Страница 27 от 119 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #391

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Да , техномаркет !Лоджитех имат такива колони , но цената им е висока !Тогава остава само аналогов вход - чинч !

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #392

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от LexHammer
    Озвученито ми няма коаксиален или оптичен вход и не виждам как може да стане връзката. Имам Creative Inspire T5100.
    Но в техномаркет днес видях, че без значение от цената, нито едно озвучение няма коаксиален или оптичен вход...
    Това не е озвучаване,а колонки за компютър.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #393

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @Vanquished - А колонките за компютър като са 5.1 какво е? Или ще кажеш, че има разлика между озвучение за компютър и за домашно кино?

    @ civica - Diva има само стерео изход, не става 5.1

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #394

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @juliusceaser -> за да можем да ти помогнем, трябва да дадеш малко инфо за настройките които си направил на мрежата си. Аз съм тествал с всички фирми излезли до сега и проблем с мрежата не съм имал. Напиши как е настроен рутера и плеъра за да разберем къде е проблема.
    Здравейте пак!Ами както бях казал вече настройките са следните:На двата компютъра са споделени дяловете и се виждат един друг.Имат пълни права за четене и запис.Пароли НЯМА.Не бяха присъединени към ДОМАШНАТА МРЕЖА.Просто си се виждаха.Виждаха и ДИВАта.Също могат да четат и записват в нейния диск.Дивата също вижда и двата компютъра,но има достъп само до единия.За другия иска NET USER ID и ПАРОЛА,които изобщо не знам какви са и откъде са.
    Онзи ден присъединих двата компютъра към домашна мрежа-нищо не се промени,относно дивата.
    Дивата получава ИП адреса автоматично.
    Относно интернета-кабелна мрежа ethernet с PPPoE протокол(настройките са въведени в рутера).Скороста е 3 mbps.Единия комп е свързан с кабел,другия и Дивата-безжично.Рутера е 54М MSI.Безжичната връзка е криптирана.
    Рутера е настроен за регион-България и КАНАЛ 13.
    Никога досега не съм имал проблеми с това.Направи ми впечетление,че когато иска Дивата държи връзка 2-3-4 часа,а когато не иска-се разпада няколко пъти през 5 мин.,независимо дали е по кабел или по въздуха.
    Бях пуснал два филма да се теглят с вградения торент.Тази сутрин ми пишеше че всичко е на 0-скорост ,сийдъри,свалено.А бяха на половината свалени вече.
    Реших че може ВТ да прави проблем-пуснах да сваля през uTorrent-a на компа,пак губи връзката през (не)определено време.
    Докато нямам нет,донгълът си премигва.
    ЕДИТ:Току-що се опитах да сложа последния фърм на ПлейОн!ХД и не стана-пише че е САМО за A.C.Ryan PlayOn!HD плейър и не става за други устройства.

  6. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #395

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от LexHammer
    @Vanquished - А колонките за компютър като са 5.1 какво е? Или ще кажеш, че има разлика между озвучение за компютър и за домашно кино?

    @ civica - Diva има само стерео изход, не става 5.1
    Ми има и компютърни колонки които имат цифров вход, примерно това: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1428 или това: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530295 ... а може да се намери и външен AC3/DTS декодер ако човек се поразтърси, може да си вземеш съшо така ресивър + комплект колонки, мисля... всичко е въпрос до това колко $$ ти се харчат...
    Засега като бюджетен потребител ще трябва да се задоволиш със стерео... 5.1 като събереш $$...
    Има голяма разлика между озвучаване за компютър и за домашно кино... само най-високия клас компютърна акустика може да се каже че горе-долу става и за домашно кино... иначе само си мислиш че имаш такова.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #396

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Примерно външен декодер : http://www.teufel.eu/PC-Multimedia/Decoderstation-5.cfm !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #397

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Е значи тук всички сте с озвучения за по 500-600 лв., така ли?

    Вие как сте си свързали Diva-та, с 5.1 озвучението?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #398

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Обикновено през ресивър !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #399

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    И за какво така са го направили? Толкова по-лош ли е звука през аналоговите изходи (шестте RCA), че те принуждават даваш още минимум 200 лв. за ресийвър?

    Това е единственото озвучение (или поне само на него пише) което намерих, което да е с декодери и оптичен и коаксиален вход.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09011845

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #400

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @juliusceaser -> нещо не е настроено както трябва. Ще ти дам стъпките, по който трябва да провериш компонентите и настройките на мрежата ти:

    1. Ако Дивата и компа който не се вижда са заедно на WiFi-тo, провери дали в рутера нямаш включена опция за изолация на IP-тата. Това не позволява да се виждат един друг устройствата които са свързани в него, въпреки че ти виждаш другия си комп. Може настройката да е селективна.
    2. Направи WiFi мрежовата защита на рутера само с "MAC Filtering" (сиреч махаш всички други енкрипшъни и въвеждаш MAC адресите на WiFi LAN-овете които да имат достъп до рутера)
    3. Всички компове да са с работна група "WORKGROUP"
    4. Въпреки, че казваш че настройката на шеринга на Win7 e "юзер френдли", тя е с доста повече опции и защити от WinXP и от там и сложността на операцията. Ти направи ли всичко което е написано в поста, линка на който ти дадох специално за това ? Ако не си прочел и сверил опциите, направи го отново -> http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=41&t=2269
    5. Направи си името на акаунта на компа с ЛАТИНСКИ БУКВИ !
    6. Задай парола на същият този акаунт и с това име и парола пробвай да влезеш.
    7. Не знам откъде си теглиш фирмуерите които се мъчиш да слагаш, но всичко което е вървящо на Дива го има като линкове на 1-ва страница на тази тема !

    Успех !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #401

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Хел-благодаря за отделеното време.Това за шеринга от форума на A.C.Ryan съм го прочел и настройките са ми такива,още преди да сънувам че ще си купя плейър.Дивата вижда всички компютри,но влиза само в единия,а в другия не може.Пробвал съм филтриране по МАК адрес-същата работа.Групата се е WORKGROUP.
    А фърмуеъра на ПлейОн!ХД го изтеглих точно от линка на първа страница-последния фърм засега-в.7.06р2089 от 23.10.2009.И наистина пишеше че фърма е само за ПлейОн! и ъпдейта няма да продължи!След това се рестартира.
    Имам някакво подозрение за проблема-почти съм сигурен че е заради торентите и е нещо свързано с големината на файловете-от началото тегля два филма-единия е 45 ГБ,а другия е 13 ГБ.При тях винаги прекъсва.Преди това изтеглих един от 4,5ГБ-нямаше проблеми.Днес,по-погрешка сложих да се свалят на Дивата два други торента-600 МБ и 100 МБ-нямаше проблеми.Направи ми още нещо впечетление-след неуспешното флашване с ПлейОн,флашнах Дивата пак с техния си софт(ей така за по-сигурно,да не би нещо да се е прецакало,заради плейонския софт).Сега вече ми прекъсват само торентите(тия големите).А връзката между компа и Дивата не се губи.А преди се губеше.
    ЕДИТ:преименувах компа с българското име с такова на латиница-сега вече го вижда,но ми го дава ПРАЗЕН!!!Да не би да иска да се кешира или нещо от сорта??!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #402

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Флашването на плеърът става по следния начин (това е и "recovery" процедурата) и важи за всички фирмуери предназначени за "ДИВА" (оригинални и моднати):

    !!! ПО ВРЕМЕ НА ФЛАШ ПРОЦЕДУРАТА НЕ ИЗКЛЮЧВАЙТЕ ЗАХРАНВАНЕТО ПО НИКАКЪВ ПОВОД ! ИНАЧЕ НЯМА ДА ИМАТЕ ПЛЕЪР И ГAРАНЦИЯ !!!

    1. Изключвате плеърът от захранващия жак.
    2. Слагате в горното USB на плеъра флашка форматирана на FAT32 с копирани на нея в основната директория файла "install.img" (ако този файл е в някакъв архив го разархивирайте) и нищо друго като директории и файлове да няма там !
    3. Натискате бутона ON/OFF отпред на плеъра около 10 с. и включвате захранването (жака) на плеъра и продължавате да държите бутона натиснат, докато не видите на екрана на ТВ-то, че на син фон се е появил прогрес индикатора за флашването. Пускате бутона и чакате да свърши процедурата и плеърът сам да се рестартира и да зареди отново вече с новият фирм. Правите основните настройки и излизате от менюто.

    Следващите стъпки не са задължителни, но аз ги правя за всеки случай и досега не съм имал проблем ;-)

    4. Изключвате плеърът от дистанцията и отново му изключвате захранването от жака !
    5. Включвате захранването и включвате плеърът от фронталния бутон "ON/OFF" и всичко трябва да е наред !

    !!! Ако нещо не е наред или плеъра забива се повтаря процедурата, като преди това изтегляте архива на фирма отново (случва се да не се е изтеглил както трябва), разархивирате и отново го качвате на флашката !!!

    Има особености при флашването на различните фирмуери (до 7.0.X r.2388 и след него), защото са с различни версии SDK ! При смяна от по-нов към по-стар може да ви иска преформатиране на вътрешния хард (което можете да откажете) или трябва да се инсталират допълнително приложенията (Самба и Битторент), защото може да ги няма в основният инсталационен пакет! Форматирането на вътрешният хард не е задължително при преминаване към по-нов фирм с по-ново SDK или обратното към по-стар, но при преминаване към версията на ПлейОн 34ХХ (засега е Бета) е препоръчително/задължително ! Някои от версиите на ПлейОн са заключени и не могат да се флашнат директно на Дивата. Ако не разбирате за какво става въпрос използвайте фирмуерите само за Дива от 1-ви пост !

    Проблемът с торентите е разискван вече и при него не трябва да има много конекции, може би най-удачно е те да са 50/75 !

    При плейване на 1080 резолюция намалете до 2-3 (теглене и сийдване) операциите на плеъра или ги спрете (копиране на файлове по мрежата) за да не ви насича или разкача връзката !

    Пробвайте с алтернативният RTORRENT или BTPD с намалените конекции от сайта на руснаците, има общ линк в 1-ви пост (секция "Алтернативни фирмуери и допълнителен софт"), а ето и директен -> http://playonhd.ucoz.ru/search/btpd/

    Настройката на WiFi Рутерът Ви с "MAC Filtering" e най-доброто решение, защото енкриптването спъва трансфера между устройствата и рутерът минава в режим 54Mbit. Пробвайте го така и решете сами !

    И четете темата !

    Успех !


  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #403

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    http://www.playonhd.com/en/ -това е линка-към официалната страница на ПЛЕЙОН!ХД,а от там на съпорт е посоченият от мен фърм.Флашфането го правя по описания от теб начин.Преди малко закачих по-малък торент-6.55ГБ,засега не се е разкачил още,ще видим докога ще изкара.Някакви идеи защо ми ми вижда "новия" комп празен?Рестартирах и плейъра и рутера и компютъра след преименуването.Вече го вижда,влиза в него без да иска пароли и др.работи,но като влезна в него е празен.???!

  17. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #404

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @juliusceaser -> отново пак се убеждавам, че четете през ред и то не цялата тема ! Ако беше я прочел, щеше да разбереш, че последният оригинален фирм на ПлейОн 7.0.6 r.2388 е заключен само за него и аз съм сложил линк в 1-ви пост на тази тема към ACR 7.0.6 r.2388 моднат за собствениците на Woxter (който става и за нас) благодарение на братята руснаци ! Линковете в този 1-ви пост са към фирмуери, които сме тествали и е гарантирано че работят на Diva FullHD !

    Извадка от 1-ви пост:

    Официални фирмуери:
    ----------------------------------
    http://ftp.daisytechbg.com/~bmarinov.../v7.0.0.r2280/ - оригинален фирм - 24.09.2009
    http://ftp.daisytechbg.com/~bmarinov...v7.0.14.r2374/ - последен фирм с работещо Нет Радио - 16.11.2009
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Алтернативни фирмуери и допълнителен софтуер:
    -------------------------------------------------------------------------
    http://playonhd.ucoz.ru/load/0-0-1-12-20 - последен модифициран ACR 7.0.6 r.2388 - 20.11.2009
    http://playonhd.ucoz.ru/load - софт за плеъра (моднат Битторент, OPTWARE софт)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Първият пост е основен и там информацията се променя периодично, така че го следете и него !

    Моля Ви да четете и да питате само за неща, които ги няма обяснени в темата и не са дадени линкове към други форуми с обяснение на проблема !

    Не ми се повтарят едни и същи неща по N брой пъти, а предполагам и другите колеги също !

    Успех !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #405

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Има ли някой друг дето да му прекъсва интернет връзката към Дивата докато сваля торенти?Аз забелязах че при мен се разкачат само торентите.Ако обменям файлове по домашната мрежа,колкото и да са големи-няма проблеми.
    Някой знае ли от какво може да е това че влизам в единия си компютър но ми го дава празен?
    Благодаря!
    litoff одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 119 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе