Страница 13 от 54 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #181

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от radiomen
    От кабела с отделен декодер. За този тип кабелна ти трябва цифров тунер DVB-C, който засега имат само Sony от серията 3000.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #182

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    OK говорих с един пич от Кейбъл Тел и той ми обясни как седят нещата, ами в такъв случай не ми остава нищо друго освен да се включа с впечатления от телевизора след няколко дни. Благодаря на всички,които са писали тук защото научих доста полезни неща.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #183

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Както бях споменал преди време, гледам телевизора на булсатком, обаче искам да попитам как мога да сменя тоя смотан приемник и какъв да взема който хем да става за тяхната карта, хем да има оптичен изход за звука и ,цифров изход за картината, защото в офисите им мога да взема от "новите" приемници които ги нямат тия работи, а пък и искат да си го закупя срещу 150 лв. Т.Е. 150 лв. за нищо ново.Гледам че по НВО на края на филмите пише 5.1 долби съраунд ама дали ще е наистина така ако сменя приемника ??? Много ще съм благодарен ако някой може да даде съвет !!

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #184

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    @cotecna

    http://www.mca-sat-tv.com/Receivers.htm

    http://www.dvb-bg.com/index.php

    Виж тук, но не са евтини.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    38
    #185

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от cotecna
    Както бях споменал преди време, гледам телевизора на булсатком, обаче искам да попитам как мога да сменя тоя смотан приемник и какъв да взема който хем да става за тяхната карта, хем да има оптичен изход за звука и ,цифров изход за картината, защото в офисите им мога да взема от "новите" приемници които ги нямат тия работи, а пък и искат да си го закупя срещу 150 лв. Т.Е. 150 лв. за нищо ново.Гледам че по НВО на края на филмите пише 5.1 долби съраунд ама дали ще е наистина така ако сменя приемника ??? Много ще съм благодарен ако някой може да даде съвет !!
    още доста вода трябва да потече за хубав ТВ сигнал в БГ независимо от цифровите приемници и доставчика.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #186

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    а няма ли комбинирани приемници за наземна и кабелна цифрова с цифрови аудио и видео изходи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #187

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    @cotecna

    http://www.mca-sat-tv.com/Receivers.htm

    От МСА ще се видиш в приключения само приятелски съвет

    http://www.dvb-bg.com/index.php

    Виж тук, но не са евтини.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    8
    #188

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Здравейте, в събота си купих най-накрая Panasonic TH 42PV70P и съм много доволен от качеството на картината и звука на Евроком - за сега кабелна. Гледам го от 4м. и е доста добре, спазвам първоначалните условия за разработване - контраст, яркост, цвят - до 40 и черните ивици от горе и от долу. Пусанл съм режим auto, обаче като пусна DVD - KTN - китайско дърво се забелязват хоризонтални черти - като смущения на екрана, които се движат/при TV ги няма/. На какво може да се дължи това: от DVD - то или от компонентния кабел / той вървеше заедно с DVD-то и е някакъв евтин кабел. Ако е от компон.кабел, какъв ще ми прпоръчате да си взема и от къде. И знаетели за някави разклонители - за високо и ниско напрежение ми казаха колеги е било хубаво да има за защита.
    А между другото ми направи впечатление, че на дистанционото няма функция VIEW /за връщане на предходен канал/.
    Благодаря ви.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #189

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    В комплектите на тези плеъри няма комп. кабели ,а най вероятно някой калпави АV чинчове.Моят съвет е да изхвърлиш по най бързия начин тези кабели и да си вземеш най малкото един скарт добро качество,а ако искаш нещата да са перфектни махай и КТN-на и си вземи един плеър с HDMI изход има такива за 150лв.Не си заслужава да се осакатява качеството на ТВ-то заради подобни неща.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    8
    #190

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    madmaxx, нещо не ми е ясно, като пускам DVD-то избирам режим компонент на TV-то а не AV1 или AV2. В DVD-то влизат 3 чинча - жълт,бял и червен и не е ли по-добре с комп.кабел от колкото със скарт кабел - поне така съм чувал. Ще снимам изходите от зад на DVD-то и ще ги покажа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #191

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    И аз преди ден два си купих такъв телевизор и немога да разбера няколко неща. Резолюцията на панела по книжка е 3072x768, това ми се вижда доста странно ( данеби тези 3072 да са разделени по RGB и тогава се получават 1024 ). Другото е че ако панела е 1024x768 ( 1027/768=1.333333333, а 16/9=1.777777777 ). Другото нещо което ме мъчи е че като си вързах компютъра с VGA кабел, за да се получи пълна картина ( филмчето е Planet Earth ) без никакви Pan&Scan или тем подобни, резолюцията на компютъра трябва да се сетне на 1280x768, което в същност е = 1.7777777 и наистина е 16:9. И последния ми въпрос е има ли смисъл да си вържа компа по HDMI, имайки предвид че най-голямата резолюция която се подържа от телевизора ( която не е ясно коя е 1024x768 или 1280x768 ) може да се подаде през VGA.


    Със здраве Габи !!!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #192

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от FASH
    Здравейте, в събота си купих най-накрая Panasonic TH 42PV70P и съм много доволен от качеството на картината и звука на Евроком - за сега кабелна. Гледам го от 4м. и е доста добре, спазвам първоначалните условия за разработване - контраст, яркост, цвят - до 40 и черните ивици от горе и от долу. Пусанл съм режим auto, обаче като пусна DVD - KTN - китайско дърво се забелязват хоризонтални черти - като смущения на екрана, които се движат/при TV ги няма/. На какво може да се дължи това: от DVD - то или от компонентния кабел / той вървеше заедно с DVD-то и е някакъв евтин кабел. Ако е от компон.кабел, какъв ще ми прпоръчате да си взема и от къде. И знаетели за някави разклонители - за високо и ниско напрежение ми казаха колеги е било хубаво да има за защита.
    А между другото ми направи впечатление, че на дистанционото няма функция VIEW /за връщане на предходен канал/.
    Благодаря ви.
    Това ДВД има ли опция за прогресивно сканиране? Ако има настрой го така. Въпреки че не вярвам да се справя добре с деинтерлейсинга и затова имаш тези черти. Също мисля, че най вероятно вместо компонентен кабел използваш AV кабел, който също е с 3 чинча, но не върши почти никаква работа. Купи си един нов комп. кабел или хубав СКАРТ. Първия вариант е по-добрия, разбира се.
    Няма функция за предходен канал. Панасоник никога не са имали.

    Цитат Първоначално публикувано от Gaby
    И аз преди ден два си купих такъв телевизор и немога да разбера няколко неща. Резолюцията на панела по книжка е 3072x768, това ми се вижда доста странно ( данеби тези 3072 да са разделени по RGB и тогава се получават 1024 ). Другото е че ако панела е 1024x768 ( 1027/768=1.333333333, а 16/9=1.777777777 ). Другото нещо което ме мъчи е че като си вързах компютъра с VGA кабел, за да се получи пълна картина ( филмчето е Planet Earth ) без никакви Pan&Scan или тем подобни, резолюцията на компютъра трябва да се сетне на 1280x768, което в същност е = 1.7777777 и наистина е 16:9. И последния ми въпрос е има ли смисъл да си вържа компа по HDMI, имайки предвид че най-голямата резолюция която се подържа от телевизора ( която не е ясно коя е 1024x768 или 1280x768 ) може да се подаде през VGA.


    Със здраве Габи !!!
    Да, от там идва тази резолюция. Всички пиксел има 3 под пиксела и затова пишат 3072, което си е чиста заблуда на населението.
    Най-добре работи с компютър в резолюция 1024х768. Тогава десктопа ти е разтегнат. Това се оправя от самия плеър. Windows Media Classic има в Pan/Scan Scale to 16/9 TV и получаваш правилната пропорция без никакво разтягане и загуба. Пак от там можеш да си зумнеш някой по-широкоекранен филм за да изрежеш горе и долу черните черти.
    Хубавото при връзка с HDMI от компютъра е, че можеш да подадеш директно 720p сигнал. Аз лично не забелязвам голяма разлика по двата начина.
    Панела е широкоекранен а е с 1024х768 резолюция, която е 4:3. Това е защото всеки пиксел е правоъгълен, а не квадратен.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #193

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от FASH
    madmaxx, нещо не ми е ясно, като пускам DVD-то избирам режим компонент на TV-то а не AV1 или AV2. В DVD-то влизат 3 чинча - жълт,бял и червен и не е ли по-добре с комп.кабел от колкото със скарт кабел - поне така съм чувал. Ще снимам изходите от зад на DVD-то и ще ги покажа.
    Само да добавя трябва да си купиш подобен кабел,а не това което ползваш в момента.
    http://images.google.bg/imgres?imgur...ng_bg%26sa%3DN

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #194

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Благодаря много за отговора, и аз стигнах до заключението с правоъгълния пиксел. Имам и друг въпрос - защо като подам 720p на телевизора, като мръдна в ТВ екрана един експлорър да речем и го maximize реже от всякъде по 1см. Ако дам 1080i - реже по 2 см. Не мога все още да разбера като пусна филм 720p без никакъв pan&scan и т.н. - дали реже ?


    Със здраве Габи !!!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #195

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    реже през ХДМИ, като се опитам да корегирам смаля резолюцията и остава 1-2 см черна ивица, аз затова гледам с оверскан, чак толкова не се губи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 54 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе