Страница 42 от 92 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #616

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    Има ли LG което да поддържа DTS звук през вгр.плеър,и има ли друга марка освен Самсунг който го може това?
    Като гледам и в новите модели, които за сега излизат на LG няма DTS , Тошиба обявяват Multi Codec , но какво се крие под това тепърва ще видим.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    32
    #617

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Интересно ми е ако собствениците на 650 и 750 отключат позиция Skype в сервизното меню, дали няма да се появи тази опция в потребителското меню
    Не. Доколкото разбирам се появява след свързване с уеб камерата на LG. За съжаление обаче нямам такава, за да пробвам...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    50
    #618

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Телевизора ми е LG 42PT81. Проблема е в това, че когато искам да подкарам филм ми излизат т.нар. маймунки. За кой червен бутон обаче става дума за да ми се отвори менюто, от което да ми излязат латиница 1, 2 и т.н? Ще се радвам ако някой отговори. Благодаря предварително за отговора.
    На моето дистанционно единствения червен бутон е ПИП ПР.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    28
    #619

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от sneka
    Как да си изкарам звука от телевизор LG 32LD420?
    Пробвах през скарт буксата - не става.
    Пробвах през слушалките - не става

    Имам аудио кабел- обикновен с 2 чинча(червен и черен) и искам да сържа тв'то с усилвателя
    Нямам оптичен вход на усилвателя,затова искам през аудио кабел. Но къде да го свържа?

    Би трябвало да стане през входа на слушалките - но не. Пръщи само усилвателя
    Да не би да има някаде опция която да забранява на телевизора да предава звук?

    Мерси много
    Аз съм пресен собственик на LG LE7500 и също бих бил благодарен ако дадете съвет за извеждане на звук от телевизора към външни говорители ( мъжки жак ). Пробвах с изхода за слушалки но звука е много слаб а при усилване се разваля и някои звуци се губят. Четох в книжката че има оптичен аудио изход, но не виждам как ще стане хватката с мъжкия жак. Какви други опции може да има?
    Благодаря

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #620

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bajo85
    Аз съм пресен собственик на LG LE7500 и също бих бил благодарен ако дадете съвет за извеждане на звък от телевизора към външни говорители ( мъжки жак ). Пробвах с изхода за слушалки но звука е много слаб а при осилване се разваля и някои звуци се губят. Четох в книжката че има отичен аудио изход, но не виждам как ще стане хватката с мъжкия жак. Какви други опции може да има?
    Благодаря
    Някой по-горе ги бъркаше:
    От всички 'дупки' само SCART, FO, Headphone са ИЗХОДИ!
    Всичко друго са ВХОДОВЕ, вкл. част от пиновете на Скарта.
    Звуков сигнал се предава:
    - При ТВ сигнал - по Високоговорителите, SCART, TOSLINK или Headphone*.
    - Когато декодира Video, mp3, etc. (през USB примерно) през SCART не работи!

    * На изхода за слушалки се пуска стандартния сигнал като за слушалки.
    Номерът с "изключването на headphone в сервизното меню" не е принцип, за съжаление! Оказа се, че на доста ТВ не става.
    Най-чистия начин е TOSLINK (FO cable)-> Receiver/Home cinema с оптичен вход. Работи при всяко време. Изкарва DD 5.1 сигнал.
    При всички случаи изходът е с ниско ниво - трябва усилвател преди говорителите!

  7. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #621

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Gadnyara
    Някой по-горе ги бъркаше:
    От всички 'дупки' само SCART, FO, Headphone са ИЗХОДИ!
    Всичко друго са ВХОДОВЕ, вкл. част от пиновете на Скарта.
    Звуков сигнал се предава:
    - При ТВ сигнал - по Високоговорителите, SCART, TOSLINK или Headphone*.
    - Когато декодира Video, mp3, etc. (през USB примерно) през SCART не работи!

    * На изхода за слушалки се пуска стандартния сигнал като за слушалки.
    Номерът с "изключването на headphone в сервизното меню" не е принцип, за съжаление! Оказа се, че на доста ТВ не става.
    Най-чистия начин е TOSLINK (FO cable)-> Receiver/Home cinema с оптичен вход. Работи при всяко време. Изкарва DD 5.1 сигнал.
    При всички случаи изходът е с ниско ниво - трябва усилвател преди говорителите!
    Решението е това HDV-18A 5.1 Digital Audio Decoder Dolby Digital DTS AC3 Sound Decode или други подобни декодери и вече е писано по назад във темата от мен.Аз лично съм с такова устройство и си работи перфектно за цената от 100$.
    http://www.lunashops.com/goods.php?id=294

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #622

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от JovaniJo
    Решението е това HDV-18A 5.1 Digital Audio Decoder Dolby Digital DTS AC3 Sound Decode или други подобни декодери и вече е писано по назад във темата от мен.Аз лично съм с такова устройство и си работи перфектно за цената от 100$.
    http://www.lunashops.com/goods.php?id=294
    Ясно е, че трябва колегите да поровят... Аз също съм писал: За 50лв. си взех домашно кино с неработещо DVD, без колонките, но с оптичен вход. Декодира ми всички звуци, които се излъчват от ТВ (TV не пуска DTS на изхода, да се не заблуди някой).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    32
    #623

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    На някой може да му е от полза:

    http://www.dealextreme.com/p/s-pdif-...onverter-44345

    Това е най-евтиният TOSLINK към RCA адаптер, който намирам засега...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    11
    #624

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    От събота съм горд собственик на 42LD650. Вероятно последната запечатана бройка в София.
    Телевизора като цяло е най-доброто за парите си (999лв). Исках да си купя от новите модели, но като им видях цените се шокирах.
    Засега съм много доволен!

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #625

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Колеги, направо не разбирам дивата радост на някои хора, че са си купили запечатан телевизор. Искам да ви споделя под секрет, че досега съм си купувал 2 запечатани телевизора и три мостри. И двата запечатани се повредиха съвсем скоро, като единият след 4 часа работа. Този "феномен" си има съвсем просто обяснение-просто електронните елементи се повреждат или много скоро /при фабрични дефекти и калпава изработка/ или след много дълга употреба. Последният телевизор, който си купих - LG32LH5000, консултантите го свалиха от стената в магазина по изрично мое настояване и след категоричен отказ да взема запечатан телевизор. Просто погледнах табелката и видях, че е произведен през ноември 2009г., а аз го купих на 23.12.2009г. Прецених, че е поработил достатъчно, за да се прояви фабричен дефект. Все пак един телевизор трябва да работи доста години и това, че е наработил някой и друг час в магазина не е минус. В моя случай, след проверката в сервизното меню, се оказа, че е работил 144 часа, което напълно ме удовлетворява. Вече година и половина телевизорът работи перфектно и съм много доволен. P.S.Предишният ми мострен телевизор е Самсунг и вече 16 години работи перфектно, като е отварян само веднъж, за да му сменя тунера с хипербандов.

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #626

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ами колега , ние тук точно това казваме , че малко работила мостра при LCD не е проблем , но въпроса е за бройки работили по 10часа месеци и години . Все пак да не забравяме , че подсветката има определен живот в часове . Остава въпроса и за надраскване на рамката и панела . При плазмите пък първите 100-200 часа са най-важни за правилната работа на панела , да не говорим за прогарянията, които често остават заради немърливо отношение към мострата .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #627

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Колега, не съм много сигурен ама май на подсветката с лампи и дават около 60 000 часа живот. Надраскването на панела се установявя лесно визуално, а за прогарянето забравих да спомена, че накарах консултантите да ми закачат телевизора към лаптоп и да ми пуснат програмата за установяване на изгорели пиксели и чак тогава казах да го опаковат. Когато купуваш запечатан телевизор, според мен купуваш диня. дори не искам да споменавам, че можеш да си купиш отремонтиран "запечатан" телевизор. Ако пък ти го доставят от магазина в къщи рискуваш да си дадеш парите за телевизор с който доставчиците са играли футбол. Бях свидетел, когато доставчик "изтръска" 42 инчов телевизор от височина около 1 м. на пода на микробуса и след това го предаде на щастливият собственик.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    11
    #628

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt
    Колеги, направо не разбирам дивата радост на някои хора, че са си купили запечатан телевизор. Искам да ви споделя под секрет, че досега съм си купувал 2 запечатани телевизора и три мостри. И двата запечатани се повредиха съвсем скоро, като единият след 4 часа работа. Този "феномен" си има съвсем просто обяснение-просто електронните елементи се повреждат или много скоро /при фабрични дефекти и калпава изработка/ или след много дълга употреба. Последният телевизор, който си купих - LG32LH5000, консултантите го свалиха от стената в магазина по изрично мое настояване и след категоричен отказ да взема запечатан телевизор. Просто погледнах табелката и видях, че е произведен през ноември 2009г., а аз го купих на 23.12.2009г. Прецених, че е поработил достатъчно, за да се прояви фабричен дефект. Все пак един телевизор трябва да работи доста години и това, че е наработил някой и друг час в магазина не е минус. В моя случай, след проверката в сервизното меню, се оказа, че е работил 144 часа, което напълно ме удовлетворява. Вече година и половина телевизорът работи перфектно и съм много доволен. P.S.Предишният ми мострен телевизор е Самсунг и вече 16 години работи перфектно, като е отварян само веднъж, за да му сменя тунера с хипербандов.
    Колега, не ми харесва отношението ти, нито проявената арогантност.
    - Телевизорът е модел на 1 година, следователно вероятността да се попадне на бройка наработила месеци е голяма.
    - Купувайки "запечатана" бройка, не означава че продавача я изнася от склада и аз с "дива радост" си я отнасям вкъщи, където я отварям за първи път. Не си въобразявай, че си единственият купувач който пуска тестове, гледа номер на модела, сериен номер и си вади изводи за дата на производство, тип матрица, сглобка и прочие!
    - Проверявайки в сервизното меню след като си купил телевизора си е жива проба "кажи ми огледалце имах ли късмет?". Да взема бройка дето са я плюли месеци в магазина и е събирала прах? Не, мерси.
    - Такива като теб са радост за продавачите, но за тяхно съжаление си вероятно единственият в този форум, който с "дива радост" ще си купи мостра.
    - И накрая, оставяйки настрана подсветката –60 000ч са си много време, в един телевизор има компоненти които издържат по-малко. Кондензатори, елементи от захранването...
    - И да, тия машини се тестват преди да се запечатат от производителя.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #629

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    - Не вярвам да има потребител на този форум, който да вярва на числото за наработени часове, показано в сервизното меню!! Нулира се за 300 наносекунди!
    - Имаме нормален човешки стремеж да се купува НОВА стока.
    - Не е ясно защо трябва да се купува уред second hand от магазин на пълната цена. Има си пазар на употребявани стоки...

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #630

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Съжалявам ако на някой не му се харесва отношението ми /не разбирам към какво/. Не съм имал за цел да бъда арогантен, а просто исках да споделя опит, понеже имам нещо общо с електрониката, най-малко защото така пише в дипломата ми и там има записан един предмет "Надеждност на електронните елементи". По-важно от това е, че от собствен опит, а и от този на мои познати, които не са ме послушали и са си купили "непрашасъл" телевизор, съм се убедил в необходимостта телевизорът да е поработил известно време преди да си дам парите, които не бера от дърветата. Не искам да ангажирам никой с мнението си. Както се казва: "купувате на собствен риск". Все пак и сервизните техници хранят семейства - нали така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 92 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 20:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 14:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 19:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе