Страница 3 от 95 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    4
    #31

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравете разбирковци

    Е, не се нервирайте де, казвам го в наистина добрия смисъл на думата.

    Отдавна ви чета и ми направи впечатление, че тук наистина пишат и хора с високо КПД.

    Знам, че Мицубиши и Дайкин са най - добрите марки. Не ме навивайте, не мога да си го позволя.

    Мислих да си взема Панасоник 12 - ка т.е. CS - E12DKEW / CU - E12DKE. В последствие разбрах, че този модел от 2006 г. са с някакви масови дефекти на компресора. Климатика е на 1 год. Гаранцията му е 2. ( на компресора 5 ), но при смяна на собственика не знам дали важи...?

    И..., понеже бюджета ми е крайно ограничен се спрях на инверторна Мидеа 12 - ка.

    Помещението ми е 67 м3, юго - запад, обикновенна дограма, без изолация. На три от стените има прозорци.

    Та... бихте ли ме посъветвали дали изборът ми е добър?
    Следващият ми въпрос е , горе - долу ( в пари ) колко ще ми харчи тая ми ти клима?
    А панасоник?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #32

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    За този ограничен бюджет искаш много.Не се нервирай де.Щом искаш нещо хубаво вземи си марков оn/of .По-добре е от евтин инвертор.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #33

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    И колко е бюджета, не разбрах?

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    4
    #34

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Бюджета ми е до 1100 лв.
    Това е положението, за съжаление

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #35

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от taratto
    Бюджета ми е до 1100 лв.
    Това е положението, за съжаление
    MIDEA MSG 12 HRDN1 - 945 лв без монтаж, идеална за помещението и бюджета ти.Въпроса е да намериш фирма с по-тънка цена за монтажа.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    4
    #36

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    MIDEA MSG 12 HRDN1 - 945 лв без монтаж, идеална за помещението и бюджета ти.Въпроса е да намериш фирма с по-тънка цена за монтажа.
    Този модел инвертор ли е?

    Благодаря за информацията от сърце.

    В малък град живея и консултантите в магазините за климатици са... оле майко.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #37

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    DC инвертор клас А на фреон 410 и COP 3.62 и ако не е тайна от кои град си

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #38

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте !
    Надявам се да ми дадете съвет, защото положението вече е спешно предвид тия жеги.
    За стая с площ 11m2 и обем около 26m3 търся климатик стандартен (не инвентор) според мен 9-ка е достатъчен, който ще се ползва за охлаждане през лятото предимно. Стаята има парно, затова зимата не го мисля.

    Разгледах различни марки, в технополис ме насочиха към 1 Haier 9ка, клас А, йонизатор, 38db шум за 550лв някъде без монтажа. Другото което се чудя е дали да не се насоча към Osaka ? Предложете ми нещо добро като марка и модел за моя случай може и до 650-700лв ако си заслужава

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    4
    #39

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    От дълбоката провинция, където гледат да ти набутат Панасоници ( онези прочутите ), модел 2006 , В магазина не те питат каква е кубатурата на помещението а квадратурата. За КОП не са и чували и ако случайно някой се сети да види в указанията и да ти го издикламира, но не може да ти обясни , това яде ли се..., пие ли се, ... та така.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #40

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от taratto
    От дълбоката провинция, където гледат да ти набутат Панасоници ( онези прочутите ), модел 2006 , В магазина не те питат каква е кубатурата на помещението а квадратурата. За КОП не са и чували и ако случайно някой се сети да види в указанията и да ти го издикламира, но не може да ти обясни , това яде ли се..., пие ли се, ... та така.
    Е и? Това въпрос ли е, молба за съвет ли е или просто да кажеш нещо?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #41

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Айде де нали уж ги разбирате нещата, няма ли някой да даде някъв съвет...
    Неискам в понеделник да взема климатик дето да работи 1 месец и да се запознавам с техниците.
    Стандартнa 9ка за лятото само, до 650 лева нещо читаво няма ли, или поне да не се счупи утре... ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    144
    #42

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте, успях да разгледам част от информация споделена в темата, наистина има отг¤вори на много неща свързани с климатичните системи, но въпреки това ще попитам и аз нещо. Тъй като съм решил скоро да сдобия с инверторен климатик, и се двоумя между марките на няколко модела в ценови клас до 1000лв. Виждам че тук сте писали за модели на Osaka, като оптимален вариант в съотношение цена-качество, тя е и един от моите избори, другите два модела, на които съм се спрял са на Midea и Samsung, интересно е че не видях никъде отзиви за климатиците на Samsung, въпреки че и те имат доста голяма разнообразие от модели, дайте и други марки като предложеня за сумата, която съм посчил ако можете. Стаята, в която ще се монтира климатика е окло 45 куб.м., 9-ка дали ще ми свърши работа или да не поемам рискове и да си взема 12-ка ?
    Благодаря предварително !

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    4
    #43

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте всички! Първо искам да кажа, че съвестно изчетох всичко по темата, но пак се нуждая от съвет...та така:
    Трябва ми климатик за отопление на помещение 30кв.м.Х 2,50 височина, но е "мезонетен тип" и има отвор към друг етаж в единия ъгъл 1,80Х1,80 м. Другия етаж е със стаи, но се затварят и допълнителния обем е около 20 куб.м. Апартамента е ново строителство, а стаята е на север-съседи, на юг-калкан без изолация още 2 години, изток тераса и прозорец, на запад коридор и др.стая. Размерите са 6 Х 5 м./изток-запад/.
    Спрял съм се на два модела - Daikin FTXR42EV1B Ururu-Sarara /около 3500 лв. / или General AWH 14 LAZ Nocria/около 3000 лв.
    Та така - не се притеснявам дали ще охлаждат, а дали зимата ще топлят !
    Засега клоня към General-а заради показатели и цена, но пак се колебая.

    Благодаря ви предварително!

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #44

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zBoost
    Айде де нали уж ги разбирате нещата, няма ли някой да даде някъв съвет...
    Неискам в понеделник да взема климатик дето да работи 1 месец и да се запознавам с техниците.
    Стандартнa 9ка за лятото само, до 650 лева нещо читаво няма ли, или поне да не се счупи утре... ?
    И двете които споменаваш са доволно големи греди, та с техници ще се запознаваш, така или иначе. И защо от Технополис? И защо сега като напече? Ако тая работа я вършеше до края на април щеше да има много повече време за умуване и проверки.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #45

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Щото съм в нио
    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    И двете които споменаваш са доволно големи греди, та с техници ще се запознаваш, така или иначе. И защо от Технополис? И защо сега като напече? Ако тая работа я вършеше до края на април щеше да има много повече време за умуване и проверки.
    Щото се преместих в ново жилище, затова. Ясно ми е, че всичко при китайските кошове е на късмет ама няма да купувам все пак японски хипер инвертор за 2.5K за стая 26м3, дето трябва да се охлажда само лятото. В технополис просто разглеждах. И можеше все пак да препоръчаш нещо...
    Хайер са ясни, за Осака знам, че по-старите са с някои японски части, компресор на Mitsubishi примерно, което е много по-добре отколкото all from china, новите еко клима ги гепят направо от китайските гаражи де...
    За Midea нямам мнение, чувал съм и че те са същия клас, пък и добри отзиви съм чувал. Все пак не търся нещо уникално, но като за тия пари и за лятото би трябвало да държи...

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09003743
    Тоя daikin тука също ми е под въпрос, тия дали го имат обаче трябва да ги питам щото там не видях никъф daikin...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 95 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе