове за продажба на тези вакумни панели да ги видим?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #87

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Не ги поглеждай, няма смисъл.Цените са космически.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #88

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Просто нямам разстояние за вата и за това питам за стиропорени плоскости - нито в кухнята има разстояние, заради шкафовете, нито в спалнята, заради гардероба, който е почти до тавана, нито в детската, нито в коридорите - пак заради гардеробите! Само в хола има разстояние и позволява растерен таван с вата. Не мисля да си сменям цялото обзавеждане заради изолацията!:rolleyes:
    Давайте акъл!

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Не ги поглеждай, няма смисъл.Цените са космически.
    Просто ми стана интересно - дай да ги видим! И защо са космически цените им - да не са с материали от космоса?! Какво им е скъпо толкова?

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #89

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    китайците продават. добри цени. ама искат количества. 15-20$ м2 по спомен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #90

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    китайците продават. добри цени. ама искат количества. 15-20$ м2 по спомен.
    Тука в България не се ли продават? И какво ги прави толкова скъпи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 21:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе