Страница 14 от 92 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dtg
    dtg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    6
    #196

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    здравейте,

    днес забелязах няколко линии в различни посоки по самия екран когато тв е изключено, това нормално ли е или е надраскан, досега не бях ги виждал.

    да ви питам това LCD е под някакво стъкло в тв или е директно, ако правилно питам.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #197

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от getzov
    Изключи автоматичното обновяване на каналите - да не е вкл.
    Меню-настройки-автом. обновяване на DTV, мисля че този беше реда. Възползвай се и от съвета в отговор #202
    Ок. Има една настройка "Проверка на DTV настройка-Автоматична актуализация на канали- Вкл./Изкл." Дано да е от там. А това от отговор #202 ми е ясно аз там нямам проблем. Благодаря за помоща все пак! Да се надявам ,че няма да имам отново проблема.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #198

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от veybi1

    Когато картината е в близък план се вижда идеално, но когато постепенно се отдалечават, например лицата, получава се замазване и отстрани им се появява безцветна сянка. Иначе съм на Виваком ТВ. Пробвах всички менюта на картина, пак не се получава. Пуснах флашка с филм, там е малко по - добре. Да не би да трябва да се регулира от сервизно меню?
    Това е друго. Тези ореоли около образите се наричат Хало ефект и причината за тяхното появяване е скалирането/разтягането/ на SD картината /от видеопроцесора/ до нативната резолюция на панела. Тоест при разтягането има едно дублиране на контурите. Нормален дефект на картината при SD
    Когато му пуснеш сигнал с висока резолюция този ефект липсва/няма скалиране/.

    Цитат Първоначално публикувано от dtg
    Здравейте,
    Днес забелязах няколко линии в различни посоки по самия екран когато тв е изключено, това нормално ли е или е надраскан, досега не бях ги виждал.
    да ви питам това LCD е под някакво стъкло в тв или е директно, ако правилно питам.

    Благодаря
    Дай снимка да ги видим тези линнии, но според мен си го надраскал. Да - видеопанела е зад защитно стъкло закрепено към корпуса на телевизора.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #199

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    здравейте.прегледах накратко форума,затова реших да попитам направо.плеара на lg 42ld750 отключен ли е или това трябва да се направи допълнително,защото искам да си купя точно такъв.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #200

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    LG 32LE5500 ,

    Имате ли идея като се влезе в NETCAST и в YOUTUBE и се гледат клипове, то те най-високата резолюция ли са или не? Защото няма опция за избор, като като гледаш от компа?
    Защото след като си виждам интернет връзката, направих проба с един клип и от компа на HD ми запълва клипа за повече от 2 минути, то от ТВ-то го прави за около 20-30 секунди, тоест стандартното 360p, a не 720p HD. Тъпо е, защото ТВ-то е в пъти по-голям екрана от лаптопа ми. На кой да пиша да си оправят софтуера?

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #201

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Това е друго. Тези ореоли около образите се наричат Хало ефект и причината за тяхното появяване е скалирането/разтягането/ на SD картината /от видеопроцесора/ до нативната резолюция на панела. Тоест при разтягането има едно дублиране на контурите. Нормален дефект на картината при SD
    Когато му пуснеш сигнал с висока резолюция този ефект липсва/няма скалиране/.

    Къде е проблемът - в телевизора или в самия сигнал и какво да направя,а имам цифров сигнал от Виваком ТВ,какво да се направи за да се отстрани това?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    76
    #202

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bisermm
    здравейте.прегледах накратко форума,затова реших да попитам направо.плеара на lg 42ld750 отключен ли е или това трябва да се направи допълнително,защото искам да си купя точно такъв.
    Да, отключен е.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    LG 32LE5500 ,

    Имате ли идея като се влезе в NETCAST и в YOUTUBE и се гледат клипове, то те най-високата резолюция ли са или не? Защото няма опция за избор, като като гледаш от компа?
    Защото след като си виждам интернет връзката, направих проба с един клип и от компа на HD ми запълва клипа за повече от 2 минути, то от ТВ-то го прави за около 20-30 секунди, тоест стандартното 360p, a не 720p HD. Тъпо е, защото ТВ-то е в пъти по-голям екрана от лаптопа ми. На кой да пиша да си оправят софтуера?
    Не може да се настройва резолюцията - обаче изглежда учудващо добре на 42" дори от 2.5-3 метра.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #203

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    По празниците се сдобих с LD465, но имам следния проблем, въпреки, че вградения плейър е чудесен има някои филми които не тръгват.
    Ето един например. Ето инфото на филма ...
    Каква би могла да бъде причината. В ръководството пише, че не се гарантира гладкото възпройзвеждане на филми с профил над 4.1, но никъде не пише, че въобще няма да тръгнат. Дали е от профила или от нещо друго.




    General
    UniqueID/String : 187700828985220157106902135715608970402 (0x8D35DD5DD3018064A25968A22F98C4A2)
    CompleteName : D:\Movies\Star.Wars.Episodes.Complete.1080p.HDTV.x264-hV\Star.Wars.Episode.I.The.Phantom.Menace.1999.1080p.HDTV.x264-hV\Star.Wars.Episode.I.The.Phantom.Menace.1999.1080p.HDTV.x264-hV.mkv
    Format : Matroska
    FileSize/String : 7.95 GiB
    Duration/String : 2h 10mn
    OverallBitRate/String : 8 717 Kbps
    Encoded_Date : UTC 2007-08-08 17:53:58
    Encoded_Application : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
    Encoded_Library/String : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

    Video
    ID/String : 3
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format_Profile : High@L5.1
    Format_Settings_CABAC/String : Yes
    Format_Settings_RefFrames/String : 8 frames
    CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Duration/String : 2h 10mn
    BitRate/String : 8 329 Kbps
    Width/String : 1 920 pixels
    Height/String : 816 pixels
    DisplayAspectRatio/String : 2.35:1
    FrameRate/String : 25.000 fps
    ColorSpace : YUV
    ChromaSubsampling : 4:2:0
    BitDepth/String : 8 bits
    ScanType/String : Progressive
    Bits-(Pixel*Frame) : 0.213
    StreamSize/String : 7.44 GiB (94%)
    Encoded_Library/String : x264 core 56 svn-667C
    Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=4,6 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=8329 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / zones=187687,195786,b=0.15 / aq=1:0.3:15.0
    Language/String : English

    Audio
    ID/String : 1
    Format : AC-3
    Format/Info : Audio Coding 3
    Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
    CodecID : A_AC3
    Duration/String : 2h 10mn
    BitRate_Mode/String : Constant
    BitRate/String : 384 Kbps
    Channel(s)/String : 6 channels
    ChannelPositions : Front: L C R, Side: L R, LFE
    SamplingRate/String : 48.0 KHz
    BitDepth/String : 16 bits
    Compression_Mode/String : Lossy
    StreamSize/String : 358 MiB (4%)
    Language/String : English

    Text
    ID/String : 2
    Format : UTF-8
    CodecID : S_TEXT/UTF8
    CodecID/Info : UTF-8 Plain Text
    Language/String : English

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    114
    #204

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз пък имам друг проблем със същия телевизор.Тегля филми около 3гб(флашката ми е 4гб) при които се получава закъснение на картината след първия час от филма с около половин секунда иначе звука и субтитрите си вървят без грешка.Същите филми на компа вървят без забелешка.Предполагам проблема е в някоя настройка на тв-то но къде?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #205

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bisermm
    здравейте.прегледах накратко форума,затова реших да попитам направо.плеара на lg 42ld750 отключен ли е или това трябва да се направи допълнително,защото искам да си купя точно такъв.
    Отключен е.

    Цитат Първоначално публикувано от veybi1

    Къде е проблемът - в телевизора или в самия сигнал и какво да направя,а имам цифров сигнал от Виваком ТВ,какво да се направи за да се отстрани това?
    Няма проблем. Това е нормално при гледане на сигнал с низка резолюция-с какъвто предават всички български телевизии /изключение правят Planeta HD и Tiankov HD/. Отстраняването му ще ти излезе колкото покупката на няколко нови телевизора - купуват се външни скалиращи системи за по няколко хиляди долара.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #206

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Отключен е.
    Няма проблем. Това е нормално при гледане на сигнал с низка резолюция-с какъвто предават всички български телевизии /изключение правят Planeta HD и Tiankov HD/. Отстраняването му ще ти излезе колкото покупката на няколко нови телевизора - купуват се външни скалиращи системи за по няколко хиляди долара.
    ОК, Благодаря все пак, значи нашите цифрови предаватели, са с ниска резюлиция,така ли излиза, като Виваком и Булсатком

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #207

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от veybi1
    ОК, Благодаря все пак, значи нашите цифрови предаватели, са с ниска резюлиция,така ли излиза, като Виваком и Булсатком
    Да. Даже Булсатком режат резолюцията на някои , за да съберат повече програми на малък брой трансмитери. Не им се плаща наем за повече трансмитери на сателита

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #208

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Да. Даже Булсатком режат резолюцията на някои , за да съберат повече програми на малък брой трансмитери. Не им се плаща наем за повече трансмитери на сателита.
    А кой е по добрия според вас?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    40
    #209

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте.Телевизорът ми е LG32LD350 с отключен плеър,за което благодаря на форума.Въпроса ми е защо не иска да възпроизвежда файлове в mp4 формат?Доколкото разбрах от прочетеното,би трябвало да го разпознава?Някой ако може да сподели мнение,ще съм му благодарен.Колеги,някакви идеи?

  18. dtg
    dtg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    6
    #210

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/



    пробвах да снимам линиите, но не става, огледално е и не стават снимките, но след като има стъкло преди панела, ми е по спокойно, предполагам е надраскано стъклото, защото картината е ок, тв е ново, не видях нищо в магазина като го гледахме, но може и да не съм видял.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 92 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе