Страница 15 от 54 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #211

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    това ми е ясно, но аз говоря за функция на нвидия драйвера, която когато пуснеш видео на монитора ти хвърля същия сигнал директно на втория екран (в случая тв) и там разпъва картината, после каквито и да е настройки да правя в плеъра промяна на тв няма

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #212

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Не знам за такава функция. Аз съм пускал с всякакви карти сигнал и не съм имал подобен проблем. Щом не се оправя от плеъра значи наистина е от картата. Успех.

  4. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,001
    #213

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Взех си телевизора от сервиза, имаше проблем с HDMI входовете, защото беше изгорял процесора, който ги обработва. Та пускам да видя дали работят входовете и HDMI2 работи, HDMI1 не, нито с двд, нито с компа, а майстора каза, че работят и двата. Върнахме тв-то при него и той го пуска и при него, и двата работят. Е как при него ще тръгнат и двата, а при мен само единия?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #214

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Ха де!?А от какво изгоря чипа и колко ти излезе поправката?А какъв сигнал му подаде на HDMI1 във вас,напиши по-подробно!?

  6. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,001
    #215

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Ми изгоря от невнимание и от ръчкане, но му признаха гаранцията и не знам колко струва. Какъвто сигнал подавам на HDMI2, такъв и на HDMI1 - 720p.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #216

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Zdraveite na vsi4ki!
    Slu4aino popadnah na foruma i dnes se registrirah.Kolebaja se mnogo pri izbora na plazma.Sprjah se na slednite 2 Modela:
    Panasonic TH-42PV70P za 2000 lv
    ili
    LG RZ-42PT81 za 2300 lv
    Za LG-to ne mojah da namerja link s opisanie na bulgarski,no eto nakratko osnovnite mu parametri,koito go otli4avat ot Panasonica:
    rezoljucija: 1366 x 768 pixeles (po-dobra ot na Panasonica)
    kontrast: 15000:1 (po-dobur ot na Panasonica)
    2 Tunera (PIP) Panasonica e samo s edin
    vgraden HDD (Panasonica njama)
    Ta vuprosa mi e,dali ne e vse pak po-dobrija variant da vzema LG-to,zaradi pove4eto extri,ili vse pak da zaloja na nebezizvestnija Panasonic,za koito se izgovoriha tolkova hubavi ne6ta
    Jelaja veseli praznici na vsi4ki i s neturpenie o4akvam suvetite vi!
    Stanislav

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #217

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от PlasmaFan
    Zdraveite na vsi4ki!
    Slu4aino popadnah na foruma i dnes se registrirah.Kolebaja se mnogo pri izbora na plazma.Sprjah se na slednite 2 Modela:
    Panasonic TH-42PV70P za 2000 lv
    ili
    LG RZ-42PT81 za 2300 lv
    Za LG-to ne mojah da namerja link s opisanie na bulgarski,no eto nakratko osnovnite mu parametri,koito go otli4avat ot Panasonica:
    rezoljucija: 1366 x 768 pixeles (po-dobra ot na Panasonica)
    kontrast: 15000:1 (po-dobur ot na Panasonica)
    2 Tunera (PIP) Panasonica e samo s edin
    vgraden HDD (Panasonica njama)
    Ta vuprosa mi e,dali ne e vse pak po-dobrija variant da vzema LG-to,zaradi pove4eto extri,ili vse pak da zaloja na nebezizvestnija Panasonic,za koito se izgovoriha tolkova hubavi ne6ta
    Jelaja veseli praznici na vsi4ki i s neturpenie o4akvam suvetite vi!
    Stanislav
    Пиши на кирилица и уважавай езика си .

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #218

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Здравейте, вчера си купих най-накрая Panasonic TH 42PV70P .
    Гледам го от 2.50-3м. и се опитвам да спазвам първоначалните условия за разработване - контраст, яркост, цвят - до 40 и черните ивици от горе и от долу.
    Жена ми за малко да получи инфаркт на миокарда като скива , че отсега нататък любимите й актьори от сериалите (от кабеларката АРИЕЛ) ще са набити като гюлетласкачи .
    Обясних й, че засега това е положението, но тя не иска и да чуе .
    Влязох в сервизното меню да видя на колко часа е ТВ-то и се оказа, че е на 1ч.25м.Добре , но сега как да изляза от серв.меню???
    Натиснах 1 и почнаха да се превъртат разни числа, поуплаших се и спрях ТВ-то от бутона
    Та въпроса ми е - кога ще мога да гледам филми с ивици от горе и отдолу(без да се притеснявам от прогаряния), че когато има субтитри не е удобно да се разтегля образа.




  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #219

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Честито за покупката!
    Не се притеснявай въобще да го гледаш с черни ивици,аз никога не гледам на "авто",само на "точен екран".Дори и при разработката,не съм забелязвал проблем.Добре ще е да бутнеш разтеглянето от сервизното меню/има писано назад в темата/,става супер и почти няма да усетиш разлика от предният си телевизор.Сега съм вече на 1000 часа и повярвай,гледам на режим нормален с контраст на 40 процента и яркост на около 45 процента.Прави бяха Руснаците за тези настройки,интересно че в началото този контраст и яркост не му достигаха,но след 200-300 часа спи на него.Въобще съм мн.доволен от изборът си,а и в Руския форум от 60 страници писано,никой не се е оплакал за проблем с диването.
    Айде със здраве да си го гледате и приятно посрещане на Нова Година!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #220

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Да правя корекции в сервизното меню да си призная все още ме е шубе.Може би ако някой колега има желание и прояви търпимост към невежите като мен и обясни подробно стъпка по стъпка какво и как да се направи...
    Да ви призная това с тези 200 часа доста ме обърка. Останах с впечатлението , че си купувам телевизор, който да ми служи, а не аз на него.
    Хвана ме сега параноята да не би да прогори...и гледаме само зуумнати канали,сменяме ги през 10 мин. и постоянно се притеснявам да не го забравя на 1 канал и да му"прогори "логото
    Малко изнервящо е , вие как мислите...даваш една торба пари за един екран и му баеш докато порасне...
    Мисля да не се вживявяам толкова ...и да прогори-какво мога да направя...???...да не гледам , а да стоя в очакване да не се случи нещо фатално .

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #221

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Така е при плазмата, но най-вече в началото. И изобщо не е наложително чак пък на 10мин да сменяш каналите. Нали прочете статията, която ти пратих. Да не говорим, че на всеки канал има реклами през 20-25 мин и логото се маха. Най-важното е, че притежаваш един наистина добър модел на приемлива цена и тези леки притеснения са поносими.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #222

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    ОК Молбата ми е някой да опише подробно как да направим настройката на demiro в сервизното меню. Аз влязох там, но дори не разбрах как да изляза .
    Моля накой да помогне.
    Наистина гледането в режим "точен екран" е много по-реалистично след хоризонтално стесняване на H-AMP -3 и вертикално разтягане на V-AMP +1.

    След влизане в сервиз менюто,придвижването между менютата става с бутони 1 и 2,а влизането в подменюта с 3 и 4.

    Смяната на картинните менюта/режимите/ е с бутон 9.

    Промяната на стойности е с бутона за усилване на звука,запаметяването на промените с бутон ОК.

    Хубавото е,че ако случайно объркаш нещо и го запаметиш,после от "настройки"-"начални настройки",всичко си идва,както е било заводски.
    за 3 път влизам в сервизното меню и се чудя и мая къде ??? да намаля H-AMP -3 и да увелича V-AMP +1 .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #223

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Няма прогаряне не се притеснявай,най-много да ти се отпечатат черните ленти при продължително гледане така.Но и това ще е забележимо само при черен екран,при пуснат телетекст на канал,който няма такъв примерно и то за няколко часа.
    За да си спокоен за себе си,карай така няколко десетки часа,но технологиите при плазмите напреднаха много и няма страшно.Ще видиш,че колкото по го гледаш,толкова по-добра ще става картината.Първоначално "ореоли" и т.н. забележими недостатъци до успокояване на газта,ще изчезнат и всичко ще си дойде на мястото.А от сервизното меню се излиза с бутона "изход".
    Ако искаш,като си готов да оправиш разтягането пиши на ЛС,ще ти обесня подробно,макар че назад в темата го има писано това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #224

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Ето как става най-лесно:
    Влизаш в сервиз менюто по познатия начин.Натискаш зеленият бутон/шест пъти/ до появата на H-AMP,нагласяш го на "-3" с бутона за усилване на звука и натискаш ОК за запомняне,но преди това с бутон 9,избираш режима който ще нагласяш/динамик,стандарт и т.н.,макар че настройката ще се отрази на всички тях/.След това натискаш зеленият бутон още два пъти за да отидеш на V-AMP,нагласяш го на "1" с бутоните за усилване на звука,отново натискаш ОК.Друго не пипаш,със зеленият бутон можеш да се предвижиш да разгледаш и другите менюта,като тези с тестовете за мъртви пиксели и т.н.,с изход излизаш.Между другото,като се движиш из менютата,то си пише кой бутон за какво е отдолу.
    Хубавото е,че ако случайно объркаш нещо в сервиз менюто и го запаметиш,после от "настройки"-"начални настройки",всичко си идва,както е било заводски,разбира се ще трябва наново да се настроят каналите и всичко друго.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #225

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Направих го !
    Според жената образа се е пооправил - No more powerlifters
    Благодаря Ви колеги за търпението !
    Сега нова треска ме тресе....Та значи намерих доста филми x264 и Bluray . Успях да ги подкарам с медия плеър класик на моята щайга.
    1.Ще мога ли да ги гледам от PC на TV-то ?
    2.Ще има ли разлика от DVD , което е вързано със Scart ?
    3.Каква е най-удачната комбинация за гледане на максималната картина с този TV ( от PC, от DVD ,цифрова телевизия,Bluray player) ???
    4.Какъв кабел да купя(от къде , какъв модел)?
    5.Kак да свържа компа с ТВ ?
    6.Ще мога ли да гледам HD филми (Нали ТВ е HD ready) ?

    Видео картата ми е GF5900XT - има DVI.
    Някъде четох, че ако на компютъра ги подкараш тези филми ще може и на ТВ да ги гледаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 54 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе