Страница 41 от 101 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #601

    Re:Toshiba Carrier

    Търся подробна информация за моите климатици (от подписа) компресор, ЕТРВ или капилярка и т.н. Няколко часа се рових в нета но открих само това http://www.totaline.com.tr/pdf/40/XP...tinum&Gold.pdf което не е точно за тях.
    Ако някой може да помогне


    П.П. Оправих се, намерих това по-назад в темата http://eto.carrier.com/prodinfo.asp

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #602

    Re:Toshiba Carrier

    Търся Manual за Toshiba RAS-285 JDR,някой ако може да немери ще съм му много благодарен!


    Или поне подробен превод за дистанционното...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #603

    Re:Toshiba Carrier

    Здравейте,

    След една година образоване в този добър за мене форум, дойде ред да пиша.
    От една седмица съм собственик на Тошиба RAS-10 PKVP-E. Надявам се след време да се титуловам като „горд собственик”.
    Ще се опитам да направя кратко ревю за всички които имат интерес към тази машина.

    1 . Защо избрах този модел? От една година ползвам General 09LD и съм доволен – топли добре, хлади конфортно. Инсталирана е със 7 метра тръбен път в хол 45 м3, неизолоран с трикамерна PVC дограма.
    За климатизирането на всекидневната подходих по следния начин. Помещението е 36 м3 изолирано от вътре с минерална вата и гипсокартон. Вратопрозорец с PVC дограма и излаз на затворена тераса. Недостатъкът на тази стая е, че макар да е западно изложение зимата не влиза и един слънчев лъч в нея  и не се отоплява от съседи . Относно топлопотребностите на стаята мога да обобщя, че 2 кW маслен радиатор я отопляваше предишните зими добре, като за поддържане на температура от 21-22*С се включваше 10-15 мин и изключваше 5-10 мин. Тоест топлопотребностите на стаята ориентировъчно ги приемам между 1 и 2 кW.
    Разглеждайки предлаганите на пазара висок клас стенни климатици 9000BTU търсих модел с ниска минимална стойност на топло и студоотдаване. Моделите FTXG и FTXS на Daikin; FD на МЕ и ZIX-S на MHI отпаднаха поради високите минимални стойности на топлоотдаване. Не ми се нрави ON-OFF работа на климатика в режим на отопление, съпроводена със промеждутъчен лек повей на хладен въздух, когато компресора не работи. Също така през лятото в тази малка стая не можеш да се скриеш от студената струя с мощност 1,3 kW (примерно за Daikin).
    В списъка ми останаха моделите LD на Fujitsu General, SKVP и PKVP на Toshiba. Тука е момента да спомена недостатъците на 09LD (които аз съм забелязал) и защо не повторих с този модел. Шумно външно тяло когато набере обороти през зимата – вибрациите се предават през панела и го чувам в спалнята. Вътрешното тяло е сравнително безшумно, но не толкова колкото очаквах според спецификациите на модела (нямам опит с евтини клими за сравнение). Леки и недразнещи пропуквания от разширение и свиване на пластмасите. На високи обороти на вентилатора вътрешното тяло леко вибрира – балансът явно не е перфектен. Добра машина, но създава впечатление че няма да изкара 5-10 години работа.
    И така насочих се към модела SKVP (DAISEIKAI III), но погледа ми все се преместваше към PKVP (DAISEIKAI V) – двустъпален компресор; движещ се преден панел; нов дизайн...
    Два месеца се двуомих и след като си казах, че “КЕФА ЦЕНА НЯМА” и учудващо получих одобрение от домашния финансов контрол, реших да се сдобием с новото Дайсейкайче.

    2. Избор на фирма за монтаж. Беше ми едновременно и лесно и доста трудно. Трудно, защото фирмата трябва да бъде читава, а пък след миналогодишното вършеене, не ми се мислеше как ще пусна нови монтажници в дома си. Лесно, защото се оказа, че в град Стара Загора единствено SOFCLIMA могат да ми доставят този модел на Тошиба.

    3. Монтажа.
    Наздраве Пеца (ако четеш този форум). Желая ви само доволни и платежоспособни клиенти.
    Нека да обобщя. Доволен съм. Работеха със старание момчетата. Отвора за тръбния път го пробиха еднократно с голямо свредло. Използваха торбички за събиране на праха под всеки отвор. Използваха вакуум помпа беза да съм го изисквал изрично. Всъщност се съобразиха със всичко което им предложих беза да се налагат словесни престрелки.

    4. Първи впечатления.
    - Огромно вътрешно тяло. Уж габаритите са същите като на General 09LD, но визуално впечатлението е, че е значително по-голямо. Може би защото има по-остри и правоъгълни форми. LD- то има по-нежни и закръглени форми на предния панел. Или може би защото Тошибата е инсталирана в по-малка стая.
    - Я виж ти, на табелките пише Made in Japan. Дали да им вярвам. Някои от форума ще кажат „Забрави” други ще кажат „Вярно е”.
    - Натискам голямото червено копче на дистанционното и гъзарията започва. Чува се лек звук на работещ електродвигател (жжж….жжж) и предния панел се повдига нагоре откривайки голяма част от отвора за въздушната струя. Вертикалното перо се завърта и се показват перата за хоризонтално насочване на въздушната струя. Тези пера се задвишват автоматизирано и веднага се забелязва, че са закрепени на голямото перо и се въртят задно с него. За пръв път виждам такова решение, но в последствие се оказва, че въздушната струя се управлява много ефективно във всички посоки. Перата са с характерна форма и се създава се визуално впечатление за зяпнала паст на акула. Не съм сигурен дали тази визия ми харесва.
    - С интерес разглеждам външното тяло и нова изненада. Огромният топлообменник покрива само задната част на тялото и не е завит към страничната стена. Десният страничен капак е цял и без отвори (решетки) за разлика от всички останали климатици, които съм виждал. В мен се поражда въпроса, дали това не е хардуерна разлика с останалите модели PKVP- 13, 16 и 18.

    5. Впечатления от една седмица работа на машината.
    - Вече много ми харесва визуално акулската паст. Създава впечатление за мощ.
    - Изключително тиха работа на вътрешното тяло. На най-ниска степен не се чува изобщо, както и на 09LD. Питам се къде е разликата между 21dB на LD-то и 27 dB на Дайсейкайчето съгласно каталожните данни. Някои хора могат да се подведат по спецификациитe, но истината е, че Тошибата е много тих климатик. Струва ми се, че до трета степен на вентилатора бих могъл да спя без да ми пречи. На най-високата степен се чува само въздушен поток. Никакъв звук от електродвигател или някъкви потропвания. Слагам ръце на тялото. Не се усещат никакви вибрации, което е показател за добрия баланс на турбината.
    - Голям обхват на управление на посоката на въздушната струя. Във вертикална посока от перпендикулярно на пода до хоризонтално. Хоризонталното насочване на въздушната струя е още по-впечатляващо, перата се въртят на + - 45* в двете посоки. На практика потока може да се насочи към всяка една точка на стаята. Климатиците с които имам опит 09LD и ME GA35VA имат много по-слаби възможности в това отношение.
    - Нека да споделя най-важното според мен относно летния режим на работа. Машината работи без да се натрапва по някакъв начин. Липсва студен въздушен поток който да създава дискомфорт. Стаята е охладена приятно и аз си пия бирата без врата ми да е схванат от ледена струя.

    Това е от мен като първи впечатления. Готов съм да отговарям на всякакви въпроси относно работата, стига участниците във форума да имат интерес разбира се.


  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #604

    Re:Toshiba Carrier

    Айде, честито, добре дошъл при ТОШКОВЦИТЕ .Ще видиш и зимата за какво става дума.Макар да съм с ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ, предполагам какво удоволствие ще изпиташ с V-ицата.Лепенката не лъже, там са си правени.Моя ТОШКО все едно го няма в стаята, в която е монтиран.И при -22 си топли без никакви проблеми и напъни на компресора.Закрепва си оборотите на турбината и компресора и го забравяш.Най-добре я дръж на АУТО.При теб сигурно ще е още по-добре.Топлообменника е завит, но не се вижда от плътния панел.Ето, ако искаш сервизното да видиш - http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/serviceanleitung/SM%20RAS-10%2013%2016%20PKVP-E%20PAVP-E%20(A08-10).pdf .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #605

    Re:Toshiba Carrier

    Гледам има някакъв подов модел на тошиба, имате ли наблюдения върху него? Някаква документация, срвизно нещо?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #606

    Re:Toshiba Carrier

    Ето го сервизното - http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...V-E%20SAV2.pdf .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #607

    Re:Toshiba Carrier

    Сервизното е еднакво за всички размери.Първо и аз си помислих, че завитата част не се вижда, но прави впечатление че дясната страна на топлообменника стига до около 5 см от края на кутията. Радиуса на закръгление при това положение трябва да е доста малък за да не се забелязва. При евтините китайски клими този радиус е толкова голям, че даже се чудя дали имат някакво реално увеличение на топлообменната повърхност? При General 09 LD този радиус е доста по малък от на Мидеата на комшията.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #608

    Re:Toshiba Carrier

    ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ и V са с двуредови външни топлообменници, няколко сантиметра не играят голяма роля.Виж в края на сервизното, там се вижда до къде е късата страна на топлообменника.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #609

    Re:Toshiba Carrier

    IMonev честито и добре дошъл в клуба "Собственик на климатици Тошиба"
    Да му се радваш и го ползваш безаварийно много години

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    39
    #610

    Re:Toshiba Carrier

    Айде и от мен честито, да си го ползваш със здраве и безаварийно...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #611

    Re:Toshiba Carrier

    Тия подовите климатици тошиба добри ли са? Нищо не казвате за тях. Има ли собственици на таквиа?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #612

    Re:Toshiba Carrier

    Явно никой няма, съмсем пресни са - от април 2010 г..Като гледам сервизното са с добри показатели.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #613

    Re:Toshiba Carrier

    Ооо аз си мислех, че са по-стар модел. Вярно че като се оглеждах за подов климатик в хола само дайкин и мицубиши имаше. Замислям се за един подов тошко за спалнята, защото до сега не съм видял някой да се оплаква от тази марка.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #614

    Re:Toshiba Carrier

    Сигурно няма да сгрешиш. Ама гледам струва 2000 лева, ДАЙКИН-а е 1700 с монтажа.

  18. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #615

    Re:Toshiba Carrier

    Ако си спомняте, преди известно време се бях оплакал тук че на моя RAS 10 SKVP-E се разшумя мотора на вьтрешното тяло.Тогава прочетох вьв норвежки,шведски и други форуми от северните страни, че това е често срещан проблем на 1 годишни машини от този модел.Прочетох сьщо, че Тошиба по-кьсно са решили проблема като са сменили мотора.При условие че ми предлагат нов мотор на цена почти 300 лв. и то без да става ясно дали ще получа новия модел реших да го разглобя и да му сменя лагерите.За щастие това ми се удаде сравн. лесно, а и лагерите 608 z са по БДС.Мьчно ми стана като видях китайските евтини лагери (около 90 ст. и то по цени в БГ.) сложени в тази иначе прекрасна машина.Та така-правете си изводите докьде е стремежа да се поефтини производството дори и на най-уважаваните марки.Не ме разбирайте неправилно-харесвам този климатик, но малко почувствах неуважението кьм клиента позволил си да плати почти 2000 лв.Да оборудваш климатик като този с перфектно тихо вьншно тяло,с перфектен компресор,с чудесна работа на -20 и да вложиш най долно качество 2 бр. лагери по сигурно 30 ст. на едро в най важния компонент-комфорта в стаята-това не го разбирам за нормално инженерно решение.Ще добавя че мотора се разшумя след половин зимен сезон! И накрая искам да кажа че вьпроса е решим,резултата от смяната е налице и аз сьм доволен.Разликата е в това ,че в Норвегия мотора се сменя гаранционно а в Бг. когато шума стане нетьрпим ,в случай че до тогава не е изтекла гаранцията.Дано да сьм полезен на някой от четящите този форум.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 101 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе