Страница 1 от 95 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    22
    #1

    Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте нов съм и много бос в тази област и затова питам понеже незнам !

    Та реших да си купя климатик за моята стая която е 12-13 квадрата с вътрешна и външна изолация окачен таван с вата и хубава дограма , понеже при такова демпване на помощението зимата рядко пускам дори парното ... Климатик ми трябва само за лятото охлаждане ...... Искам да е хубав климатика ако може икономичен разбирасе ... С бюджет до 1500 лева Гледах Mitsubishi и ми харесаха но четох че били на 110 волта или нещо такова което значи че май няма да стане за у нас

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Има Mitsubishi на 100 V, има и на 220 V. На 220 V можеш да погледнеш Mitsubishi Heavy SRK20ZG-S 1299 лв без монтаж. Но както го описваш, не знам доколко си заслужава да дадеш такава цена само за охлаждане, при това то ще става супер бързо и лесно заради добрата изолация. На 100 V има много хубави нови инвертори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    22
    #3

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Определено трябва да е на 220 v И какво по-хубаво от това да прави желаната температура по-бързо по-малко-работа - по-малък разход на енергия - по-дълаг живот

  5. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    2
    #4

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Като лаик,отлагах въпроса с климатика докато не опря ножа.Смятах,че има добри марки с висок СОР,и само трябва да поръчам
    Какво се оказа-когато се обадих за Мицубиши ХИ,ме "застреляха" с един хиперинвертор 71(не запомних модела) с СОР 3.63(мисля).Щях да тресна телефона,но съм културен,и поканих господата от Кондекс на оглед и замерване.
    Надявам се,да направят наистина разчет(все пак струва 50 лв огледа)и да ми предложат вариант -например по-малък с по-голям СОР.
    Поразгледах и Дайкин(след като попрочетох форума),но при големите клими и там СОР не са добри.

    Нуждая се от следния съвет:
    Помещение 5х8 метра(дневна с интегрирана кухня и трапезария) ново строителство с пл.дограма на тясната част и изолация 6см., изцяло вътрешен апартамент(НО без ТЕЦ),от какъв климатик от двете марки(може и друга) можге да се отопли,охлаждането е ясно
    И дали не е по-добре два климатика,отколкото един голям.Подовите също ми харесват.Имам и две спални,които засега няма да климатизирам,а ще са на конвексни радиатори.
    Ще живеем двама възрастни с дете.

    И още един въпрос,който ще ви се стори идиотски-мога ли да разчитам,че добрите климатици духат"умно" а не правят течение,защото съм доста чувствителен и лесно се схващам

    Проблема не е в цената на климатика,а в цената,която ще плащам всеки месец,а и здравето на семейството.
    Ще съм много благодарен,на помоща Ви.

    Една седмица няма да мога да се включа(извън БГ съм)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Това е най-доброто в света с тази мощност, след него има още един модел на същата фирма и след това на Мицубиши, но то е с по- ниски показатели.
    Sanyo EX56U2
    Топлинна мощност 7.1kW(0.2~9.9kW) консумирана мощност 1610W(70~2880W) СОР- 4,41
    Охлаждане 5.6kW(0.2~5.9kW)、консумирана мощност 1675 W (70 ~ 2050W)
    Другият вариант е да се отиде на машина с по-висока мощност на охлаждане 6,3 киловата където има доста модели с СОР около и над 4, цените им става доста и високи , а и лично аз не съм виждал да ги внасят( говоря за японски модели).
    Daikin AN63JRP 7,1 на отопление СОР 4,15
    Фуджитсу AS-Z63S2 7,5 на отопление СОР 4,40
    Шарп AY-W63SX 7,1 на отопление СОР 4,44
    Тошиба RАS -632SDR 7.1 на отопление СОР 4,08
    Това е само малка част от възможните варианти, но тези са с най-висок рейтинг според специализираните сайтове.
    Аз лично в такова помещение ще сложа две по-малки машини, предимствата ще са значително по-високият общ СОР, по-ниските нива на шум и въздушно течение, а вероятно и цена.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #6

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Аз също на твое място бих сложил два климатика /9-ки, по нашия , или 25-ци по японския стандарт/така ще се вместиш в рамките на ок.3000-3500 с монтажа, КОП -5 и нагоре, по- малко течение и шум, възможност за по-голяма гъвкавост при използането и накрая единия временно може да позакърпи положението ако случайно нещо се случи с другия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    15
    #7

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    поръчал съм два климатика фуджитсу ASG 12 LGC и митсубиши MSZ-GA35VA, кажете избора добър ли е
    Предварително благодаря?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Да са ти честити и да им се радваш дълго. И двата са качествени, има и по-добри, но не си сбъркал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    22
    #9

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Но все пак тази тема е моя ... Моля по моя въпрос да коментирате ....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Weezy Toshiba RAS-10SAVP/SKVP-E с номинална мощност на охлаждане 2,5 киловата и EER- 5.10 би бил чудесен избор, машината е изключително тиха снабдена с йонизатор и плазмен филтър. За по-добър вариант в този ценови диапазон са единствено машините вкарвани от Япония.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    blue, в случая не мислиш ли, че ще му е по-добре с някоя 20-ца (7-ца)? Прекалено е малка стаята за Тошибата. Иначе е идеална.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    5
    #12

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте,
    Този климатик - SRK-20ZGX-S подходящ ли е?
    Стаята е 16.9/m2 - 43/m3
    изолация- вътрешна 20мм външна 50мм - PVC дограма - изложение североизток.
    Ако не е подходящ приемам предложения за замяна с друг.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    В същия размер стая съм сложил същия модел климатик, но 25-ца. През зимата доста често се изключваше, защото явно лесно достигаше температурата, може и 20-ца да ти стигне, зависи. Ако искаш да се застраховаш - 25-ца, но е с 200 лв повече. На теория стаята ти е за 25-ца.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    22
    #14

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Toshiba RAS-10SAVP/SKVP Какво може да кажете за този модел още ? Например СОР екстри , цена и тн

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Weezy ето ти линк за модела с инфо на български, иначе има още много сайтове с информация за модела в чужди сайтове. Преди няколко месеца цената на машината беше около 1500 лева. По-мощен е от необходимото ти, но трудно ще намериш хубава машина с по-малка мощност, освен ако не решиш да разгледаш и японските варианти. Все пак толеранса между минималната и максималната отдавана мощност при този модел на Тошиба е голям, така, че вероятно ще работи добре в твоето помещение.

    http://www.bulaircon.bg/products/product-41.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 95 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе